138
  • BaziJoe
    #18
    De probálta már Valaki?
  • Gabest
    #17
    A windows ablakozó rendszere elavult, és egyre többen mondják, hogy a mac-nek mennyire jobb. Ezért kell az avalon.
  • FTeR
    #16

  • nemcsakfeel
    #15
    igen, kihasználja a VGA kártyádat.

    én nem az új dolgoktól riadok vissza, hanem a feleslegesektől.
  • Latency
    #14
    Én úgy emlékxem hogy DX9-es kari kell majd hozzá, vagy valami ilyesmi.
  • BaziJoe
    #13
    Probálta ezt már Valaki mert én nálam nem fut?
  • FTeR
    #12
    nincs olyan konkrétan mint nvidiánál, vagyis nincs kihegyezve rá egy egész menü rész, de megoldható. Sok program minden különösebb cucc nélkűl tudja ezt (pl winamp)
    Ha az Avalon a GPU-t használja nem lesz vele semmi gond, mert az úgyis üresben van normál "irodai" használatban.
  • janos666 #11
    Ilyen áttűnő ablakok a sima XP-ben is megoldhatók, pl az VGA driverben Nwiew (NV kártyán, de az atinál is biztos van hasonló)
    És ez a grafikus motor miért nem támogat valami hardveres gyorsítást, hogy ne a CPU hanem a VGA dolgozzon? (vagy így van?)
  • BaziJoe
    #10
    Da gyerekek teljesen mindegy mert a köetkző windows ugy is csak olyan gépen indul ami ezt elbiri!!
  • blackeagle
    #9
    Ezt a parasztvakitást. Nem kell telepiteni ,ott a cpu indikátor ,látszanak jól mekkora ugrások vannak benne ,mert egy notepad berepül. Még üresjáratban is 4% a terhelés.
  • arty
    #8
    egyszerű=áttekinthető <- az xp-s támák nem ilyenek ... én is klasszikot használok ... :)
  • echo
    #7
    Én is szeretem ha szép. Ráadásul ezek az átlátszó dolgok, talán praktikusak is tudnak lenni. (persze ha nem a stabiltiás rovására megy). Szerintem az ellenállás a csicsával szemben még azokból az időkből maradt meg amikor még tényleg gyenge volt a vas és számított ha levettél mindent, de ma már azért talán már ezen túl léptünk...
  • Orgi-CRPD
    #6
    Juhnad kollegaval egyetertek. Szerintem is a stabilitas es a biztonsag az elsodleges. Ezutan jon szerintem a sebesseg es utoljara a kinezet, melybol en is a szepet szeretem.

    Kis csemege egy masik nezopontbol:
    enlightenment
    fluxbox
    gtk

    -Orgi-
  • Sliders
    #5
    Ha valaki kipróbálta már az új motort, az mondja el milyen. Mekkora erűmű kell hozzá, illetve minden oké? Magyar winre felrakható?
  • takraj
    #4
    [egyetért]
  • FTeR
    #3
    két pontaban válaszolnék:
    1. ugyan azért kell csicsás verzió amiért az emberek neon csővel ellátott plexi házon keresztűl nézik ahgoy a vinyó alja villog...

    2. egy klasszikus windows kinézet (win9x) nem csak abban különbözik egy Xp-és től, hogy egységes szín helyett színátmeneteket és szögletestől eltérő formákat lehet benne használni, hanem rengedek más megjelenítési lehetőséget is magában rejt, amit egyéb 3rdParty programok kihasználhatnak a látványosabb megjelenés érdekében. Ha úgy álltak volna hozzá a dolgokhoz, mint Ti, akkor még mindig 1 fekete képernyőt bámúlnánk világos szürke betűkkel...

    Nekem most az Xp default van berakva, mert van elég memóriám hozzá és jobban néz ki (még 512 ramom volt nekem is a klassik volt bent). Egy ideig a chaNinja nevezetű theme volt bent, mert jól nézett ki, ennyi... az ember szereti, ha valami szép színes.
  • nemcsakfeel
    #2
    Pontosan. Én is mindent klasszikusra állítok, hogy használható legyen..
    Azt megértem hogy kellett egy ilyen csicsa verzió is ( mint most az xp default ), mert egy titkárnőnek mégiscsak egyszerűbb ezt használnia, de hogy mi értelme van ezt tovább fokozni.. Ennyire buták az emberek hogy még több ilyen szarságra vevők? Hihetetlen.

    ( ne értsetek félre, nem a win 3.11 et sírom vissza, csak az ilyenirányú továbbfejlesztés értelmét nem látom.. Nem lesz áttekinthetőbb, jobban használható attól hogy áttetsző ablakok mindenféle grafikus effektel jelennek meg. )
  • juhand
    #1
    Nem teljesen értem minek még több csicsa , mikor az XP-t is klasszikus Windows kinézetben használom. Lehet, hogy sokaknak tettszik, de inkább a megbízhatóságon fejlesszenek.