138
  • juhand
    #1
    Nem teljesen értem minek még több csicsa , mikor az XP-t is klasszikus Windows kinézetben használom. Lehet, hogy sokaknak tettszik, de inkább a megbízhatóságon fejlesszenek.
  • nemcsakfeel
    #2
    Pontosan. Én is mindent klasszikusra állítok, hogy használható legyen..
    Azt megértem hogy kellett egy ilyen csicsa verzió is ( mint most az xp default ), mert egy titkárnőnek mégiscsak egyszerűbb ezt használnia, de hogy mi értelme van ezt tovább fokozni.. Ennyire buták az emberek hogy még több ilyen szarságra vevők? Hihetetlen.

    ( ne értsetek félre, nem a win 3.11 et sírom vissza, csak az ilyenirányú továbbfejlesztés értelmét nem látom.. Nem lesz áttekinthetőbb, jobban használható attól hogy áttetsző ablakok mindenféle grafikus effektel jelennek meg. )
  • FTeR
    #3
    két pontaban válaszolnék:
    1. ugyan azért kell csicsás verzió amiért az emberek neon csővel ellátott plexi házon keresztűl nézik ahgoy a vinyó alja villog...

    2. egy klasszikus windows kinézet (win9x) nem csak abban különbözik egy Xp-és től, hogy egységes szín helyett színátmeneteket és szögletestől eltérő formákat lehet benne használni, hanem rengedek más megjelenítési lehetőséget is magában rejt, amit egyéb 3rdParty programok kihasználhatnak a látványosabb megjelenés érdekében. Ha úgy álltak volna hozzá a dolgokhoz, mint Ti, akkor még mindig 1 fekete képernyőt bámúlnánk világos szürke betűkkel...

    Nekem most az Xp default van berakva, mert van elég memóriám hozzá és jobban néz ki (még 512 ramom volt nekem is a klassik volt bent). Egy ideig a chaNinja nevezetű theme volt bent, mert jól nézett ki, ennyi... az ember szereti, ha valami szép színes.
  • takraj
    #4
    [egyetért]
  • Sliders
    #5
    Ha valaki kipróbálta már az új motort, az mondja el milyen. Mekkora erűmű kell hozzá, illetve minden oké? Magyar winre felrakható?
  • Orgi-CRPD
    #6
    Juhnad kollegaval egyetertek. Szerintem is a stabilitas es a biztonsag az elsodleges. Ezutan jon szerintem a sebesseg es utoljara a kinezet, melybol en is a szepet szeretem.

    Kis csemege egy masik nezopontbol:
    enlightenment
    fluxbox
    gtk

    -Orgi-
  • echo
    #7
    Én is szeretem ha szép. Ráadásul ezek az átlátszó dolgok, talán praktikusak is tudnak lenni. (persze ha nem a stabiltiás rovására megy). Szerintem az ellenállás a csicsával szemben még azokból az időkből maradt meg amikor még tényleg gyenge volt a vas és számított ha levettél mindent, de ma már azért talán már ezen túl léptünk...
  • arty
    #8
    egyszerű=áttekinthető <- az xp-s támák nem ilyenek ... én is klasszikot használok ... :)
  • blackeagle
    #9
    Ezt a parasztvakitást. Nem kell telepiteni ,ott a cpu indikátor ,látszanak jól mekkora ugrások vannak benne ,mert egy notepad berepül. Még üresjáratban is 4% a terhelés.
  • BaziJoe
    #10
    Da gyerekek teljesen mindegy mert a köetkző windows ugy is csak olyan gépen indul ami ezt elbiri!!
  • janos666 #11
    Ilyen áttűnő ablakok a sima XP-ben is megoldhatók, pl az VGA driverben Nwiew (NV kártyán, de az atinál is biztos van hasonló)
    És ez a grafikus motor miért nem támogat valami hardveres gyorsítást, hogy ne a CPU hanem a VGA dolgozzon? (vagy így van?)
  • FTeR
    #12
    nincs olyan konkrétan mint nvidiánál, vagyis nincs kihegyezve rá egy egész menü rész, de megoldható. Sok program minden különösebb cucc nélkűl tudja ezt (pl winamp)
    Ha az Avalon a GPU-t használja nem lesz vele semmi gond, mert az úgyis üresben van normál "irodai" használatban.
  • BaziJoe
    #13
    Probálta ezt már Valaki mert én nálam nem fut?
  • Latency
    #14
    Én úgy emlékxem hogy DX9-es kari kell majd hozzá, vagy valami ilyesmi.
  • nemcsakfeel
    #15
    igen, kihasználja a VGA kártyádat.

    én nem az új dolgoktól riadok vissza, hanem a feleslegesektől.
  • FTeR
    #16

  • Gabest
    #17
    A windows ablakozó rendszere elavult, és egyre többen mondják, hogy a mac-nek mennyire jobb. Ezért kell az avalon.
  • BaziJoe
    #18
    De probálta már Valaki?
  • FTeR
    #19
    valszeg válaszolnak majd ha igen, fölösleges ennyiszer megkérdezni
  • blackeagle
    #20
    Ezért van a liuxban 100 éve egy valag virtuális képernyő. Nálam most is 8 db 1024x768 as képernyőre van szétpakolva egy valag prg. és nem egymás hegyére hányva. Ehhez nem kell 2005 , meg 3 GHz. Semmit nem érnék az átlátszó ablakokkal ,mert csak zavaró és akkor is csak egy képernyőnyi területre vagyok bezárva.
  • Pharaoh
    #21
    Az átlátszó ablakokon kívűl milyen újítás van még benne?
  • blackeagle
    #22
    Semmi ,csak a szokásos . Cserélheted le a géped egy jobbra ,hogy jól menjen.
  • FTeR
    #23
    jujj, inkább meg se szólaltál volna...
    az egésznek semmi köze a virtuális képernyőhöz
  • FTeR
    #24
    tessék, ficsör lista:
  • janos666 #25
    A több ablak (egy monitorral) is megoldható sima XP-n, ilyen is van az nView-ban. De én személy szeriont se az áttűnő ablakokat, de főleg ezt a több ablakos cuccot nem használom. Lehet hogy csak megszokás, és ha letölteném ezt az avalont rászánnám magam, majd ha lejár a warezSMS-em...
  • concrete
    #26
    ha már most külön letölthető, akkor majd később KIKAPCSOLHATÓ :)

    ez tetszik
  • SoDI---
    #27
    "én nem az új dolgoktól riadok vissza, hanem a feleslegesektől."

    Minden új dolog feleslegesnek tűnik elsőre.
  • blackeagle
    #28
    Ha nem tünt volna fel a kényelmet hivatott szolgálni , és én csak azt mondtam ,hogy máshol már rég meg van oldva. Bár vannak emberek akik biztos elélveznek majd ettől az m$ parasztvakitástól. 5 éve már az enlightenment-ben benne volt ,hogy ablakmozgatáskor az alatta elhelyezkedő ablak invertálva/negativba látszott ,amit real time számolt ,egy akkori p1 166on simán ment. Igaz a lényeg hogy az m$ neve szerepeljen a telepités alatt. Most is azt mondom ,parasztvakitás , már rég megoldhattam volna linux alatt ez a átlátszó okosságot ,de nem érdekel .
  • SoDI---
    #29
    de durva, hogy az alapkurzor azóta SEMMIT sem változott :)
  • FTeR
    #30
    1. virtuális ablakról beszéltél
    2. nem ez a keyfígyőr a cuccban, nem értem mit lovagolsz rajta...ráadásúl sima xpben is mükszik az áttecőség, mitn azt már sokan írták

    ha nem tunt volna fel a keyfícsör a full 3D környezet
  • h4x0r
    #31
    Ami azt illeti, az XOrg a 6.8.X-től támogatja az átlátszóságot (a Metacityvel, ha jól emléxem).

    Janek666: tényleg csak megszokás kérdése. Én pl. teljesen kiírtottam az ikonokat, helyette a jobb (vagy akármelyikre bekonfigolt) egérgombbal kérem le a dolgokat.

    PekWM 4ever :-)))

    // Please dont flame me :-)
  • hornbali
    #32
    Ha nem érdekel akkor minek jöttél ide? Hogy elmondhasd hogy a linuxod mennyire jó?
  • Dömsödi
    #33
    Gyerekek. Mondja már meg valaki, hogy mi értelme van az ablakokat elforgatni??? Ezzel csak a hülye gyerekeket lehet szédíteni, akik csajozás, vagy programozás helyett unalmukban elkezdik, az ablakokat forgatgatni, hogy húú de kúúll, bezzeg a te szar régi Xp-d nem tudja. Erre a szomszéd Pistike is rohan megvenni...
    Én csak annak örülnék, ha az ablakokat lehetne zoomolni. Ez még jó bár ennek se mindig lenne sok értelme, hiszen, ha nagyon lekicsinyited, akkor ugysem látsz rajta semmit... (Esetleg csak gyorsabban látod, ha lényegi változás történik) Bár ezt a zoom dolgot most is meg lehetne irni.
    Valahogy az egész XP kezd arra hasonlitani, mint amikor a szőnyeg alá söprik a szemetet. Kivülről minden, nagyon szép, jó, de ha alánézünk csak szemetet látunk.
    A sok csicsa helyett inkább arra koncentrálnának, hogy a teljes rendszert az alapjaitol újra irnák. (Nem lennék meglepve, ha az új Winben még mindig lene a 3.1 és a w95-ből anyag... maximum újrafordítják) Én a winből legjobban egy normális C++ fordított hiányolok, ami egy kodolt formában lévő forrást futatás, telepítés előtt lefordítana, igy optimalizálva a programot legjobban az adott gép hardware-hez.
  • Dömsödi
    #34
    Ja ingen, engem már az a menü halványitás is baromira idegesített. Telepítés után az első dolgom volt kikapcsolni. Majd a régi classic win-es kinézetett beállítani.
  • Dömsödi
    #35
    Amit már az amiga
  • Dömsödi
    #36
    Amit már az amiga is tudott: Tetszöleges képernyő, és ablak(!) méret. (Persze a taskbár és egyes fix dolgok, ne mozduljanak el)
  • Dömsödi
    #37
    Most aztán jaj a linuxnak ha a micisoft levédeti, az átlátszó, forgatható ablakokat...
  • h4x0r
    #38
    Hu, nagyon jaj neki, marhara hianyozni fog a sok linuxosnak :-)
  • blackeagle
    #39
    Mit véd le ?, ő nyulta le , ugyanugy mint a multitask , multiuser ,szép kinézet-témák ,stb .stb.. Amit adott azok a trójaiak , virusok ( igaz az már volt dos-ban is) meg minden ami rossz .
    Ja és nem azért írkálok ,hogy elmodjam mennyire csicsa a linuxom ,csak szüklátokörüségbe szenved egy valag ember , akik azt hiszik az m$ megint felfedezett valamit , amit már rég használhatna más rendszer.
    Na nem flémeltem fél éve , elég is volt. Használja aki akarja , majd azért én is kipróbálom.
  • blackeagle
    #40
    kipróbálom ,csakhogy tudjak tovább flémelni