138
  • FTeR
    #58
    "AMIGA 1200 2MB RAM 14 MHZ vs XP alap ajánlott 1GHZ proci és min 256 MBRAM"

    sztem használj DOS 1.0 mert az is tud mindent és gépigénye sincs
  • dduma
    #57
    Hát. Nem túl sok értelmét látom. Eddig csak a játékok szaggattak, mostmár a windows is fog. Fasza. Ha jó lesz, használják majd, ha nagy bukás, akkor max népszerűbb lesz a Linux, ill. más alternatívák. :D Hol itt a probléma?
  • Zsoltika 007
    #56
    Azoknak üzenem akinek nem tetszik az XP alap felülete hogy számos neves tesztben is praktikusabbnak és szebbnek itélték mint az akkori aktuális Mac os-t...
  • Dömsödi
    #55
    Én Amigán nőttem fel.
    Nem értem, látom, az operácios rendszerben lévő különbséget ami indokolná ezt a hatalmas processzorigényt:
    AMIGA 1200 2MB RAM 14 MHZ vs XP alap ajánlott 1GHZ proci és min 256 MBRAM
    Amigán minden olyat meg lehett valósítani, amit most tud a windows.
    Sok az olyan gyerek aki pár éve (8-10) éve csöppent bele -akár az iskolán keresztül- a Windows világába, és totál el vannak ájulva, hogy hú de szuper.
    Sajnos ez van. Jelenleg a Linux -még- nem rughat igazán nagyot a labdába. Az iskolák 90%-ban windowst tanitanak. Miért? Mert a tanárok INGYEN kapják a windows-os cuccokat. Ezért ezt ismerik meg, ezt adják tovább. A kölök meg semmi máshoz nem fog érteni.
    A Windowsból már ki van facsarva a maximum. Ez az ablak halványítás forgatás, teljesen felesleges, és nincs is szükség rá.
    Már látom az olyan forumcímeket:" Windows 2006 alatt Mediapláyer 21 ablakának 85 fokos elforgatásakor lefagy a lejátszó. Mit tegyek?"
    Egy operácios rendszer legyen minnél egyszerűbb, softwarekkel bővithető. Ezzel csökken a hibalehetőség. A túlzott bonyulultság, kompatibilitás megörzése miatt (is) van. Jelenleg ezért van az a rengeteg kiskapu, amiért ennyi a virus.
  • Jimmyke
    #54
    Teljesen mindegy hogy néz ki, ugyanaz marad: Windows
  • sweech
    #53
    pontosannn.....én is mindent xp stílusra állítok.. :DDDD
  • Athlon64
    #52
    Én személy szerint a WinXP-t a klasszikus módba állítottam, a fejléc meg az asztal az "új" XP-s színekben pompázik.
    Mondhatni köszönöm MS az új felületet de azért egy kicsit úllőttetek és nem kell annyi csicsa, hogy aztán meg se találjam amit keresek! :)

    Személyszerint nekem tetszik az XP (így beállítva) pláne az SP2 telepítése után, de még azért mindig van mit javítani rajta.
  • whitehawk
    #51
    A MacOS X felülete az Aqua OpenGL alapú, gyors tetszetős, de mégse giccsparádé. Vajon ők hogyan csinálták? :D

    Valóban az Xorg 6.8.x támogatja az áttetsző ablakokat, a composite bővítménnyel, de nem a Metacity az egyetlen wm ami ezt használja.
  • NuCLEARScoRp
    #50
    Kalsszikus nézetben? te nem vagy normális... Itt nem csak a szépségről van szó hanem a praktikusságról is!!
  • FTeR
    #49
    ez azért lehet, mert ez a kurzor egy jól átgondolt és kivitelezett forma. Ez belemagyarázásnak tunhet, de gondolj bele, hogy pl a TimesNewRoman betütípusrol sem tudod mért kényelmes olvasni és ezért mért használják nyomtatott médián szinte mindenhol. Elolvasva egy elemzést vagy készítési folyamatot nagyon érdekes dolgokat lehet megtudni.

    Mielőtt még valaki belekötne nem állítom, hogy az M$ találta ki ezt a kurzor formát. Ha jól tévedek az OSXben másképp néz ki, mig linuxban ugyan ez van.
  • FTeR
    #48
    az ablak elforgatása nem önmagáért való funkció. Az ablak megnyitása/méretezése/forgatása/mozgatása/bezárása nem használati eset, arra vannak, hogy rajtuk keresztűl elérd a célod, ami nevezetesen az ablak tartalmának kényelmes/egyszerű vizsgálata. A sütőt sem arra használjuk, h kinyissuk az ajtaját... A forgatás csak egy lehetőség, majd a felhasználói felület készitői arra használják amire akarjá. Most így hirtelen az jut eszembe, h ugyan úgy használhatod az elforgatást, mint ahogy az asztalodon a papírok nem egy négyzetháló mentén igazitva helyezkednek el, hanem ahogy jobban átlátod. (az is ficsőr még, hogy már nem csak a fejléccel mozgathatod az ablakot, amire már xp ben is van több próbálkozás pl mediplayer v. MSN messenger chat ablakai)
    Nem értem mi a bajotok azzal, hogy el lehet forgatni az ablakot v. halványítani? Ha nem tetszik majd nem fogjátok használni. Ennyi.
    A halványításnak annyi értelme van, hogy 10%os (vagy akinek amennyi teszik) átlátszóság esetén a háttérben lévő ablak nem zavar be a másiknál, csak olyan mint 1 mintás háttér, de azért mégis könnyen észlelhető, ha vmi változás van benne (pl chat ablak v. töltés). Annak hogy 1 ablak 90%osan átlátszó legyen semmi értelme, de ha valaki arra akarja állítani akármiért a lehetősége megvan. Most mér mondják meg, hogy csak x%ot engedünk állítani?

    "Nem lennék meglepve, ha az új Winben még mindig lene a 3.1 és a w95-ből anyag... "

    Az XPnek semmi köze a 3.x, 9x szériához. Az ezektől függetlenűl tervezett/elkészített NT (nevében is benne van, hogy új technológia) alapokon nyugszik. És látni is rajta a különbséget.

    blackeagle, nem tudom mire ez a nagy felháborodásod. Nem értem mi bajod azzal, hogy az M$ ilyen graf rendszert akar használni a jövőben. Mér iritál téged? Ha mondjuk ezek a ficsörök valami nagyon rossz dolgot testesítenének meg, ami alapvetően az emberi józan akarat ellen van, akkor értenélek, de csak egy új engine ami többek között ezeket is tudja. A 3D-s fő fícsőr mellett ha jól rémlik még az is újítás (winekhez képest), hogy gyorsító tár van benne így az ablak mozgatása közben nem mosódnak el a feliratok. Ezek olyan fícsörök amin lehetne vitatkozni/elmélkedni, de azon, h egy ablak átlátszó lehet vagy el lehet forgatni nincs mit lovagolni... van (lesz) és kész.
    A linuxban a virtuális ablakok a unix rendszerek karekteres UI (felhasználói felület) maradvényai, ahol így próbálták a több feladatos/felhasználó rendszer egy időben futó programjait elkülöníteni (próbáld meg milyen amikor több program ugyan abba a konzolba ír adatokat egyszerre). Grafikus ablakozó feluletnél gyakorlatilag teljesen elveszti az értelmét, max csak a megszokás vihet rá a használatára, mivel ablakok (gyk: különböző alkalmazások/programok) között könnyen válthatunk a tálcán (start menü és az óra/systray közötti terület) lévő vezérlő elmek (vagy ALT+TAB) segítségével.
  • SoDI---
    #47
    tán ha feliratkoznál
  • BaziJoe
    #46
    ok de innen nem jön le
  • SoDI---
    #45
    Erre tessék hozzá.
  • SoDI---
    #44
    Visual Studio beta 1
  • BaziJoe
    #43
    Én szétakarom b... arendszerem csak egy linket aggyatok erre a Visual2005 beta 1-re mert nem találom.
  • NEXUS6
    #42
    Na, ki fogja először szétbaltázni vele a rendszerét?
    Csodálkoznék, ha a M$ rendes uninstalert is adott volna hozzá!
  • SoDI---
    #41
    Hát a kipróbáláshoz le kéne szedni a Visual 2005 Beta 1-et, hogy utána az ember böngészgettesse Visual Basic példaprogramokat.

    Mondjuk fasza, hogy egy évvel a megjelenés előtt bele tudja ásni magát az ember. MSDN fejlesztői lapon még egy oktatóvideót is találtam hozzá.

    Mire 2006-ben kijön a Lognhorn, lehet rögtön dobni ki az Avalon-os programokat. Királyosság.

    Még úgy se volt olyan technológia, amit a megjelenés pillanatában ismertem.
  • blackeagle
    #40
    kipróbálom ,csakhogy tudjak tovább flémelni
  • blackeagle
    #39
    Mit véd le ?, ő nyulta le , ugyanugy mint a multitask , multiuser ,szép kinézet-témák ,stb .stb.. Amit adott azok a trójaiak , virusok ( igaz az már volt dos-ban is) meg minden ami rossz .
    Ja és nem azért írkálok ,hogy elmodjam mennyire csicsa a linuxom ,csak szüklátokörüségbe szenved egy valag ember , akik azt hiszik az m$ megint felfedezett valamit , amit már rég használhatna más rendszer.
    Na nem flémeltem fél éve , elég is volt. Használja aki akarja , majd azért én is kipróbálom.
  • h4x0r
    #38
    Hu, nagyon jaj neki, marhara hianyozni fog a sok linuxosnak :-)
  • Dömsödi
    #37
    Most aztán jaj a linuxnak ha a micisoft levédeti, az átlátszó, forgatható ablakokat...
  • Dömsödi
    #36
    Amit már az amiga is tudott: Tetszöleges képernyő, és ablak(!) méret. (Persze a taskbár és egyes fix dolgok, ne mozduljanak el)
  • Dömsödi
    #35
    Amit már az amiga
  • Dömsödi
    #34
    Ja ingen, engem már az a menü halványitás is baromira idegesített. Telepítés után az első dolgom volt kikapcsolni. Majd a régi classic win-es kinézetett beállítani.
  • Dömsödi
    #33
    Gyerekek. Mondja már meg valaki, hogy mi értelme van az ablakokat elforgatni??? Ezzel csak a hülye gyerekeket lehet szédíteni, akik csajozás, vagy programozás helyett unalmukban elkezdik, az ablakokat forgatgatni, hogy húú de kúúll, bezzeg a te szar régi Xp-d nem tudja. Erre a szomszéd Pistike is rohan megvenni...
    Én csak annak örülnék, ha az ablakokat lehetne zoomolni. Ez még jó bár ennek se mindig lenne sok értelme, hiszen, ha nagyon lekicsinyited, akkor ugysem látsz rajta semmit... (Esetleg csak gyorsabban látod, ha lényegi változás történik) Bár ezt a zoom dolgot most is meg lehetne irni.
    Valahogy az egész XP kezd arra hasonlitani, mint amikor a szőnyeg alá söprik a szemetet. Kivülről minden, nagyon szép, jó, de ha alánézünk csak szemetet látunk.
    A sok csicsa helyett inkább arra koncentrálnának, hogy a teljes rendszert az alapjaitol újra irnák. (Nem lennék meglepve, ha az új Winben még mindig lene a 3.1 és a w95-ből anyag... maximum újrafordítják) Én a winből legjobban egy normális C++ fordított hiányolok, ami egy kodolt formában lévő forrást futatás, telepítés előtt lefordítana, igy optimalizálva a programot legjobban az adott gép hardware-hez.
  • hornbali
    #32
    Ha nem érdekel akkor minek jöttél ide? Hogy elmondhasd hogy a linuxod mennyire jó?
  • h4x0r
    #31
    Ami azt illeti, az XOrg a 6.8.X-től támogatja az átlátszóságot (a Metacityvel, ha jól emléxem).

    Janek666: tényleg csak megszokás kérdése. Én pl. teljesen kiírtottam az ikonokat, helyette a jobb (vagy akármelyikre bekonfigolt) egérgombbal kérem le a dolgokat.

    PekWM 4ever :-)))

    // Please dont flame me :-)
  • FTeR
    #30
    1. virtuális ablakról beszéltél
    2. nem ez a keyfígyőr a cuccban, nem értem mit lovagolsz rajta...ráadásúl sima xpben is mükszik az áttecőség, mitn azt már sokan írták

    ha nem tunt volna fel a keyfícsör a full 3D környezet
  • SoDI---
    #29
    de durva, hogy az alapkurzor azóta SEMMIT sem változott :)
  • blackeagle
    #28
    Ha nem tünt volna fel a kényelmet hivatott szolgálni , és én csak azt mondtam ,hogy máshol már rég meg van oldva. Bár vannak emberek akik biztos elélveznek majd ettől az m$ parasztvakitástól. 5 éve már az enlightenment-ben benne volt ,hogy ablakmozgatáskor az alatta elhelyezkedő ablak invertálva/negativba látszott ,amit real time számolt ,egy akkori p1 166on simán ment. Igaz a lényeg hogy az m$ neve szerepeljen a telepités alatt. Most is azt mondom ,parasztvakitás , már rég megoldhattam volna linux alatt ez a átlátszó okosságot ,de nem érdekel .
  • SoDI---
    #27
    "én nem az új dolgoktól riadok vissza, hanem a feleslegesektől."

    Minden új dolog feleslegesnek tűnik elsőre.
  • concrete
    #26
    ha már most külön letölthető, akkor majd később KIKAPCSOLHATÓ :)

    ez tetszik
  • janos666 #25
    A több ablak (egy monitorral) is megoldható sima XP-n, ilyen is van az nView-ban. De én személy szeriont se az áttűnő ablakokat, de főleg ezt a több ablakos cuccot nem használom. Lehet hogy csak megszokás, és ha letölteném ezt az avalont rászánnám magam, majd ha lejár a warezSMS-em...
  • FTeR
    #24
    tessék, ficsör lista:
  • FTeR
    #23
    jujj, inkább meg se szólaltál volna...
    az egésznek semmi köze a virtuális képernyőhöz
  • blackeagle
    #22
    Semmi ,csak a szokásos . Cserélheted le a géped egy jobbra ,hogy jól menjen.
  • Pharaoh
    #21
    Az átlátszó ablakokon kívűl milyen újítás van még benne?
  • blackeagle
    #20
    Ezért van a liuxban 100 éve egy valag virtuális képernyő. Nálam most is 8 db 1024x768 as képernyőre van szétpakolva egy valag prg. és nem egymás hegyére hányva. Ehhez nem kell 2005 , meg 3 GHz. Semmit nem érnék az átlátszó ablakokkal ,mert csak zavaró és akkor is csak egy képernyőnyi területre vagyok bezárva.
  • FTeR
    #19
    valszeg válaszolnak majd ha igen, fölösleges ennyiszer megkérdezni