138
  • lokko
    #98
    Valaki morális alapon tud döntést hozni, hogy milyen rendszeren tanítsuk ki diákjainkat? A Microsoft hajlamos arra hogy ingyen megdobják az iskolákat géppel, ha az ő termékeiken folyik az oktatás, reklám, de sok sulinak máshogy nem lenne értelmes gépparkja. Egy Linuxos rendszer fentartásához egy erre kiképzett ember kell, aki hülye lenne tanári fizetésért dolgozni. Szóval intem a sok magát nagyon okosnak tartó űber felsőbrendű fajba tartozó computermágust, hogy gondolkodjanak mielőtt elkezdenek csuklóbol mindent fikázni ami redmondi, és glóriát emelni arra mi Linux.
  • valaé valaé ná
    #97
    Próbáld ki.
  • FTeR
    #96
    a általános sulik és középiskolák (kivéve spec változatok) számtech tanárai nem redndelkeznek semien képzéssel. Egyszerűen az orarend készítésénél megkérdezik, h ki látott már képen számítógépet és a jelentkező kezébe nyomnak 1 könyvet, h ezt olvassa fel órán. Ennyi.
  • dduma
    #95
    Hát. Mondjuk linuxot tényleg taníthatnának! De az igazságot inkább abban látom, h sajnos az infó tanárok átképzését finanszírozni kellene... Még ha ez meg is lenne, akor is sajnos a legtöbb informatika tanár értelmi szintje leragadt a pascalnál és a windowsnél... Amíg olyanokat mondanak nekem, hogy egy műveletet Windowsba (törlés), csak és kizárólag 2 féle módszerrel lehet megoldani, és hogy a programozás egy olyan dolog, amit 13 éves kor alatt nem lehet csinálni, addig nem hiszem, h képesek lennének átképezni magukat egy hozzá nem értő lamer szintjéről...
  • FTeR
    #94
    "Az iskolában azért tanitanak Windowst, mert a tanár ahhoz ért, mert INGYEN megkapta a cuccot."
    aham, szal linuxot letölteni ingyé már más kérdés mi?

    "Ezután, ha alaplapot(gépet) cserélsz, akkor már nem fogják újra aktiválni..."
    ööö, 1x kell aktiválni 1 kulcsot, utána csak használod... LOL
  • Dömsödi
    #93
    Az meg külön dühitő, hogy egy windows XP rendszer annyiba kerül, amiért egy gépet kapsz...
    A gépben azért van anyag is. Plussz az Intel/AMD proci megtervezése szerintem tuti nagyobb munka volt mint az XP...
    Nekem sajnos meg kellett venem, mert ebből élek. Az Oem változatot megveszed 30.000 ért+FA, majd felrakod regisztráltatod/aktiváltatod.
    Ezután, ha alaplapot(gépet) cserélsz, akkor már nem fogják újra aktiválni...

    Na pont ezért kell a csicsa, hiszen ki az a hülye aki megvenné, az új wint, ha az ugyanugy nézne ki mint a régi?
    A legtöbb embernek a külső számit, és nem a belső.
  • Dömsödi
    #92
    SODI:
    >>"Az iskolákban azért tanítanak Windowst, mert ahhoz MINDENKINEK kell értenie legalább alap szinten.
    2005-öt írunk, tehát azt, hogy "mindenkinek" szó szerint értem.
    A Linux tanítás CSAK utána jöhet. Kiegészítésként."

    Az iskolában azért tanitanak Windowst, mert a tanár ahhoz ért, mert INGYEN megkapta a cuccot. A felnővekvő nemzedék, meg nem fog máshoz érteni, ezért kénytelen megvenni a windowst. Ez olyasmi, mint amikor beetetésként ingyen osztogatják a füves cigit. A delikvens rászokik, utána már tejjel rendesen.

    >>"Nem mindegy? Olcsó a RAM"
    Te nagyon gyerek lehetsz még.
    Ha viszket a füled, akkor vedd ki a válfát a szekrényből, és azzal vakard meg, hiszen a válfa ingyen van...
    A problémákat mindig a legegyszerűbb, de/és NEM a legkönnyebb modon kell megoldani. Ha ezt nem tartod be akkor előbb utobb egyre jobban belegabalyodsz a megoldandó feladatba, mig végül már nem a feladat megoldása lesz a cél, hanem a hibák kiküszöbölése...
  • SoDI---
    #91
    Nem mindegy? Olcsó a RAM.
  • SoDI---
    #90
    ja de mondjuk Visual Basic-ben rohadt jól tud jönni, hogy van egy külön palettás képernyőm :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #89
    persze , de egy nyamvadt cipő nem is kerül százezrekbe :DDD
  • [HUN]PAStheLoD
    #88
    vagy elférsz egy monitoron .. photoshop ba nyomogatod a tab-ot szépen és ki be lehet kapcsolni a palettákat rétegeket .. etc
  • [HUN]PAStheLoD
    #87
    klasszik theme vagy valami szép a themexp.org ról .. ablak forgatás nagyon fontos dolog, de inkább egy olyan kernelt írnának, ami nem fagy le, hogyha valami programhiba jön közbe.. és lehetőleg ne foglaljon az alap win 100 mega memóriát...
  • h4x0r
    #86
    Nabazmeg, de jó fej vagy... Ez tényleg jó megoldás. Megyek, veszek is még 5 monitort

    // Látod, miattad feladtam a képes szmájlikkal kapcsolatos policymet :-)
  • NEXUS6
    #85
    "Symbian-os telefonok software-hibáira tényleg 30 nap a jótállás."

    Na ezt nem is tudtam!

    Persze szerintem, ez onnan jön, hogy mivel az OS piac vezető cége is csak ennyit ad, hülyék lennének a többiek rálicitálni, és a nyakukba venni a sok gondot.
    Szerintem.

    Amúgy egy nyamvadt cipőre is több garanciát adnak!!!!
  • NEXUS6
    #84
    Az átlátszóság 2d-ben is megvalósítható (Amigán is volt ilyen, igaz nem alapban, hanem asszem a DOPUS5-nél, sokan használták az alap GUI helyett!).
    szerintem is tényleg csökkentheti az asztal zsúfoltságát.

    Az elforgatás és más effektek télleg új tuladonságok, kérdés, mennyire hasznosak, majd meglátjuk.

    De azért vannak itt egyéb dolgok is.
    Ha jól tévedek a M$ a w2000-től nem a régi API-kat használja a GUI megjelenítésére, hanem a DX-et. Magyarán ez volt az első oprendszer, ahol a két dolgot először sikerült integrálni, kb 5 év alatt!!!
    Közben ugye többször át kellett nevezni az új OS-t is, ami ezáltal a fejlesztést tekíntve több negatív rakorddal is büszkélkedhet, de ez más tészta.

    Vagy is 2000 óta adva van a lehetőség, hogy az OS-t viszonylag könnyen 3D-megjelenítéssel ruházzák fel.
    Ez újabb 5 évébe került a M$-nek!
    Gratula!

    Én a fő gondot nem ebben látom!
    Ha 2D-ben megnyitottam egy egy ablakot az nem terhelte le különösebben a rendszert.
    Egyszer Amigán azzal szórakoztam, hogy DOS ablakokat nyitogattam, hogy le teszteljem a rendszert. Én előbb adtam fel, mint hogy a rendszerben bárminemű lassulást találtam volna. (Egy 4+2 MB rammal megáldott számítógéptől olyan 200 DOS ablak gondolom nem is olyan rossz teljesítmény)

    A 3D megjelenítés exponenciálisan nagyobb számítási kapacitást követel, a nehéz munkát hiába a GPU végzi! Lehet hogy a tükrözödés, egyéb effektek nem terhelik a CPU-t, de minden más igen!
    Koordináták kiszámolása, ütközés vizsgálat, textúrák mozgatása stb.
    És akkor még nem is dolgoztál!

    Amúgy ez még mindíg sima 2D megjelenítés csak feltuningolva.

    Ahhoz hogy az emberek valódi 3d OS tudjanak használni, magát az OS-t MI-jét is fel kell turbózni annyira, hogy eltájékozódjon 3d-ben.

    Mi lett volna, ha az ablakos/ikonos megjelenítés csak annyiban különbözik a parancssorostól, hogy minden ablakban ugyan grafikus a megjelenítés, de hogy a júzer mit akar csinálni azt dosba kellett volna begépelnie!
    A grafikus OS egy fajta MI-vel rendelkezik, átfordítja, hogy a júzer amikor az egerével buzerálja az ikonokat az mit is jelent valójában, pl DOS parancsokként megfogalmazva.

    Ilyen a 3D követelményeinek megfelelő MI fejlesztést a M$-től nem igen látok. A béna varázslóit kellene tovább fejlesztenie, csak ahoz tehetség meg ötletek is kellenének, de mint tudjuk ez nem az a cég ahol ilyen dolgok találhatók!
  • SoDI---
    #83
    Symbian-os telefonok software-hibáira tényleg 30 nap a jótállás.
  • SoDI---
    #82
    én a virtuális ablakok windowsos hiányát egyszerűen két monitorral oldom meg.

    egyik monitoron dolgozom, a másikra meg az aktuális fejlesztő/grafikus program alettáit/help abkalait.

    És ez így rohadt jó :)
  • SoDI---
    #81
    Az iskolákban azért tanítanak Windowst, mert ahhoz MINDENKINEK kell értenie legalább alap szinten.
    2005-öt írunk, tehát azt, hogy "mindenkinek" szó szerint értem.
    A Linux tanítás CSAK utána jöhet. Kiegészítésként.
  • SoDI---
    #80
    Többször hallottam, hogy valaki (titkárnőkről beszélek) azért nem akar WinXP-t használni, mert túl bonyolult.
    Valahogy én sokkal egyszerűbbnek tartom a WinXP kezelését, mint a Win98-ét.
  • FTeR
    #79
    az avlonban nem az átkonfiguráláson van a hangsúly, hanem a felhasználhatóságon. A sima júzernek tényleg csak a forgatás meg az átlátszóság lesz új, de egy alkalmazás fejlesztőnek már nagyon sok új lehetőséget biztosít.
    már 9.x alá is lehetet kerek ablakot írni kis átkonfigolással, de ettől egy júzer még nem tudta lekerekíteni az ablakát. Itt ugyan ilyen lehetőségeket kell elképzelni csak 3D ben.
  • NEXUS6
    #78
    Az is egy M$-es porhintés, hogy hagyják az embereket, hogy elrágódjanak azon, hogy a brózer, vagy a médiapléjer az OS része vagy sem. Röhej!
    Addig se foglalkoznak legalább a valóban komoly problémákkal.

    Legközelebb majd jön a passziánsz, meg az aknakereső;((((

    Bakker ez télleg jó ötlet!
    Összedobok egyet és beperlem a M$-t, hogy visszaél a piaci fölényével!;)))))
    Ha mást nem elérhetem, hogy európában csak passziánsz nélküli vindóz jelenjen meg.
    Azt hiszem ez valóban hatalmas előre lépés lenne az IT szektorban.
    Valószínűleg a magyar Bilgéc címet is elnyerném.

    Nos, kb itt tartunk a számítástechnikában!;(
    Marhára "előre léptünk" az utóbbi 10 évben!
  • NEXUS6
    #77
    Pont ezt mondom én is!

    Nem csak arról van szó, hogy ketyegjen valami a gépen (DOS) és valahogy (pl parancssorosan) elérjem a perifériákat, hanem az OS adjon egy egységes kezelői felületet is, lehetőleg grafikusat.
    Az OS viszont ennél többet nem igen tud, semmilyen OS!
    Akár egy sima xp mivel tud többet, mint pl egy frissen installált Amiga OS3.5? Az utóbbinak már annak idején 1000X könnyebben átkonfigolható GUI-ja volt, az előbbinek meg 100X-os harver igénye van!

    A Linux disztribúció az megint más kérdés, mert azzal meg kapsz egy csomó olyan progit, amik viszont nem az OS részei!!!!

    Amúgy szerintem meg simán összehasonlítható a Longhorn bármilyen más OS-el.

    Pl nyűglődnek itt már mióta az új fájlrendszerükkel. Az Amiga OS nem volt egy fájlrendszerhez kötve! Dögivel jelentek meg a saját fejlesztésű, ilyen olyan fájlrendszerek hozzá! Felismerni meg gyak bármit felismer, írja és olvassa!
    Mit lehet ebben a műfajban ehhez képest előre lépni?

  • FTeR
    #76
    3. ha winampban beállítod, hogy kis méretben ikonként a systrayen legyen akkor nincs benne az alt tabos felsorolásban
  • FTeR
    #75
    bazdmeg, egy OS nem csak abból állhat, hogy tudja kezelni a perifériákat...

    nem azt mondom, h normális dolog a longhorn min konfigja, de azért nem összehasonlítható semien szinten
  • NEXUS6
    #74
    """AMIGA 1200 2MB RAM 14 MHZ vs XP alap ajánlott 1GHZ proci és min 256 MBRAM"

    sztem használj DOS 1.0 mert az is tud mindent és gépigénye sincs""""

    Na te nagytudású, Döme nem az igénytelenséget emelte ki, hanem a kis gépigényt, a kettő nem ugyan az.

    A M$ annakidején egy Amiga teljesítményű gépből(vasból)egy valóban igénytelen dosos/win1-2 szintet tudott csak kihozni, az XP-vel ugyan elérte az Amiga OS szintjét (szerintem -talán?) csak egy A1200-hoz képest 100X-os teljesítményű hardveren!
    Ez is egyfajta igénytelenség.

    A kompakt OS meg igen is most is érték, sajna nem azokon a területeken, ahol a M$ mozog. Mit szólnál ha a mobiltelcsid (ami manapság már akár töbszörösen meghaladja egy 10 évvel ezelötti Amiga szintét) 5 percig bootolna, ja meg annyi garanciát kapnál rá, mint amennyit a M$ ad a temékeire, asszem 30 nap. Utána ha a fagyós telcsidet (mert ilyen is van dögivel) bevinnéd a szervízbe mindenki csak széttárná a kezét, és jónapot kivánna, ja és megkérdezné hogy ugyan már "Where do ya' want to go today -TM M$", mert hogy ne rontsd már ott a levegőt;)!!!
  • h4x0r
    #73
    1. En sem, csak leforditottam a megfelelo man-page megfelelo reszet. Eleg ha sejted. Mint en :-)
    3. Csak nem egyetertunk valamiben :-)))
  • FTeR
    #72
    1. ezt nem vágom, szal elhiszem amit mondasz (mégha nem is értem)
    2. gondoltam ;)
    3. van benne tü tü tüü valamííííí
    4. :)
  • h4x0r
    #71
    1. Huh, jol megkevertel... szoval. Vannak a virt. terminalok (pl. /dev/pttyXX es /dev/ttyXX -ek. Ezekkel lehet kommunikalni CLI (Command Line Interface) modban a terminalokkal, programokkal. A virt. kepernyok pedig az X-en bellul vannak, es ha jol tudom, nem dev-en keresztul mennek.

    2. " De ennyi erovel az Alt-Tab is felesleges, hiszen ott van az eger :-). Sot, ennyi erovel a talca is felesleges. :-)"
    Ezt totalisan viccnek szantam :-)

    3. "ezt alt tabbal is tudod..."
    Igen, de ha kb. 20 alkalmazas fut, es koztuk nem relevansak is (pl. WinAMP v. XMMS, jo a zene progr. kozben :-), akkor jo, ha azok nem az orrod elott vannak, hanem egy masik terminalon.

    4. ""En mar nem tudnek elni nelkule..."
    mondtam, hogy megszokás kérdése ;)"
    En is csak velemenynek szantam :-)
  • FTeR
    #70
    ha ez megnyugtat, haver most rakta fel és neki se megy...
  • FTeR
    #69
    "A virt. ablakot es virt. terminalt ne keverd."
    ok, nem keverem. de ha jól rémlik virt képernyő és terminal van és nem ablak, vagyis én is rosszúl írtam. a virt képernyőből úgy lesz virt terminal, hogy más felhasználóval jelentkezel be rajta, nem?
    Viszont egy multi ablak melett egy virt. képernyő fölöslegesnek tűnik.

    " De ennyi erovel az Alt-Tab is felesleges, hiszen ott van az eger :-). Sot, ennyi erovel a talca is felesleges. :-)""
    A tálca/alttab/egér katt váltás nem külön dolog, hanem ugyan azt az eredményt hozzák, vagyis ugyan azt a funkciót több módos is elérheted.
    Linuxban is lehet egérrel váltani a terminálok/képernyők között ugyan úgy mint bill. kombival.

    "A virtualis ablak pedig kifejezetten jo dolog, ha pl. az ember programozik, es kozben pl. a segedlibek dokumentacioit is nezi."
    ezt alt tabbal is tudod...

    "En mar nem tudnek elni nelkule..."
    mondtam, hogy megszokás kérdése ;)
  • mireez
    #68
    xp
  • BaziJoe
    #67
    Segitsetek az istenértse birom leszedni a visual studiot?
  • h4x0r
    #66
    "A linuxban a virtuális ablakok a unix rendszerek karekteres UI (felhasználói felület) maradvényai, ahol így próbálták a több feladatos/felhasználó rendszer egy időben futó programjait elkülöníteni (próbáld meg milyen amikor több program ugyan abba a konzolba ír adatokat egyszerre)."
    Semmilyen. Nem a konzolra kell kiiratni a dolgokat nem interaktiv dolgoknal. A virtualis ablak pedig kifejezetten jo dolog, ha pl. az ember programozik, es kozben pl. a segedlibek dokumentacioit is nezi. Pl. en a Ctrl-1 es Ctrl-2 segitsegevel tudok virt. ablakot valtani. Ettol fuggetlenul az Alt-Tab is mukodik. Ezert lehet, hogy maradvany, de kifejezetten hasznos. En mar nem tudnek elni nelkule...

    "Grafikus ablakozó feluletnél gyakorlatilag teljesen elveszti az értelmét, max csak a megszokás vihet rá a használatára, mivel ablakok (gyk: különböző alkalmazások/programok) között könnyen válthatunk a tálcán (start menü és az óra/systray közötti terület) lévő vezérlő elmek (vagy ALT+TAB) segítségével."
    A virt. ablakot es virt. terminalt ne keverd. De ennyi erovel az Alt-Tab is felesleges, hiszen ott van az eger :-). Sot, ennyi erovel a talca is felesleges. :-)
  • h4x0r
    #65
    Az X es a kernel fejlesztese tenyleg fuggetlen. Ezert nem bassza el (elvileg) az X a kernelt. Elvileg. Mivel nem vagyok szakerto, ez csak velemeny :-)
  • h4x0r
    #64
    Par honapja neztem meg, ugyhogy le vagyok maradva. :-)
  • dduma
    #63
    Jaaa. ^^ Az elindítaná a hl2-t? :D
  • asdefge
    #62
    Az a 7.xx verzsön :-)
  • dduma
    #61
    De a DOS 1.0 nem 32 bites. :D
  • droland
    #60
    A stabilitásról felesleges szót ejteni. Tudjátok jól, hogy a X csapat külön dolgozik. Tehát A csapat dolgozik mittomén a kernelen, a másik a program összeköttetéseken, ez meg a külalakon. Tehát most ha ez a külalak csapat nem csinál semmit, vagy csinál átlátszót, zsír mindegy, ha az A csapat elbassza, vagy egy korrektet csinál.
  • Zsoltika 007
    #59
    Amúgy aki kipróbálta annak stabil? Mert akkor előtte lesz 1 kis norton ghost project.