311
Hogyan kell videót vágni úgy hogy ne legyen rossz a minősége és ne szaggasson?
  • Tibcsi60
    #31
    Halihó Mindenkinek! Végigolvastam minden hozzászólást, mert én is sokat használom ezt a progit. Ahhoz képest, hogy kétségekkel indult ez a topik, egész jól beindult. Jobban szeretem a programokra specializált topikat, de ez ízlés dolga.
    Kedves Kornan(#30)! Gondolom próbáltad már elcsúsztatni a hangot az "Audio/Interlaeving.." fül választásával és a "Delay audio track by" mezőjébe (kísérletezéssel) beírt értékadással (negatív szám, ha késik a hang, pozitív, ha siet)... Nekem is volt már többször hasonló problémám, amikor hiába csúsztattam a hangot, hogy a végén is jó legyen, mert ilyenkor az elején ment el. Ilyenkor a hangcsúszás nem lineáris. (Az okát sajnos nem tudom. Ha valaki tudja segítsen nekem is!) Ilyenkor drasztikus +oldáshoz folyamodom. 12-25 perces részekre darabolom a filmet különböző csúszásokkal (1re nagyobb pozitív ill. negatív számokat beírva a "Delay audio track by" mezőbe.) Ezeket az értékeket úgy adom +, hogy a 12-25 perces filmrészletekben ne legyen észrevehető aszinkronitás sem a filmrészlet elején, sem annak végén a hang és a szájmozgás között. Ezután a filmrészleteket eredeti sorrendjükben összeillesztem (File/Open video file... >>> File/Append AVI segment...)
    Nekem is van azonban 1 problémám, ami nem is biztos, hogy a VirtualDub-hoz kapcsolódik. DScalerrel szoktam DivX 5.21-gyel tévéből filmeket felvenni (DX50). A felvett filmeket VirtualDubbal szoktam szerkeszteni. A gondom csak az, hogy 1-1 felvett film esetén nem tudom ezt rendben +tenni: lejátszáskor összeugrik a kép. Nem tudtam eddig rájönni mi lehet ennek az oka. Köszi, ha valaki segít!
  • Kornan
    #30
    Hellosztok van egy problémám aminek nem tudom az okát.Virtualdub/nandubbal probálok szinkronizálni(tehát egy szar minőségű filmről átvinni egy jó minőségű filmre a hangot.)Szóval az első film egy 25,001 fps-es(39999us) 352x288 felbontású 42:25:69 hosszú(63644frame).A második videó sokban eltért ettől ezért megpróbáltam közelebb hozni hogy passzoljon rá a hang,az eredmény a felbontásnak ugye nem kell ugyanakkorának lennie 576x432,ugyanugy 25,001 fps viszont 39998us per frame(ezt meg lehet változtatni?),tehát ez eltér.Ez 63672 frameből ált ezért 28 framet kivágtam egyenlő eloszlással igy tehát a framek száma is passzol(63644),viszont a hossza eltérő 42:25:63.A hang az elején jó de ugy 15 perc után kezd elcsúszni és a végére már teljesen szar.Ezek az apróbb eltérések is okozhatják a hibát,ha igen hogyan csinálom meg hogy azok is eggyezzenek?Illetve mik okozhatják még ezt a hibát?
  • GixEr
    #29
    probald meg az ffdshow-t annak is van AC3 filtere.(az ujaknak!!)
    ffdshow
  • Mikiller
    #28
    Felrakom a szűz XP-t, rá az AC3-at+VirtualDUB-ot, de már akkor nem megy, nem tudott bekavarni semmi sztem
    Már arra gyanakszom, hogy a hangkártyán zakkant meg vmi alkatrész.
  • zakika
    #27
    van ez igy. valamit osszekytyul egy instalacio es nem tudod mi csinalta. probalj meg mas AC3 filtert
  • Mikiller
    #26
    Hi!
    Nem értem, hogy ami eddig működött, miért romlik el?
    VirtualDUB-al eddig simán összeraktam a filmeket, (kb 2 éve használom), erre 3 napja azt írja nincs fennt a gépemen az AC3Filter.
    De van, de van, de van!!!
    Az utóbbi 2 napban már 3x raktam újra az XP-t, ugyan úgy,mint eddig bármikor, ugyan azt a VirtualDUB verziót, AC3Filter-t használom, és az Istennek sem akarja összerakni az AC3-as filmeket, pedig eddig működött. Zoom Player-t használok film nézésre, de azzal továbbra sincs baj, szépen lejátszik minden AC3-as filmet, csak ez a VirtualDUB kerget az őrületbe
    Miért nem érzékeli , ha eddig jó volt?
    Thx!








  • Rehctaw
    #25
    Hi.

    Az ok amiért ide - és még pár hasonló topicba - írok, nem más mint: minél több személynek a tudomására kívánom hozni a nemrégóta űzött tevékenységem közben felmerülő hátráltató tényezőket. Ezáltal megnövelve az esélyeimet arra, hogy választ kapjak kérdéseimre és megoldódjanak a felmerült incidensek. Tehát ne kövezzen meg senki a tevékenységem folytatásáért (amiért hirdetem az ügyemet)!

    A téma: PC játékokból videórögzítés és annak editálása.
    Aki úgyérzi tud segítséggel szolgálni, jöjjön ide.

    Vagy keressen rá a (játékfórum) "Vidórögzítés és Editálás" című topicra.



    -Rehctaw
  • Lord Silver
    #24
    nagyon szépen köszönöm ibrik!!! megmentettél magamtól...mégegyszer köszi
  • ibrik
    #23
    Trade: Telepítsd fel a Microsoft MPEG-4 V3 kodeket (ha valaki nem tudná ez volt a DivX-ek elődje, igazából eredetileg ennek a Microsoft-os kodeknek a feltört változatából lett a DivX kodekek őse. Aztán a két fejlesztő kettévált. A pénzéhesebb csinálta/ja tovább a DivX-et, Koepi barátja pedig "elhagyta" és az ingyenes XviD-et csinálja azóta)

    Lord Silver: VDub indít, File menü - a film első fele megnyit. Aztán újra File menü - "Append AVI segment"-el betöltöd a film a második felét. Eztán egy nagyon fontos dolog jön: az Audio-t és a Video-t is "Direct stream copy"-ra kell állítani, majd a File menü "Save as AVI"-val mented az "összeheggesztett" filmet.
  • Lord Silver
    #22
    akkor én is csatlakozok!
    nekem sztem egy egyszerűbb kérdésem lenne!

    hogyan kell egy 2 CD-s filmet "összeragasztani" ???

    előre is köszi a segitséget!
  • qwer2000
    #21
    Hi mindenki!!!Azt kérdezném,hogy a virtual dubbal lehet-e hangot felerösiteni a filmek alatt.Ha nem akkor mivel lehet?Köszi
  • Trade
    #20

    a virtualdub ezt a hibauzenetet adja 1 video megnyitasanal.
    Hogy lehetne megis megnyitni?
  • Mop
    #19
    Ok, kiválasztottam a Direct stream copy módot, de még így is egy 450 MB-os file-t kaptam. :(
  • Mop
    #18
    Akkor mit használjak és hogyan?
    Nagyon nem vagyok otthon a témában.
  • maozedong
    #17
    ne a video fullprocessing módot válaszd, mert akkor a képet is át tömöríti
  • Mop
    #16
    Hi!
    Tudja vki, hogyan lehet AVI kiterjesztésű film alá szinkronhangot rakni?
    Amikor megpróbáltam, akkor egy 200 MB-os fileból több GB-osat csinált. :/
  • ffxi
    #15
    Így van, felszerettem volna erősíteni a hangerőt. Ha erre egyszerűbb megoldást tudsz? Amugy a DirektStream Copyval sem ment a dolog. De azért kösz!
  • cito
    #14
    Heló!
    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Van egy 2cd avi filmem, hozzá 2db sub kiterjesztésű felirat..
    Ezt szeretném vob-ba, dvd-be konvertálni felirattal..
    Ez mind sikerültm de nagyon csúszik a hang és felirat!
    Melyik az a progi, amelyikkel a legegyszerűbben és jól lehetne ezt kivitelezni?
  • Steffff
    #13
    Direkt Stream Copy-val használtad?
    Ha igen, akkor nem értem!
    Ha nem akkor próbáld azzal!
    Amúgy bocs hogy kérdem, de mit erősítettél fel?
    A hangerőt? - csak érdeklődöm! (ilyenről még nem hallottam, hogy csinált volna valaki ilyet!)
    Bye
  • Steffff
    #12
    Hi!
    Kb fél évvel ezelőtt csináltam utoljára ilyet vele!
    Ugyanakkor nem valami bonyolult!
    Szóval!
    1. filmet beolvas
    2. Odalépünk az első frame-hez ahonnan a vágást elkezdenénk!
    Segítenek az alul található gombok a képkockák közötti lépegetésekhez!
    Illetve a balra-jobbra nyilakkal is egyesével lépegethetsz a framek között!
    3. nyomd le a Home-billentyűt a klaviatúrán
    Ezzel a kiválasztás első kockáját adod meg!
    4. 2-es ponthoz hsonlóan lépj a kiválasztás utosló kockájára,
    5. End-gomb megnyomásával kiválasztod az utolsó kockát is!
    Ekkor látnod kell az alsó csíkon a kiválsztást feketével!

    A továbiakban a Te döntésed, hogy kivágod, vagy másolod, vagy stb. a filmet!
    Sok sikert!
  • ffxi
    #11
    A virtualdub-bal próbálok felerősíteni egy avi-s filmemet, a felerősítési beállítást már megvolt. Csak a próbléma, hogy a mentésnél rohadt nagy lett a film(700-ról 1.5 fölöttre). Tud vki vmit ebben segíteni? Amúgy 1.6.4.0-os a verziószám, nem tudom régi az? Befolyásolja? Köszönök mindent!
  • Narancs
    #10
    Hali!
    Föléleszteném kicsit a topicot!
    Szal a fent említett progival szeretnék vágni videót, de még sosem csináltam iylesmit.
    ELső kérdésem: hogyan kell kivágni részeket egy adott filmből?

    Oké, télleg kérdés, de még sosem csináltam na!
  • McGrady
    #9
    ok THX mindienkinek!
    megvan!
  • nemcsakfeel
    #8
    lehet hogy azért mert a forrás és a kimeneti videó fps e nem egyezett meg , és konvertált.
  • McGrady
    #7
    avi-avi
    megnézem hátha jó abba a compressionbe
  • nemcsakfeel
    #6
    milyen formátumban volt meg, és mire tömörítetted?
  • akyyy
    #5
    Compression vagy mi fül ot válaszd ki kodeket, ami jól megy..
  • McGrady
    #4
    nem, a műsor már megvolt.
    amikor megnéztem a műsort akkor jól ment.
    amikor kivágtam belőle azt a rész, és visszanéztem amit csináltam akkor meg szaggatott
  • McGrady
    #3
    nem, a műsor már megvolt.
    amikor megnéztem a műsort akkor jól ment.
    amikor kivágtam belőle azt a rész, és visszanéztem amit csináltam akkor meg szaggatott
  • nemcsakfeel
    #2
    kár volt ezért topikot nyitnod.
    keresőben találhatsz pár videós topikot, ahol biztos segítenek.

    - amit nem értek mi az hogy csináltál egy vágást, és szaggat?
    mikor felvetted a műsort a gépre, utána visszanézted, és akkor nem szaggatott?
  • McGrady
    #1
    hi, azért nyitottam ezt a topikot mert VirtualDuball csináltam 1 vágást 1 tévéműsorból, de szaggat naon!
    ezt a problémát hogy lehet orvosolni?