311
Hogyan kell videót vágni úgy hogy ne legyen rossz a minősége és ne szaggasson?
  • Evin
    #111
    Bal oldalt, Koepi's Xvid codec (1.2)
  • bauer15
    #110
    és meiket szedjem le innen a nevét írd le Kösz
  • Evin
    #109
    Nincs telepítve xvid kódek.
    www.free-codecs.com
  • bauer15
    #108
    törölt hozzászólás
  • Reyes
    #107
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok feliratot/subtitle-t hozzárendelni a konvertálandó filmhez?
  • Evin
    #106
    Ennél van már újabb MPEG2-es is, ha jól tudom.
  • biomage
    #105
    kösz
    tudnál ajánlani valami jó kodeket amiben van MP3 és divx vagy hasonlo
  • [Jakuza]
    #104
    VDub-1.4.13-MPEG2-AC3
  • biomage
    #103
    hi
    van egy problémám
    na szóval tv tunerrel felvettem pár jó számot MPEG2 12m bit rate és 720x576 on ez a progi nem tudja megnyitni csak a VirtualDubMod
    az viszont nem jó mert nem tudom a hang sávját modositani mondjuk MP3 ra
    ötlet mit csináljak?
  • Pocok84
    #102
    Köszi, megtaláltam, viszont nem tudok angolul, szóval sajnos ez nem segít, hacsak valaki le nem írja röviden, hogy mi van ott.
  • [Jakuza]
    #101
    http://www.doom9.org/ > Faqs > Audio FAQ > 19. pont "How can I convert the frame rate of my audio with freeware"
  • Pocok84
    #100
    Hali!

    Nekem is hasonló problémám van mint iguanodon-nak. Az a különbség, hogy nekem van egy jó minőségű angol (23.976) és egy tvripes magyar (25.000) filmem. Ha átteszem a hangot, akkor az eleje még jó, de a végén egyre jobban elcsúszik. Próbáltam már a goldwave programmal "széthúzni" a hangot, hogy tuti egyforma legyen a mérete a kettőnek, de nem lett jó. Próbáltam áttenni a filmet Vdubbal 23.976-ra, és utána játszottam a hanggal, és ua. rossz lett. Szinte mindent kipróbáltam már, a hajam hullásnak indult, és nincs több ötletem. Ha valakinek bármilyen ötlete van, ne habozzon leírni, előre is köszi.
  • iguanodon
    #99
    Szevasztok.
    Olyan problémám lenne, hogy csúszik a hang a képhez képest, hogyan tudnám ezt megoldani a virtualdub-al.
    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • fery02
    #98
    Nagyon szépen köszönöm.
  • Tomicsek
    #97
    Virtualdub

    -File-->Open Video File és add meg az első filmet
    -File-->Append AVI segment és töltsd be a második filmet
    -Audio- Direct Stream Copy, hogy változtatás nélkül másolja
    -Video- Direct Stream Copy, "
    -File-->Save as AVI add meg milyen névven és hova mentse
    -Ok
  • Evin
    #96
    Megnyitod az elsőt, majd "File->Append Avi...", és ez hozzáfűzi az előzőhöz
    Többet is összefűzhetsz így.
  • fery02
    #95
    Hi all! Hogyan lehet két különálló videót egybeolvasztani? Például úgy, hogy egymás után következzenek egy fájlban
  • Hay
    #94
  • Hay
    #93
    Mi a baja a hangsávokkal?
  • Hay
    #92
    Majd jön a File "Append avi segment", s a 2. avi fájl, erre meg ezt.
    Netről egy helyről leszedett cucc.
  • Hay
    #91
    Bocs, ezt.
  • Hay
    #90
  • Hay
    #89
    Hi!
    Összefűznék 2 avit e progival. File, open az 1. fájl, ezt írja:
  • Tinman #88
    Akkor felteszem én is a VD-osok örök kérdését:

    Mi a rákért van az, hogy FULL 64 bites rendszeren a VD 64 bites verziója semmilyen avi-t nem hajlandó megnyitni és folyamatosan azt irogatja ki mint ami a 79-es hsz-ben látható.

    Most mindjárt jön egy szaki aki kifejti, hogy DV codecre van szükségem... ebből ajánlja a Panasoninc vagy a Canopus codec-et.

    Igen ám, de az a qrva nagy helyzet, hogy 32 bites VDub u.e. a rendszeren csont nélkül megnyitja az avi-t.
    A gép amúgy egy 64 bites 3.2-es Intel, XP Prof Eng 64 bittel.

    Erre tudja valaki a megoldást?
  • 12346
    #87
    ejha, nem mondod:| sztem rosszul értelmezted a kérdést.
  • arsene
    #86
    én erre a virtual dub témára tudnám javasolni a GordianKnot nevű programcsomagot, ami letölthető a http://www.doom9.org oldal Downloads szekciójából. sztem nagyon jó eszköz annak, aki avi-val és DVD-vel foglalkozik.
  • arsene
    #85
    hi,
    lépj oda, ahová a frame-et akarod beszúrni.
    aztán illeszd be, majd mentsed el más néven. ott kell lennie a módosításnak.
  • ssolitude
    #84
    Miért pont VDubbal? És milyen TV-kártyáról?
  • szaborosi
    #83
    Hali!
    Virtualdub programmal szeretnék tv müsort felvenni de a képernyő méretem kisebb
    mint az eredeti képméret Hol lehet ezt normál méretre állitani
    Köszi szaborosi
  • 12346
    #82
    písz!

    keyframe-eket hogy lehet beszúrkálni?
    "végre" eljött az alkalom, mikor igényt tartanék rá:D

    htxvm^^
  • ssolitude
    #81
    Itt olvasgass!
  • zsoleszq
    #80
    ha valaki tudna segíteni köszi
  • zsoleszq
    #79
  • zsoleszq
    #78
    file/open megnyitásakor ezt az üzit kapom
  • XerPY
    #77
    THX
  • Dj Faustus #76
    Az Avi nem a videókodek, hanem fileformátum, az XVID pedig MPEG-4-es típusú videókodek (nem külön fileformátum)

    1. Avi megnyitása (File/Open)
    2. Tömörítés beállítása Video/Compression/a listából XVID MPEG-4 codec kiválasztása (a Configure gombbal tudod finomhangolni)
    3. File/Save as menűponttal mentés
  • XerPY
    #75
    VAlaki megtudja mondani hogy hogy tudok avit xvidre konvertálni vele?
    köszi
  • Norby86
    #74
    Sziasztok.
    Eddig még nem igazán használtam ezt a progit,de most kéne videovágásra, és eggyet nem értek. Letöltöttem az 1.6.12 verziós VirtualDubot és amikor kejlölök egy részt mert azt kiszeretném menteni a filmböl,és rámegyek arra hogy file->Save as AVI,na elis menti,de amikor megnézem minden jólett e,késik a kép a hang mindig előrébb jár 2,3 mp-vel. Hogylehet ezt korrigálni? Vagy ez ilyen verzió hiba? Aztán van olyan is amikor nemcsak hogy a hang jár előrébb a képnél hanem a kép kifagy miközbe lejátszom winampon. Meg azis kicsit furi nekem hogy adott 700 megás AVI formátumu film,amiböl kimentek aviba egy kb. 3percet,és 2 giga lessz a file mérete! Na,ezt sem értem hogy mért csinál ekkora méretet,amikor semmit nem álítottam át benne,alap program amit felraktam gépre és ilyeneket csinál. HELP!
  • Kori
    #73
    thx
  • FoToS
    #72
    Sajnos a képet nem sikerült ideaplikálni :-(