311
Hogyan kell videót vágni úgy hogy ne legyen rossz a minősége és ne szaggasson?
  • McGrady
    #1
    hi, azért nyitottam ezt a topikot mert VirtualDuball csináltam 1 vágást 1 tévéműsorból, de szaggat naon!
    ezt a problémát hogy lehet orvosolni?
  • nemcsakfeel
    #2
    kár volt ezért topikot nyitnod.
    keresőben találhatsz pár videós topikot, ahol biztos segítenek.

    - amit nem értek mi az hogy csináltál egy vágást, és szaggat?
    mikor felvetted a műsort a gépre, utána visszanézted, és akkor nem szaggatott?
  • McGrady
    #3
    nem, a műsor már megvolt.
    amikor megnéztem a műsort akkor jól ment.
    amikor kivágtam belőle azt a rész, és visszanéztem amit csináltam akkor meg szaggatott
  • McGrady
    #4
    nem, a műsor már megvolt.
    amikor megnéztem a műsort akkor jól ment.
    amikor kivágtam belőle azt a rész, és visszanéztem amit csináltam akkor meg szaggatott
  • akyyy
    #5
    Compression vagy mi fül ot válaszd ki kodeket, ami jól megy..
  • nemcsakfeel
    #6
    milyen formátumban volt meg, és mire tömörítetted?
  • McGrady
    #7
    avi-avi
    megnézem hátha jó abba a compressionbe
  • nemcsakfeel
    #8
    lehet hogy azért mert a forrás és a kimeneti videó fps e nem egyezett meg , és konvertált.
  • McGrady
    #9
    ok THX mindienkinek!
    megvan!
  • Narancs
    #10
    Hali!
    Föléleszteném kicsit a topicot!
    Szal a fent említett progival szeretnék vágni videót, de még sosem csináltam iylesmit.
    ELső kérdésem: hogyan kell kivágni részeket egy adott filmből?

    Oké, télleg kérdés, de még sosem csináltam na!
  • ffxi
    #11
    A virtualdub-bal próbálok felerősíteni egy avi-s filmemet, a felerősítési beállítást már megvolt. Csak a próbléma, hogy a mentésnél rohadt nagy lett a film(700-ról 1.5 fölöttre). Tud vki vmit ebben segíteni? Amúgy 1.6.4.0-os a verziószám, nem tudom régi az? Befolyásolja? Köszönök mindent!
  • Steffff
    #12
    Hi!
    Kb fél évvel ezelőtt csináltam utoljára ilyet vele!
    Ugyanakkor nem valami bonyolult!
    Szóval!
    1. filmet beolvas
    2. Odalépünk az első frame-hez ahonnan a vágást elkezdenénk!
    Segítenek az alul található gombok a képkockák közötti lépegetésekhez!
    Illetve a balra-jobbra nyilakkal is egyesével lépegethetsz a framek között!
    3. nyomd le a Home-billentyűt a klaviatúrán
    Ezzel a kiválasztás első kockáját adod meg!
    4. 2-es ponthoz hsonlóan lépj a kiválasztás utosló kockájára,
    5. End-gomb megnyomásával kiválasztod az utolsó kockát is!
    Ekkor látnod kell az alsó csíkon a kiválsztást feketével!

    A továbiakban a Te döntésed, hogy kivágod, vagy másolod, vagy stb. a filmet!
    Sok sikert!
  • Steffff
    #13
    Direkt Stream Copy-val használtad?
    Ha igen, akkor nem értem!
    Ha nem akkor próbáld azzal!
    Amúgy bocs hogy kérdem, de mit erősítettél fel?
    A hangerőt? - csak érdeklődöm! (ilyenről még nem hallottam, hogy csinált volna valaki ilyet!)
    Bye
  • cito
    #14
    Heló!
    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Van egy 2cd avi filmem, hozzá 2db sub kiterjesztésű felirat..
    Ezt szeretném vob-ba, dvd-be konvertálni felirattal..
    Ez mind sikerültm de nagyon csúszik a hang és felirat!
    Melyik az a progi, amelyikkel a legegyszerűbben és jól lehetne ezt kivitelezni?
  • ffxi
    #15
    Így van, felszerettem volna erősíteni a hangerőt. Ha erre egyszerűbb megoldást tudsz? Amugy a DirektStream Copyval sem ment a dolog. De azért kösz!
  • Mop
    #16
    Hi!
    Tudja vki, hogyan lehet AVI kiterjesztésű film alá szinkronhangot rakni?
    Amikor megpróbáltam, akkor egy 200 MB-os fileból több GB-osat csinált. :/
  • maozedong
    #17
    ne a video fullprocessing módot válaszd, mert akkor a képet is át tömöríti
  • Mop
    #18
    Akkor mit használjak és hogyan?
    Nagyon nem vagyok otthon a témában.
  • Mop
    #19
    Ok, kiválasztottam a Direct stream copy módot, de még így is egy 450 MB-os file-t kaptam. :(
  • Trade
    #20

    a virtualdub ezt a hibauzenetet adja 1 video megnyitasanal.
    Hogy lehetne megis megnyitni?
  • qwer2000
    #21
    Hi mindenki!!!Azt kérdezném,hogy a virtual dubbal lehet-e hangot felerösiteni a filmek alatt.Ha nem akkor mivel lehet?Köszi
  • Lord Silver
    #22
    akkor én is csatlakozok!
    nekem sztem egy egyszerűbb kérdésem lenne!

    hogyan kell egy 2 CD-s filmet "összeragasztani" ???

    előre is köszi a segitséget!
  • ibrik
    #23
    Trade: Telepítsd fel a Microsoft MPEG-4 V3 kodeket (ha valaki nem tudná ez volt a DivX-ek elődje, igazából eredetileg ennek a Microsoft-os kodeknek a feltört változatából lett a DivX kodekek őse. Aztán a két fejlesztő kettévált. A pénzéhesebb csinálta/ja tovább a DivX-et, Koepi barátja pedig "elhagyta" és az ingyenes XviD-et csinálja azóta)

    Lord Silver: VDub indít, File menü - a film első fele megnyit. Aztán újra File menü - "Append AVI segment"-el betöltöd a film a második felét. Eztán egy nagyon fontos dolog jön: az Audio-t és a Video-t is "Direct stream copy"-ra kell állítani, majd a File menü "Save as AVI"-val mented az "összeheggesztett" filmet.
  • Lord Silver
    #24
    nagyon szépen köszönöm ibrik!!! megmentettél magamtól...mégegyszer köszi
  • Rehctaw
    #25
    Hi.

    Az ok amiért ide - és még pár hasonló topicba - írok, nem más mint: minél több személynek a tudomására kívánom hozni a nemrégóta űzött tevékenységem közben felmerülő hátráltató tényezőket. Ezáltal megnövelve az esélyeimet arra, hogy választ kapjak kérdéseimre és megoldódjanak a felmerült incidensek. Tehát ne kövezzen meg senki a tevékenységem folytatásáért (amiért hirdetem az ügyemet)!

    A téma: PC játékokból videórögzítés és annak editálása.
    Aki úgyérzi tud segítséggel szolgálni, jöjjön ide.

    Vagy keressen rá a (játékfórum) "Vidórögzítés és Editálás" című topicra.



    -Rehctaw
  • Mikiller
    #26
    Hi!
    Nem értem, hogy ami eddig működött, miért romlik el?
    VirtualDUB-al eddig simán összeraktam a filmeket, (kb 2 éve használom), erre 3 napja azt írja nincs fennt a gépemen az AC3Filter.
    De van, de van, de van!!!
    Az utóbbi 2 napban már 3x raktam újra az XP-t, ugyan úgy,mint eddig bármikor, ugyan azt a VirtualDUB verziót, AC3Filter-t használom, és az Istennek sem akarja összerakni az AC3-as filmeket, pedig eddig működött. Zoom Player-t használok film nézésre, de azzal továbbra sincs baj, szépen lejátszik minden AC3-as filmet, csak ez a VirtualDUB kerget az őrületbe
    Miért nem érzékeli , ha eddig jó volt?
    Thx!








  • zakika
    #27
    van ez igy. valamit osszekytyul egy instalacio es nem tudod mi csinalta. probalj meg mas AC3 filtert
  • Mikiller
    #28
    Felrakom a szűz XP-t, rá az AC3-at+VirtualDUB-ot, de már akkor nem megy, nem tudott bekavarni semmi sztem
    Már arra gyanakszom, hogy a hangkártyán zakkant meg vmi alkatrész.
  • GixEr
    #29
    probald meg az ffdshow-t annak is van AC3 filtere.(az ujaknak!!)
    ffdshow
  • Kornan
    #30
    Hellosztok van egy problémám aminek nem tudom az okát.Virtualdub/nandubbal probálok szinkronizálni(tehát egy szar minőségű filmről átvinni egy jó minőségű filmre a hangot.)Szóval az első film egy 25,001 fps-es(39999us) 352x288 felbontású 42:25:69 hosszú(63644frame).A második videó sokban eltért ettől ezért megpróbáltam közelebb hozni hogy passzoljon rá a hang,az eredmény a felbontásnak ugye nem kell ugyanakkorának lennie 576x432,ugyanugy 25,001 fps viszont 39998us per frame(ezt meg lehet változtatni?),tehát ez eltér.Ez 63672 frameből ált ezért 28 framet kivágtam egyenlő eloszlással igy tehát a framek száma is passzol(63644),viszont a hossza eltérő 42:25:63.A hang az elején jó de ugy 15 perc után kezd elcsúszni és a végére már teljesen szar.Ezek az apróbb eltérések is okozhatják a hibát,ha igen hogyan csinálom meg hogy azok is eggyezzenek?Illetve mik okozhatják még ezt a hibát?
  • Tibcsi60
    #31
    Halihó Mindenkinek! Végigolvastam minden hozzászólást, mert én is sokat használom ezt a progit. Ahhoz képest, hogy kétségekkel indult ez a topik, egész jól beindult. Jobban szeretem a programokra specializált topikat, de ez ízlés dolga.
    Kedves Kornan(#30)! Gondolom próbáltad már elcsúsztatni a hangot az "Audio/Interlaeving.." fül választásával és a "Delay audio track by" mezőjébe (kísérletezéssel) beírt értékadással (negatív szám, ha késik a hang, pozitív, ha siet)... Nekem is volt már többször hasonló problémám, amikor hiába csúsztattam a hangot, hogy a végén is jó legyen, mert ilyenkor az elején ment el. Ilyenkor a hangcsúszás nem lineáris. (Az okát sajnos nem tudom. Ha valaki tudja segítsen nekem is!) Ilyenkor drasztikus +oldáshoz folyamodom. 12-25 perces részekre darabolom a filmet különböző csúszásokkal (1re nagyobb pozitív ill. negatív számokat beírva a "Delay audio track by" mezőbe.) Ezeket az értékeket úgy adom +, hogy a 12-25 perces filmrészletekben ne legyen észrevehető aszinkronitás sem a filmrészlet elején, sem annak végén a hang és a szájmozgás között. Ezután a filmrészleteket eredeti sorrendjükben összeillesztem (File/Open video file... >>> File/Append AVI segment...)
    Nekem is van azonban 1 problémám, ami nem is biztos, hogy a VirtualDub-hoz kapcsolódik. DScalerrel szoktam DivX 5.21-gyel tévéből filmeket felvenni (DX50). A felvett filmeket VirtualDubbal szoktam szerkeszteni. A gondom csak az, hogy 1-1 felvett film esetén nem tudom ezt rendben +tenni: lejátszáskor összeugrik a kép. Nem tudtam eddig rájönni mi lehet ennek az oka. Köszi, ha valaki segít!
  • Kornan
    #32
    Kössz a segítséget,igen az elején beállítottam az interleavinget,igy csak az elején jó.Arra nem is godoltam hogy kis részekre vágjam,kicsit szöszölős feladat lessz de kipróbálom.Neked is ugyanannyi a két film fps-e és ugy csuszik el a hang?
    Az általad leírt második problémához nem értek így abban sajnos nem tudok segíteni.
  • Tibcsi60
    #33
    1: igen
    2: én még jobban sajnálom
    Még annyit, hogy a szétdarabolásnál arra szoktam figyelni, hogy a vágás csendes részeknél legyen (ahol nincs zene, beszédszünet stb.) és így nincs ugrás a hangban. De ezt gondolom Te is így akarod csinálni. Minden jót!
  • Tibcsi60
    #34
    Az eredmény nagyon jól sikerülhet, ha kellő türelemmel vagy. Pl.: a Hegylakó 1-nél a végén már 8500 ms-os késése volt a hangnak, de a végén senki sem vette észre a beavatkozásokat (35-40 részre szabtam ehhez a filmet...)
  • Tibcsi60
    #35
    Mindenkinek, akit érdekel: a CHIP magazinban indult egy sorozat a VirtualDub felhasználóinak. Kezdőknek is egyszerű, közérthető. Ajánlom. (1. rész: augusztusi szám 114-116. oldal)
  • Kornan
    #36
    Huh 35-40 rész nem kis munka lehetett.Nekem egy 13 részes sorozattal van bajom egyenként 45 perces az annyi mint 585 perc ha jól számolok.Az összeillesztésekkel is több bajom van már két részt sikeresen összeilesztettem de a 3 adiknál valamiért megint elcsuszik a hang,pedig mielott összeilesztettem jo volt az a rész.Szerintem a probléma megoldásában nagyban segítene a tudnánk mi az oka,de ehez érteni kéne hozzá,hogy elvben hogyan is működik ez az egész.
  • Tibcsi60
    #37
    Szóval mind3 rész külön-külön jó volt, de miután összeillesztetted a 2.tól vagy a 3.-tól elcsúszott. Ez csak úgy lehetséges, ha a 3 részt külön-külön (mindegyiket önállóan) interleavingelted. Úgy képzeld el, hogy pl. a hang késése esetén adsz a filmnek -200 ms-ot, akkor ez a hangmennyiség hiányzik majd a film végéből. Ez azonban nem fog feltűnni, mert szinkronba lesz a szájmozgás a hanggal az elején és a végén is. Ha az utána következő filmrészlet hangját is sikerül szinkronba hozni a szájmozgással, önmagában ez is tökéletes, de a végéből megint hiányzik majd 1 kis hang. És így tovább... Amikor azonban összefűzöd a részeket, a 2. részből átmegy egy kis hang, hogy kitöltse a csúsztatás miatt keletkezett hiányt és máris elcsúszik a 2. rész tökéletesre interleavingelt hangja. Természetesen a 3. részből még több hang csúszik át a 2.-ba (az 1. és 2. hiányának megfelelő mennyiség).
    A hiba kiküszöbölhető a részeket összefűzöd (szét se vagdosod) és a kijelölt részeket interleavingeled, majd mented és a kimentett részeket fűzöd össze (0 ms-os csúsztatással!). Ezzel a módszerrel minden részlet elején és végén lesz hang. Értelemszerűen pontosan annyi hang lesz a részletekben, amennyi a filmrészlet videoanyaga.
  • Tibcsi60
    #38
    (Nem sokkal) különböző fps-os filmeket is össze lehet illeszteni, csak hátulról visszafelé kell csinálni és úgy +eszi a program.
  • Kornan
    #39
    Hmm,ismét kössz a segítséget,látom te profi vagy virtualdubbal.Most fontolgatom hogy keresek hozzá inkább feliratot,vagy megtanulok angolul,de a közeljövőben,mikor több időm és kedvem lessz,elkezdem részenként megcsinálni,nagyon sok időt emészt fel ez a szinkronizálás.És akkor feltétlen vissza fogom olvasni amit írtál.
  • Istencsászár
    #40
    hali!
    honlaphoz introt csinálok összevégtam sony vegassal lementettem aviba 300mb igy 1:12 perc namármost ezt szertném élvezhető ámde kis méretre konvertálni hogy honlapon jólmutasson ezzel a progival lehet valahogy de hogy?