311
Hogyan kell videót vágni úgy hogy ne legyen rossz a minősége és ne szaggasson?
  • PJack
    #271
    köszi, nemfigyeltem, elnézést
    hát engem figyelmeztet és gondoltam h ez próbléma lehet, viszont átállítani nemtudom :(
  • Evin
    #270
    Olvass vissza!!!
    #256
  • PJack
    #269
    abban hogy mentem el a módosított avit, na?
  • Flamer
    #268
    direct?
  • PJack
    #267
    hali
    feliratot akarok égetni, eddig nincs is gond, megcsinálja, demikor megnézem el van csúszva a hang rendesen. nemtom mi a megfelelő compression, nálam az xvid mpeg-4 codec van beállítva. már rengeteg különféle módon megpróbáltam és csak nem jó :(
    plz help, thx
  • Evin
    #266
    Ezt nem értem, hogy jön össze a tga képek a videóval?!
    De pl Divx vagy Xvid-et használj a videókhoz.
    Vagy takarítsd ki a Win-t, vagy vegyél jobb gépet.
  • Gomber
    #265
    császtok lenne 1 olyan problémám hogy amikor ujra teszem az xp-t akkor a codban átvett tga képeket nagyon szépen lagmentessen átveszi de pár hónap mulva amikor már kicsit belassult a gép tök laggos az egész videó (huffyuv 2.1.1)
    mit töröljek h ujbol lagmentes legyen legyen? nincs kedvem most ujra rakni a gépet
  • wizardry
    #264
    Köszi, megy is.
  • Evin
    #263
    Egy Xvid kódek nem ártana. Leszedheted külön, vagy a K-Lite-ban is benne van.
    http://free-codecs.net/
  • wizardry
    #262
    Bocsánat, nem a windowsban, hanem a VirtualDub-ban nem nyilnak a fájlok, videók.
  • wizardry
    #261
    Sziasztok!

    Kérnék egy kis segitséget, újratelepitettem a windows-t és azóta nem tudok fájlt megnyitni a windowsban. Az alábbi ablakot dobja fel:
    "Couldn't locate decompressor for format XVID (unknown).
    VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable."
    Mit tehetnék?
  • Evin
    #260
    Próbáld csak F7-el menteni, tehát ne Segmented AVI-val. Én ezt sosem használtam.
  • STREEX
    #259
    Hello, a következő a problémám: A két és fél órás transformers2-be akarom beleégetni a feliratot és mindent úgy csinálok ahogy itt le van írva működik is de sajnos a végeredmény csak 1 óra 58 perc lesz valami miatt.Meg lehet ezt oldani vagy egyszerűen ennyi a maximum határa a virtualdubnak?
  • Evin
    #258
    Én ilyenről nem tudok. De próbáld meg a legújabb VD-bal, ha nem azt használnád, hátha.
  • bauer15
    #257
    köszi:)
    viszont megnéztem és nem írt ki semmit valahol át tudom állítnai magamtol?:)
  • Evin
    #256
    Mert a hangb VBR-es, vagyis változó bitsűrűségű, és ilyenkor ez szokott lenni. De a VD figyelmeztetni szokott az ilyen filmek megnyitásakor. És ha ad olyan lehetőséget, hogy a hang fejlécét átírd CBR-re, állandó bitsűrűségre, akkor tedd meg és elvileg nem fog csúszni.
  • bauer15
    #255
    mitől lehet az hogy amit mostanság ketévágok filmeket az elejétől kezdve vagy siet vag késik a hang?
  • Evin
    #254
    Tedd fel a Quick Time-ot vagy az Alternative-ot, ha nincs fent, mert kódek kell a megnyitásukhoz. Talán ezek hiánya okozza a fekete képet.
  • Flamer
    #253
    VirtualDub-1.9.4
    -plugins
    --Quicktime.vdplugin
    -Quicktime.ini

    ha jól értme igy kéne hogy kinézzen. most belehuzok egy mov-ot és ugyanazaz az error.
    ha file opnnel nyitom éás kiválasztom hogy azt a fájlt akarok akkor is fail.

    ____
    oho. most néztem másik mov-okkal és néhánnyal megy néhányál azt írja benéztem. :|
    nem értem.

    megnéztem azt is hogy teljesen mindegy hogy plugins32 vagy plugins mappába teszem. végén ugyanúgy jó. mármint úgy hogy sehogy mert csak néha eszi meg őket (nem mindet) nameg amikor lejáccanám fekete kép és hang nuku.
  • Evin
    #252
    Vagyis 32biten ez így megy, 64-en nem tudom.
  • Evin
    #251
    1.9.4+pack és működik. (QuickTime\sample.mov)
    Nem az számít, hogy a csomagban hogy vannak a fájlok, mindig a programban használt az alapértelmezett. A plugins32 tartalmát másold be (sources nem kell) a plugin mappába, ini meg a root-ba.
    Mert ha jól értem, te a plugins32 mappát használod.
  • Flamer
    #250
    leszedtem 1.9.4 progit meg a packot innét:
    http://www.videohelp.com/download/VirtualdubPluginPack.zip

    ini a rootba, plugin a helyén a plugin32-be
  • Evin
    #249
    Kellene egy link a plugin-hoz.
  • Flamer
    #248
    helloa,
    hogylehet betölteni plugint a progiba?:o mer van .mov fájlom, és hiába szedem le a quticktime plugint.. ini megy a rootba a plugin meg plugin mappába akkrois a hibaüzit kapom :|
  • Evin
    #247
    Ha nem házi videó, tölts le másik verziót, ha kímélni akarod a hajad.
    Mert az Audio menüben el lehet csúsztatni a hangot, de gondolom nem tudod mennyivel, és kísérletezni kellene. Addigra meg talán lejön egy jó verzió is.
  • Aliens88
    #246
    Üdv!
    Van egy 40 perces avi filmem amiben kb 5 percre el van csúszva a hang. A virtualdub-bal lehet olyat csinálni, hogy csak ezt a részt igazitsa de a többit ne.
    Előre is köszönöm.
  • zhal
    #245
    Sziasztok,

    Meg lehet azt oldani virtualdub-bal, hogy job control-lal égessem rá a feliratot sok-sok fájlra? Első ránézésre úgy tűnik, hogy a filternél csak egy ssa (felirat) fájlt tudok beállítani, ami nem jó, mert mindegyik filmhez másikat kéne párosítani ugye...

    Illetve multiple srt->ssa konvertáló programról tudtok esetleg?

    Kösz előre is. :)

    hz
  • bertino
    #244
    avi a kiterjesztá és és wmv-el van tömörítve ? :D
    az elég érdekes.
  • biomage
    #243
    Hali

    Nekem olyan problémám lenne hogy nem nyitja meg az egyik Avi videómat a VB, elméletileg a videó fájl ilyen "WMV9 és Lame VBR"
    Próbáltam megnyitni Modoltal is 1.5.10.2 vel de nem sikerült.
    Ezt írja ki a 1.9.0-nál "Couldn't locate decompressor for format 'WMv3" (unknow)
    Virtualdub requires a Video for Windows (VFW)compatible codec to decompress video. Directshow codecs, such as those used by WMP, are not suitable.

    Előre is kösz a segítséget!
  • sziporka1970
    #242
    Köszi... végre sikerült ... felraktam a K-lite megát, és most végre van 2db Mpeg Layer-3, de a második már müködik. De még mindíg nem értem, hogy a sima divx7 és hozzá amit a vdubról le lehet tölteni az miért nem müködik... de már mindegy... a lényeg hogy most már jó... EZER KÖSZI!!!
  • Evin
    #241
    Ha leszeded, jóhogy nem lesz választható. Tedd fel a legutolsó K-lite-ot, meg amit még mellé akarsz. Más kódek ne legyen fent, és akkor mennie kell.
  • sziporka1970
    #240
    megprobáltam, divx7es+mpeg layer, K-lite és előző divx uninstall... most még kevesebb audió tömörítési lehetőségem van, és az mpeg layert nem ajánlja fel. Igen ez a legjobb kódoló, ezé görcsölök vele, meg azért is mert ezt játsza le biztosan az asztali dvd, és A divx6.8.5codec 2logical cpus-t használom videohoz, de az meg müxik.
  • Evin
    #239
    Szerintem inkább az a gond, hogy egy ősrégi Divx van fent. Szedd le, vagy válts át Xvid-re, ami talán jobb is, és ingyenes. De ott is van, hogy legalább Divx4-re válts át, ami jelenleg a 6-7-es verziók kötrül tarthat már.
    Az Fraunhofer valószínűleg kódekcsomaggal került fel. Mellesleg a legjobb mp3-as kódoló, ha videót tömörítesz.
  • sziporka1970
    #238
    Ezzel a figyelmeztetéssel indul a vdubom... csak nem értem pontosan mit jelent ez... és ha azt jelenti amit kapizsgálok, akko hogy a rákba kell leszedni azt ami miatt a fraunhoffer nem müxik, és egyáltalán hogy került a gépre????!!! SEGÍTSETEK légyszi!

    One or more of the "DivX 3" drivers have been detected on your system. These drivers are illegal binary hacks of legitimate drivers:

    * DivX 3 low motion/fast motion: Microsoft MPEG-4 V3 video
    * DivX audio: Microsoft Windows Media Audio
    * "Radium" MP3: Fraunhofer-IIS MPEG layer III audio

    These drivers are known to be problematic, with stability issues and interference with the original drivers. VirtualDub's stability cannot be guaranteed when these drivers. Please do not notify the author of crashes involving these drivers as the problems cannot be corrected in VirtualDub itself.

    This is only a warning. Aside from bug workarounds and warnings, VirtualDub does not take further action in response to DivX being loaded.

    NOTE: This warning does NOT apply to the DivX 4.0 and later releases, which are completely different codecs.
  • sziporka1970
    #237
    Ja és az Mpeg Layer-3 fr.... elvileg müxik, mert a wmv konverter használja!
  • sziporka1970
    #236
    Köszi, "ezt" most ahogy írtad 3szor is feldobtam, de még mindíg nem hajlandó müxeni. Compr.. kiírja hogy van Mpeg Layer-3, de még all formats-ban sincs mit kijelölni. Baromira nem értem, mi a fene lehet az oka. most már az 1.9.0 ra lecseréltem, de tök mindegy, mert 1.8.6 és az 1.8.8 se működik. Továbbra is HELP MEEEEE..... Köszi!
  • BIZ0906
    #235
    Ezt dobd fel és ye xD
  • sziporka1970
    #234
    Légyszi segítsetek. Újra kellett telepíteni a gépemet, és azóta a vdub-ba nem bírom az Mpeg Layer-3 at behúzni, igy nem tudok rendesen hangot tömöríteni. Leszedtem a vdub oldalról amit ott ajánlanak, feltelepítettem, de a vdub-ban egyszerúen nem jelenik meg, nem lehet kijelölni. Légyszi irjatok mit tegyek vele... KÖSZI
  • BIZ0906
    #233
    Már mindegy mert a regeditbe az összes virtualdub-ra rákeresett találtatokat töröltem és úgy vissza állt úgy mintha most tettem volna először fel :) De azért jó lenne tudni hogy menti a beállítással kapcsolatos fájlt fájlokat.
  • BIZ0906
    #232
    Hi. Hova menti a beállításait a progi, mármint amit én az optionsba és aon belül vagy amit a progin belül állítgatok? Melyik az a fájl mert alapbeállításra akarom tenni vagyis resetálni. THX a helpet!