311
Hogyan kell videót vágni úgy hogy ne legyen rossz a minősége és ne szaggasson?
  • Evetkemano
    #191
    Sziasztok :))
    1 kérés virtualdubban nics nekem xvid választási lehetőség,tehát kéne 1 codec.Nem tudom melyket kéne leszedni légyszi valaki ajáljon egyet :)))
    Köszi:))
  • Gladiator
    #190
    ok, megvan. google a barátom:)
  • Gladiator
    #189
    xvid tömörítést használok egy 1,3 gigás videón, tök jól le is tömöríti 60 megára, viszont a tömörített videón sehogy sem tudom beállítani, hogy deinterlacelve legyen. ha ki van pipálva az enable interlace és ha nincs, akkor is csíkos. vmi megoldás?
  • grebber
    #188
    Hol tudom beáálítani az átkonvertálandó videó képméretét??
    Mert nem szeretném ugyanakkorába.
  • MerlinW
    #187
    Ha megvagy a vágással, állítsd az audio és video menükben a módokat "direct stream copy"-ra, akkor csak vág, nem tömörít. Ha tömöríteni akarod akkor "full processing mode", majd compress opcioban a kodek beállítások (audionál detto, ha azt is át akarod kódolni).
  • Pheaper
    #186
    sziasztok
    rem vki tud segíteni fel vettük aviban a szalagavatónkat és megvágtam virtualdubbal és 600 megából 6.7 giga lett és a hang az hangos és a kép meg fekete rem vki segít hogy kell beállitani előre is köszi
  • Mike at home
    #185
    rájöttem
    szétvágott avinál alapból berakja az egészet
    nem kell külön hozzáfűzni
    mindjárt jó is lett
  • Evin
    #184
    Ezek szerint csak nincs jól megadva a Direct Stream, ha ezt csinálja. Töltsd le a VirtualDubMod-ot vagy másik VD verziót, és ha ott is ezt csinálja, akkor biztos te hagytál ki egy lépést.
  • Mike at home
    #183
    elvileg akkor csak másol
    de mégis jóval nagyobb file lesz mint eredetileg volt
  • Evin
    #182
    Nem jó tömörítési módot adtál meg neki. Bár szerintem a Direct stream a leg ajánlottabb módszer, ott nem tömöríti újra, és nem fog romlani a minőség.
  • Mike at home
    #181
    leszedtem egy filmet, 7 darab avi file, ami ugye nem szereti ha csak simán összemásolom
    ami furcsa az az, hogy a virtualdub direct stream copy-ját használva összeillesztés után a 700 megából lett kb. 2400
    ezt magyarázza el nekem valaki
  • Gerygrey
    #180
    Köszi szépen, a kollegáknak napi többórányi videóanyagot kell feldolgozniuk, úgyhogy ez is nagy segítség!
  • Leky
    #179
    Köszi igy már mindjárt másabb. THX.
  • Evin
    #178
    A VirtualDubMod felső menüjében.
    Ha nem a VDMod-ot használod, nincs ilyen menüpont!
  • Leky
    #177
    "Streams->Stream list Itt csak hangok, ha a videó kiterjesztése nem OGM vagy MKV. Kiválasztod melyik nem kell, Delete gomb, utána Ok.
    F7->adsz neki nevet->alul a Video mode-nál "Direct stream copy", és mentés." Én ezt nem találom hol kell keresni?
  • Evin
    #176
    Windows Media Encoder 9
    Ez magyar, de azt hiszem van angol 10-es is.
  • Evin
    #175
    Megnyitod a videót->Ctrl+O
    Streams->Stream list Itt csak hangok, ha a videó kiterjesztése nem OGM vagy MKV. Kiválasztod melyik nem kell, Delete gomb, utána Ok.
    F7->adsz neki nevet->alul a Video mode-nál "Direct stream copy", és mentés.
  • Leky
    #174
    Le tudná írni valaki pontosan, hogy hogyan kell 2 hangsávos aviból az egyik hangsávot levágni? Konkrétan a Grace klinikáról akarnám levágni az angolt, hogy csak a magyar maradjon.
  • zummlencs
    #173
    bocsi wmv-t kellene tudnia
  • zummlencs
    #172
    helló

    tud valaki egy progit amivel ASF kiterjesztésü videót tudok vágni és szerkeszteni??????

    köszi
  • Evin
    #171
    VirtualDubMod-dal igen. #161
  • Leky
    #170
    Meg lehet-e csinálni a Virtualdub-al azt, hogy egy dual hangsávos aviból levágni az egyik hangsávot?
  • KO
    #169
    no!
    látod megy ez
  • bauer15
    #168
    Köszi sikerült.
  • KO
    #167
    Nandub a te barátod.
    Innen letöltheted:

    http://rapidshare.com/files/64310222/Nandub.rar.html

    Telepítened nem kell,csak elindítod a nandub.exe-t.

    File -> open video file -> megnyitod a filmet.

    Video -> direct stream copy

    audio -> direct stream copy

    jobb oldalon külön álló ikonpár közül megnyomod a balodalit.

    a csúszkát elhúzod a film feléig.

    a sárga kulcsokkal jobbra - balra léptetsz, amíg neked tesző helyen leszel.

    jobb oldalon külön álló ikonpár közül megnyomod a jobboldalit.

    file -> save as AVI -> elnevezed (proba_1 ) -> elmented.

    így ez első rész kész.

    jobb oldalon külön álló ikonpár közül megnyomod a balodalit.

    a csúszkát kihúzod a filmvégére.

    jobb oldalon külön álló ikonpár közül megnyomod a jobboldalit.

    file -> save as AVI -> elnevezed (proba_2) -> elmented.

    ennyi.
  • bauer15
    #166
    igen csak ketté akarnám vágni meert eddig nem volt ilyen problémám viszont eddig ConvertXto Dvd-vel átkonvertáltam dvd-re csak most azzal probléma van ugyanis lejátszásnál a beszéd nem hallatccik minden más igen
  • KO
    #165
    Pontosan mi a feladat
    Mit akarsz kezdeni az 1,37 Gb-os avi fájl-al?
    Egyszerűen ketté akarod vágni, vagy más óhaj is van?
  • bauer15
    #164
    igen erre gondoltam elolvastam nagyából megértettem a film első felét emgtudtam már csinálni viszont nem tudom hogy kell a másik felét külön mert csak egybe csináálja szal.valahogy könnyebb módon :)
    köszi.
  • KO
    #163
    Ha AVI vágásról van szó, olvasd el #162-t
  • KO
    #162
    Itt olvashatsz a videó és audió összefűzésről
  • Evin
    #161
    Próbáld a VirtualDubMod-ot vagy a NanDub-ot, azok nem csak wav-ot kezelnek.
    bauer15
    Szét lehet vágni. Megnyitod (ajánlom a fenti VirtualDubMod-ot), kijeelölöd, hogy mekkora részt vágsz ki. F7, alul Direct Stream-re váltasz, és mentés. Azután kijelölöd a videó másik felét, és ugyanez. Van időre ugrás is, ha úgy könnyebben be tudod határolni hol vágd szét.
  • bauer15
    #160
    hello ha nem ide tartozik bocs
    de lehet a Virtual Dub-al szétszedni fimet?
    vagy egyáltalán szét lehetne szedn egy 1.37 GB-os fimet?
    ha igen akkor mivel?
  • Lullaby
    #159
    hali!
    hogy tudok hangot hozzácsatolni egy videohoz? próbáltam wav audiot hozzáadni, de mentésnél hibát ír ki és kilép.
  • Evin
    #158
    Beállítasz mindent, majd File->Save processing settings
    Ha betöltesz egy új videót, File->Load processing settings és minden visszaáll. Ennél alapértelmezettebbet nem tudok.
    A videó és hang beállítását biztos tárolja, a többit nem tudom.
  • Gerygrey
    #157
    Sziasztok, meg tudná mondani valaki, hogy a Virtualdub default beállításait hogyan lehet megváltoztatni, illetve saját beállításokat defaultnak megadni? (például ha én azt szeretném, hogy alapból a videót direct stream copy módban, a hangot full processing módban MP3 tömörítéssel csinálja a megadott bitrátán, és ne kelljen minden egyes programindítás után ezeket újra beállítgatni)
  • Kaptár
    #156
    Szerintem iso fájl lehet tömörít ennyit.
  • chopin42
    #155
    Szevasztok

    Van egy 4600 Mb-os DV Avi-m. Ki szeretném DVD-re írni, tehát 100 Mb-ot tömöríteni kéne, de csak a képből, mert zenei témájú a videó.
    Ezt hogyan lehet úgy hogy ne legyen atomcsíkos a kép, mert jó pár codec-kel próbáltam már, de mind csíkos eredményt ad.
    Ötletek ?
    Kösz
  • ldavid
    #154
    OK, már tudom hogy nem xD
  • ldavid
    #153
    Sziasztok, valaki megtudná mondani hogy az ssa felirat fájlba bele lehet-e rakni egy képet?
  • Dj Faustus #152
    "Ezt, hogy tudom megcsinálni?"
    A kivágandó rész elejére mész, majd Edit/Set selection start.
    A kivágandó rész végére mész, majd Edit/Set selection end.

    "de mindig egy több mint 3gb-os fájlt akar belőle csinálni."
    Mert nem állítottad be a tömörítést:
    Video/Compression illetve Audio/Compression menüpontokban tehető meg (Video/Full processing mode illetve Audio/Full processing mode legyen bekapcsolva).