311
Hogyan kell videót vágni úgy hogy ne legyen rossz a minősége és ne szaggasson?
  • Higany
    #231
    Köszi!
  • Evin
    #230
    Bármilyenbe sehogy. Megnyitod a videót, File->Save WAV
    Attól, hogy wav lesz a kiterjesztése, attól ugyanúgy mp3 lesz a fájl, ha a videóban is az volt!
  • Higany
    #229
    Sziasztok! Egy avi-ból, hogy tudom kivenni/kimenteni a hangot, bármilyen formátumba? Köszi!
  • Evin
    #228
    Milyen VirtualDub-od van, hogy nincs benne Audio menü?! Mindben van, kivéve talán a VDMod-ban. Ott a Stream->Streamlist. De neked bőven elég a sima VD. A sötétedés szerintem a kódek miatt van. Az egyikben fentebb van állítva a fényerősség vagy ilyesmi.
  • totyak
    #227
    Ezzel a módszerrel sokkal kisebb lesz a videó és a minősége is elég jó marad, de eléggé elsötétedik a kép. Ráadásul én nem találok audió menüt sem, úgyhogy azt sem tudom megcsinálni.

    Légysz segítsetek, nagyon fontos lenne.
  • Evin
    #226
    Megnyitod a videót->Video->Fast recomress
    ctrl+p->választasz vmi(ajánlott Xvid/Divx)
    audio->audio from other file
  • totyak
    #225
    Üdv! Készítettem egy elég terjedelmes videót Frapssal és szeretném egy kicsit csökkenteni a méretét, milyen lehetőségeim vannak? érthetően kéne a leírás pontról-pontra mert nem vagyok nagy guru.

    A másik pedig, hogy ez alá a videó alá szeretnék egy zeneszámot berakni. Azt hogy kell? Direkt hang nélkül vettem fel a videót.
  • Evin
    #224
    Mondjuk nem ártana, ha tömörítenéd. Xvid, Divx ajánlott.
  • Yeti01
    #223
    Helo. Lenne egy problémám. Ezzel a progival szoktam beégetni a feliratokat a videókba, de az eredmény mindig 10GB-nál nagyobb fájl, amikor az eredeti csak 96MB. Nincs olyan megoldás, amivel a felirat is marad, meg a videó sem ilyen nagy? Előre is kösz.
  • Morphin
    #222
    vagy a laptopon nincsenek fennt ugyanazok a codec-ek...
  • Evin
    #221
    Talán a videóval van a gond.
    De ha nem tudjuk mi a hibaüzenet, nem tudunk segíteni.
  • tevee
    #220
    Hello mindenki! Lenne egy nagy problémám. Vettem egy vadiúj laptopot, és a gépről átpakoltam a progikat, köztük a Virtualdubot is. Azonban amikor használni akartam a rpogit (avikat akartm volt összefűzni) akk egyből kiirt vmit, h baj van, és kiléptetett. Ahányszor megnyitottam vele egy vidit, kilépett. Pedig a szgépen tökéletesen működött. Tudja valaki, mi lehet a gond? :S
    Nagyon köszi előre is!

    Tevee
  • Morphin
    #219
    már találtam egyet hosszas keresgélés után, és müködik is.ki szedtem amit akartam...MKV Extract GUI a neve. kell hozzá még az mkv merge is ha nem szétbontani akarod,hanem egy új mkv-t létrehozni!
    azért köszi a válaszokat!
  • Evin
    #218
    Azért mondtam, mert ez teljesen más program, csak ugyanarra építkezik. De ha nem akarja megnyitni, az mkv topikban van link a másik programra, ami akkor biztos megnyitja, csak azzal nem tudom hogy lehet kifelé menteni.

    "ezenfelül a felirat nem külön van hanem benne az mkv-ban!"
    Én is ezt mondtam.
  • Morphin
    #217
    igen,énis gondoltam erre. de mivel tudom szétbontani ezt az mkv-t? van egy VirtualDubMod nevű progim, ez nem ugyanaz mint a VirtualDub?? mert akkor beszerzem az utóbbit és megpróbálom azzal szétszedegetni.valszeg nincs rá égetve,hanem ahogy te mondod a lejátszó társítja hozzá.ezenfelül a felirat nem külön van hanem benne az mkv-ban!
  • Evin
    #216
    Biztos rá van éget? Mert az mkv tud feliratot is tárolni, ami lejátszáskor megjelenik.
    VirtualDubMod-dal (ha kezelni tudja az mkv-t, mert több verzió van belőle), ki tudod menteni minőségromlás nélkül avi-ba, és onnan ami viszi, azzal mp4-be.
  • Morphin
    #215
    azt elfelejtettem mondani, hogy két darab 4gb-os mkv a film.szval a felirat is gondolom két részben van rajta.
  • Morphin
    #214
    Hi.
    Nemtudom jó helyre írok-e,de olyan problémám van,hogy egy mkv-t szeretnék mp4be konvertálni.A dolog egyszerű lenne,de mégsem az.A 720p-s Transformesről lenne szó.Nemtudom honnan szedtem már le, de a lényeg,hogy az mkv-ra rávan égetve a felirat.Ha átkonvertálom mp4-be akkor pedig eltűnik.Hogy lehetne levágni,vagy leszedni a feliratot,majd újra rárakni konvertálás közben??
    Köszi a segítséget előre is!!
  • grebber
    #213
    Már azóta leszedtem a legújabb K-lite codec pakot abban elvileg volt x264 és virtual dubban is megjelent!
  • Evin
    #212
    Ezeket próbáltad már?
  • grebber
    #211
    Vagy H.264 codek is jó ha van én nem találok :(
  • grebber
    #210
    Honnan tudok ehhez a virtual dubhoz hd kodeket (x264et)leszedni?
  • Evin
    #209
    A VirtualDub nem erre való így nem is tudja magában.
    Ilyenre ott a GordianKnot, vagy az AutoGordianKnot (ajánlottabb).
  • tothpianopeter
    #208
    Sziasztok!
    Segítségre lenne szükségem! Virtualdub-bal szeretnék DVD-t .AVI-ba konvertálni. Meg tudom ugyan nyitni a DVD fájlt, de az a baj, hogy több VOB fájlra van felosztva, és nem tudom az egészet egyben megnyitni, ha pedig csak az egyiket nyitom meg, akkor csak a DVD-nek azt a részét konvertálja. Segítségeteket előre is köszönöm!
    Péter
  • Higany
    #207
    Hali! Ezzel a progival hogyan lehet egy videóból, vagyis avi vagy wmv-ből kivenni csak a hangot mp3-ba? Köszi! Üdv.!
  • Kandurex
    #206
    Közbe visszaolvasgattam, :/ akkor úgy tűnik manuális felrakást nem lehet megoldani, kár, azért köszi!
  • Kandurex
    #205
    Jah, de akkor a saját rendszerem codec -eit üti el, nem lehet, ha jól tudom, Divx 6.8 mellé mondjuk 6.2 rakni :/ de egyébként fent van az xvid 1.13 de azt toszik látni :(
  • Evin
    #204
    Telepítsd fel a kódeket, és bekerül.
  • Kandurex
    #203
    Sziasztok

    Hogyan lehet a video compressio -hoz új codecet adni, mert van egy pár, de többségében az én gépemen lévőt akarja használni a tömörítéshez, Divx 6.4 meg ilyenek, nekem pedig xvid 1.2 kellene kódolnom filmeket..:( valaki segítsen pls!
  • grebber
    #202
    Ezzel a progival lehet olyat csinálni hogy egymás mellé tenni két videót??
    Mint pl az xbox360 vs ps3 grafikai videók szoktak lenni.

    Vagy van erre progi amivel lehet ilyet?
  • BIZ0906
    #201
    thx
  • Evin
    #200
    ctrl+i, vagy Audio->Interleaving. A legalsó mezőbe beírsz egy számot. Pozitívra késik, negatívra sietni fog a hang. (szerintem 200-al kezdd, és ennyivel lépj)
  • BIZ0906
    #199
    Hi.
    Hogy tudom a hangot kicsit késleltetni, mert gyorsabb a hang mint a kép??? help!
  • hitman090
    #198
    Sziasztok lene egy kérdésem a virtualdubot letöltöttem és szeretnék egy videoból hangot felveni vagy kiszedni és egy másik videoba beteni PL:egyperctől kétpercig csak a hang kellene mp3 ban megoldható ez? és ha igen hogyan? köszönöm!!
  • Evin
    #197
    A kódekek bekerülése oda automatikus, tudtommal kézzel nem oldható meg. Használtam rége ACE 5.xx-es csomagot, de nekem akkor is volt ott. Most K-lite-ot használok, szintén elég jó csomag, de egyszerre csa 1csomag legyen fent!
  • NastyHUN
    #196
    Nem lehet valamit csinálni, hogy legyen benne ?
    Hozzáadni manuálisan, vagy egy kodekpack feltelepítéssel ?
    AMCP 6.03-on kívül valami másikkal ?

    Nem lehet, hogy csak valami beállítás kérdése a dolog ?
  • Evin
    #195
    Olyannal még nem találkoztam, hogy nincs benne választható kódek. Talán próbáld ki a VirtualDubMOD-ot, vagy a VirtualDubMPEG2-t.
  • NastyHUN
    #194
    Sziasztok.

    Nekem az lenne a rumlim, hogy a video/compression menüben egyáltalán NINCSENEK kiválasztható kodekek, így nem tudok mit kiválasztani (Egyedül uncompressed van, de az meg huszon-harminc GigaByte-os AVI-kat csinálna nekem.)

    Direct stream copyval meg az a gond, hogy mikor rányomok, hogy Save as AVI, akkor a következőt írja ki:
    "The source video stream uses a compression algorithm, which is not compatible with AVI files. Direct stream copy cannot be used with this video stream."

    Vagyis állítólag olyan algoritmust használ ami nem kompatibilis az AVI-kkal.

    Ez egy saját digitcamerával készített mpg video lenne, amiből ki szeretnék vágni részeket, de mivel compression codec-et nem tudok kiválasztani, direct stream-ben pedig nem kompatibilis, meg vagyok lőve sad.gif

    Az az érdekes, hogy fent van a gépen az Ace Mega Codecs Pack 6.03 Pro verzió és minden filmet gond nélkül játszik le az összes lejátszóm (Media Player Classic, KMPlayer, Mplayer2, BSPlayer, de még a sima Windows Medai Player is)

    Kiválasztható codec mégsem jelenik meg a VirtualDub video/compression menüjében.

    VirtualDub 1.8.0 van fent, ami az új béta, de 1.7.8-al is ugyanez volt a bibi. (Azért tettem fel az újat, hátha abban más lesz a szitu, de sajnos semmi nem változott.)

    Mit tegyek ?
    Fontos lenne, előre is köszi !!!



    Üdv.
    Nasty
  • Evetkemano
    #193
    thanx:))
  • Evin
    #192
    Én a kezdetektől a Koepi Xvid-et használom.