237
Kell ez nekünk?
  • primavis
    #197
    de nem is okvetlenül nem igaz!
  • remark #196
    A konklúzió számomra az, hogy ha te teszel valamit tenni a GMO "ellen", akkor a hajó nem úszott el sehova sem. Számomra is ilyen "pofonegyszerű" a megoldás...
  • remark #195
    Ezzel rajtam nem segítesz. Hisz csak azért mert te állítasz valamit, attól az még nem okvetlenül igaz.
  • primavis
    #194
    nincsenek sem apostoli, sem misszionáriusi, messiási ambicióim. no meg időm s energiám sem lenne hozzá.
  • primavis
    #193
    nem kellene minden ilyesminek felülni! azért mert ki van nyomtatva valami, nem okvetlenül igaz is a tartalma!
  • primavis
    #192
    bocsi, de pálinkát nem rothadt gyümölcsből, hanem erjedtből szoktak főzni! amúgy a megfigyelt esetekben még télvíz idején is ott "erjedt" a pálinkának való!
  • Gabic11
    #191
    "Csak az igazság az, hogy a kertvárosi kertekben a fa alatt rothad meg az érett gyümölcs, mert valamilyen rejtélyes okból kifolyólag enm szedik fel és eszik meg! "

    Uramisten, hát ilyen van??? Nem tudja arra senki, h a hullógyümölcsből (is) főzik a PÁLINKÁT. Az se kell arra?

    Hogymikvannak
  • remark #190
    Ahogy azt már írtam, én nem tudok most arra gondolni, hogy a szomszéd miért nem szedi össze a gyümölcsöt a fa alól. Engem az érdekel, hogy én mit tehetek meg, és az érdekel, hogy te mit teszel meg. Ha én vagy te nem teszünk semmit, akkor nincs alternatívája a GMO-nak, és [/i]nem akkor nincs[/i], ha a szomszéd nem tesz meg semmit. Tehát a szomszéd, vagy úgy általában a társadalmunk, civilizációnk, lényegtelen faktorok. A kérdést nem ez alapján, azaz a társadalmunk/civilizációnk helyzete alapján kellene szerintem megítélni, hacsak nincsenek ilyen ambícióid, hogy egy teljes nemzet vagy egy teljes civilizáció problémáit oldod meg.
  • remark #189
    Épp most olvasom Dr. Marin Hirte Védőoltások pro és kontra c. könyvét. A megfogalmazásából számomra az jön le, hogy az oltások egyik legvalószínűbb és leggyakoribb mellékhatása az az immunrendszeri zavar. Aminek aztán többféle konkrét megnyilvánulási formája lehet, de a lényeg az az immunrendszeri zavar.
  • lally
    #188
    A Baciellenes cuccaink közül még ma is az egyik legnyerőbb természetes fém;
    az Arany(Au)-persze, csak a 18karát fölötti tartományból-, és az
    Ezüstözött víz!

    -a gond csak az, hogy:
    "Ki a Duna/Tisza (vagy éppen a "Balcsi") vizét issza, a
    Saját vizét issza vissza"

    (lenne még akkor is sok nagy meglepetés, ha kiderülne;
    Hány kútba is vezették bele a "Rötyi/klotyók" tartalmát) !
  • primavis
    #187
    Az oltásoké nem lehet, hiszen nem virulens anyaggal történik, hanem csak elpusztitott vagy legyengitett kórokozókkal, esetleg azok egyes jellegzetes anyagaival. A lényeg a szervezet immunválaszának kiváltása.
    Ami a GMO-t illeti, nos pont azt oldhatja meg amit a cikkben jeleznek! Géntechnológiával előállitani baktériumölő anyagokat termelő növényeket nagyüzemi termelésben is. Amúgy a cikket nem igen értem, mivel az antibiotikumok jelentős része gomba eredetű, még ha utólag szintétizálással is állitoták elő. Kifogytak volna a gombák? Valami nem stimmel az értelmezésében.
  • remark #186
    Az utolsó antibiotikum

    Szinte valamennyi MRSA kórokozóval fertőzött ember legyengült immunrendszerrel és számos más, krónikus táplálkozási problémával rendelkezett a fertőzéskor.

    Legyengült immunrendszer lehet akár az oltások következménye is, nem?
    Krónikus táplálkozási probléma és a GMO között is lehet összefüggés, nem?
  • remark #185
    GMO kísérleti alanyai a kínai gyerekek?
  • primavis
    #184
    No igen, de ehhez az kelelne, hogy minéál többen kertészkedjenek, ne csak diszfákat, bokrokat ültessenek, no meg, hogy rendelkezzenek egy minimális területtel is. Csak az igazság az, hogy a kertvárosi kertekben a fa alatt rothad meg az érett gyümölcs, mert valamilyen rejtélyes okból kifolyólag enm szedik fel és eszik meg!
    Arról már ne is szóljunk, hogy a vadon élő gyümölcstermő növényekhez meg pláne alig nyúl valaki. A bodza, kökény, a szeder, a som, a berkenye, vadcseresznye, stb. szinte kizárólag a madarak zsákmánya. Ez már a kényelmesség és a tudatlanság rovására írható. S nem látom a lehetőőségét annak, hogy ez a trend normális, békés állapotok esetén megváltozzon. Én átéltem a Vh-s időket és ehhez élelmesnek kellett lenni! Erdei-mezei gyümölcsöt, gyógynövényeket, gombát, mindent felhasználtunk. Sőt, fekete cipőkrémet is faggyúból, bodza és fagyal terméséből készitett nagyapám. S még mennyi trükköt ismertünk....
    Mostani, nem nagy kertünkben s a keritésen kivül is kb. 20 féle gyümöcstermő bokor és fa található, legalább harminc fajtával. Többsége már terem. És még tervezünk újakat is betelepiteni....
  • remark #183
    Azért ezzel más megvilágításba került az amit írtál: "Kedves ellenzők, ez a hajó már elment!"
  • primavis
    #182
    bocsi, de ki kell ábránditsalak! A beszerzés a feleségem és a menyem dolga. Azt eszem amit vesznek és amit főznek belőle. Igaz gyümölcs dolgában jól állok GMO szempontból is, mert az idén is több mint tucatnyi gyümölcsfélét ettem saját termésből! (kezdtem az eperrel s most végzem a szőlővel, a mogyoró meg a mandula az plusz).
  • remark #181
    Arról mesélj, hogy veszel-e GMO-t vagy bio-t, import vagy helyi árut, mit veszel és hol? Arra keresem a választ, hogy mit jelent az, hogy előttem jársz ezekben a kérdésekben.
  • primavis
    #180
    miről? kényelemben, nyugalomban dolgozgatom itthon, figyelem a világ eseményeit, bele-belepofázok ha valami nem tetszik, publikálom a kutatási eredményeim, írogatok s élvezem annak a gyümölcseit amire eddig jutottam. Egyszóval nagyjából elégedett embernek tarthatom magam. Tart ameddig tart, ez már nem tőlem függ! -:))
  • remark #179
    Egy okkal több arra, hogy mesélj!
  • primavis
    #178
    aha, csak a világ nélkül az sem megy! -:)) Amúgy én meg már ezen is túl vagyok! Ergo, előtted járok....
  • remark #177
    6 évnyi NWO topikozás után engem az már nem nagyon érdekel, hogy melyik ideális megoldást miért nem lehet hatékonyan elterjeszteni, és az se nagyon érdekel, hogy az "emberek" milyenek. Olyanok amilyenek. Ezt szépen kitárgyaltuk ott, rengeteg példát felhozva. Ahogy azt már ezerszer megfogalmazták különféle módokon: se embert, se népet-nemzetet nem lehet boldogítani önmaga ellenére.

    Engem az érdekel, és erről ritkán lehet érdemi vitába bonyolódni itt az sg-n, hogy mi az, amit én megtehetek, mert képes vagyok rá, mert akarom, mert adottak a lehetőségek rá, és mi az amit nem tehetek meg. Mert nem gondolkodok én már nemzetstratégiában, meg világmegváltásban. Annak lehetősége érdekel, amit megtehetek én magam magamért. Ha én megtehetem, hogy nem megyek be a TESCO-ba, akkor ez egy alternatíva és ez egy megoldás. Az meg továbbra is hidegen hagy, hogy más miért nem képes ellenállni a csábításnak. (Tudom hogy miért nem képes, ahogy írtam, ezt már ezerszer kiveséztük az NWO topikban.)

    Ami pedig megoldás, még ha csak számomra jelent is megoldást, azt érdemes leírni. Érdemes összegyűjteni, hogy ki számára mi jelentett megoldást, és érdemes egymástól ellesni a "titkokat". Nem lényeges, és ezért teljességgel értelmetlen azon rágódni, hogy egy fecske csinál-e nyarat. Senki se akar nyarat csinálni, hanem szimplán a fecskék kíváncsiak egymásra.

    Tehát nekem nem kell a GMO. Nekem vannak alternatíváim, pl. az, hogy egyre kevesebbet megyek multik közelébe, de mást is megtehetnék, ha már ott tartanék. Ezeket a jövőben megvalósítandó dolgokat akarom gondolatban összeszedni a beszélgetések során. Magamat akarom megváltani, nem a világot.
  • primavis
    #176
    Ideális megoldás lenne, csak nem működik. Az oka, az emberek gyarlósága (lustaság) és veszélyérzet hiánya. Miért menne tíz-húsz boltba, ha egyhelyen mindent megtalál? Miért fizetne többet, ha olcsóbban is megkapja! A multik mindig akciókkal csalogatják a jónépet,a mit egy boltos nem tehet meg.
    A Tv-t nem kell kidobni, ahogy a Pc-t sem, csak nem kell arabjának lenni és csak értelmes dolgokra kell felhasználni. DE mindez hegyi -beszéd, amikor a fiatalok, de egyre inkább már az idősebbek füléből is lóg a madzag, bávatagon, elrévedezve hallgatnak valamilyen zenét, ahelyett hogy pl. gondolkodnának, tanulnának - ha már buszra, vonatra, HÉB V-re, stb kényszerültek - átismételve az aznapi új információkat. Saját tapasztalatomból tudom, hogy jól működik a dolog! Járás és helybenűlés esetén is. Persze, a zenehallgatás is szükséges, de nem lehet kizárólagos jellegű. más kérdés, hogy pár évtized múlva milyen állapotban lesz az illetők Corti-féle szerve, vagyis a hallásuk.
  • remark #175
    Főleg az a téma érdekel, hogy mi lehetetleníti el a kiskereskedők, a "kisgazdák" életét. A TESCO-ba (Spar-ba, Auchan-ba, Lidl-be, Aldi-ba stb. stb.) szimplán nem kell bemenni. Részemről ez ennyi. El kell kerülnie a multikat mindenkinek, rá kell szánni azt a plusz fél órát, amibe az élelmiszer más forrásból történő beszerzése kerül, és kész. Ennek a fél órának heti szinten többszörösét meg lehet teremteni azzal, ha kidobjuk a TV-t az ablakon. Persze csak képletesen. Bár van aki szó szerint kidobja.
  • primavis
    #174
    sajnos nem rendelkezem velük! sokat olvasok s megragadnak bennem a dolgok, de nem gyűjtök linkeket! utálom - kutatóként is - a mai napok hivatkozási mániáját, mintha az ember egy papagáj vagy magnó lenne, s ne lehetnének saját érlelésű gondolatai a világ dolgairól. A plágium vitákba is azért szóltam bele rendszerint, mert azt is felfújják. Ugyanis csak eredeti szellemi terméket lehet ellopni, plagizálni. Ami mindennapos információ, az bárki által felhasználható, azt nem lehet ellopni, hiszen attól közismert. A volt KE meghurcolásánál - amúgy emberként nem túl szimpatikus számomra - is jegyzőkönyvi adatokat állitottak be eredeti szellemi termékként. Csak hát azokat a bolgár pasi sem maga találta ki, hanem szintén másolta. Mi benne a plágium?
    Sajnos, egy új s nagyon furcsa értékrend térhóditásának vagyunk tanúi.
  • remark #173
    Ezekről a témákról örömmel olvasnék részletesen is, ha van kéznél pár linked cikkekre vagy más anyagra, akkor ne kímélj!
  • primavis
    #172
    a globális kereskedelem esetén, a multik beszerzési módszereinek ismeretében, a GMO mentesség illuzió! Az EU-s szabályok is neki kedveznek. Ld. a versenyhivatal kötözködését, amikor végre a kormány elárte, hogy nem import dinnyét, hanem a hazait árusitsák a nayg kereskedelmi láncok is! Rögtön jött a kartelezés vádja, pedig egyszerűen a hazai jobb minőséget előállitók helyzetbehozás volt a cél. De a magyar termékek jelzése elleni EB -i háborgás is jellemző tünet.
    Mig az utólag csatlakozottakra rá akarnak késnyszeriteni egy csomó, szinte végrehajthatatlan szabályt, a régi tagok maradnak a régi szabályoknál.
    Az EU-ba való belépés után elkezdték cseszegetni a kisboltok működtetőit, miközben aki járt pl. nyugaton az jól tudja, hogy arrafele szó sincs ilyesmikről ennél a kategóriánál.
  • remark #171
    Én értem amit írsz, és a többség ezzel valóban így van. Viszont egyrészt van egy kisebbség is, másrészt arról beszélgetünk, hogy mi a "megoldás", avagy mi a GMO alternatívája. És megoldás az van, csak nem azt választjuk, nem? Szerintem ez érdekesebb kérdés, hogy mik a megoldás részletei, és hogyan lehetne elérhetőbbé tenni több ember számára.
  • primavis
    #170
    én akkor hiszem el, hogy az embereknek fontos , hogy mit esznek, ha tényleg a minőséget nézik s nem az ára alapján vásárolnak. S a minőség inkább belbecs legyen mint külcsin. Ugyanis az ősj honos fajtál k- már amennyi maradt - nem túl szemet gyönyörködtetőek, viszont finomak. A mai vásárló viszont a kinézet alapján választ!
  • remark #169
    A magyarországi trendekről nem akarok nyilatkozni. Hollandiában éltem 10 évig és pár hónapja költöztem haza. Ott is a tápevők vannak többségben, de azért érezhető volt a változás. Magyarországon is valószínűleg egy kisebbség számára lesz csak cél és a hétköznapokban megvalósítható az egészséges élelmiszerek felhasználása. Mindenki szabadon eldöntheti, hogy milyen céljai vannak az életben. Én nem szólok bele. Az se zavar, hogy a többséget nem érdekli az egész téma. De azért legyünk tárgyilagosak a témát illetően, ez szerintem mindenkitől elvárható.

    A trendekről egyébként azért is nehéz véleményt formálni, mert a jellege miatt az általam preferált megoldásokról nem áll rendelkezésre adat. Adat a nagyüzemi bio térnyeréséről van inkább. Ez viszont ha jól rémlik pl. Németországban a bio előretörését mutatja. Ez arra példa, hogy az embereknek azért fontos az, hogy mit esznek, és talán még azt is mutatja, hogy mindez egyre fontosabb lesz. Hollandiában gombamód szaporodtak el a bio boltok, majd lettek a kis boltokból nagy boltok. (De ez persze csak szubjektív vélemény.)

    De azért az meglehet, hogy a jövő épp hogy a fecskéké! ...
  • remark #168
    Én nem akarok semmit se megváltoztatni. Azt írtam, hogy a megoldás nyilvánvaló, itt van az orrunk előtt. Ha megvan az akarat, akkor lesz egészséges élelmiszerünk. Ha nincs, akkor marad a nagyüzemben előállított tápszer. Ennyit írtam, nem többet. És ezt nem is cáfolod, tehát úgy gondolom egyetértünk.
  • primavis
    #167
    egy fecske....amúgy is a fecskék kihalóban vannak Mo-on....
  • primavis
    #166
    Ugyan, nézd már meg hogy a házikertek többségében mi van: vetemény vagy pázsit? ez még városon is szemet szúr, de vidéken, falun pláne. A mai generációk már nem szeretnek, s nem is tudnak ilyesmivel foglalkozni. Hobbikertészek persze vannak, de ők főleg különlegességeket nevelnek, gondoznak. Ha végigmész egy-egy kertváros utcáin, láthatod, hogy nemcsak a keritéásen kivül ültetett gyümölcs fák termése rothad, taposódik szét a földön, hanem a kertekben is vastagon álla a fa alatt a lehúlt gyümölcs! mert hazánkfiai rászoktak, hogy gyümölcsöt csak üzletben/piacon vegyenek,m a saját fáról már nem szedik le/vagy alóla fel! Ezeket akarod megváltoztani?
  • remark #165
    Így is lehet élelmiszert előállítani
  • remark #164
    A paradicsomos példámnak semmi köze a bio kérdéshez. Azért jöttem elő vele, hogy adjak egy példát arra, hogy milyen egyszerű a megoldás: le kell mondanod arról a termékről, ami nem tetszik neked, és azt kell választani, ami tetszik neked... amíg van választási lehetőséged.

    Tömegesen nem kell élelmiszert előállítani. Pont ez a lényeg. Tömegesen nem is lehet. Pont ahogy te írod. Amit tömegesen állítanak elő, az nem élelmiszer, hanem tápszer. Tápszert eszünk. Lásd: Visszaadni a bio értelmét azaz: a nagyüzemi bio az nem bio!

    Amíg rengeteg a munkanélküli és van szabad föld, addig nem értelmezhető az a kérdés, hogy "meg tudjuk-e fizetni a jó minőségű élelmiszert". A jó minőségű élelmiszer mindössze akarat kérdése. Persze ha a földterület a nagyüzemek kezébe, a spekulánsok kezébe, a "tőke" kezébe kerül, akkor az is értelmét veszti, amit én írok.

    Amúgy, kétségbevontad, hogy a biotechnológiai gazdasági kérdés.

    Számomra nem az. Számomra nincs értelme annak, hogy előállítsunk egy olyan növényt, amiből a nagyüzem jól profitálhat, miközben már most léteznek ennél sokkal jobb megoldások is, ami az emberek élelmiszerrel történő ellátására jobb megoldások, csak nem azt választjuk. Nem ezen az úton halad a civilizációnk. Nem ezek a civilizációs célok!

    A maygar államnak mennyibe kerül évente a határszéleken vagy a a bepalizott termelők kukuricásait kiszántatni sé kárpótolni a termelőket?

    A mezőgazdaság számomra nem ott kezdődik, hogy takarmánykukorica. Mert gondolom a kukorica nagy része nem az asztalokon köt ki. A nagyüzemi élelmiszer termelés eleve zsákutca. Ott kizárólag gazdasági szempontok érvényesülnek, aminek az egyenes következménye az, hogy (emberi és állatok számára készült) tápszer előállítására koncentrálunk élelmiszer előállítása helyett.

    Tehát gyakorlatilag jól látod a helyzetet, de én is. Te az élelmiszeriparról írsz, ami akkor is defektes ha bio, és akkor is, ha nem bio (de, ahogy immovable cikkében is leszögezésre került, ha bio, akkor kevésbé defektes). Én pedig arról írok hogy hogyan termelhető meg a testet kellőképpen tápláló ízletes élelmiszer, amivel se a nagyüzem nem összeegyeztethető, se a génmanipulálás nem összeegyeztethető. Annak bio minőségűnek és "kisgazdák" által helyben termesztettnek kellene lennie. Termesztettnek, mert húsból a mainak a töredéke is elegendő. Húst a "harcos kaszt" tagjaival etetnek csak nagy mennyiségben, mert azoknak nem feladatuk a célok megjelölése, csak a végrehajtás, a célmegjelöléshez mértékletesség és elsősorban növényi eredetű táplálék szükséges. Ezzel kapcsolatban: Étrend és egészség
  • primavis
    #163
    nem kell eltúlozni a bioélelmiszerek jelentőségét. A paradicsmotok attól jobb izű mert nem szállitásra hozták létre s nem mesterséges fényben jött létre. DE ahogy a régi gyümölcs és zöldségfajtáink eltünedeztek, a mostabni paradicsomtok is el fog. valódi bioterméket már csak a városoktól, ipartól távoleső zugokban lehet létrehozni, saaját vetőmagvakból. Ezt pedig tümegesen nem lehet.
    Jó üzlet lesz a termelőknek s aki tudja megfizeti.
    Amúgy, kétségbevontad, hogy a biotechnológiai gazdasági kérdés. ha nem az lenne , miért fektetnek v bele anyni pént zt, s az ellenzők úgyszintén? A maygar államnak mennyibe kerül évente a határszéleken vagy a a bepalizott termelők kukuricásait kiszántatni sé kárpótolni a termelőket? Nem azért, hogy a GMO mentes kukoricánkat r drágábban tudjuk eladni külföldön? ha bioetanolt akarnánk csinálni belőle, akkor felesleges lenne. Ott nem számit hogy milyen a mag, csak legyen.
  • primavis
    #162
    ez így lak ikus szájból szépen hangzik, csak éppen a valóság cáfol rá! azok a járványszerű tömeges megbetegedések amelyek egyre gyakoribbak. Miután majdnem eltűnt, újra megjelent népbetegségként a TBC, a szifilisz s még sok eltűntnek vélt betegség. De ma már nem pusztulnak el a penicilintől és társaitól!
    Amúgy, miért pusztulnának ki csak úgy spontán? mi pusztitaná ki őket? ja, hogy elfogyna a gazadállat(ember). S ezt meg kellene várnunk?
  • Tau Tang Wou
    #161
    "Hogy a gyógyszergyártás következményeként létrejött rezisztens baktérium törzsekről már ne is beszéljünk. "

    Annyira egysíkú a mondanivalód, hogy az már fáj.
    Ezt mindenhol el tudod sütni?
    A rezisztens bacijaid simán kipusztulnak, ha megszűnik a gyógyszerezés, mert életképtelenebbek az eredeti baciknál. Csak gyógyszerrel a hátuk mögött tudnak keménykedni.
  • remark #160
    Pont ma határoztam el, hogy leszokok a paradicsomról is. Teljességgel értelmetlen paradicsomot venni. Minek? Fűrészpor ízű piros golyót én is tudok gyártani, akkor meg minek adjak érte pénzt.

    Aztán megjelent a párom egy szatyor kertben termett paradicsommal. Mégsem szokok le. Van még remény, van még ehető paradicsom Magyarországon. Csak nem a boltban. (Tisztelet a kivételnek.)
  • remark #159
    Mindig az számit, hogy milyen célből történnek ezek akutatások, kisérletek és milyen eredménnyel jár az alkalmazásuk!

    Ezt írtam én is. Meg azt is, hogy elsősorban pont itt van a probléma, hogy mire használják fel a kutatások eredményét. Másodsorban pedig állítólag a technológiával magával, de erről nincsenek naprakész információim, ezért hagyjuk inkább.

    A génmódositások ellenzői tudomásul kellene vegyék, hogy az ember a növények és állatok házasitásával már évezredek óta beleavatkozik a természet rendjébe!

    Beavatkozás és beavatkozás között van különbség. Más dolog elutasítani mondjuk a banán fogyasztását itt Magyarországon, és más dolog atomot dobni az összes olyan országra aki banánt merészel exportálni.
    Egyébként a nemesítésekből származó esetenkénti problémák is létező problémák, nem?

    Hogy a gyógyszergyártás következményeként létrejött rezisztens baktérium törzsekről már ne is beszéljünk.

    Igen, az "egészség"-ügyben és az "orvoslásban" is tele vagyunk szemléletbeli problémákkal.

    Tehát a problémák generálása nem a génmódosítással kezdődött, már eddig is rengeteg baj volt abból, hogy az ember "beavatkozott". Problémák, az elsivatagosodástól az elhülyülésig.

    A GMO növények, a klónozott állatok, az őssejtekkel való kisérletek elsősorban gazdasági érdekeket sértenek?

    Szerintem nem.

    Hol az a kapacitás - ha akarat lenni is esetleg -amellyel ezt az óriási tömeg import árut ellenörizni lehetne pont egy meglehetősen drága vizsgálattal?

    A bio is génmódisított? A helyben termesztett igazoltan magyar eredetű áru is génmódosított? Kávéról, teáról, déligyümölcsről, a különböző állati termékekről, arról ami nem hazai, arról ami nem bio, azokról egyébként is ajánlott leszokni. Fogyaszd azt amivel egyetértesz, és onnan kezdve nincs GMO probléma. Kivéve azt a problémát, amit a GMO mint "szennyeződés" jelent.

    Elment a hajó? Ha úgy tartod hogy elment, akkor számodra el is ment.
  • primavis
    #158
    Bocs, hogy belekotyogok a magasröptű csevelybe, de szerintem a biotechnológia, a génmódositás, a klónozás s társaik nem ördögtől való dolgok! Mindig az számit, hogy milyen célből történnek ezek akutatások, kisérletek és milyen eredménnyel jár az alkalmazásuk! Az atomenergiának sem válik dicsőségére az atombomba, ahogy a számitástechnikának sem a hackerek , virusgyártók , spamolók s társaik. De ettől még nem akarják betiltani sem a békés célú atomkutatásokat, vagy az elektronikát.
    A génmódositások ellenzői tudomásul kellene vegyék, hogy az ember a növények és állatok házasitásával már évezredek óta beleavatkozik a természet rendjébe! Hogy a gyógyszergyártás következményeként létrejött rezisztens baktérium törzsekről már ne is beszéljünk.
    A GMO növények, a klónozott állatok, az őssejtekkel való kisérletek elsősorban gazdasági érdekeket sértenek? Mivel Mo-on a génmódositott burgonya vagy kukorica nem terjedt el, ezt haszonra lehet váltani. De ettől nem leszünk egészségesebbek, hiszen számtalan vetőmag (zöldsé, virág) amit behozunk i és minden probléma nélkül termelünk, szintén génmódositott! HOgy a déli gyümölcsökről, kávéról teáról, rizsről, no meg a különböző állati termékekről már ne is beszéljünk. Hol az a kapacitás - ha akarat lenni is esetleg -amellyel ezt az óriási tömeg import árut ellenörizni lehetne pont egy meglehetősen drága vizsgálattal?
    Kedves ellenzők, ez a hajó már elment!