17217
  • generalGGabe
    #17177
    Köszönöm.
  • Spészgószt
    #17176
    Keress leírást tga alpha chanel transparent kereső szavakkal...sajnos már nem emlékszem pontosan hogy kell,de az biztos,hogy a hátteret alpha chanel-be kell kimaszkolni...akkor marad átlátszó tga ban... Régen én is valami játékhoz csináltam így crosshairt... :)
  • generalGGabe
    #17175
    Egy játékhoz kellene, és az sajnos csak a tga-t kezeli így.
  • papi08
    #17174
    Mentsd .png-ben. Az lesz az igazi :)
  • generalGGabe
    #17173
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni.
    Photoshop 2015 van nekem. Szeretnék átlátszóvá tenni egy képet. Meg van a kép, a háttér átlátszó. Mikor elmentem tga formátumba, a háttér már nem átlátszó lesz, hanem fehér. És a régebbi átlátszó képeket, mikor betöltöm, azzal is ezt teszi.
    Tundátok segíteni, hogy mit kell beállítanom?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • atiwrc
    #17172
    Sziasztok!
    Van arra valami ötletetek ezt a bordó foltot hogy lehetne a legszebben eltüntetni. Viszonylag könnyű módon(körbe jelölés kivételével kb automatikus módon)?
    http://www.qpic.ws/images/1241387517191822916349401613421954o.jpg
  • Spészgószt
    #17171
    window ... timeline...sorry...
    de ha psben megnyitod, amúgy is minden kocka külön layer ... utána meg save as...jpg... vagy ami kell....
    feltételezem PSben nyitod meg ha már itt tetted fel a kérdést.... mert egyébként 1000+1 gif szerkesztő van ami szétbont összerak...kb 2 mp google keresés...
  • Spészgószt
    #17170
    View...timeline bepipa...utána csinalhatsz vele barmit kockánként
  • Wreck86
    #17169
    Sziasztok!
    Abban kérném a segítségeket, hogy a céges buliról kaptunk egy gif-et. 4 képből tevődik össze. Ezt a mozgó gifet valahogy szét lehet bontani arra a 4-re?

    Köszönöm!
  • gettobuxa
    #17168
    Sziasztok!

    Tudna segíteni valaki egy kép javításában? 2 gyerek van a képen, az egyik gyerek feje éles, a másiké (kissé) homályos, mert mozgott...
    Aki szívesen segítene vagy megpróbálkozna vele, az küldjön priviben egy e-mail címet.
    Előre is köszi
  • Atika :o)
    #17167
    Koszi. A DPI az termeszetes azt tudom, de azt nemtudtam, hogy az infok is foglalnak.
  • MANOWAR
    #17166
    File / File info, de nalad mas lesz mert ezzel nem nyersz annyit amennyit szeretnel.
    Lessel ra a DPI-re 150 koruli elvileg elegendo (Image / image size - resolution) - szerintem o lesz a ludas...
  • Atika :o)
    #17165
    Hello a kep mereteit kicsinyitettem le es jpg-be mentettem. Hol tudom kitorolni azokat az adatokat amiket irtal?? Ezt meg soha nem csinaltam :) Koszi
  • MANOWAR
    #17164
    Tobb dolog is lehet:a felbontas valtozott-e ? A kep amit atmereteztel, hogy csinaltad csak egy keretet vagtal le rola vagy az egesz kepet kicsinyitetted? Mibe mentetted .png (szebb de nagyobb) . jpg (ellenkezoje a png-nek)?
    Amit sokan elfelejtenek a kep tulajdonsagai (Ps-ben) lesd meg akar tobb 100 kb-ot is nyersz vele ha kitorlod - pl.: milyen eszkozzel keszult mikor, hol, miben lett szerkesztve, tulaj neve etc.
  • Atika :o)
    #17163
    Sziasztok az mitol van hogy van par jpg-m amiket atmereteztem eleg kis meretre de a file merete megmaradt ez mitol van?? Webre mennenek kepek de igy tul nagy a filemeret.
  • Spészgószt
    #17162
  • StrikeFor
    #17161
    ???
  • pxxl
    #17160
    Shift+F5 - fekete :)
  • StrikeFor
    #17159
    hali! egy nappali képet valaki megtud nekem csinálni éjszakaira? köszönöm
  • Ryder159
    #17158
    Közben meglett, driver frissítés kellett neki. Így viszont Paint Toolban nincs érzékenység
  • Ryder159
    #17157
    Sziasztok! Van egy digitális rajztáblám. PS-nél be lehet állítani a nyomásérzékenységet? (Photoshop CC)
  • dragon11
    #17156
    Fizetek érte! SKRILL-el :)
  • dragon11
    #17155
    Sziasztok!

    Nagyon szépen kérlek titeket, hogy segítsetek nekem! :)
    Lenne egy kép, amit retusálni kéne ...... :))) FBre szeretném kirakni!:D előre is köszönöm srácok!!!!!!!!

    köszönöm:D
  • PrisonMan
    #17154
    Már tárgytalan, köszi a a privátban küldőknek!
    Utoljára szerkesztette: PrisonMan, 2015.07.31. 13:20:01
  • PrisonMan
    #17153
    Sziasztok! Megtudná nekem csinálni ezt a logót vektorosként ugyanezzel a színnel, betűtípussal, forgatással?
    Betűtípus neve: Penumbra Sans Std Semibol
    http://s15.postimg.org/487mnydsb/143800392164123.png

    Esetleg még egy másik képen, ha meg lehet oldani, akkor az "M" betű végén egy kis háromszög mutasson a zöld pont felé? Valahogy így:
    http://s9.postimg.org/paxfoac33/proba.png

    Előre is nagyon köszönöm!!!
  • Party Hard
    #17152
    Köszi szépen minden működik
  • Dynamic
    #17151
    Próbáld meg ezt.
    http://smallpdf.com/compress-pdf
    Nincs túlkomplikálva. Bedobod a pdf-et, és kijön tömörítve. Nekem 10 megából 2-3 megás fájlokat csinált, jelentősebb minőségromlás nélkül.
  • Dynamic
    #17150
    Photoshoppal nem nagyon tudod megcsinálni. Legalábbis elég macerás. Valamelyik vektoros eszközzel esetleg tudsz valamit kezdeni. Ha a SHIFT-et nyomod, akkor egymással párhuzamos és merőleges vonalakt húz, és a path/direct selection toolal át tudod mozgatni a a path-okat és a sarokpontokat. De szerintem ez sem fog működni, mert formáknak, poligonoknak lehet kitöltést adni, vonalaknak nem. Akkor már inkább Illustrator. A lényeg, hogy jobb ha belátod, a Photoshop nem arra való, amire most neked kell.
    Többet érsz egy célprogrammal, még akkor is ha meg kell tanulni az alapokat, mint egy olyan programmal kínlódni és hajat tépni, amit nem arra találtak ki.
  • repvez
    #17149
    Köszi, nem tünik rosznak,de ez egy ujabb program aminek a kezelését el kéne sajátitani és nem tudom átadni másnak akinek nincs meg ez a program.

    Valami olyasmit szeretnék, hogy a sok voonalat az egy csoportba tartozókat egy layerre tenném igy a layerek kapcsolgatásával tudom szabályozni, hogy átlátható legyen a káosz a sok vonal között.
  • Gladiator
    #17148
    Masik programmal, pl MS Visio.
  • repvez
    #17147
    Azt hogy tudom megoldani a legegyszerübben, hogy ilyen egyforma párhuzamos vonalakat tudjak rajzolni, ugy hogy a 2 végpont fix lenne és töréspontokat lehessen bele később is tenni vagy elmozgatni pár vonalat egybe, ugy hogy ne kuszálódjanak össze és megmaradjanak párhuzamosan?
    ábra
  • pxxl
    #17146
    A pdf (normális esetben) vektoros, amit pl AI-ben tudsz alakítani vagy bizonyos mértékig Acrobat Pro-ban is. PS-ben nem szokás a pdf-et zaklatni, mert ahhoz hogy értelmes pixeles grafika legyen belőle, minimum 1200! dpi-vel kell raszterizálni, főleg ha szöveg is van rajta. Persze ha a pdf-ben pl egy szkennelt kép van, vagy jpg-ből lett összeállítva, akkor az más tészta.
    Egyébként én Adobe Acrobat Pro-t használok. Egy oldal beillesztése igen egyszerű. Megnyitod a pdf-et, és egyszerűen behúzod a kívánt oldal után a jpg-t, egy másik pdf-et stb., és ennyi.
    Pdf-ből jpg mentés valószínűleg azért lesz nagyobb, mert ha jól emlékszem, alapból 300dpi-s képeket ment ki. Az Acrobat legalább is...
    Minőségromlás nélkül nem hiszem, hogy egy 10 megás pdf-ből lehetne olyan jpg-ket menteni ami 10mb alatt van, és kiváló minőség... :( Eleve probléma, hogy vekrotosból csinálsz pixelest. Sokkal több infót kell eltárolni pixelekkel mint a vektorokkal. :\
    Utoljára szerkesztette: pixxel, 2015.06.10. 08:50:33
  • cenobite
    #17145
    PDF ügyben: letöltöd pl. innen a szoftvert ami szét tudja bontani, valamint össze tudja olvasztani a pdf file-jaid:
    http://www.pdfsam.org/

    Szóval szétszeded az eredetit, összeolvasztásnál pedig már a plusz két file-al együtt végzed a műveletet.

    Igaz ez nem PS-ben van, de én ezt használom ha pdf buzerálásról van szó.
    Utoljára szerkesztette: cenobite, 2015.06.10. 08:27:31
  • Party Hard
    #17144
    Azt sajnos nem lehet. mert írás van rajta és meg kell hogy őrizze az olvashatóságát.
    Alapból egy 13 oldalas PDF ről van szó ami 10 mb. ha letöröm simán JPEG be valamelyik oldal 3 mb lesz valamelyik 7,4.
    Fogalmam sincs miért kell 10 mb nál kisebb.
    Szerintetek érdemes foglalkozni a témával?
    Ja és még 1 kérdés... Kicsit kezdő:
    Hogyan tudok egy 13 oldalas pdf be belerakni még két oldalt PS ben??
  • pxxl
    #17143
    jpg mentésnél (mentés másként) esetleg lemehetsz a minőségben 12-ről 10-re, az még annyira nem durva változás, viszont a méretét jelentősen tudja csökkenteni.
  • Party Hard
    #17142
    Űdv.
    Ha megadott képnek szeretném a méretét csökkenteni( mb ban) úgy hogy a kép jpeg formátuma és a pixel száma ne változzon akkor mi a teendő? Nekem nincs ötletem és gondoltam itt talán tud valaki segíteni.
    Vagy mondhatom a főnöknek, hogy stornó??

    Előre is köszi.
  • trident
    #17141
    Egy kis montázst és kreativitást kérek. Van egy megújítandó tetoválásom (igen, ingyen tetkó volt, marhára megérte). Trash polka irányban szeretnék elmenni. Magát az eredeti javítását (perspektíva, szabálytalanságok, forma) egy valóban jó képességű tetováló csinálja, viszont ebben az irányzatban nem jártas.
    Amit szeretnék, hogy az eredeti mintába és köré kerülne a többi kép szerinti tintapoccsanás, akvarel szerű folt, dekor absztrakt motívum.
    Szándékosan nem akarok 100%-osan kész tervet adni valaki kezébe, ez attól lesz jó, hogy van véletlenszerűség és kreativitás.
    Annyi kérésem van, hogy a fekete és vörös a stílus alapja, részemről még mehet az élénk narancssárga is, de érdekes lehet a világoskék-sötétkék is.

    Még annyit kérnék, hogy ne csak a képen látható területre tervezhetsz, ami folytatódna a képen nem látható területen azt fektesd rá a képre. Köszönöm a munkád!:)

    Csatolom a képeket:
    http://www.kephost.com/image/FGTL
    http://www.kephost.com/image/FGTY
    http://www.kephost.com/image/FGTz

    És egy link a stílusról: google képtalálatok: trash polka
  • Crem
    #17140
    Üdv!
    Valakinek nincs meg véletlenül a Graphicriver 100+ Fractal Lights Brushes for Visual Effects 5349463 ?:)
  • dragon11
    #17139
    köszönöööööööööööm nagyon jo lett
  • Gladiator
    #17138
    impact.