17220
  • Dynamic
    #17100
    A maszkolásra keress rá. Millió tutorial van a neten. A "photoshop masking shape" szavak célravezetőek lehetnek :)
  • mrmasters
    #17099
    Sziasztok,



    Segítséget szeretnék kérni, abszolút nem értek a PS-hez, de nagyfaternek a szülinapjára azt találtuk ki, hogy megformáznánk egy képen a 71es számot fotókból, bírja a régi templomromokat és iylen fotókból állna mindkét számjegy, aztán kinyomtatnánk bekereteznénk stb.

    Tudna ebben vki segíteni?

    Köszi
  • Gis80s
    #17098
    Megoldva...
  • Gis80s
    #17097
    Az odáig oké, csak mivel később is szeretnék hasonlót - és már kíváncsi is vagyok a megoldásra -, ezért tök örülnék egy action megoldásnak :)
  • pxxl
    #17096
    mire ezt leírtad, már a fele kész lehetne...
    Utoljára szerkesztette: pixxel, 2014.08.22. 12:05:06
  • Gis80s
    #17095
    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Van egy x méretű képem, ami 10 darabból áll. Szeretném ezeket a darabokat kimenteni, de vagyok annyira lusta, hogy ezt egy actionnel akarjam megoldani. :) Tudna valaki segíteni, hogy ezt hogyan kell? Nem csináltam még ilyet, viszont érdekelne.

    Előre is köszönöm!

    üdv.
    Péter
  • Malakai
    #17094
    Dehogy gagyi, kijelölgetés és a festés között csak annyi a különbség, hogy kinek mi a szimpibb, kinek mi a precízebb, gyorsabb.
    Layeresen csinálni meg inkább javallott, mint az image adjustment. Ha adjustment akkor adjustment layer, vagy a color blending mode is hasonló eredményel jár, amit te írtál.
  • Hayni
    #17093
    És ha -így- csinálnád? :)
    Új réteg, ecsettel és a kb. kívánt színnel átmész ahol szín kell, és a réteg típusát átállítod szín-re, átlátszóságát állítod hogy élethűbb legyen, ha nem tetszik a szín, akkor vagy ctrl+a és átszínezed ecsettel, vagy azon a rétegen ctrl+U, és húzod a színt?
    Ez kis gagyi, de egyszerű
  • repvez
    #17092
    Köszi mihelyt készitek egy normális fotot a házról akkor megpróbálom, mégcsak az eljárást próbáltam kideriteni, hogy meg tudom e csinálni,de ugy néz ki ehhez még gyakorolnom kell.
  • rooney8
    #17091
    végül is feldobhatod ide, és megcsináljuk a Spészgószt által leírt módszerrel, majd feltöltjük a .psd-t és akkor neked már csak a színekkel kell majd varriálnod

    csak én most elugrok egy időre, úgyhogy ha nincs más, akkor én majd csak késő délután tudom megcsinálni
  • repvez
    #17090
    Köszi , ezt a másik megoldást is, és igen ez sem elhanyagolható szempont, hogy később is változtani lehessen végül is pont ez a cél , hogy megnézzem a különböző szinek hogy mutatnak a házon.
    ÉS azt is elég jól látjátok, hogy nem vagyok pro , Mert bár a menüket megtaláltam ,de a kijelőlés nem megy, hogy csak azok a részek kerüljenek bele amit szinezni szeretnék, Próbálkoztam mindennel,de még annyira sem sikerült mint a próbaképen rooney8-é.
  • rooney8
    #17089
    gondolkoztam én is, hogy úgy kellene megoldani, hogy a későbbiekben módosítható legyen egy gombnyomásra, de végül elvetettem, mert én sem vagyok olyan pro, a kérdező sem (legalábbis ahogy lejött nekem), úgyhogy a legegyszerűbb megoldást mutattam be
  • Spészgószt
    #17088
    de sokkal jobban jársz ha nem az adjustment menüből teszed rá a hue&sat -ot, hanem a layer paletta alján korrekciós rétegként hozod létre (kis kör a jele ami ketté van osztva) mivel így utólag is tudsz rajta bármikor módosítani bármit !!!
    Illetve a kijelölésnél a select colorrange el próbálkozol és amikor nagyjából belőtted maszkot hozol létre (layer paletta alján a kis téglalpa körrel a közepén) amin meg finomítasz a properties fülön a mask edge opcióval...ott találsz egy olyat az alján az outputban hogy decontaminate color azt bepipálod és ráfestesz az árnyékos részekre és faszán ott is kicseréli a színt neked !
    ez már egy picit advanced móka de így teljesen élethű és tökéletes lesz a színezés, amit utólag bármikor meg tudsz változtatni akár hupililára is !
  • repvez
    #17087
    Igen, köszi ilyenre gondoltam és nem is hangzik olyan bonyolultnak
  • rooney8
    #17086
    most nem pöcsöltem a kijelöléssel, csak gyorsan körbejelöltem, de ilyenre gondoltál ugye?

    ha igen, akkor kijelölöd a területet, jelen esetben az átszínezni kívánt falfelületet , majd ctrl + u (amit egyébként az image->adjustments->hue/saturation menüpontban is elérsz). ekkor felugrik egy ablak, aminek a jobb alsó sarkán van két jelölőnégyzet. rámész a colorize-ra, majd a "hue" csúszkát eltolod a megfelelő színhez. a másik két csúszkával még tudsz egy kicsit játszani vele, de a fő színt a hue adja meg.
    így leírva kicsit bonyolultnak tűnhet, de amúgy pikk-pakk megvan az egész. igazából a kijelölés, ami pepecs meló.


  • repvez
    #17085
    Azt meg lehet oldani valahogy ha igen akkor milyen lépések kellenek hozzá, hogy egy házról készült fotóról kicserélni a fal szinét, ugy hogy az árnyékot a sötétebb világosabb részek megmaradjanak,csak a szin változzon.
    Mert ha csak telibe festen egységes szinnel akkor nem hat valóságosnak.

    Egy ilyen példaképen gondoltam tehát a narancs falat mondjuk zöldre ,de a tető alatt az árnyékban sötétebb
  • MANOWAR
    #17084
    Ps-ben csinalsz egy action-t, es barmennyi keppel megcsinalja ugyan azt.
    Bar a Muse nem kepszerkesztere valo csak alopcioja :
    "A Muse-al komplett HTML5 és CSS3 alapú, dinamikus, desktop és mobil weboldalakat tervezhetünk - kódolás nélkül."
    Arra talan erdemes oda figyelni hogyha a muse atmeretezi a keped az nem biztos, hogy hatassal van a kep fajl meretere (kilo vagy Megabajt), foleg honlapoknal szamit mert ugye nem mindegy hogy 40 kb vagy 4 Mb kell letolteni. Ha fekvo kepeid vannak az álló képel meggyulhet a bajod az action-be mert rossz iranyba fogja nyujtani IDK)
  • Gladiator
    #17083
    Nem tudom ki hasznal itt Adobe Muset. Abban ugy lehet kepet betenni, hogy eloszor letrehozol egy negyzetet, majd beallitod, hogy az a negyzet milyen szinu legyen, vagy eppenseggel ha kepet akarsz, akkor milyen keppel legyen kitoltve.

    Van valami hasonlo megoldas PS-ben? Muse-ban eloszor rohadtul idegesitett, de most mar rajottem, hogy egyebkent nagyon okos otlet, hogy amikor ki akarok cserelni egy kepet, akkor nem kell allitgatnom az uj kep meretet, drop shadow, stroke, mittom en, csak kicserelem a kepet es minden addig hasznalt beallitas ramegy. A copy layer style fel megoldas csak. Igazandibol a kepek meretezesevel, allitgatasaval nincs kedvem pocsolni:D
  • Shiwo
    #17082
    keresgélni meg sztem itt próbálj
  • CalebJoe
    #17081
    Én így szoktam!

    Miután leszedted a kívánt brusht bemásolod a Program Files - AdobeAdobe Photoshop CS5 vagy CS6 amilyen verziód van Presets - Brushes könyvtárba.
    Azután rányomsz a brush toolra aztán felül pici lefele nyíl az aktuális brush mellett, utána pedig a jobbra mutató pici nyíl és kiválasztod a load brushes-t.


  • Dynamic
    #17080
    splatter brush-ra rákeresés, ecsetek közé betöltés (load brushes)
  • repvez
    #17079
    És azokat honnan szedjem és hogy használjam? Mert én csak az alapdolgokat használtam eddig a PS-ben ,Föleg csak foto retusálás,javitásra
  • papi08
    #17078
    Letöltött brush-ok?
  • repvez
    #17077
    ilyen fröccsenő alakzatot hogy lehet alkotni?

    Egy olyasmi képet szeretnékm hogy egy ilyen fröccsenő szines ábrába egy másik ábrát beletenni. A belső kép megvan már de ezt nem tudom, hogy áljak neki,mert a szöveg is fekete és a poló is fekete lenne a kettő közé kéne egy ilyen szines fröccsen ő ábra, hogy elválaszza a 2 fekete részt egymástól.
  • G_ArchAngel #17076
    Adobe újdonsagok
  • G_ArchAngel #17075
    Ma jonnek az Adobe CC ujdonsagai.
  • Wreck86
    #17074
    Sziasztok!
    Tudnátok mutatni egy jó tutoriált amivel kártyalapokat készíthetek?

    Olyasmire gondolok ,amin lenne egy kép középen, alatta ismertető mondjuk, a kártya széle meg ilyen használtas lenne, mint miután nagyapámtól megkaptam egy pakli magyar kártyát.
  • Mutans Zombi
    #17073
    Brush (F5) > Shape Dynamics > Angle Jitter > Control: Direction
  • Mutans Zombi
    #17072
    Helló mindenki!

    Lehet, hogy baromira keverem valamivel, de nekem úgy dereng, hogy a PS-ben (CS5) van olyan opció, hogy amikor az ecsetet húzom, akkor mindig követi az ecset alakja azt, amerre húzom. Úgy értve, hogy annak függvényében fordul el az alap, definiált ecset formához képest. És ha ezt a pl. egy path-nál stroke path-ként követem el, akkor is az útvonalra merőlegesen(?), mindig azt követve deformálódik.
    Tehát ha pl ha van egy rövid egyenes ecsetforma, ami alapértelmezésben párhuzamos a monitor aljával, és bármilyen kacskaringós path-nál sütöm el, akkor ugye továbbra is párhuzamos lesz, míg ha ez az opció (path follow?) aktív, akkor már az útvonalat követi. Nem tudom mennyire érhető miről sírok :-)
    Ha valaki érti, akkor árulja már el, hogy ezt a funkciót hogy a bánatban lehet előhozni?
  • Lazarus
    #17071
    image > mode > grayscale
    image > adjustments > posterize
  • repvez
    #17070
    Bármilyen képet, hogy tudok átalakitani szürkeárnyalatosra, hogy az árnyalatok számát be tudjam állitani? max 8 különbözö.DE a 2 (fekete-fehér) és a 8 között szabadon tudjam állitani.
  • GixEr
    #17069
    Irsz egy Actiont utana hasznalod a /File/script/image processort
    Megmutatod neki melyik mappaban vannak a kepek es megcsinalja mindet.
    Vagy a mentesre irsz csak egy actiont es a /file/automate/batch -et hasznalod az opened file- beallitassal.
  • Hayni
    #17068
    Mentés webre? az még több idő... 1500 képet kell megcsinálnom, a gyorsaság lenne a lényeg :)
    De időközben rendbe jött valahogy, makacskodott csak.
  • Lazarus
    #17067
    jpg mentéshez használj Ctrl+Alt+Shift+S-t, sokkal pontosabban be lehet állítani és megjegyez mindent
  • Hayni
    #17066
    Sziasztok!
    Valaki tudna segíteni abban, hogy mikor mentek egy JPG képet, és a minőséget felhúzom 11-esre, akkor a következő képnél ne kelljen?
    Mintha úgy rémlene hogy eddig megmaradt, ha átállítottam egynél... most meg mindig visszaugrik 8-ra és így tömeges képkorrekciózásnál zavaró, hogy még azzal is foglalkozzak
  • Gis80s
    #17065
    Dobd be mi a kérdésed, aztán max nem válaszol senki :)
  • D4nY
    #17064
    Van egy excel fájlom 300 mondattal
    Megoldható, hogy 300 text layerként berakja nekem psbe külön rétegekre anélkül, hogy ki copy-pasteznám?
  • contraste
    #17063
    Helló!

    Van valaki, aki ért az InDesign-hoz? Tudom nem ez a megfelelő topik, de esetleg egy gyors kérdést privátba, ha megengedne valalki, nagyon megköszönném! Swatches ról lenne szó...
  • dragon11
    #17062
  • papi08
    #17061
    Akkor működött az általad módosított képpel is, ezazz :D :)
    Nincs mit :)