17217
  • qtab986
    #17137
    Ennek a fontnak (betűtípusnak) mi a neve?
  • dragon11
    #17136
    máár küldöm is! köszönöm előre is:)
  • Gladiator
    #17135
    nem igerem, hogy megcsinalom, attol fugg mennyire maceras:D
  • Gladiator
    #17134
    leventesxm(at)gmail.com
  • dragon11
    #17133
    rólam készült:D privátban v FB-n csatolnám a segítőkész barátomnak:))
  • Gladiator
    #17132
    hol a kep?
  • dragon11
    #17131
    megköszönném nagyon:)
  • dragon11
    #17130
    valami PS mágus irjon már légyszi:)) egy képemről segitsetek már leszedni a hátteret:)
  • Gladiator
    #17129
    Azota megoldottam egy sokkal macerasabb modon, de ez a nyero. Koszi.
  • pxxl
    #17128
    jajaja...
    és a fa mögötti részt ki tudod jelölni? mert akkor ha kijelölted, akkor Select -> Modify -> Expand.
  • Gladiator
    #17127
    De ezt mondom, hogy a kep nem negyzet alaku, hanem egy palmafa. Nincs hatter, csak a palmafa, agakkal, ferde torzzsel, stb.
  • pxxl
    #17126
    pl Image -> Canvas Size. Ott pixel-re állítva kivonsz az értékekből 4-4px-t (2px jobb + 2px bal, 2px fent + 2px lent). és Ok. Figyelmeztet, hogy kisebb lesz a kép mint az eredeti. (nyilván...)

    tehát ha a kép pl 220px*340px, 2px fekete kerettel, akkor az új mérete 212px*332px lesz.
  • Gladiator
    #17125
    Photoshopban nincs valami olyan opcio, hogy x pixel vastagsagot vagjon le a kep szelerol? Tehat nekem egy ilyen forditott Stroke kellene. Hogy ne korberajzolja a kepet, hanem korbe vagjon le 2 pixelt. Nem negyzet alaku kep, szoval nem olyan egyszeru. Lenyeg, hogy van most konkretan egy rajzolt palmafam, aminek van egy fekete konturja, amit el akarok tuntetni. Probaltam selective colorral kivagni a feketet, de nem a legjobb minosegu a kep, szoval eleg felemas az eredmeny.

    Otlet?
  • mue
    #17124
    köszönöm a választ. próbáltam, de végül ugyanabba a kérdésbe futottam pen toollal is. Azaz körberajzoltam, de utána, ahhoz hogy ki tudjam színezni brush vagy pencil vonalat kellett belőle készíteni és akkor ugyanott vagyok. (A "stroke path"-t használtam). Ekkor ha brusht adtam meg akkor kiszínezhetetlen, ha pencilt, akkor meg pixeles lett a vonal. Gondoltam olyan megoldásra, hogy dupla vonalat csinálok: egyet a színezéshez pencillel és a tetejére külön layeren brushshal. Ez működik végülis, csak reméltem, hogy van egyszerűbb megoldás, mint hogy minden vonalat duplázzak.
    Utoljára szerkesztette: mue, 2014.12.12. 14:35:27
  • Dynamic
    #17123
    Alapvetően Pen toollal kellet volna körberajzolni.
    Utólag annyit tudsz csinálni, hogy nyomsz a kézre egy kijelölést. Tehát csak a kéz legyen kijelölve, ne körbe a dokumentum. Ezután a Select->Modify vagy Select->Refine Edge-dzsel módosítasz a kijelölésen (smooth és/vagy a feather értékeket kell nagyon minimálisan állítgatni) és a felesleget, ami a kijelölésen KÍVÜL esik, azt törlöd. Most hirtelen ez jutott az eszembe, valószínű, ez sem lesz 100%-os, de mondom, jobban jársz ha görbével rajzolod körbe.
  • mue
    #17122
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem a PS gurukhoz.
    Adott egy kézzel rajzolt kép. Bedigiztem, de sehogy sem sikerült a a körvonalakat szépen bevinni úgy, hogy utána kiszínezhető legyen. Ennek utánaolvastam, nem is igen lehet ezt megoldani sajnos. Ha erre mégis tud valaki megoldást érdekelne, de most nem elsősorban ez a kérdésem.
    Szóval egy új layert nyitottam a bedigizett kép felett és újrarajzoltam minden körvonalat pencil toollal. Igy már mindenhol pontosan 2 pixel volt a vonalvastagság és kiszínezhető is lett (ezért használtam pencilt a brush helyett). Tehát kész a kép, de a körvonalak a brush miatt mégsem az igaziak. Az a kérdésem, hogy így utólag mit lehet csinálni egy képpel, hogy szép antialisasosak legyenek a fekete körvonalak, ne látszódjanak a pixelek. Vagy ha van bármi tipp, hogy melyik fázist kellene máshogy csinálni, megköszönöm.
  • Dynamic
    #17121
    Az alap fotót is effekteltem volna, mert így eléggé kilóg a lóláb.
  • Kishawer
    #17120
    Jajj, rossz volt a link sry! Ez már remélem jó!
  • Jim Morrison
    #17119
    removed
  • Kishawer
    #17118

    http://9gag.com/gag/aXEW0QD?ref=fb.s
    Utoljára szerkesztette: Kishawer, 2014.11.29. 11:37:25
  • acsati
    #17117
    Szívesen!:)
  • Maximus4
    #17116
    Igen,ez volt a tökéletes megoldás.Köszönöm szépen,ez nagyon nagy segítség.

    @pixxel
    Már megoldva,de neked is köszi:)
  • pxxl
    #17115
    ha úgy van megcsinálva, hogy külön spot channel van, akkor Window->Channels, rákattintasz a spot channelre, az ablak jobb felső sarkában van egy kis nyíl, lenyitod, és merge spot channel. akkor eltűnik, és átáll rgb-re, vagy cmyk-ra, attól függ miben dolgozol.
  • Maximus4
    #17114
    Még nem próbáltam,de holnap ránézek és megírom,hogy jó lett vagy sem.És persze köszönöm a segítséget!

    @Met
    Igazából nem nekem kell,hanem apámnak.Ő litografus és ezek tányérra és poharakra kerülnek majd,csak baromi sok idő varázspálcázni.
  • Met
    #17113
    Miért akarod színre bontani?
  • acsati
    #17112
    Select - Color range, vagy próbáltad már?
  • Maximus4
    #17111
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.Hogyan lehetne ps-ben direkt színeket szinrebontani,illetve lehet-e egyáltalán?Adott egy 25x35 cm alapméret,amin van egy rakat kép,mint például ez.Az érdekelne,hogy van-e valami más mód arra,hogy ne kelljen varázspálcával egyesével kijelölgetni a színeket.Hangsúlyozom,a linkelt kép csak egy darabja,ilyenekkel van tele az egész.
  • LaliK
    #17110
  • grebber
    #17109
    Nincs valami leírás hogy hogy lehet legegyszerűbben egy foton lévő társaság fejeit kicserélni más fejképekre?
  • berlinboy6329
    #17108
    8 bites képen hogy lehet pontos luminance értéket kapni, amit akárhol felhasználhatok?

    Van egy egyszínű képem. Van egy renderelőm. A renderelőben van sok baszárka, amit lehet húzogatni és csinálnak dolgokat. Pl. Az egyik, milyen fényes legyen a felszín.

    0-1 közti értékeket vár. Ha 32bites képen azt mondom, hogy 0.34-es szürke legyen, akkor az 0.34-es szürke lesz. Ez, mint textúra betöltve, TÖKÉLETESEN megegyezik azzal, mintha szimplán beállítanám a csúszkáját 0,34-re..Namármost. 8bites képen beállítva 0,34-re, körülbelül 0,1-nek megfelelő sötétséget kapok. Miért ilyen szar? Pedig azt mondja az info a színre, hogy 87! (0-255) meg, hogy 0.34! (0-1), miközben a valóságban, egymás mellé téve az igazi 32bitest és a 8-ast, a kettőnek SEMMI köze egymáshoz...
  • contraste
    #17107
    Ez jo, probalgatom! Koszi szepen!
  • Mop
    #17106
    Image > Calculations... panelon állítsd be ezeket:



    A "blending" opciókkal játszadozhatsz, hogy finomíts a hatáson, ha szükséges.
  • contraste
    #17105
    Lehet, hogy eleve igy van fotozva valamennyire, pl egy termeszetes fotobol, borszinbol ilyet lehet csinalni?
  • contraste
    #17104
    Hello! Ebben kerlek segitsetek! Hogyan lehet ilyen (börszin, texturat) elerni egy sima fotobol, foleg a karjan latszik mire gondolok?

    Van otletetek, hogyan csinalhattak?


    Utoljára szerkesztette: contraste, 2014.09.16. 12:35:12
  • Rash87
    #17103
    Köszi,akkor nem szerencsétlenkedek vele :)
    Azért PS-eltem így,mert 1 szkennelt papírt akarok átmásolni így,és jobb megoldást nem tudtam,hogy így átrajzoljak mindent.
  • Dynamic
    #17102
    Hát PS-ben táblázatot rajzolni (pláne ceruzával) olyan, mint villával almát hámozni. Lehet, csak nem arra való. Mivel nem vektoros objektumokról beszélünk, így olyan, hogy vonalvastagság nincsen, azt módosítani csak favágó módszerekkel tudod.
    Megpróbálhatod Layer style-ban stroke-kal egy ugyanolyan színű belső (inside) körvonalat adni neki, mint a háttér vagy meg próbálhatod kijelölni a táblázatot (ctrl + klikk a táblázat rétegre) select->modify->contract választva szűkíted a kijelölést, majd ctrl+shift+i (select invers) és delete gombbal "lecsíped" a kijelölést. amúgy ezek sem fognak 100%-os eredményt adni, és fontos, hogy ezek a módszerek csak akkor működhetnek, ha a táblázat egymagában, KÜLÖN rétegen van.

    De a legjobban akkor jársz, ha valami vektoros alkalmazásban (pl. Illustrator) vagy kiadványszerkesztőben (pl. inDesign) szerkeszted meg a táblázatot. Sokkal pontosabb, hamarabb megvan és tetszőlegesen módosíthatod.
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2014.09.01. 11:01:46
  • Rash87
    #17101
    Hello.
    Olyan kérdésem lenne,hogy PS-ben csináltam 1 táblázatot, ceruza eszközzel+Shift-el húztam egyenes vonalakat hozzá.
    Már kész a táblázat,de a vonal vastagsága túl nagy lett. Lehet ezeket a vonalvastagságokat utólag változtatni?
    Ha igen,hogy? :) ( CS3)
  • Dynamic
    #17100
    A maszkolásra keress rá. Millió tutorial van a neten. A "photoshop masking shape" szavak célravezetőek lehetnek :)
  • mrmasters
    #17099
    Sziasztok,



    Segítséget szeretnék kérni, abszolút nem értek a PS-hez, de nagyfaternek a szülinapjára azt találtuk ki, hogy megformáznánk egy képen a 71es számot fotókból, bírja a régi templomromokat és iylen fotókból állna mindkét számjegy, aztán kinyomtatnánk bekereteznénk stb.

    Tudna ebben vki segíteni?

    Köszi
  • Gis80s
    #17098
    Megoldva...