17220
  • dragon11
    #17060
    Igazatok lett, a kép igazi! Örök hála.
  • Wreck86
    #17059
    :) Szívesen, remélem tudtunk némileg segíteni.
  • dragon11
    #17058
    Köszönöm mindkettőtöknek!
  • dragon11
    #17057
  • Wreck86
    #17056
    Ha gondolod, dobd át pm-ben.
  • dragon11
    #17055
    Igen!!
  • Wreck86
    #17054
    Szia!

    A kérdés az, hogy eredeti-e a kép, vagy photoshoppolt?
  • dragon11
    #17053
    Jó, de annyira nem publikus.. inkább tényleg csak olyanoknak akarom elküldeni, akik hajlandóak megkönyörülni rajtam, mert nagyon fontos és sürgős!

    Neked küldök PM-et.

  • papi08
    #17052
    Egyszerűbb lett volna linkelni, és megnézzük :D :P
  • dragon11
    #17051
    PhotoShop zsenik!


    Instant help kéne.. feltöltöttem 1 képet 1 oldalra, elemezte ami szerint(sztem) nem manipulált a kép.
    Valaki, ha nagyon szépen megkérem rá tudna nézni ?
  • hnz
    #17050
    Hali,

    Amennyiben van ra mod, valaki tudna nekem egy logot kesziteni ugy 800*800-s meretben? Hasonlot szeretnek mint ami a kepen lathato.
    A gyikos dologra gondolok.

    Es amit a gyik helyet szeretnek az ez lenne.

    Szinileg teljesen mindegy, ami passzol hozza.

    Elore is koszonom szepen
  • Fresh Duke
    #17049
    Próbáltam úgy is, de ez se segített rajta. Akkor úgy néz ki kell keresni újabbat.

    Ez picit leegyszerűsíti a warez verziók használatát... :D
  • Malakai
    #17048
    1. Próbáld ki, hogy az installer exe-re kompatibilitást beállítasz és admin móddal indítod.
    2. CS2 nem lett ingyenes, sok marha félreértett valamit és megindult az internet lavina tavaly. Viszont a CS2 license szerverek leálltak és egy aktiváció nélküli (csak serialos) verziót tett elérhetővé az adobe. Részletek.
  • Fresh Duke
    #17047
    Nem tudjátok, van valami lehetőség a CS2 Win7-re való telepítésére? A telepítés vége fele a telepítő csík megáll, majd visszafele kezd menni, végül pedig kiírja, hogy valami leállította a program telepítését.

    Nincs sok kedvem áttérni egy új verzióra. (Amire használom, arra ez is bőven elég.) Próbáltam átírni a telepítési útvonalat, az se segített a problémán.

    Amúgy, valamit olvastam, hogy a CS2 ingyenes lett, illetve azt is, hogy mégsem. Valaki röviden-tömören elmondaná, hogy ezzel mi a helyzet?
  • pxxl
    #17046
    Befejezi a Creative Suite forgalmazását az Adobe
  • YakHead
    #17045
    Sziasztok.
    Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet kikapcsolni PS CS6-ban, hogy maszkolásnál a node-ot ne snappolja a pixelekhez? Valamit véletlenül megnyomtam és most nem találom, hol lehet kikapcsolni
  • tilbury
    #17044
    Hali!
    Azt hogy lehet beállítani, hogy egy képnél pl. hozzáadok brightness/contras-ot, akkor az mask-al együtt jelenjen meg.
    ilyen
    és ilyennek kéne lennie
  • Wreck86
    #17043
    Sziasztok!

    Tudnátok mondani olyan effektet ami kicsit "szellem jellegűvé" tesz egy képet?

    Pontosabban lenne egy textúra file, ami egy katonáé és azt szeretném átalakítani szellem katonának.
  • zvaragabor
    #17042
    Köszi! :)
  • MerlinW
    #17041
    300dpi-vel 4961x3508px, de nyitsz egy új lapot, és a méreteket cm + dpi-ben adod meg.
  • zvaragabor
    #17040
    Sziasztok, egy A3-asra nyomtatott képnek kb mekkora felbontásúnak kell lennie minimum, hogy ne legyen pixeles?
  • Sonajk @:o)
    #17039
    Nálad a pont!
    A magyar nyelvi file törlése - c:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CC (64 Bit)Localeshu_HUSupport Files w10428.dat - tökéleten megoldja a problémám. Következő indításkor angol a felület. Ha mégis a magyarra vágynák, elég visszamásolni a törölt állományt és máris visszaáll a program telepítésekor választott, magyar kezelőfelület.
    Nagy "király" vagy! ;)
    Köszönöm!
  • Sonajk @:o)
    #17038
    Nem tudom milyen Photoshopot használsz, de tévedsz, amikor azt állítod, hogy
    "a telepítés közben csak a telepítő varázsló nyelvét választhatod ki, hogy milyen nyelven nyomd meg az ok gombot...a program nyelve adott, utólag nem lehet kapcsolgatni"
    Telepítéskor nem csak a telepítés nyelve, de a program működése közben használt nyelv is kiválasztható (természetesen csak azoknál a telepítő verzióknál, amelyek többnyelvűek). Kérdésemnél jeleztem, hogy az enyém többnyelvű.
    Ha tévednék, az alábbi írások sosem születtek volna meg:
    Photoshop nyelvbeállítás probléma
    Adobe Photoshop Extended CS 5.1 v12.1 (többnyelvű - magyar is)
    Photoshop CS 4 angolosítása
    Ennek ellenére köszönöm, hogy válaszoltál! ;)
  • Malakai
    #17037
    Ha nincs fent az angol nyelvi csomag szerintem attól még le lehet tölteni, CC managerben beállításokban lehet beállítani, akkor letölti a nyelvi csomagot és legközelebb azzal települ.

    A tákolás pedig nem olyan bonyesz egyébként, a Photoshop mappában van egy Locales mappa azon belül pedig a magyarba belépsz abban találsz valami .dat filet, azt átrakod valahova, vagy átnevezed (hogy azért meglegyen) és elméletileg vissza kell állnia angolra köv indításkor, mert nem találja.
  • Spészgószt
    #17036
    a telepítés közben csak a telepítő varázsló nyelvét választhatod ki, hogy milyen nyelven nyomd meg az ok gombot...a program nyelve adott, utólag nem lehet kapcsolgatni, vagy csak tákolással...ha angol kell akkor angol PS-t kell "venni"...sorry előfizetni...mivel a cc már havidíjas...
  • Sonajk @:o)
    #17035
    Sziasztok!
    Feltelepítettem magyar nyelvvel az Adobe Photoshop CC 14.2 x64 programot, ahol az installkor egyéb választható nyelvek is szerepelnek (angol is). Kérdésem az lenne, hogy lehetőségem van-e a programon belüli nyelvválasztásra? Az-az egy delete és ismételt install nélkül is tudok nyelvet választani (angolra szeretném) vagy kell a program törlése utáni újabb telepítés, ahol nem a magyar, hanem az angol nyelvet választom?
  • norbre
    #17034
    au.. értem, köszi ;)
  • Malakai
    #17033
    Ilyen analízis eszközei nincsenek Photoshopnak, habár plugin azthiszem van erre, de scriptet se lenne nagy kunszt írni rá.

    Manuálisan egyébként:

    1. Threshold Adjustment Layer
    2. Elhúzod balra amíg éppen marad valami fekete a képen, ott a legsötétebb.
    3. Elhúzodd jobbra amíg éppen marad valami fehér a képen, ott a legvilágosabb.
    4. Közben ki-be kapcsolhatod az adjustment layert és vehetsz mintát a színről, vagy lerakhatsz Color Samplert és Info panelen megnézheted a két értéket egyszerre miután kidobtad az adjustment layert.
  • norbre
    #17032
    üdv.. biztos alap kérdés, de nem találom a választ a gugliban sem, lehet nem jól keresek.. van egy szürkeárnyalatos képem, és szeretném megtudni hogy mi a legsötétebb és legvilágosabb szín ami a képen található..
    van erre valami módszer?

    köszi
  • repvez
    #17031
    Nekem is ez a problémám, a gyári képnézegető és a PS képe besárgul ,de az infranview nem
    Nekem a PS indulásakor feljön egy ablak hogy Samsung natural profil pro ICM és ignire vagy use anyway.
    Ha ignore akkor jó a PS-en belül a fehér ha use anyway akkor besárgul.
    DE nem tudom hol tudnám ezt beállitani, hogy mindig jó legyen
  • MANOWAR
    #17030
    Esetleg ezeket nezd meg: Windows-ban a video karinal Color Management / Advenced -nel a Windows Color System Defaults -okat lesd meg. Figyelj oda hogy a kartya driverben nem-e irja felul a rendszert.(bar ez tudtommal nem lehetseges) :)
    Ps-ben nyiss egy ujat es mielott le okeznad az advance blokk alatt lesd meg a Color profile-t. Az rendszer alap az "sRGB IEC61966-2.1", hat ha ez sem akkor a monitort csekkolnam bar akkor az erdekes hogy a Piacasa alatt meg feher meg ha mas szinprofilt is hasznal ....
  • Tanker56
    #17029
    Ott vissza tudtam állítani, viszont kiderült, hogy a Windows "gyári" képnézegetőjével is ez a helyzet. Egyedül a Google Piacasa mutatja a helyes képet. Szóval erre van ötletetek? :D
  • norbre
    #17028
    nem vagyok nagy guru, de nem az Edit/Color Settings alatt lett elállítva valami?
  • Klon
    #17027
    most nem tudom megnézni a sajátomat, de szerintem a színtér állítódott el...
  • Tanker56
    #17026
    Hello!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni! Megbolondult a PS-em és a Lightroom-om is. Amikor betöltök egy képet szerkesztésre, mind a PS és mind a Lightroom is egy halvány barna árnyalatot dob a képre, az eredeti színvilágához képest. Tehát világosabb lesz a kép jócskán. Megnéztem több képnézegető programmal is, és nem az eredeti képet kapom vissza a PS-ben. Ami ügye elég nagy gond szerkesztésnél...
    Frissítettem a videokártyám driver-ét, de hiába. Egyszerűen nem tudom, hogy miért bolondult meg a két Adobe programom.

    Itt egy kép, hogy miről is beszélek:

    A két kép ugyanaz, semmi módosítás nincs rajta. Jobb oldali a helyes, eredeti kép. (A jobb oldali képet, ha megnyitom PS-ben, akkor megkapom a bal oldalit.)



    Nagyon hálás lennék a mielőbbi, helyes megoldásért! :)
  • MANOWAR
    #17025
    na ugye
  • Dynamic
    #17024
    Nézd, ha valakinek az tök egyértelmű tény nem jött le, hogy fill layeren a maszkot festi (feltehetően a fekete-fehér pacát nem értette), annak hiába mondod, hogy "maszkot szerkeszt", nem biztos, hogy érti miről van szó, pláne nem derül ki a "hogyan":)
    Ezért bátorkodtam, a pontos folyamatot leírni.
  • Malakai
    #17023
    Na mégvalaki még szájbarágósabban. :)
  • Dynamic
    #17022
    "Berak egy új layert és solid colorral kitölti"
    Úgy értem eleve egy "fill or adjustement layert" rak be (alul a feket-fehér kis kör), ahol a solid colort választja.
  • Dynamic
    #17021
    Egy kicsit pontosabban :)
    Berak egy új layert és solid colorral kitölti. Ez egy változtatható színű réteg, ami kap egy maszkot. Kitölti a teljes maszkot feketével (vagy ctrl+i vagyis inverzt nyom rá), vagyis elrejti a színt, és a maszk festésével(!), fokozatosan újra láthatóvá teszi a színt. Amikor a fekete kép látszik a fehér pacával, akkor egy alt+klikket nyomott a maszkon ekkor, láthatóvá teszi a maszkot, amit előtte is szerkesztett és továbbra is azt szerkeszti.
    Az egész rétegen van persze egy opacity és blending color mód beállíts