17220
  • Spészgószt
    #17020
    vagy shift+f5 de akkor felugrana a menü...beállítás és hotkey kérdése az egész
    de megsúgom, hogy az ilyen videóknál a fele műveletet nem látod...
  • Spészgószt
    #17019
    ctrl+backspace ... a kitöltés, amit te kitöltésnek látsz, valszeg a kijelölés hidolva van (ctrl+h) azért nem látod a szaggatott vonalat mindig...

  • Malakai
    #17018
    Az összes layer egy color fill layer soft light blend modeal amit használ és a maskot szerkeszti. Amikor a masknál látod, hogy a belsejét kitölti és utána javítja a maradékot az egyszerű paint bucket. Mást nem látok 1:48 körül.
  • ProGabe #17017
    Ami 1:48-nál van kitöltés, azt hogy? Hihetetlen, hogy nem tudom, mit is látok :O

  • hungary27
    #17016
    megvan
  • hungary27
    #17015
    Hali!

    Az lenne a kérdésem, ha húzok egy vonalat pen toolal, akkor hogyan lehetne azzal egy párhuzamos vonalat húzni? Például húzok egy S alakú vonalat és szeretném ha lényegében "vastagabb" lenne.
  • MANOWAR
    #17014
    Koszi kozben en is meg talaltam ezen opciot bar mas forrasbol de ugyan az, ettol fuggetlenul a bg valtozik de sajna vele egyutt a feher reszek is a kepekben.... Koszonom, hogy utana lestel. +1 ment :)
  • Gis80s
    #17013
    Parancsolj...

    link
  • MANOWAR
    #17012
    off be

    Hogy lehet kikapcsolni a Windows photo viewer (alap kep nezegeto) hatterszinet, hogy mindig feher legyen? (egy kepen belul a feher reszeket is szinezi a progi)
    Esetleg valaki ?

    off ki :)
  • Malakai
    #17011
    Ha vannak tartalom nélküli felületek amiből el tudsz venni, akkor cs4-cs5 óta content-aware scalel tudsz még esetleg ügyeskedni. Ha viszont tele a kép csupa olyasmivel, amin látszik a vágás/torzítás, akkor nem sokra mész.
    Ha elég homogén a háttér akár még hozzá is adhatsz hasonlót a fekete csíkok helyett.
    De mindez nagyon képfüggő.
  • acsati
    #17010
    Oksa, egyébként sejtettem, csak azt hittem van erre már valami okos PS megoldás :D Köszi a választ!
  • Lazarus
    #17009
    esetleg rakhatsz még neki fekete széleket (mint a szélesvásznú filmekben)
  • Lazarus
    #17008
    Nem, vagy vágsz belőle vagy torzítod. nincs más megoldás :P
  • acsati
    #17007
    Sziasztok!
    Van egy nagy felbontású képem és azt le szeretném kicsinyíteni, 1366x768 px méretűre, viszont arányaiban nem egyeznek.
    Meg lehet ezt úgy oldani, hogy ne kelljen vágnom a képből, de ne is torzuljon?
  • norbre
    #17006
    váá :D köszi!
  • Dynamic
    #17005
    Halftonenak hívják azt amit keresel.
    Magyarázat helyett inkább egyleírás.
  • norbre
    #17004
    sziasztok.. van egy szürkeárnyalatos képem, és fekete fehér képet kellene belőle gyártanom, hogy ne legyenek benne árnyalatok.. Sketch/Stamp efektel próbálkoztam, de túl sok részlet veszik el.. van valami olyan technika amivel mondjuk a halványabb tónusoknál apróbb fekete pöttyöket rak le a helyett hogy kihagyná azokat?
    ne mtudo mennyire érthető? :)
  • berlinboy6329
    #17003
    Én kb úgy gondoltam ezt az egészet, hogy minen kép,amiről szó van netről töltött, így az A) nem sokat segít,nem is nagyon értek a fotózáshoz.

    Az E) meg gondolom a félköríves cucc lenne,amit nem értessz.

    C)A füves csak egy példa volt, mi van akkor ha nem fűről van szó, hanem egy bizonyos mintázatú csempéről? Elkezdessz keresni a neten egy tökugyanolyan mintájú csempét?

    Az "E)" annyi kb. hogy ha van vmi ami nem egyenes és vonal, de csak egy kis rész látszik belőle,de tudod, hogy nem egyenes, akkor hiába jelölöd ki alt-tal,hogy honnan vegye a mintát, ha elindulsz lefelé,ott már más van, azt fogja odatenni.

    Esetleg egy darab videótutort mindegyikhez? V egy címet, hogy min induljak el?
  • G_ArchAngel #17002
    A legegyszerubb, ha beszerzel Lynda.com-os videokat. Ha azokat megnezed, akkor ezekre valaszt fogsz talalni, de ha pro eredmenyre varsz, akkor sajnos idot kell ra szanni, egy pro retoucher evekig (inkabb elete vegeig) tanul es a legtobb technika a rajzolasi/festesi keszsegeden mulik, mert a legfelsobb szinteken mar nem masolnak, hanam ujraalkotjak a kepet.

    A) A legtobb esetben a fotozas soran kell egy kozepszurke viszonyitasi pontot tenni a kepre, amihez egy raw konverterben vagy akar PS curves-szel szinhelyesse teheted a kepet, igy azt a hatteret kapod, ami ott volt a helyszinen. Ezt a referencia kepet vegig hasznalhatod a sorozatban es akkor minden hatter egyforma lesz.

    B) meg kell tanulnod festeni dodge and burn technikaval, ez kicsit osszetettebb, mert van ra n+1 modszer es egy het nem lenne eleg az osszeset bemutatni, de kezdoknek a legegyszerubb ket Curves-on dolgozni: az egyiket darken, masikat lighten-re allitod, mindkettore fekete mask-ot raksz es feherrel festesz a maszkon, ahol sotetitetni (darken) vagy vilagositani (lighten) akarsz. A curves + mask az bolondbiztos, kesobb is modosithatod az eroseget.

    C) Lynda.com videok.
    A masodik reszehez annyi, hogy kell fuves kepet szerezni pl. egy stock oldalrol es azzal megcsinalni, mert ilyen kicsi mintabol nem fogod tudni megoldani ismetlodes nelkul.

    D) Dodge and burn, clone tool, heal tool, ugyes maszkolas.
    Minden alapja az, hogy tudsz maszkolni, minel finomabban, annal kevesbe latszik meg, hogy szerkesztetted a kepet.

    E) ezt nem ertem
  • berlinboy6329
    #17001
    H all!

    tud vki jó minőségű, advanced,de könnyen érthető, fasza végeredményt adó tutorialt, ami

    a)Color matchinggel foglalkozik: Hogy lehet egy képet a háttér színéhez igazítani minél jobban. Mire figyeljek, hogy csináljam, tippek-trükkök.

    b)Ha van egy kurva jó kép: jó szög,jó póz, minden ami kell, de szarul van megvilágítva és nekem AZ a kép kell,mert a többi ahhoz képest a határban sincs, viszont ezen a képen meg nem úgy jön a fény,mint amelyikhez igazítani akarom. Mit lehet olyankor csinálni?

    c)Clone stamp tutorial. És egyéb hasonló "eltüntető" tutorialok. Pl. fut a falon vmi dísz, és a sarok után ott egy ajtó,amit el kellene tünteni. fogom a díszes falat, copy paste, kis curves rá, hogy sötétebb legyen, mert jobban érte a fény és kész. Ilyesmi "eltüntető" tutorialokra gondolok, mert a clone stamp is csak egy módszer.
    Clone stamp alatt meg olyan szituációkat értek, amikor pl. 100x100-as területet kell 1000x1000 méretűre alakítani úgy, hogy ne tűnjön fel az ismétlődés. (Pl kis füves területből mezőt csinálni)

    Gradient vagy régi fotó. Vannak ezek a régi fotók,amik el vannak szineződve, esetleg foltosak. Hogy lehet eltüntetni a foltokat pl., anélkül, hogy az feltűnne? Gradient is hasonló: Van mondjuk egy falam, aminek olyan fényviszonyai vannak, hogy a egyik széle világos, a mésik sötétebb. És nekem kell a fal, viszont előtte egy jó nagy szekrény kitakarja, mondjuk. Párszor csináltam már ilyeneket,de mindig két sznű lett az egész és látszott, hol a határ.

    A harmadik pedig görbe dolgok(még mindig clone stamp témakör). 400x80. Tegyük fel ennyi látszik a kép két oldalán egy ház díszének szegélyéből. A szegély félköríves, a kép legyen full HD. Hogy? Clone stamp csak egyenesen megy. Vagy legalábbis arra, amerre a "forrás".
  • MANOWAR
    #17000
    beteg ahogy highlight-ol
  • MerlinW
    #16999
    Photoshop is overrated:)
  • MANOWAR
    #16998
    nm, az AppData rejtett rendszer mappa, ha eddig nem ismerted: control panel / Folder Options belul engedelyezd a rejtett es rendszer fajlok lathatosagat, utana mar latod.(erdemes utana vissza allitani nehogy mashonnan veletlen kitorolj valami fontos cuccot)
  • mramoeba
    #16997
    Komolyan hihetetlen ez a CS4, a CS3 alapján tudtam már, hogy a Presets-ben van, és ezek szerint a CS6-ban is, de ebben meg hiába megyek bele nem találtam eddig, és most is csak azért sikerült rábukkannom, mert a javaslatod szerint a programon belül közelítettem meg a helyet, és valóban, visszaléptettem, és ott van a Presets-ben...!?!?! Valami rejtett mappa lehet ez a kívülről szemlélőnek.
    Hálás köszönet a tippért!
  • MANOWAR
    #16996
    Remelem most nem veszi el a per jeleket : C:/Users/kispista/AppData/Roaming/Adobe/Adobe Photoshop CS6/Presets/Keyboard Shortcuts
  • MANOWAR
    #16995
    Hali!

    Keyboard Shortcuts: C:UserskispistaAppDataRoamingAdobeAdobe Photoshop CS6PresetsKeyboard Shortcuts
    Amikor az edit/Keyboard Shortcuts menu pontot megnyitod alap mentesi helynek a fenti utvonalat nyitja meg.
    A 3D-s reszet nem vagom. :D
  • mramoeba
    #16994
    Halihó!
    Esetleg valamelyikőtök kompetens a PS CS4, vagy esetleg az újabb verziókban történő, más 3D-s programokból kimentett modellek kezelésében?
    Konkrétan a bajom annyi, hogy a 3D-s réteget aktiválva, majd a 3D panelre rámenve, azon belül a Mesh fülre, na ott nem aktívak a bélyegkép melletti mozgató ikonok!
    CS3-ban úgy tudom, hogy csak annyi, hogy a réteg bélyegképére duplán klikkelve behozza felülre a réteg eszközsorát és ott lehet vele mókázni, csak ugye a CS3-ban hozták be ezt a 3D modell beolvasási lehetőséget, meg az Animation-t is az Extended verzióban, és ott még egyszerű volt a kevés lehetőség miatt, de az újabb verziókban meg rápakoltak még sok okosságot, és itt elakadtam, az említett témával.

    Mondjuk azzal is felvidíthattok, ha megmondjátok, hogy a program könyvtárában mi az útvonal a Keyboard Shortcuts mappához.

    Köszi szépen!
  • norbre
    #16993
    üdv..
    Illustratorban új vagyok, és bár láttam hoyg van ilyen fórum, de oda évek óta nem írt senki..
    Szóval.. van egy raszteres képem aminek homogén a háttere és szabálytalan alakú alakzat van rajta. Ezt a képet illustratorban szeretném használni úgy, hoyg körvonalat szeretnék neki adni, de úgy hoyg a háttere átlátszó legyen.
    Tudja valaki hogy érdemes ezt megcsinálni?
    köszi
  • xblades
    #16992
    Köszönöm a válaszokat.
  • Klon
    #16991
    Ha az arányok ugyanazok, akkor kizárt dolog...
  • xblades
    #16990
    De torzul is a kép, legalábbis én úgy tapasztaltam.
    Lehet már a túl kis méret miatt.
  • Klon
    #16989
    Minel nagyobbat csokentesz minel kisebbre, annal elesebb lesz.
  • xblades
    #16988
    Még egy 4-5000x...-es csökkentése esetén is?
  • G_ArchAngel #16987
    mindegy, meg egy enyhes bemozdult kep is elesnek fog tunni ilyen meretu csokkentes mellett
  • xblades
    #16986
    És ha egy nagy méretű (pl. 2500x...) képet akarok kicsinyíteni(300x...) melyik tartja meg jobban a kép élességet?
  • Lazarus
    #16985
    png
  • xblades
    #16984
    hello

    Melyik formátum tartalmaz jobb minőséget a .jpg vagy a .png?
    köszi
  • Spészgószt
    #16983
    Az új fájlba illesztésen kívül bármit csinálhatsz vele,akár raw, akár jpg formátumban, akkor is megmarad az exif! Ez a lényege az exifnek.
    Az más tészta hogy a raw által nyújtott utólagos szerkesztési lehetőségnek is kampó, ha jpgbe konvertálod... :P
  • gbr1982
    #16982
    Nos, időközben rájöttem. Ha a raw megnyitásakor vágom és utána nyitom meg a képet, úgy nem veszik el az info.
  • gbr1982
    #16981
    Sziasztok, egy kérdésem lenne.

    Raw ban fotózok, ha a raw file-t szerkesztem, értem ez alatt, hogy vágom, és új fájlba illesztem, elveszik az EXIF információja. (Gondolom attól, hogy új fájlba illesztem és utána mentem másként (jpg-be). Ha nem vágom, illetve nem nyitok újat és illezstem be, akkor menthetem jpg-be másként, akkor nem veszik el. Miért van ez? Tud valaki erre valamit mondani? Köszönöm! A save for web opciót kihagynám, erősen ront a képeken.

    Köszönöm!