1524
  • ghost cb
    #273
    Azok lesznek gondba akiknek 56k-s modemjük van
    Tomalak föltöltöttem a táramra egy pár képet (35) direkt nem ezeket. Sasold meg ha annyira tetszik. Szojj ha kő még vmi tankos kép.
    link: GHOST T-80
  • ghost cb
    #272
  • [NST]Cifu
    #271
    Akkor megyek a gázkamrába...
  • traXion
    #270
    Nincs bocsánat!
  • [NST]Cifu
    #269
    Pardon, a legalsó kép nem T-80UM-et, hanem T-84-et ábrázol, a végére kissé elfáradtam
  • traXion
    #266
    Szívesen!
  • Tomalak
    #265
    Ez szép volt. Gyönyürű tank ez. Köszi.
  • Tomalak
    #263
    Köszönöm hogy vetted a fáratságot. Amugy nemtudtam hoy ki mihez ért sajna még nem ismerlek beneteket eléggé. :)
  • traXion
    #262
    Nem FASról szedtem, és nem értek annyira a tankokhoz, azért van félre fordítás.
  • [NST]Cifu
    #261
    Párdon, most látom, hogy a coaxial-t fordította kábelnek, pedig koaxiális (párhuzamosított) géppuskáról van szó. Ez annyit tesz, hogy az ágyú mellé be van építve egy géppuska, amely mindig arra néz, mint az ágyú (egyfelől gyalogosok, könnyen páncélzott járművek ellen használják, de régebben, a lézeres célzóberendezések elött úgy győzödtek meg arról, hogy jól céloztak, hogy a koaxiális géppuskával tüzet nyitottak - ha a lövedék a célon "koppant", akkor rögtön az ágyúval is tüzet nyitottak, hiszen az is kb. ott fog "koppanni".)
  • [NST]Cifu
    #260
    A fordítás (felteszem arról van szó, lévén, hogy a FAS.org szövegére lehet ráismerni nyomokban) bizonyos problémákkal küzd, csak pár kiragadott példa:

    hogy a 80-as példányon van oldalléc

    Oldalléc? Talán kötényezés akar lenni? De a T-72-es későbbi verzióin is van oldalkötény...

    A páncélzaton áthatoló BK-29 lőszer az orrnál a páncélzat ellen van kifejlesztve

    BK-29 Keményfémmagvas (wolframkarbid) Páncéltörő lőszer

    A BK-27 HEAT lőszernek hármszök alakja 50 mm-es robbanófejjel van ellátva a még tökéletesebb áthatolásra.


    ?????
    A BK-27 HEAT lőszer pedig háromszög alakú robbanótöltetével 50mm-es több átütőerővel rendelkezik.(ugye ennek lényege egy fém kúp, amit egy robbanás felhevít több ezer celsius fokra, és több ezer m/s-os sebességgel előre nyomja ki).

    A T-80-as robbanékony töltetek ellen is védő páncélzattal és ez immunis a jelenleg használt összes NATO lőszerrel szemben, ami a HEAT robbanófejekre épül.

    Ezt "aktív páncélzatnak" nevezik, de hatékonysága egyre kérdőjelesebb, mivel a legújabb anti-tank rakéták már tandem robbanófejjel rendelkeznek, ez úgy működik, hogy valójában két robbanófej van, az első feladata "kisütni" az aktív páncélzatot, a második pedig a már védelem nélkül maradt páncélzatot üti át. Tudni kell, hogy a legtöbb anti-tank rakéta HEAT robbanófejjel rendelkezik, és az Aktív Páncélzat éppen a egyre növekvő anti-tank rakéta veszély ellen szolgál.

    28 körmenetben/17 raktározott

    A tank automata töltögépe 28 lövedéket fogad be, a többi 17 a harctérben van elhelyezve.

    (kábel) gépfegyver

    Hevederes adogalású gépfegyver.


    Amúgy A T-80-asok elég rossz reputációval rendelkeznek, miután Csecsenföldön leszerepeltek rendesen, gázturbináik eléggé megbizhatattlanná válnak, ha nem tartják rendsen karban őket, úgyhogy megesett, hogy egy előrenyomulásnál egy század teljes hk. álománya lerobbant út közben...
    Ezek után szükségből T-72M1-ekket vezényeltek csecsenföldre, és a T-80-asokat rövid úton T-80UD-kel (egy hathengeres, 1000 lóerős dizel-motorral szerelt, és az alap T-80-hoz képest fejlesztett elektronikával rendelkező változat) igyekeztek kiváltani a harci egységek fegyverzetét...
  • ghost cb
    #258
    Nem akarok janizni de közülünk =trax és én közülem) én értek a tankokhoz, Trax a fegyokhoz. Bár meg kell hogy mondjam ha Challangert (már megint előjött) mondtál volna akkor arró többet tudnék mondani. Vagy bármi csak ne orosz vagy kinai... Az amikat is birom. De Tomalak itt egy kink ahol (asszem) mindent megtalálsz. Angol nyelvű.
    Fas.org
    Ha képek kellenek akkor bármilyen harckocsit mondasz van képem rola.
  • traXion
    #257
    Fordítsam le a hivatalos szöveget? Ok.

    Igaza van Ghost-nak jobban szeretem a kézi fegyókat, de fordításhoz értek. :D
  • ghost cb
    #256
    Trax csak a kézi fegyverekben utazik tudomásom szerint.
  • ghost cb
    #255
    ??? A traXion?
  • Tomalak
    #254
    Mesélj nekem a T80 asról ha ráérsz és van keded plz :D
  • nagykispeter
    #253
    Köszi
  • traXion
    #252
    Lesz benne single player.
  • nagykispeter
    #251
    Lessznek benne egyjátékos küldik is,vagy csak multi?
  • ghost cb
    #250
    Hát remélem az az ország Nagy Britannia lesz. aki bekapcsolódik. Én USA-val leszek az 100 és oroszoktól veszek cuccokat. Nekem annyira nem jönnek be a type dolgok.
    Fegyók is amcsiknál a legjobbak sztem.
  • Tomalak
    #249
    Jajj de sajnálom :D Maradok a jó öreg T80 nál és KA-50 nél :D amgy köszi az infot.
    Az USA-val ugy összerugom a port hogy attólkódul .
  • [NST]Cifu
    #248
    JA, és a lényeg: te egy zsoldoscsapatot vezetsz, és a négy oldal adhat neked munkát, értelemszerűen attól függően, hogy kinek a melóját válalod el, fog függeni, hogy a többi hogy viszonyul hozzád (persze csak ha megtudják). Viszont csak azoktól az országoktól vehetsz fegyvert, amelyekkel jóban vagy, ergo ha összerugod a port az USA-val, akkor nem vehetsz tőlük fegyvert és járművet (by-by M1 és RAH-66...).
  • [NST]Cifu
    #247
    4 fő ország lesz jelen: USA, Oroszország, Japán és Kína. Később elképzelhető, hogy még 1-2 ország csatlakozik ehez a listához, de egyenlőre ezt a négyet nevezték meg.
  • Tomalak
    #246
    Télleg a Vietnámban már lesz hőkövető cucc és mokás lene ha a dc-t vietnáma alá is megcsinálnák. OOps kezdek eltárni témától :).
    Ebben a gémnen hogy lesznek az oldalak? Kina és Orosz vagy Kina és Amcsi vagy mindhárom mert ezt gyér anglo ltudássommal még nem sikerült megtudnom :)
  • ghost cb
    #245
    kerózdték=kezdték, csak az r betüt lenyomtam és az ó volt a backspace
  • ghost cb
    #244
    Hát dc-ben is már kerózdték eltalálni a légvédelmi rakétákat, a gépfegyó azonban csak emberek ellen volt jó. Ám ott nem lehetett megoldani a Stingert, nem lehetett realitása amiatt mert a DICE (készítőcsapat) nem engedte h megváltoztassák az alap dolgokat, vagyis pölö hogy egy rakéta hőkövető legyen. Mert a stinger az. De ezis egy uj játék lesz, ugyhogy jó lesz.
  • Tomalak
    #243
    Ma is tnaultam vmit :D Tunguka engem is éredekl bár a légvédelemkedni nem szertek legalább is a bf ben nem szerettem.
  • ghost cb
    #242
    Ez azért így merész. A németekkel együtt kezdték kifejleszteni de nem közös tank . A Valóban király. Leclerc, Challanger a legjobb. De a Tunguska is érdekelne.
  • Tomalak
    #241
    Talán amit a T80 as melelt eltok képzleni a chalanger 2 es. Ha pedig lenne LercLerc akkor.... Vive la France :D és allemand (német) barátaink. akikkel kiejlesztették közösen.
  • [NST]Cifu
    #240
    Nem vagyok lemaradva, az FDF 1.2 is fent van a gépemen, és most vizslattam a DKM-féle Black Eagle-ot. Lehet, hogy nem vagyok olyan aktív OFP terén mint régen (valóban csak árnyéka vagyok egykori önmagamnak :)), de azért figyelem az überalles gamet :)

    Ami engem továbbra is kiborít az OFP terén, az a dinamikus becsatlakozás lehetősége (legalább azon játékmódokba, amelynél ez nem akkora gond, pl. CTF, CTI) illetve a katasztrófális ütközésvizsgálat (most szilveszterkor volt egy kis haveri LAN, ahol főleg a BAS missziókat nyomtuk, nagyon jól elvoltunk, de pl. amikor be akartunk állni egy Jeep-el a Chinook-ba, a heli szépen elkezdett pattogni - úgyhogy inkább motorokkal mentünk... :))
  • ghost cb
    #239
    Tank? hátt M1 Rulezzz. Kár h nem lesz Challanger
  • ghost cb
    #238
    Apache egyértelműen. tudom te KA-50
    A bfben terpcsivezetés elég ratyi valóban. De a helikopter az nagyon ott van és annak joystickkal van realitása, ha nem is az hogy egy ember a pilóta és a fegyverkezelő
    Én inkább ettől a helizéstől félek, mert ahogy láttam a videón itt nem fogok látni a helikoptertől mert TPS kameraállás lesz... Persze kameraforgatás meg minden, de maj meglássuk. Nameg az a 3 GHz sem hiszem hogy minden háztartásba 3 van belöle... szerintem néhány embernek van csak
  • Tomalak
    #237
    mleiy ktankot és/vagy repüőt és/vagy helikoptert fogjátok először megkeresni illte használni?
  • zaki
    #236
    ide töltsd fel a képeket, ez tuti :)
  • Icebird
    #235
    erre inkább nem mondok semmit, hogy a x3.hu-ról mért nem jeleníti meg:)
  • Icebird
    #234
    Azért OFP terén kicsit levagy maradva Cifu:)




  • Tomalak
    #233
    Hát az tény hgy a BF-ben rettenetesen leegyserűsitették a repülőgép vezetést meg engem még az is zavar hory bármijen vadászgép 2 méteren felszáll de talán ne mis az volt a cél hogy reális legyen. I2 ben meg képtelen vagyok jostick nélkül vezetni de niscn jostiykom :) .
  • zaki
    #232
    az igen
  • [NST]Cifu
    #231
    Állitólag nagyon könnyen vezethetőek lesznek a járművek. A BF42-féle irányítás nekem nem jön be, ami kicsit nevetséges, hogy míg az IL-2 és az IL-2FB-vel teljes realitáson is simán felszállok-elrepülök a célig-lelövöm az ellent-visszarepülők-leszállok, addig a BF-ben egyszerűen nem tudok repülni...
  • [NST]Cifu
    #230
    Söldner bemutató @ GameSpot

    Két dolgot emelnék ki - egyfelől azt írják, hogy a grafikai motor optimalizációra szorul (egy 3Ghz-es gépen le kellett venniük az árnyékokat a játszhatóság kedvéért), másfelől viszont nagyon elégedettek voltak azzal, hogy teljesen szabadon pusztitható minden a játéktéren (konkrét példának azt hozták fel, hogy egy tankkal kirobbantották egy épület falát, hogy a gyalogosok be tudjanak jutni abba az épületbe...