1524
  • ghost cb
    #403
    Azér ezt a mondatodat jól összehoztad!
  • Tomalak
    #402
    VárJatok nyitok egy tomalak csunyán ir topicot :D
  • ghost cb
    #401
    nyilán
  • Lacc
    #400
    Nekem is, át kell olvasni 2-3szor :D
  • DePreSsZYo
    #399
    Nekem tetszik :D
  • Tomalak
    #398
    Nem baszom meg és bocsánat megpróbálok rá odafigyelni de nyilán nem szórakozásból irok igy.
  • traXion
    #397
    Bazdmeg mér írsz így? Annyira olvashatatlan, szokj már le róla. Levágták 9 ujjadat azért írsz így?
  • Tomalak
    #396
    repülőve lkirály neke meccer harrierel vol ilyen hogy én és egy másik herrier együtt repültünk aztán ő neki ment a fának :D én me asszem vizbestem mert telefopnáltak.
  • traXion
    #395
    Csapatjáték nem mindig van, egyik legfeelingesebb BF warom, a második war amit játszottunk (és megnyertünk), akkor Gazalan kezdtünk, német oldal. Repülő szakaszban volt 2 Messersmith és egy Stuka, enyém volt a Stuka. Messerek mentek elöl, én kicsit hátrébb (mivel lassabb), jöttek a tankok, és egyszerre mentünk rájuk, és az ellenséges tankokat szétbombáztuk. Ezután a tank szakaszunk harc nélkül bevette a bázist és már pörögtek is.
  • [NST]Cifu
    #394
    Játéktól és szerencsétől is függ. Tapasztaltam már pro és kontra mindkét verziót, olyan is volt, amikor egy angol szerveren az Admin (!) azért bannolta CS-ben a társamat, mert pajzsot vett. Megkérdeztük, hogy ha egyszer ő az admin, és nem szeretni a pajzsot, akkor miért nem tiltja le a szerverről egyszerűen? Erre minket is banolt :)

    OFP-nél volt olyan magyar szerveren, hogy a küldetés kezdetén egy Chinook heli vitte volna az egész társulatot a célzónába. Első kisérletre a cél elötti erdőbe zuhantunk, hála "kitűnő" piltánknak - mindenki meghalt. Második kisérletre egy hangra 10 éves kissrác kiharcolta, hogy ő vezessen. Kérdeztük, hogy tudja a helit vezetni? A válasz egyértelmű igen volt. Beszáltunk, felszáltunk, majd félúton csinált egy olyan manővert, hogy a heli fejjel lefele ért földet - újabb 100%-os teamkill... Na itt léptem ki a szerverről :)

    Ghost Recon-nál volt olyan, hogy két idióta azzal szórakozott, hogy kézigránátokat vágott a többiek alá a csapatindulóhelyen, rögtön kezdésnek. Ugyanott pár nappal később olyan történt, hogy egy épület oldala mentén lopakodom előre, nézek hátra, erre 4 ember ugyanúgy lopakodik, kisér, a két utolsó pedig mintaszerűen védi a hátunkat! És a nevek alapján mégcsak nem is egy klánba tartozóak voltak!!! Az a játéknap pl. az egyik legjobb volt, amit eddig átéltem, szépen kialakult spontán egy kis szakasz, és ment együtt az egész bagázs, a Sniper fegyveres ürgéket két-három ember kisérte külön, mi meg mentünk előre, az ő fedezetünk alatt, szóltak, ha ellenséget látnak, visszavonultak (nem elfutottak!), ha túlerő volt, és mindezt maximális fegyelem mellett. Azóta se találkoztam ilyennel - sajnos...
  • Tomalak
    #393
    Figyelj elképzelehető hogy ne mugyanazokon a szervereken jácunk én cska azt tudom ami láttam tapasztaltam. Biztosan van olyan ahol télleg csapatjátékvan csak én még ne mtalálkoztam vele vagy cska keveset.
  • traXion
    #392
    Bullshit, ahogy az amcsik mondják, mert az amerikai szerveren igen is van csapatjáték!
  • Tomalak
    #391
    De a külfödiek közul is cska az európaiak, szar amcsi servereken nem tecik neki a pofád lelő akkor is h hawer vagy többek közt ezért ne mjáccok már cska nagyon ritkén bf el a neten.

    Anufgy remélem lesz nomális fps mod is mert a tps az serintem csak tomb raidernél jó :)
  • Lacc
    #390
    No jó azért nem kell felkapni a vizet :)
  • traXion
    #389
    Hát igen, a MAGYAR BF scene miatt ragadt rám ez. Külföldi szervereken bezzeg mindenki védi a másik seggét.
  • Lacc
    #388
    Te is lehetsz szar mert nem szlalomoztál a rakéták közt elég gyorsan :)
  • cifuatwork
    #387
    Khm...
    Egy pct. rakétával kilőni egy tankot nem olyan nagy művészet. Egészen addig, amíg nincs megfelelő légvédelem a közelében (Tunguska, HUMRAAM vagy akár néhány űrge Igla-val). Ez viszont innentől a csapattársaid dolga, nem rajtad áll, hogy kilőnek-e, vagy sem. A te dolgod a tankból annyi, hogy a szárazföldi egységeket kellő hatékonysággal pusztísd. Ha egy láma kiszed a tankodból azért, mert nincs semmi légvédelem a környékeden, akkor nem te vagy szar, hanem a csapat, amelyben vagy...
  • Lacc
    #386
    A lamaságnak azért vannak szintjei. Akkor vagy szar ha kilő heliből egy lama aki most szállt fel életében másodszor. Viszont az is lama aki 40 rakettával lő szét téged aki egy szál géppuskával rohangálsz a mezőn.
    De senki sem akkora lama, hogy ne tudjon kilőni egy tankkal ha pl. gyalogos vagy. Ilyen esetben nem hinném hogy szar vagyok. Hmm bár lehet hogy ez is oan lesz mint a dc ahol ha ugrálsz összevissza akkor lehet hogy nem talál el a lamaja. Ez esetben tényleg szar vagyok ha kilő :P

    Hmmmm....
    Mit is akartam mondani?
  • traXion
    #385
    Nem, mert ha egy lama is ki tud lőni, akkor szar vagy.
  • Lacc
    #384
    Szvsz ami a DC-ben az pont elég nehéz, attől már csak 1-2 fok a szimultátor. Így se lennének ilyen lamak, csak skillesek. De most nem 8 neked hogy egy lama vagy egy skilles gamer lő ki téged a drága tankodból? :)
  • traXion
    #383
    Igen, de akkor ha nehezebb lesz, akkor nem lesznek helikopterlamak, akik fenntről lőnek le szárazföldi csapatokat. Skilles embereknek jobban állna.
  • Lacc
    #382
    Egyértelműen az lenne a legjobb irányítási módja a helinek mint ami a DC-ben van, az nagyon bejövős :)
  • cifuatwork
    #381
    A helikopter irányítása 3 irányú joy + billentyűzet mellet még teljesen reálisan is megvalósítható, a HOTAS joy+gázkar kombókról nem is beszélve. A nézelődést ez esetben pedig gond nélkül lehet a HAT-karral irányítani. Az más kérdés, hogy ez messze állnak a hírdetett "easy flight"-al, és azzal, hogy a videók alapján nekem is kicsit ardace-nak tűnik... Majd meglátjuk...

    Pontos dátum még nincs, a hivatalos info 2004Q1, ami ugye Január-Február-Március. A februári dátumban én egyre kevésbé hiszek, hiszen Január végén kezdődött el a zárt bétatesztelés, és két-három hét nem lehet elég a normális tesztelésre/javításokra...
  • ghost cb
    #380
    Lehet már tudni pontos megjelenést??? Hiszen már február van.
  • ghost cb
    #379
    Szerintem úgy lesz benne megoldva a helikopter irányítás - a videóból következtetve - mint a GTA VC-ben. Márpedig ez nagyon rossz lenne a megszokott DC-s heli irányításhoz képest, ami valljuk csak be - arcade-del ellentmondásban - elég reális. Ráadásul az hogy nincs belsőnézet... Hogy lehet ilyen bénán megcsinálni??? és még közben nyomogatni kell azt a kamera forgatós gombot is... Ha nincs benne belsőnézet és forgatni kell a kamerát, akkor nem lehet reális az irányítás, hiszen nincs annyi keze az ambernek hogy egyszerre adja a gázt (rotor forgási sebességét szabályozza), horizontálisan és vertikálisan irányítsa, megmondja az oldaldőlést, és még közbe forgassa is a kamerát a külsőnézetes heli között...
  • cifuatwork
    #378
    A játék realitása az OFP alatt marad sajnos (szvsz az OFP helikopterirányításánál már csak a kifejezetten heliszimulátorok reálisabbak), de állítólag nagyon könnyű lesz vezetni a helikoptereket.
  • cifuatwork
    #377
    Csak egy darabot.
  • Lacc
    #376
    Szvsz tuti hogy csak 1 db-ot veszel az adott szekérből. Lesz benne Mi-24? Kúlos! :D Remélem frankó irányítása lesz, nem túl arcadeos.
  • ghost cb
    #375
    Nem a menet közbeni lövésre gondoltam, egyébként így TPS nézetből ez sem reális. Hanem hogy én vezetek és lövök is egyszerre.
  • ghost cb
    #374
    És itt jön egy újabb kérdés. A pénzért - amit megtakarítunk - egy adott járművet vásárolunk meg vagy azt a licence-ét? (kicsit hülye kérdés mivel saját gyárral nem fogok rendelkezni, de talán így a legérthetőbb.) Gyk: csak 1 db-ot veszek a pénzemből, vagy attól kezdve már pénz nélkül vehetem ugyanazt a típust?
  • cifuatwork
    #373
    A pénz sokmindentől fog függeni, és még én sem tudom, hogy miért mennyi pénz jár. De annyi szent, hogy a bétateszterek szerint a komolyabb harcjárművek (helik, tankok, repülőgépek) árához kell egy kicsit gyűjtögetni - ha nem is órákat, de azért nem kevés időre lesz ehez szükség. Emiatt pedig megbecsült dolgok lesznek ezek, és nem fognak vele rambózni (egy Stinger sokkal olcsóbb, mint egy Mi-24, egy T-90-nél is sokkal olcsóbb egy Páncéltörő rakéta...).

    A menet közben lövés pl. harckocsiknál reális, a Tunguska is lőhez gépágyúval menet közben, csak a rakétaindításhoz kell megállnia.
  • ghost cb
    #372
    Ez reális után "?" van
  • ghost cb
    #371
    Nos igen ez reális lenne (tunguska esete). De láttam én olyan képet is a játékból, hogy a tankban ülönk, megyünk vele, és lövünk is egyszerre. Ez reális. Nem lehet teljesen reális játékot csinálni, mert akkor a kutya se játszana vele.

    A másik meg az, hogy nagyon sok embernek nincs ideje arra, hogy leüljön és játszon 3-4 órát egyhuzamban (szerencsére nekem van), hanem csak bemegy negyed vagy fél órára pötyögni egy kicsit. Ha ez a realitásról szól nem sok embernek lesz arra ideje, hogy egy komplett csatát végigvárjon, illetve végigvigyen. Ez a Tunguskás dolog még biztosan változni fog szerintem.
  • Tomalak
    #370
    ez az utóbi üzi véletlenül lett válasz :) lol
  • Tomalak
    #369
    Már csak azt remélem hogy belerakank a gémbe vmi védekezést csitek ellen már lelki szemeim előtt látom a hogy a sok f*szkalap mit fog művelni.
  • Tomalak
    #368
    Jó a logod traxion elvtárs
  • cifuatwork
    #367
    Vásárolni kell, de sokminden függ attól, milyen játékmódról van szó. Pénzt kaphatsz egyes esetekben az ellenfelek lelövéséért, de más módban csak a feladatok (objectives) teljesítéséért kap az egész csapat. És állítólag lesz olyan is, amikor egy adott pénzösszegből kell gazdálkodni az egész csapatnak.

    Az újratöltés dologra írták, hogy változhat még. Viszont abban igaza van traXion-nak, hogy a lassú utántöltés esetén rá leszel kényszerítve arra, hogy alaposan megfontold mikor nyitsz tüzet. Figyelembe véve, hogy a Tunguska 4db légvédelmi rakétával rendelkezik, és egyetlen ilyen is képes lehet leszedni egy igen drága helikoptert vagy akár repülőgépet, amire lehet, hogy órák óta gyűjtött a tag, szerintem elég reális.

    Ez volt az, ami pl. abszolute nem tetszett a BF42-ben. Volt egy Stuka, amely a valóságban ugye 1-5db bombát vitt, és ezeket minden esetben egyszerre oldotta ki, utána mehetett vissza a repterére újrafegyverkezni. A BF42-ben meg egy rácsapással akár 2-3 bombát is ki lehetet oldani, ráadásul annnyi bombája volt, hogy gyors egymásután 5-6 alkalommal is végezhetett rácsapást, emiatt pedig nem volt rászorulva arra, hogy gondosan célozzon. Ha csak egy esélyed van a támadásra, kénytelen vagy alaposan dolgozni, nem pedig kapkodni...
  • traXion
    #366
    Szerintem így fajín. Legalább vigyázol, hogy hova és mire lősz.
  • Lacc
    #365
    Ebben venni kell a cuccokat mint a CS-ben? Hát ez nekem teljesne új :D De ennek csak örülni tudok. És a járműveket? Azokat is meg kell venni? Meg ugye nem gondolták komolyan hogy egy ilyen Tunguskát (ez nemtom mi gondolom valami nagy ágyú) negyed óráig kell tölteni?? Még egy perc és sok szvsz. Szeretem ha egy játék reális de ennyire...
  • Gfreiter
    #364
    Ez véletlenül nem egy Bundeswehr katona?