1524
  • zaki
    #189
    hehe, king az aláírásod
  • traXion
    #188
    100.
  • ghost cb
    #187
    Jah. Ezt télleg félreértettem, de ha jól irom igazam lett volna
    Ez a topic naponta 50 üzenetet fog dobni ha megjelenik a játék. Fogadjunk.
  • Rosco
    #186
    Ejha, ez igen... :)
    Szívesen olvasgatnám még, de sajna indulok haza, úgyhogy:
  • traXion
    #185
  • [NST]Cifu
    #184
    27db MiG-29-esünk van (28-at kaptunk, 1 lezuhant), ebből 12db átesett/átesik a kötelező nagyjavításon, de semmiféle fejlesztés nem lesz sajnos rajtuk. Ezek a gépek (elméletileg) mind repképesek leszek a nagyjavítás után.

    A félreértések elkerülése végett azok a gépek, amelyek repképesnek vannak minősítve nem életveszélyesek, ilyen téren még a katonai repülésnél (amely ugye amúgy kivételezett helyzetnek örvend) sincsenek kivételek, csak az a gép emelkedhet el a földről, amelyen valóban minden rendben van...
  • [NST]Cifu
    #183
    Hát az igazság az, hogy akkor jön el a kánaán a katonákra, ha 1x egy olyan ember fog döntő helyzetbe kerülni, aki pl. nem ecseteli azt, hogy a Gripen fordulóköre akkora, mint az egész országhatár

    Gyakorlatilag a második világháború óta a magyar hadsereg a politikai vezetéstől szenved, volt már nekünk IL-28-unk, amelyhez nem kaptunk bombát, sőt, bombavetési gyakorlat sem volt vele. De a rendszerváltás után is voltak ügyes húzásai politikusainknak:

    -Amikor T-72-eseket kaptunk ukrajnából, a szovjet államadóság fejében a 90-es évek elején, képesek voltak féltucat különböző variánst összeszedni, amelyek más-más alkatrészbázist igényeltek mivel különféle rendszerek voltak rajtuk.
    -Amikor megvették a Mistral rendszert, a kiírás úgy szólt, hogy a Strela és Igla rakáták helyet vennének rakétákat, amely ugye válról indítható tipust feltételez. Ezek után politikusaink kiválasztották a Mistral Atlast, amely egy teherautó platójára van telepítve, és ugyebár az nincs se páncélozva, és még igencsak feltünő is. Egy zászlós ismerős 2002-ben nyilatkozta azt, ha harci helyzet lenne, akkor az Atlas szépen ott marad a garázsban, és mennének a raktárba a Sztrelákért és Iglákért. Azok biztosan működnek :)
    -A MiG-29-eseink 2003 közepe óta 4db rövidhatótávolságú R-73M rakétával adnak légtérvédelmet. Tudnillik a középhatótávolságú R-27R rakéták üzemideje lejárt, le kellett selejtezni őket. Szóval ha valami gubanc van, a pilótának legalább olyan 10km-re meg kellene közelíteni a célt, hogy harcolhasson ellene. Úgytudom, egyenlőre nem tervezik új rakéták vásárlását...
    -Eredetileg a Gripen-ből olyan változatott akartak lizingelni, amely képes 3 féle fegyver indítására (AIM-9L, AGM-65 Maverick, RBS-15 (ez egy hajó elleni rakéta, tehát minket nem igazán izgat fel...)). Aztán gyorsan újratárgyalták, hogy legalább egy használható változatott kapjunk, amely képes preciziós fegyverek bevetésére és légi utántöltésre is...

    Szóval jó ez....
  • traXion
    #182
    ok
  • Rosco
    #181
    Neked legyen igazad én szkpetikus vagyok a témában :)
  • traXion
    #180
    De fog, azért nem tudnak repülni most a pilóták eleget, mert a 9 vagy nem tudom mennyi MiG-ből 1 "jó", ami életveszélyes is, és meg is hibásodhat bármikor.
  • Rosco
    #179
    na ja. szvsz inkább a légvédelemre kellene gyúrnunk, nem pedig pár méregdrága gépet "lízingelni". Hiába olcsóbb papíron a fenntartásuk, nem hiszem, hogy a repülési órák száma a magyar pilótáknál éves szinten drasztikusan fog emelkedni.
  • [NST]Cifu
    #178
    2005-ben érkezik az első JAS-39 EBS HU, és emlékeim szerint 2008-ban az utolsó. Mondjuk az másik kérdés, hogy minek, mert a MiG-ek is alig repültek...
  • traXion
    #177
    Igaz :) Tényleg, Magyarország mikó vesz már Grippeneket? Vagy már törölték a projektet?
  • [NST]Cifu
    #176
    A Kézifegyverek azért kicsit más tészták, mint a Hk.-k. Elég ha arra gondolsz, hogy a HK G3-at még licencben is gyártották Pakisztánban, az MP5 különféle variánsait pedig a mai napig gyártják ott. Ki tudja, még az sem elképzelhetettlen, hogy 2010 után a G36 licencét is megveszik :)

    De viccen kívűl nincs semmi rendkívűli, hogy európai fegyvereket látunk a távol-keleten, pl. a Dél-Koreai foci világbajnokságon a koreai mesterlövészek HK MSG90-ekkel operáltak, és az FN P90 is megtalálható egyes távol-keleti rendőri szerveknél már most. Viszont az olyan dolgok, mint amilyen a hk., helikopter vagy a vadászgép, nos ezeket arrafelé nem veszi senki (főleg azért, mert vagy az USA-tól, vagy az oroszoktól, vagy újabban a kínaiaktól veszik meg ezeket).
  • traXion
    #175
    Azért a jó kis H&K G36-okat benyomják fegyvernek mi... Teljesen összezavarodtak a készítők, hogy mit használjanak és mit nem...
  • [NST]Cifu
    #174
    Én Távol-Keletet írtam, te meg a Közel-Kelettel jössz, a kettő között van azért egy kis különbség.

    Amúgy meg ugye a játéktér a Bering-Tenger környékére fog koncentrálni, arrafelé pedig nem sűrűn volt Angol hk. az elmúlt 50 évben, német meg pláne :)
  • traXion
    #173
    Reklám? :)
  • traXion
    #172
    Úgyhogy használták :D
  • ghost cb
    #171
    Ja Leo 2 fasza
    Leopard 2 A5
    Nekemis teccik...
  • ghost cb
    #170
    najó hát igy nem jegyeztem meg hogy melyik type Chinese, és melyik Japanise. Hát szerintem a közelkeleten (jelesül irak) harcoló Challanger 1, és 2 elég közelkeleti? Mert ugyebár az Brit, de az 1. és 2. öbölháboruban harcolt ott. Viszont ha ez nem közelkeleti akkor az Abrams hogy lenne az? Vagy a Type 85 pl? :)
  • [NST]Cifu
    #169
    1.: Japán tank nem lesz benne, csak IFV, a Type 63/85/98 mind-mind Kínai gép... :)
    2.: Elméletileg nem lesz benne Európai hk., mivel az nem túl sűrűn fordul elő a távol-keleten, ahol a játék játszódni fog. Én mondjuk a Leopard 2-őt hiányolom :)
    3.: Tűzérség nem lesz alapból a játékban (aknavető sem), de elképzelhető egy későbbi kiegészítőben. Ez mondjuk reális, az OFP esetén sem eröltették a dolgot, kissé nagyon leegyszerűsítené a játékmenetet (30km-ről sz@rrá lövöd a falut, majd utána bemasírozol :))

    A HWSW.hu-n anno összedobtam egy kis ismertetőt, akit érdekel, erre találja...
  • [Rush]
    #168
    Megfogott a gamma így végigolvasva a 167 hozzászólást ;)
  • traXion
    #167
    Az kurva régi adat volt, lehet hogy már fejlesztettek egy csomót, az biztos, hogy nem lesz benne M16A2-es. :(
  • ghost cb
    #166
    Még egy kérdés. Olvastam, hogy milyen fegyverek lesznek benne, és láttam hogy M1 Abrams, M2 v M3 Bradley-t nem irtad trax pedig az 100 hogy lesz benne. Egy olyan kérdésem lenne, hogy -láttam lesz benne 2 japán type tank- lehetséges hogy beleteszik a brit Challanger Mk.2-t? vagy 1-et? mert az nagyon ütős lenne. Meg nem láttam mobil tüzérséget, és rakétavetőket, amik ugyebár a cél-adásra alapulnak és nagyon hasznosak egy igazi nagy csatában. Ezekről kéne pár nfo, vagy link. thx
  • ghost cb
    #165
    egyébként pár képtől megrémültem... van benne még néhány kidolgozatlan dolog, de a blackhawk, nagyon király a dc-hez képest, mivel itt sokkal nagyobb, realisztikusabb.
  • ghost cb
    #164
    én tudom h ez lesz a kedvenc gémem. De az a Tunguska naggyon király
  • Coco
    #163
    nem rossz, jó lesz nekünk februárban.Ez meg a Joint Op is
  • traXion
    #162
    Fukkazz!!!





  • traXion
    #161
    Komolyan? Az jó lenne, szerintem a CB is tud szervert üzemeltetni.
  • DePreSsZYo
    #159
    Bazz nagyon szép ez a kép! :)
    Alig várjuk! Majd OBI nyom servert ha kihjön :)
  • Rosco
    #158
    Naná
    De az az igazság, hogy az OFP volt az egyetlen játék, ami annyira tetszett, hogy megvettem, és ha a Söldner legalább olyan király, akkor az is megérdemli...
  • traXion
    #157
    Még nem volt, szerintem kapható lesz, ha nem akkor letöltjük!
  • Rosco
    #156
    Bocs, ha már volt:
    kapható lesz itthon is?
  • zaki
    #155
    az kira.. már alig várom
  • traXion
    #154
    Hey srácok!



    Kicsit megkésve, de törve nem... :


    És egy örömhír:

    Soldner will definitely be released Q1 / 2004. Not later. - Ez annyit jelent magyarul, hogy az első-negyedévben fog megjelenni a játék, nem később!
  • traXion
    #153
    Amit Rosco mondott azért, azzal teljesen egyet értek.
  • grebber
    #152
    Szédülsz?Mér lenne szar a Doom 3 meg a S.T.A.L.K.E.R?
  • Rosco
    #151
    A STALKER még csak-csak elmegy, de a Doom3 féle "lövöm bazze a sok köcsög szörnyet" már kissé uncsi.

    Ha ez OFP csapat-irányítását és taktikai harc szimulációját minden téren überolni tudják, akkor szarok a grafikára, csak a játék legyen király!

    Egyébként asszem a megjelenés 2004 tavaszára lett csúsztatva (nem megerősített és csak pár hónap)
  • traXion
    #150
    Bazdmeg DOOM 3 és STALKER nagy fos lesz, meglátjátok, tipikusan a "30 percet nyomtam" játékokhoz tartozik.
  • Rosco
    #149
    Egyik sokatmondó hazai pc-s lap a Söldner-t a Doom3-mal, STALKER-rel hozta "egy kalap" alá a következőképpen:
    "Hogy miért jó nekik megjelenni a Doom3, STALKER és a többi nagy cím árnyékában, nem igazán értem..."

    Hmmm... egy kategória mondjuk az OFP-vel, de mi köze a Doom3-hoz???