1524
  • Tomalak
    #229
    Amugy ma fogom megvenni az ofp-t kb egy hete tudtam meg hogy létezik tetszik csak egy kcsit talán tulzásba van véve a realitás. pl jeepel nekimegyek fánka nem is olyan gyorsna és eltörik a lábam de maugy nagyon bejön. T80-as a gyengém :D
  • Tomalak
    #228
    Hát ja ugy téleg laggos lenne PICIT. Még egy dolgora leszek nagyon kiváncsi hogy a helikopter hogy oldák meg. Mert ha olyan lesz mint a Fair Strike ban vagy a comanch 4 ben akkor ne mfogom szertni a Bf fajta először ne mteccet mert lezuhnatam mindig de most hogy megtanultma nagyon jó. Még talán a Renegade féle és is elmenne.
  • [NST]Cifu
    #227
    A játéktér 6500 x 3500 km, multiban is (elméletileg) ki lehet használni az egész területett, de ekkor nyilván fellépne az a probléma, hogy egyszerűen elkerülik egymást a játékosok :)))
    A fórumban azt mondta Teut, hogy le lehet korlátozni a játékterületett (ekkor ennek szélén "láthatattlan fal" lesz), de akár az egészet is fel lehet használni.

    Alaphelyzetben 32 játékost támogat a játék, a 128 játékost támogató speciális módról még nem sokat tudni (felteszem zónarendszerről lesz szó ez esetben, az átlagosnak tekinthető 384/64k v. 512/128k-s netkapcsolat kevésnek tűnik 128 játékosra... (OFP-ben is volt 32+ játékos, de akkor már láthatóan LAG is volt...).

    A teljes járműlista vezethető, de csak külső nézetből (ez egy kicsit bánt, bár mondjuk ha azt vesszük, hogy a BF42-nél mit neveznek belső nézetnek, inkább elfogadom :)).
  • Tomalak
    #226
    Ez a játék vmi eszméletlen jó lesz T-80 at alig váro mát meg a KA-50 et. És ne mtom hogy igazi forrás gamestart 60 km² harctér és 128 játékos akkor még lehet átveszi a bf helyét.
  • traXion
    #225
    Igaz, de én nem erre a játékra értettem, hanem alapjába véve mit jelent a lag.
  • ghost cb
    #224
    és egy kis fegyverlista:

    Equipment
    Radio-Computer-System
    C-4 Sprengstoff-Pack
    .
    Pistols
    HK Mark 23
    Desert Eagle
    Fabrique Nationale (FN)
    QSZ-92
    Colt Government
    .
    Machine guns
    MG3
    M60 E-3
    Squad Auto Weapon (SAW)
    .
    Subm.Guns
    Steyr TMP *neu*
    Heckler Koch MP5SD3
    FN P90
    .
    Sniper Rifles
    Hecate II Sniper Rifle
    Arctic Warfare Magnum
    Barrett M-82 A1 ‘Light Fifty’
    Heckler Koch PSG1
    SV-98 Sniper
    SVD Dragunov
    .
    Rifles
    Type 95
    Galil ARM
    AKS-74U
    USAS 12
    SPAS 15
    AK 47
    Saiga 308 Carbine
    SPAS 12
    Heckler Koch G11 K2
    FAMAS *neu*
    NEOSTEAD
    Heckler Koch G3A3
    Heckler Koch HK 53
    Heckler Koch G36
    L85 SA80A2
    Heckler Koch G36C
    Heckler Koch OICW
    M4 Karabiner
    Benelli M4 Super90
    Steyr Aug
    .
    Close Combat
    MK2 ‘Pineapple’
    XM84 Stun
    M61 Fragmentation
    M18 Colored
    Alhambra Fragmentation
    SOG Seal Kampfmesser
    FTV Gewehrgranate
    .
    Heavy Weapons
    FHJ 84
    Stinger Waffen System
    RG 6 Grenade Launcher
    Panzerfaust 3
    LAW 80
    MGL-MK 1
    M202A1 MRL (FLASH)
    C90-CR (M3)

    Forrás (német)
  • ghost cb
    #223
    nemnálam
    Találtam egy kis érdekességet, trax listáját frissíteném vele.

    Vehicles
    WZ-551 Schützenpanzer
    BMD-2 Amphibischer Luftlande-Schützenpanzer *neu*
    BMP-1 *neu*
    BRDM-2 mit AT-5 Anti-Panzer-Lenkraketen (BRDM-2 ATGM)
    BTR-70 Gepanzerter Truppentransporter *neu*
    GAZ 39371 Vodnik
    HDT-10P *neu*
    T-80 Kampfpanzer *neu*
    2S6M Tunguska Flugabwehrsystem *neu*
    EQ2102 Transport-LKW
    Type 98 Kampfpanzer *neu*
    Type 63 Leichter amphibischer Panzer *neu*
    Type 85 Kampfpanzer *neu*
    BTR-90 Gepanzerter Truppentransporter *neu*
    BRDM-1 Spähpanzer *neu*
    URAL-6301 Transport-LKW
    BMP-3 Infanteriekampffahrzeug
    BJ212A Jeep *neu*
    Type 60 mit rückstossfreier Kanone auf Selbstfahrlafette *neu*
    Avenger(US) / Type93 (JGSDF) *neu*
    HMMWV - Humvee *neu*
    Type 89 Infanteriekampffahrzeug *neu*
    .
    Helicopters
    Mi-17 HIP H
    Ka-50 HOKUM Black Shark
    Mi-24 HIND
    Mi-38 Transport Helikopter
    Ka-60 (Kasatka)
    UH-60L Black Hawk
    Z-9 (SA 360 Dauphin 2) *neu*
    WZ-9 Angriffshelikopter *neu*
    RAH-66 Comanche *neu*
    KA-29 Helix B *neu*
    CH-47 Chinook *neu*
    AH-64D Apache Longbow *neu*
    .
    Airplanes
    An-72/74 Coaler *neu*
    Yak-141 Freestyle
    Su- 37 Flanker
    FANTAN Q-5 *neu*
    F-1 Mitsubishi *neu*
    A-10A Thunderbolt II *neu*
    F-15C Eagle *neu*
    F-16C Fighting Falcon *neu*
    F-22 Raptor
    F-117A Nighthawk *neu*
    F/A-18 Hornet *neu*
  • ghost cb
    #222
    Valkinél sajnos nem...
  • Lifeforce
    #221
    Ezt ebben a formában nem merném kijelenteni.
    Ez játéktól függ.
    minnél nagyobb a tér, szebb a grafika, fizika...stb, annál több adat jön át.
  • traXion
    #220
    :) De a lag az információveszteség a kliens és a server között, ez nem egyenlő az akadozással.
  • Lifeforce
    #219
    Csak akkor amikor begörcsöl az agya, hogy miért laggol meg akad a gépem.... :DDD
    Dehát tudod hogyvan az... :)
    1FPS rulezzzzzzz :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Lifeforce
    #218
    Hagyd nem érdemes.
    Úgy sem érti meg. :)))
  • Lifeforce
    #217
    felturbózot kukamotor rulesse
  • traXion
    #216
    Ok, grebber, nem csak a grafika miatt fogjuk ezt játszani, hanem a szinte végtelen lehetőségek miatt. De te csak menj az előre megtervezett útvonalon, Doomoz, Stalkerozz, vagy valami más, de ez valóban új játék élményt fog nyújtani.
  • grebber
    #215
    Igazad van !Csak éppen ez a baj pár kiadott újj gammel hogy most nyomatják öket aztán kb 2000ben mentek volna el!
  • [NST]Cifu
    #214
    Mármint mire gondolsz? Ne feled - itt szinte végtelen tájakon gyalogolhatsz keresztül, amire egy szimpla FPS nem képes! Az tény, hogy nem olyan szép, mint a STALKER, de szvsz még mindig messze szebb, mint a BF42, vagy bármely hasonló játék (beleértve az OFP-t is - kivéve a járművek).

    Amúgy ha a mai napi követelményekre vagy kiváncsi, nézd meg az SW: Battlefront-ot. Na ahoz képest ez ennek a grafikája Michelangelo mesterművének tünik :)))
  • grebber
    #213
    Hát ha a képen látott grafika megfelelö lesz akkor jó szorakozást hozzá!!2004 -et irunk és ez ami a képeken van messze alulmulja a mai nap követelményeit.
  • traXion
    #212
    Viszont nagyságrendekkel jobb mint a WWII Online-é, és ha olyan lesz a játék, mint az említett játék, akkor megfelelő lesz a grafika.
  • grebber
    #211
    Hát remélem javitanak rajta mert a grafika a képeken nagy fos!!!
  • traXion
    #210
    *belőle szinte
  • traXion
    #209
    Hát.. A 3. video elég gyér, nem láttam szinte belőle semmit... De úgylátszik könnyen és jól vezethetőek a járművek.
  • [NST]Cifu
    #208
    Sok dolgot kell még finomitanijuk, mert bár tényleg igéretes, sok dolog terén igencsak nevetéseg. Az egyik a már említett hang téma, a fegyver modellek sem a legszebbek (konkrétan a CS alap M4A1 szintjén mozog az, amit ezeken a képeken láthatunk), amitől még hátast dobtam, az az volt, hogy egy korábbi, E3-as videón belelőtt az ürge G36-al egy UH-60-ba. Mire az elkezdett billegni, hintázni. Azért...
  • traXion
    #207
    Végignéze a képeket és a videókat, arra a következtetésre jutottam, hogy a WWII Online-hoz hasonló játékmenetű lesz, de a Battlefield 1942-t biztos hogy verni fogja. A First Person nézésmódnál a fegyverek nem a legszebbek, de istenem :) Hangefektek ultragizdák. Mondjuk, lehet hogy rosszul látom a dolgokat :)
  • zaki
    #206
    thx...
  • traXion
    #205
    Hey Pubeek!



    Még, még, MÉG több!!! (összesen 25 új kép)

    És! Nincs vége! 3 Videóóóó!

    010203
  • traXion
    #204
    LoL :D
  • ghost cb
    #203
    Hej, miez? már majdnem egy napja nincs hozzászólás... Nade kérem.
    Arrol egyébként lehet tudni vmit hogy lesz-e a játékban vmi anticheat prog? Pb, v vmi más.Hm?
  • ghost cb
    #202
    Lifeforce, baszki, télleg nemnéztem utána az UT2004-nek , de a PS valoban király, csak hát meguntam. Jó ez télleg bekavarhat ha jó Ps másolat lesz.
    HL2 és a ráépülő modok, nos mod nemhiszem hogy 2-3 honapnál korábban érkezik, Ezért mondtam hogy alapbol nem lesz az esetem. Mint ahogy a bf: jáccottam vele sokat, online multiban annál kevesebbet. A Desert Combat viszont ellenkezője, lanon és sp-be alig nyomtam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hl2 ide vagy oda, én nem várom annyira, nekem az első rész is felejthető, meg a cs is, de azért 1500 HUF nem volt bénzkidobás rá.
    A Söldner: én pont egy ilyen játékra vágyok. A DC-ben is az zavar hogy nincs összjáték, és nincs sok realitás. Na meg a cheaterek. De majd megláSSuk milesz belöle (belölük)
  • zaki
    #201
  • [NST]Cifu
    #200
    Abszolute egyetértek, de talán nem is baj, hogy az ilyen játékoknak kissé igényesebb a rajongótábora. OFP szervereken viszonylag ritkán (pontosabban sosem) találkoztam olyannal, hogy valaki szórakozásból elkezdi fejbelőni saját csapattársait - sőt, eleddig cheat-el sem találkoztam...
    Maradjon is ez szépen igy...
  • Rosco
    #199
    A baj az szvsz, hogy az OFP és a Söldner rajongó tábora sokkal kisebb, mint a "nagy neveké", mert - elnézést, nem akarok senkit sem megsérteni - valljuk be, azért több ész kell hozzá, mint egy UT-hoz vagy Doom3-hoz, és a játékok többségével azért a tizenéves éveik elején járók játszanak, akik nem biztos, hogy egy bonyolult, összetett harctéri szimulátorra kiváncsiak. (tisztelet a kivételnek, én is voltam tinédzser :-))

    A BF nekem csalódás volt. Király a multija, de amikor egyedül nyomtam otthon, na ne... mindenki Panzerfausttal szaladgál, semmi összehangolt AI, minden egység csak magára figyel... mondjuk nem is erre készült, az is igaz.

    Az OFP és a Söldner szvsz előfutára egy olyan játékfajtának, ami a lehető legnagyobb döntési és mozgási szabadságot adja a játékosnak. Ahogy az én generációmat nézem, egyre többen fordulnak az ilyen játékok felé.
    Ennyi évesen elég gáz lenne, ha szörnyeket lövöldöznék otthon, egyszerűbb megmagyarázni a feleségemnek, mi az az M1A1 Main Battle Tank...
  • traXion
    #198
    Jah, mondjuk nem ezt írtam, na mindegy :D
  • traXion
    #197
    Mert február is, leírtam ott amikor a helikopterek ajádékot hoznak képnél... Jó hogy figyelsz. :D
  • zaki
    #196
    most nézem, hogy a gamespoton februárt írnak a megjelenéshez
  • [NST]Cifu
    #195
    Itt jön képbe az egyik fő dolog, mégpedig az, hogy mivel fognak sokan játszani. Anno amikor kijött az 1.0-ás CS, az NST klán szépen kivonult belőle, és az addigi CS szervert UT-re állitottuk át, amelyen először a Tactical Ops, aztán a Strike Force, végül az Indfiltration futott. A TO nekem nagyon tetszett, az 1.6 messze verte grafikában a CS-t, de sajnos kevés volt a játékos. A 2.0 után pedig nagyon pörgős lett a játék, ami nekem nem jön be tulzottan. Az SF egy külön téma, sok jó pontja van, de a hangulata nem fogott meg minket. Aztán ott az INF, ami nagyon igéretes, de miután a szerveren max. 6-7 játékos lézenget (ebből 2-4 NST), ez is le lett lőve. Szóval aztán lassan visszaszivárogtunk a HL modokhoz, mint a DoD és a CS...

    Az UT2k4 előnye az, hogy már van egy tábor, aki játszik az előddel. Maga az UT2k3/2k4 világa, fegyverei engem sem fogtak meg, de irtó jó MOD-okat lehetne alá készíteni. Ez azonban még a jövő zenéje, eddig ugyanis elég vegyes a felhozatal...

    A Doom3 ugye single játék, de nyakam rá, hogy úgy is kihoznak egy multi-patchet hozzá. A rajongótábora pedig népes...

    A HL2-ben lesz jármű (Buggy), sőt a hozzá készülő MOD-ok készítői igéretett kaptak arra, hogy ezek beintegrálása is egyszerű lesz. Itt is a népes rajongótábor a fő érv, nomeg az, hogy bár ki sem jött még, vagy kéttucat MOD készülget máris hozzá - nagy negatívum pedig ugye a STEAM...

    A BF:Vietnam esetén szintén van már egy szép rajongótábor. Nekem amiatt nem esetem a BF, mert köze nincs a realitásokhoz...

    A STALKER igen igéretes, de a járművek terén tényleg nem fog elkényeztetni minket.

    A Söldner-el pedig az a baj, hogy nem hajtják eléggé. Sokkal komolyabb hírverést kellene csapniuk körülötte, mert hiába igéretes, ha a játékosok nem hallanak róla eleget - ha bedobod a nevet egy akármilyen fórumban, nagy valószinüség szerint a többség nem is hallott róla. Itt egy dolgot még ki kell emeljek - eredetileg én abban reménykedtem, hogy OFP-killer lesz a Söldner. Csak közben kiderült, hogy a játék készítői az OFP és a BF42 közé lőtték be a játékot realitás szintjén. Namost a helyzet az, hogy akiket el lehetne csábítani, azok az OFP-rajongók. Az OFP minden téren egy rendkívűli játék, de sajnos a botrányos ütközésfigyelés, és a kellemetlenkedő ADDON-problémák miatt sajnos a netes része elég lehangoló, amit nem ellensúlyoz kellően a legjobban kivitelezett ADDONpack sem (pedig aztán a BAS és a DKM rendesen dolgozik...). Kérdés még, hogy vajon elfogadják-e az OFP-rajongók a SÖLDNER arcade-osabb világát. De a lényeg itt is az lenne, hogy képben legyenek - igen jön egy játék, amely sok téren az OFP-hez hasonlít.

    A külföldi fórumok alapján a SÖLDNER máris rendelkezik egy viszonylag decens rajongótáborral, de kérdéses, hogy a játék beváltja-e az igéreteket...

    Én azért még bízom benne :)
  • Lifeforce
    #194
    Ghost baszki legalább ne alkoss véleményt amiről nem tudsz semmit. Ne égesd má le magad...:)
    Segítek egy kicsit...
    Tetszett neked a PS. namost az UT2004-et egy az egyben arról koppintották.(felhagytak arégi vérengzös lödle stílussal mert nem jött be nekik a 2003-ban.
    (űrhajók, járművek...stb)
    -Doom = egyetértek
    -HL2 = jármű hegyek nagyon kira lesz defőleg a rá épülő módok...
    A többivel egyetértek...
  • ghost cb
    #193
    hát remélem sok hozzám hasonló ember van mert:
    -UT2004 nos az nem az én világom
    -Doom3 áhh horoorjáték, kösz nem
    -HL2 Nincs jármű és nálam az müssen
    -Battlefield vietnam: attól félek hogy alig lesz benne nagy ujitás. De ha lesz sok, akkor ez egy nagy ellenfél
    -STALKER: nos ez nagyon király lesz, csak hát helik, tankok, nagy harcjárművek nem lesznek jellemzőek ugyhogy kár, de vsz nagyon ott lesz
    -Söldner: pont ami nekem kell: sok stukker, sok jármű, repcsi, heli, harcjárműszimulátor, nekem ennél több nem kell. De kevesebb se gyakran.
    -Joint operations: az még király lesz szerintem.

    Ugyhogy így legyen!
  • zaki
    #192
    Far Cry-t, Pacific Assaultot, Painkillert nem is írtad :)
  • [NST]Cifu
    #191
    Félek tőle, hogy nem. A fő probléma az vele, hogy nagyon húzzák. Most tavaszra elég sok ütős név fog jönni (csak emlékeztetőleg: UT2004, DOOM3, HL2, Battlefield:Vietnam, STALKER). Ezek mellett labdába rúgni... hát mindenképpen hendikepes...

    De ne legyen igazam...
  • ghost cb
    #190
    thx, szerintem is