22786
Html-, css- és php-help
  • PoisonChihuahua
    #12381
    Ilyenket én is találtam, bár sokra nem megyek vele, mert ezt PS-ban is meg tudom nézni, de köszönöm!
  • Vorpal
    #12380
    Én csak azt nem értem, miért keverjük össze a tipográfiát a css keretrendszerekkel.

    A tipográfia az betűkkel foglalkozó tudomány (w), mig ez egy technikai dolog. Vele vagy nélküle a tipográfia létezik.

    Tehát a helyes mondat - css keretrendszer.

    Tipo és design: http://www.typographyforlawyers.com/ - például. Érdemes bevágni, mert keretrendszerrel is lehet szar tipot csinálni.
  • Culram #12379
    Színséma generátor
  • PoisonChihuahua
    #12378
    Sziasztok!
    Segítség kéne. Jelenleg egy elegáns, komoly weboldalon dolgozok (portfólió), de unom már a szürke színeket. Nincs ötletem, szal egy jó kis "color combination"-nal megdobhatna valaki. :)
    Gondolkoztam a kevéske sötétkék ill. a barna, mélyvörös összeállításon, de valahogy még mindig nem az igazi. :(
    Hátha van valakinek egy jól bevált színsémája.
  • passatgt
    #12377
    ott van a blueprint css, meg a 960.gs ami jóféle:)

    de van millió 1 nem csak grid-hez
  • joebacsi
    #12376
    már megérte :)

    #12374: így meg pláne :)
  • MerlinW
    #12375
    Nem hátrány, de ez nem feltétlen alkalmas arra. Legfőbbként a böngészőkompatibilitás hiánya miatt.
  • bracsek #12374
    én is köszönöm.
  • joebacsi
    #12373
    Webes layoutoknál sem hátrány pár alapvető szabály betartása.
  • MerlinW
    #12372
    Btw, köszi a linket, ha más nem is, én örülök neki:)
  • joebacsi
    #12371
    sry attól, akit kiütöttem
  • joebacsi
    #12370
    Usability. Ezt informatikusként is értened kell :)
  • MerlinW
    #12369
    A tipo megoldásokat nem weboldalakon használjuk, hanem nyomtatványok (szerzősések, prospektusok) nyomtatásához, ahol minden milliméter számít. Ahhoz viszont jónak tűnik.

    Én is írtam jó pár állami szintű intra/internetes alkalmazást - ami szerződések tömkelegét generálta, ahol egy ilyen megoldás sok melótól megkímélt volna. A WWW-n túl is van ám élet:)
  • bracsek #12368
    ez egy sima global reset, de olyan szép körítéssel, hogy az csoda. :)

    Akkor sem használok ilyet, amennyi ezekből nekem kell, azt már össze írtam, és használom is, az én saját global resetem, ami csak annyit resetel, ami nekem kell, és annyinak ad hülye értéket, amennyinek én akarok, ha ezt használnám, még ezt is számba kellene vennem, és nem lenne egyszerűbb csak bonyolultabb :) Na de aki most kezdi, annak ajánlom, így lehet könnyebb, de 60% ie 6 van istenkém, azzal mi lesz? nem ér ez semmit jelenleg, majd ha 10% alatt az ie6 térjünk rá vissza.

    A statisztika saját sajnos, nem épp rózsás kelet Európa ebből a szempontból. de majd egyszer.
  • MerlinW
    #12367
    Tipográfia Wiki

    Kattints a letöltés gombra nézd meg a példaprogramot/forrását, oszt megérted:)

    Egyébként használni nem nagyon lehet még, mert nem kompatibilis a régebbi böngészőkkel. Egyébként okos elgondolás.

    "Baseline need a recent browser, Safari 3, Google Chrome, Firefox 3, Opera 9 and Internet Explorer 8 all work correctly with some minor differences. Some CSS3 and HTML5 code will not work on older browser."

  • bracsek #12366
    Még a magyart sem beszélem, informatikus vagyok, nem beszélek.

    Akkor sem igen értem ez mire jó, de ha mondjátok, akkor biztosan jó. :)
  • MerlinW
    #12365
    Nem beszélitek az angolt, vagy csak a tipográfia szó nem világos?:)
  • passatgt
    #12364
    css keretrendszer, csak a tartalmat kell feltölteni, az alap formázások megvannak benne:)
  • bracsek #12363
    akkor nem csak én nem értem.
  • Vorpal
    #12362
    ???
  • joebacsi
    #12361
    CSS Tipográfia
  • bracsek #12360
    Bocsánat, összetévesztettelek, de a szakmai része a hozzászólásomnak érvényes. a többiért elnézést kérek, van szemüvegem de nem hordom, és nem látok rendesen :(
  • phoenix1
    #12359
    ok, semmi gond, én is írtam erről.
  • bracsek #12358
    olvass, pont ezt írtam, amikor dom ready van akkor meg tudod keresni mik azok amik töltődnek, és azokra tudsz tenni onload event kezelőt és minden szuper. az első event a dom ready, betöltődik minden kinti resource, utánna jön az onload event ami az egész oldal betöltődését jelzi, e kettő között csak manőverezve lehet kideríteni, hol jár az oldal betöltődése, de ki lehet deríteni, és komolyan zavar, hogy nem olvasol, hanem írsz, mert én még mindig remélem hogy csak túl sok alkoholt ittál, és kijózanodsz, mert tényleg egész kreatívnak ismertelek meg, de nem írok semmit, inkább nem jövök pár napig a topikba, mert nem akarok vitázni.
  • phoenix1
    #12357
    Ezen az oldalon: http://stackoverflow.com/questions/799981/document-ready-equivalent-without-jquery

    morzsák: "The DOM-ready event exposed in a cross-browser fashion by jQuery fires after the Document Object Model has loaded, but before external resources such as images have finished loading. Onload doesn't fire until every single image and everything else is fully downloaded. Depending on the application, "onload" may not be the appropriate time at all, and it's certainly not the same event."
  • bracsek #12356
    mindnek van onload event eseménye... és dom ready után már meg is lehet őket találni...
  • Cat 02 #12355
    Azt akartam írni néked. Ám ha lusta vagy akkor str_replace-szel felvitelkor össze <br /> kicserélheted <br /> \n -re
  • Antiga
    #12354
    csak sima sortörést
    azóta beszéltem szeretett bátyámmal aki a \n-et ajánlotta és be is jött. A vicc az volt hogy a fronpage 2003 által enternek vett   csak spaceként volt kezelve
  • passatgt
    #12353
    ezzel csak az a gond, hogy egy oldalon nem csak képek vannak, hanem iframek, css fájlok, videók, stb
  • Cat 02 #12352
    Hát mit szeretnél helyette ? Rendes sortörést, vagy csak h eltűnjön ?
  • Antiga
    #12351
    megint én volnék

    van egy textarea amibe szöveg van, amit egy mysql adatbázisból kérdez le. ez lenne $e az alábbi kódot használom a phpban :

    <textarea cons="50" rows="20">
    <?

    $kapcsolat = mysql_connect ( "127.0.0.1", "szw", "jelszó" );
    if ( ! $kapcsolat )
    die ( "Nem lehet csatlakozni a MySQl kiszolgalohoz !");

    $adatbazis = "szw";
    mysql_select_db ($adatbazis ) or die ("Nem lehet megynitni az adatbazist : ".mysql_error() );

    $query = mysql_query("SELECT * FROM szw_hirek ORDER by id DESC");
    while($a=mysql_fetch_assoc($query)){

    print ("Írta : $a[irta]<br> $a[uzenet]<br><br>");
    };

    mysql_close ($kapcsolat);

    ?>
    </textarea>

    de persze kedves php barátunk a <br>-t szövegként kezeli szóval az üzenet így néz ki : Írta : xyz <br> abcdefghijklmn<br>

    ezen gondolkozom egy idelje próbáltam betölteni egy változóba de úgyis rossz
    valami tipp ?
    &npbsp; sem tetszik neki. a html, /html meg nem változtat semmin
  • bracsek #12350
    Kicsit segítek...

    Megvárod a doom ready t
    jobb nincs akkor jquery $(document).ready(function(){
    és ide írod a kódod
    });

    kiválasztod az összes képet és a számát eltárolod legyen x
    készítesz egy globalis változót, mondjuk eddigBetoltottKepekSzama

    document.getElementsByTagName('img')
    $('img') (ugyanaz mint a fenti)

    hozzárendelsz egy javascriptes new Image()-t és szépen az új képnek megadod az src-attributumot.

    és itt a stika, onload eseményre rápakolsz egy függvényt

    kep.onload = noveloldalbetoltes;

    a noveloldalbetoltes egy olyan függvény, ami a fent említett globális változót növeli 1 el.

    és akkor már csak kell egy setIntervallos függvény, ami 50 ms enként kb az x és a fent említett globális változóból számol egy arányt, ami pl. 5/10 lesz, ami 0.5 ami köztudott 50%

    ezt meg lehet spékelni azzal, hogy nem csak az img tagokat szeded ki, hanem a háttereket is, de az már egy komolyabb dolog lenne.


    és a gmail egész forráskódja csak javascript, ha a modern felületet töltöd be, nincs egyetlen látható tag sem a kódjában, csak <script></script>



    jah, és baromira nem asp, ha meglőnék sem asp-z ne egy googles se, sőt ha észrevennék, hogy valaki azt teszi, lelőnék.

    perl, pyton, ruby, ezek a megengedett nyelvek google háztáján weboldalak tekintetében.
  • bracsek #12349
    wtf? hát én eddig egy okos embernek néztelek, de ekkora marhaságot még életemben nem láttam. atyaég még hogy asp, wtf mamma mia che pasta asta?

    amit lehet asp vel lehet php val is, amit lehet php val lehet jsp vel is. és ez fix.

    pár napig nem vagyok és már írjátok a hülyeséget.
  • Vorpal
    #12348
    Mindenkinek .com ot! ;) Világbéka.
  • phoenix1
    #12347
    Ez igaz, de nem csak a .hu-nál. Alapvetően ahol élsz -ország jelű domain nevét akarod regisztrálni, minden esetben ilyen bonyodalmas, míg egy com vagy org esetében ha tudsz azonnal fizetni akkor egy kis idő és már meg is van.
  • Lazarus
    #12346
    Az semmi, .com-os cím megvan 2 perc alatt online. A .hu-ért meg nyomtatni aláírni faxolgatni kell, jó nem fogok belehalni de ideje lenne átlépni a 21. századba
  • Vorpal
    #12345
    Durva de igaz, Magyarországon néha még tényleg e-mail-es megoldással lehet domaint menedzselni.
  • Lazarus
    #12344
    Zsír köszi! :)
  • MerlinW
    #12343
    Regisztrálsz domain-t majd írsz egy mail-t nekik, hogy milyen IP-re irányítsák. Ennyi.
    Sőt, emlékeim szerint már a domain regisztrációs lapon is megmondhatod ezt.
  • Lazarus
    #12342
    Hogy működik ez egész pontosan? Nem akarok saját szervert futtatni, regelnék egy webszervert egy külföldi siteon, meg egy csupasz domain-t innen. A kettőt hogyan tudom "összekötni"?