22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #14622
    Milyen CMS az ?
  • Malakai
    #14621
    Ez az oldal valamilyen vizuális szerkesztőben készült, nemde? Melyikben?

    Ez az elérése (kihagyva az id-ket, class-okat és a tbody-kat) magának a tartalomnak: html > body > table > tr > td > table > tr > td > table > tr > td > table > tr > td > table > tr > td > table > tr > td > table > tr > td > div
  • Krszti1160
    #14620
    Ha be akarok lépni az oldalra, akkor az users táblát elég megcsinálni? :S
    (még kezdő vagyok, minden segítséget elfogadok :))
  • MerlinW
    #14619
  • Krszti1160
    #14618
    Nincs install.php :S sajnos :s
    #14608 hát igen, most azzal próbálkozom :)
  • Ability
    #14617
    Ezt most miért kérded, hát nem Te tetted bele? :) Amúgy egy táblázat sorának magasságát átállítod a teljesen táblázat magasságára.
  • QuippeR
    #14616
    ff-ben sose megy bele az if-be, mert a document.all egy ezeréves IE4-es találmány, ami ott nem működik.

    minek ez a script egyébként? tök fölösleges.
  • argos
    #14615
    Tulajdonképen mi a szerepe ennek a script-nek az oldalba?
  • Ability
    #14614
    Igazából arra sem jöttem még rá, hogy mi a célja a scriptnek. A zárójelekkel lehet igazad van, valamiért ez sosem marad bennem. Alapból az a bajom, hogy nem látom, hogy a script lefutna egyáltalán, nem látok az oldalon semmilyen manipulációt, és még a script hasznát sem sikerült értelmeznem, mert látszólag nincs benne logika.

    Szerkesztés: jahogyja, most látom, hogy van benne egy document.all feltétel, teljesen szét vagyok esve. :/ Akkor meg oda jutok a kérdésekkel, hogy miért kell ez a script egyáltalán, ha látszólag nélküle is jó minden, valószínűleg IE alatt is jó lenne, és pont a megléte okoz problémát? Egyébként nincs IE-m linux alatt, szóval ránézni sem tudok.
  • argos
    #14613
    Beraktam a () az onload után és most window.onresize=res; nem rendelhető a függvényhez!
  • Ability
    #14612
    Nem lenne szar ismerni a box-model szinteket, ugye? :P

    argos: A table és a TR alapértelmezett display tulajdonsága: 'table' és 'table-row'. Ezek ilyen hibrid elemek, a blokkszintű és az inline elemek tulajdonságaiból is örökölnek pár dolgot. Nem tudom mit csinálna, ha pl. kimondottan inline elemmé tennéd őket, lehetséges nem sok vizet zavarnának, viszont nem is értem minek kell módosítani (elrejteni). A másik jó dolog az a clientHeight, ami nem része a szabványreferenciának. Helyette az offsetHeight-t tulajdonságot használjuk. A harmadik, hogy berakhatnál az onload utáni függvénynév mögé egy () jeleket.
  • biomage
    #14611
    esetleg vedd ki az inlinet
  • argos
    #14610
    Köszi de nem jó így sem:( Errőllenne szó! A firefoxban szépen megjelenik,de az IE-ben nem.Segítsetek légyszi!
  • Ability
    #14609
    Ha valamilyen nagyobb, készre gyártott CMS, akkor szerintem biztos vannak hozzá külön telepítő-állományok is. Például install.php vagy setup.php? :)
  • MerlinW
    #14608
    Forrásból össze tudod mazsolázni az adatbázist:) Kicsit szöszölős, de megoldható:)
  • Krszti1160
    #14607
    Sziasztok.
    Egy kérdéssel kezdek itt
    Van egy oldal motorom, és nincs bele sql fájl, most mit tegyek?
  • biomage
    #14606
    ez a rossz: allit.style.display="none";
    így jó: allit.style.display="block";
  • argos
    #14605
    Sziasztok! Ez a script miatt nem jeleníti meg az IE a weblapot.Mi vlele a gond? <script type="text/javascript">
    window.onload=res;
    window.onresize=res;
    function res() {
    if (document.all) {
    magassag=document.getElementById("alapmagassag");
    allit=document.getElementById("magassagallit");
    allit.style.display="none";
    allit.style.height=magassag.clientHeight-258;
    allit.style.display="inline";
    }
    }
    </script>
  • Ability
    #14604
    Ühüm.
  • biomage
    #14603
    Hali

    Ez valami JS?, nyomok egy checkboxot és minden checkbox bepipálódik ill vagy ki.
  • Dj Faustus #14602
    "Ha jól tudom a függőleges közepelést: text-align:center-rel kell?"
    Nem. Vízszintesen szöveget pozicionál középre.
    Bővebben
  • Dj Faustus #14601
    Egy kérdést elegendő egy topikban feltenni és kapsz is rá választ.
  • BEE LEE
    #14600
    ez az első próbálkozásom css-ben, már ami az alapot (az egész oldal alapját) illeti. Tulajdonképp azért próbáltam beállítani, hogy lássam, mit mivel és hogyan kell állítani? a 30% csak próba volt.
    Azért is érdekelt, mert így azt jelenti, hogy viszintesen nem középen van, nekem pedig arra lenne szükségem.

    Ha jól tudom a függőleges közepelést: text-align:center-rel kell?


    köszi!!!!!
  • Malakai
    #14599
    Emiatt kérdeztem, mert ugye, ha csak design elem / "whitespace", akkor nem kell neki külön elem, vagy nem így, ha pedig mellékes tartalom, akkor valószinüleg csak ront a rajta, hogy változó szélességű.
  • Cat 02 #14598
    Gondolom valami háttérképet akar benyomni oldalra és azért kell, hogy növekedjen, bár azt meg be lehet rakni középre is, csak akkor ua lesz két oldalt.
  • Malakai
    #14597
    Mivel a 30% az változó szélesség a képernyőfelbontástól, az 500px viszont fix, így mindig változik, hogy mennyi marad szélen üres nagy felbontásnál, vagy éppen tolja át másik sorokba az oldalelemeket alacsony felbontásnál.
    Ha elkezded lassan kissebbre venni az ablakméretet láthatod, hogy lassan hozzáigazodik, aztán a jobb oldali sidebar átugrik a köv sorba.

    Egy aprócska kérdés miért szeretnél képernyőmérethez igazodó, növekvő oldalsó elemeket használni?
    Csak általában a tartalmi rész méretét szeretné növelni az ember a képernyőmérettel, és nem a mellékes elemeket, márha jól értelmezem a layoutodat. :)
    Furán néz ki nagy felbontásnál, teszemazt 1920-nál 500px tartalom, és van 2*760px mellékes rész (pontosabban 500px tartalom, 2*576px mellékes + 268px üres rész, amivel nem tud mit kezdeni a böngésző), akkor már inkább üres részek legyenek két oldalt, vagy persze növekvő tartalmi rész (maximalizálva, hogy at artalom azért ne csússzon túlzottan szét).
  • MerlinW
    #14596
    Használd az id-ket is:)

    <div id="container">
    <div id="header">Fejléc</div>
    <div id="left">Bal hasáb</div>
    <div id="content">Tartalom</div>
    <div id="right">Jobb hasáb</div>
    <div id="footer">lábléc</div>
    </div>
  • BEE LEE
    #14595
    amit css.html néven mentettem el, az a css rész, csak nem akartam css-ként felrakni. de hogy lásd: http://jokaiapartman.atw.hu/style.css.

    tehát erről van szó.

    köszi
  • Cat 02 #14594
    Nincs is berakva neki CSS.
  • BEE LEE
    #14593
    Hali!

    bár tudom, hogy ez a kezdő részbe való, de remélem nem gáz, hogy ide tettem: próbálkozom a css alapokkal és egy kérdésem lenne. van egy több részes dobozom, aminek a középső részét 500px szélesre állítottam a két szélső dobozt pedig úgy szeretném beállítani, hogy kitöltse a 100%-ot.
    (jobb szélsőn, szürkén léátszik, hogy "rövidebb").

    http://jokaiapartman.atw.hu/div.html
    http://jokaiapartman.atw.hu/css.html (ezt a css részt csak bemásoltam egy html részbe, hogy megtudjam mutatni).

    köszi a segítséget


  • MerlinW
    #14592
    Global csúnya megoldás. Küldd be paraméterként és látni fogja.

    function csokkent($quality, $wep){
    }
  • Lazarus
    #14591
    a függvényen belül:
    Global $wep;
  • Cat 02 #14590
    Van ez a kód. Az lenne a baj, hogy a csokkent függvény az nem látja a $wep[] tömböt. Tehát, ha az elágazásba rakom bele kiírja, de ha oda, akkor nem.
  • Malakai
    #14589
    Álláshírdetésekben is változó, hogy mit láthatsz szerintem, Symfonyt, Zendet, Cake-et, CI-t biztos láttam már hírdetésben...

    Számon nem tartottam, hogy melyik lehet a gyakoribb. :)
  • Cat 02 #14588
    De ha 'elvileg', elkezdek CodeIgniterezni, akkor nem lesz nehéz átszokni pl PHPcake-re nem ? (láttam 1 álláshirdetésben, hogy előnyt jelent, azóta filózom rajta, hogy jobb most mint később )
  • Malakai
    #14587
    Általános MVC tutorial?
    Inkább csak leírás lehet általánosságban az elképzelésről, mert minden rendszer máshogy valósíthatja meg.
  • Cat 02 #14586
    MVC tutorialod nincs ?
    (CodeIgniter video cast-om van, tutplus-ról)
  • Voyager5
    #14585
    1-2 link:

    JQuery-t tanulóknak
    Internet Explorer bugokkal ismerkedőknek
    Jövőbetekintőknek (CSS3)
    CSS float-ot nemértőknek
    Wordpress hívőknek
    Photoshop tanulóknak
  • lamase
    #14584
    nem vágom hogy tudom a . -al kezdődő hidden fájlokat CS4-be előhozni, régen volt egy view menüpont, most nincs meg, esetleg valaki tudja?
  • karajjj
    #14583
    ááá köszi a tippet, Firebuggal sikerült megoldani