22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #14782
    Semmilyen Verziókezelés Nincs.
  • joebacsi
    #14781
    milyen verziókezelőt használtok?
  • Blasta
    #14780
    Köszönöm szépen!

    Hülye fejjel átnéztem jópár file-t a wp-admin könyvtárban, aztán nem találtam semmit, így minden file-t felölírtam egy friss verzióval, de a köcsög virnyák még mindig ott volt a bejelntkezéskor.

    Ekkor mentem ki a gyökérmappába és megláttam a wp-admin.php file-t, na a vírusírtóm azt már meg sem engedte nyitni txt editorral sem :)
    Abban volt a bibi, már minden ok, köszönöm még egyszer!
  • Krszti1160
    #14779
    Ez kellet nekem :)
  • Cat 02 #14778
    Ha SG-set, akkor sehogy.
  • Dj Faustus #14777
    "Vagy a legnagyobb id-st ki írni?"
    Úgy van.

    "Valami program kóddal meg szánnátok?"
    $res = mysql_query ("SELECT nick FROM users ORDER BY id DESC LIMIT 1");
    $row = mysql_fetch_assoc($res);
    echo "Utoljára regisztrált felhasználó: ".$row["nick"];
  • Krszti1160
    #14776
    Vagy a legnagyobb id-st ki írni? Valami program kóddal meg szánnátok? :D
  • Krszti1160
    #14775
    Sziasztok. Hogyan tudom lekérni s ki írni php-ban, azt hogy ki regisztrált az oldalra útóljára?
    Előre is kösz a választ (ha valami nem világos lehet pm-et írni )
  • passatgt
    #14774
    js fájlok végén illetve index.html/footer.php/index.php végében keresgélj

    és keress rá wordpress security vagy safety kulcsszavakra és végezz el pár beállítást megelőzésképp
    http://www.noupe.com/how-tos/wordpress-security-tips-and-hacks.html

    illetve gépeden futtass valami spyware/adware keresőt, esetleg vírust, mert lehet hogy a saját gépedről fertőzi meg amikor ftp-zel

    ja és egy ftp és wordpress admin jelszóváltoztatás sem árthat, valami bonyolultra
  • Blasta
    #14773
    Sziasztok!

    Nem találtam aktív WP fórumot, így inkább ide írom, ha gond szóljatok!

    Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha a böngészőm (Chrome) egy Wordpress alapú blog ADMIN felületére történő bejelentkezéskor Malware programot detektál, akkor mely file/fileokat kellene átnéznem a szerveren, hogy kírtsam a kártevőt? Konkrétan átirányításokat eszközölt egy vírus valamely rendszerfileokban, de nem találom ezeket az átirányításokat.

    Gondolom a wp-admin mappán belül kell keresgéljek, de eddig nem találtam ott semmit, átnéztem 5-6 file-t már.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Flamer
    #14772
    nem megy úgyse. :|
  • bracsek #14771
    "és még egyszerűbben tudja elérni kedvenc holnapjait." a honlapok egyszerűbb elérését még ők sem merték megkockáztatni leírni, akkorát nem mertek hazudni.
  • CattiBrie
    #14770
    Ez nekem szól. Nálam még mindig IE6 van fent. :D
  • passatgt
    #14769
    no comment
  • Krszti1160
    #14768
    Okés meg van :D
  • Krszti1160
    #14767
    Active mező meg van, meg minden, csak nem admin felületen akarom aktiválni, hanem csak az adatbázisban az az a phpmyadmin-ban szeretném be írni hogy 1-és akkor beléphet.
    Azt a program sort amit írtál kipróbáltam, de akkor is belehet lépni, ha 0-van meg akkor is ha 1-van :S
  • Ability
    #14766
    .osztaly p {
    ....
    }

    Erre gondoltál? Az "osztaly" osztályon belüli P tag-ekre értelmezi a meghatározott CSS tulajdonságokat. Lehet ezt még tovább is bontani first-child és társaival...
  • Malakai
    #14765
    Text-indent? Az csak első sorra vonatkozik.
    Ezt is szeretted volna, cat?

    Mert nekem amit írtál abból nem derül ki miért nem adsz a paragraphnak paddingot (vagy text-indentet). :)
  • biomage
    #14764
    a divre raksz text-indent et
  • Cat 02 #14763
    Van egy bekezdésem és padding-ot adni neki (mármint a szövegnek, hogy a border-hez ne legyen olyan közel). Mondjuk lehet akkor átrakom div-be, annyira nem számít.
  • Malakai
    #14762
    Mit szeretnél pontosan?
  • biomage
    #14761
    rakj rá b tagot vagy span vagy mit tudom mit, és CSSn pedig meggátlod a funkcióját.
  • Cat 02 #14760
    CSS-ben lehet valahogy olyat, hogy egy classon belüli szövegre adok meg stílust ? (nem akarom külön div-be rakni a bekezdést (p))
  • Malakai
    #14759
    Jópofa, pár rounded cornerrel és gradientel.
  • Cat 02 #14758
    RSS
  • Voyager5
    #14757
    Igen tudom, Pesten is van szórás, ott is ki kell fogni. Csak itt a környékünkön (Esztergom-Dorog) már kb 10 éve ezvan, és fejleszteni sem akar senki, mert ezekre is előfizetnek, és 10-20.000 emberre új szolgáltató (aki megbolygatná a piacot) meg nemfog jönni, mert neméri meg neki. Ezzel szemben BP-en előbb-utóbb fejlődni fog, mert a piaci helyzet egyre szorosabb lesz.

    Nade, hogy on is legyen: CSS3 Raindrop
  • Malakai
    #14756
    Hozzáteszem, a fővárosban is teljesen változó, hogy hol milyen netet találsz.
    Spec nekünk vidéken jobb lehetőségek és több szolgáltató volt, mint itt ebben a házban, és ez a belváros pereme. :)
  • Voyager5
    #14755
    Azért mert rossz környéken lakunk :D.
    Nemnagyon van konkurencia és szar szolgáltatásért is kérhetnek sokat.
    Itt simán elkérnek 10K-t egy nyomorult 8Mb/1Mb-ért, a fővárosban pedig rendelhetsz 80Mb/25Mb-ot 4500-ért...
  • Cat 02 #14754
    login.php-ba

    #
    $sql = "SELECT * FROM users ";
    #
    $sql.= "WHERE (nick='".$nick."'";
    #
    $sql.= " AND jelszo='".$pass." AND active='1')";

    A user táblában pedig létrehozol egy 'active' nevű mezőt, alapértelmezetten legyen 0 az értéke (phpmyadmin-ban össze lehet barkácsolni). + csinálsz egy user_confirm.php (vagy ilyesmit :D), amit csak admin joggal lehet elérni (előtte nem árt létrehozni az admint, különben ... :D), és itt select * from users where active=0 val kiíratod azokat akik nem aktiváltak. Raksz melléjük egy linket user_confirm?kit=2342, a php-ba meg if (!empty($kit)) akkor updateled a $kit id-jű arcot.

    Én úgy tudom ott több az üvegszálas és belföldön van 50mb/s, külföldre meg 10mb/s. + vagyok román torrent oldalon és minden torrent maxxal jön :o (mondjuk magyaron is, de itt 1-2 seeder esetén is).
  • Terensz
    #14753
    Mármint kevesebb a szakadozó ADSL, vagy átlagban nagyobb sávszéleket kapnak, mint a magyarok, vagy stabilabbak a pont-pont mikró kapcsolatok Romániában? Azaz: hogyhogy ott jobb a net?
  • Krszti1160
    #14752
    Helló :)
    Off: Nálatok jobb a nett mint nálunk szóval nem vagytok elmaradva :D ON!
    Lenne egy kérdésem :
    Találtam a netten egy regisztrációs scriptet vagy mit :D na szóval, hozzá tettem egy sms-mezőt meg egy active mezőt...
    Azt akarom elérni, hogy az adatbázisnál minden felhasználónak én aktiváljam a számláját...
    Ezt hogy tudom elérni?

    reg_check.php register.php

    Ajánlottak egy ilyet (idézem a hsz-t): "Elég ha a regtáblában létrehozol egy mezőt. Így ezen regfile-al alapból 0 lesz.
    A beléptetésnél le kell kérned ezt a mezőt és ellenőrizned, hogy manuálisan átírtad-e 1-re vagy még 0."

    Ez meg van, de nem tudom a login.php-ba lekérdezni (még csak kezdő vagyok, s a netten nem találtam ilyet) login.php


    Valaki tudna segíteni? Vagy valami megoldást adni? Előre is köszönöm. Üdv.
  • Cat 02 #14751
    OFF: románoknál jobb a net mint nálunk :(
  • bracsek #14750
    Ahol napi sok millió nem 300 000 hanem 50 millán felül van látogató, ott a szöveges tartalom 1% a a képi vagy éppen videó tartalomnak... ha meg napi 30GB al nagyobb a forgalmuk nagyobb, a többi 70 terra mellett se nem oszt se nem szoroz az a 30GB neked sok mert annak látod, de ha megnézed komolyabb szervertermekben azért 50 terrás hálózati merevlemezeket használnak, és már itt romániában is 500Gbit ig el lehet elmenni extrém nethasználattal, ott nem fog számítani az a 30GB és tömörítés esetén meg kell +30% szerver ami csak a tömörítést végzi el több áram fogyasztás több költség ilyenekkel mint ez amit elmond lehet bánni, de nem éri meg és ezt minden webfejlesztő kezdte észlelni, mert már nem csak explorer firefox crome opera safari és társai vannak hanem mobil készülékek is, amik ugyancsak neki álltak nem mobil készülékekre készített weboldalak futtatására... így már nem érdemes megtenni hogy eltérj a kijelölt úttól és böngészőre bízd hogy van 3 paragrafusod egymás után vajon melyiket hol zárja be... a google is csak a fő és kereső oldalát optimalizálja amennyire tudja mert azt muszáj mert sokan vagyunk sokat akarunk, és brutális forgalmat kell lebonyolítson, de már nem html en sporol, neki látott és csak scritpet ír, mert a html nagyon hosszú, scriptekkel mindent hamarabb megold... csak megteheti mert van hozzá annyi fejlesztője, és nála 1 fölösleges karakter 3 új szervert jelent. Itt sgn meg mi a forgalom szerintetek :D Ne nevettes, mindenki feljönne aki magyar még akkor sem volna napi 20 milla letöltés :D mi az? semmi. 1 adatbázis szerver több száz ennél nagyobb oldalt ki tud szolgálni, főleg hogy itt nincs is adatmennyiség, mert az összes feltöltött anyag sem lehet 500GB a letöltésekre gondolván írtam ilyen sokat, mert ott lehet van, de ez több mint x+2 év eredménye és x nagyobb mint 10. és abból a soknak tűnő anyagból havolna ha 100Gb ami aktív tehát legalább 1 valaki letölti. Szóval unatkoztam, további jó szórakozást.
  • Cat 02 #14749
    CSS-sel, meg JS-tel van olyan.
  • phoenix1
    #14748
    Ha már lehagyják a záró tageket, akkor miért nem tömörítik inkább a kimenetet, az összes > és < tagok között lévő whitespace-t, sortörést, tabot eltávolítva, esetleg a html entities-ek eltávolítása és az oldal kódolásának átálításával utf-8-ra is csökkenne az adatátvitel és így lehet xhtml strict is amit aztán sokkal könnyebb lesz majd valamikor html 5-re "átalakítani".
  • lamase
    #14747
    Nem mindenképp azoknak szól, csak érdekesség. Bár nem is tudnád mennyi mindenre nemgondolnak, itt sg-n is elég nagy forgalom van, mégis tele az egész hibával (mysql injection)
  • ldavid
    #14746
    de aki ilyen nagyforgalmú site-ot üzemeltet, az biztos rájön magától is az ilyenekre, nem a gugeles srácoktól hall róla először :)
  • lamase
    #14745
    igazából az a probléma, ha egy livejasminhoz hasonló oldalba vannak benne ilyen szemetek, ahol kb napi 300.000ezer egyedi látogató van (lehet keveset mondtam), az pl 100 felesleges karakternél 30giga adatforgalom a szervernek. Nem mindegy.
  • ldavid
    #14744
    kérdés, hogy egy xMb/s kapcsolatnál mennyit gyorsít az, ha kihagyunk pár karaktert a kódból
    még ha sok is van belőle, szerintem akkor sem lesz jelentős mértékben gyorsabb
  • Cat 02 #14743
    Sima HTML még talán valid is.