22786
Html-, css- és php-help
  • ldavid
    #14982
    de ő nem is azt akarja :)
    szerintem elég középre rakni a centert, és a két szélsőnek nem adni meg méretet, a szélességet majd kitöltik
  • Cat 02 #14981
    Igen, próbáld ki. Méretezd át a böngészőt és megy. Épp emiatt, ha a teteje 100 %, szerintem hülyeség az alját fix méretűre rakni. Kivéve persze a header az valami info csík.
  • BEE LEE
    #14980
    Hello Srácok!

    Van egy ilyen felépítésem:

    header
    left, center, right
    footer

    a header és a footer 100% széles lesz, ezzel nincs gond.
    azt szeretném, hogy a center 800px széles legyen,
    a left és right pedig automatikusan egyforma.

    és még egy kérdés:
    ha 100% szélességet állítok be, akkor az minden felbontásnál
    teljes szélességű lesz?

    köszi a válaszokat!!
    ha
  • karajjj
    #14979
    2 éve érettségiztem, akkor még képszerkesztés nem volt, vagy tán valami paintes feladat talán, nem emlékszek már :D
  • Cat 02 #14978
    Szövegszerkesztés,Prezentáció,Weblapkészítés,Táblázatkezelés,Adatbázis kezelés(,képszerkesztés).
  • karajjj
    #14977
    most is annyi, ha ötösöd van asszem, de nekem a suli ingyen adta
    amúgy az érettségi középszinten most egy-egy word, excel, access, frontpage, meg powerpoint feladat
  • pxxl
    #14976
    kb én is akkoriban tettem le az OKJ-s vizsgát (röhej volt...), és 10.000 Ft-ért ki lehetett váltani az ECDL-t szval azóta ECDL van
  • Voyager5
    #14975
    Én még anno (2002) ilyen Word, Excel, DOS bullshitekből érettségiztem. Igaz akkor még nemvolt emelt szint meg ilyenek. De halál unalmas volt mert ált suli 4.től tanultam ezeket a M$ alkalmazásokat, még win 3.11-en :D
    Legalább akkor valamit azért komolyodott a dolog 8év alatt :D
    De ez a usemap azért szíven ütött :D
  • Cat 02 #14974
    Létrehozni egy vázat és kb csak a tartalmat kellett változtatni. Illetve a linkelést leszedni a menüben, hogy magára ne mutasson.
    usemap meg csak 'reklámcím' volt. Egy olyan cuccot be kellett rakni a forráskód aljába (előre el votl készítve) és nagyjából csak az img tag-be kellett beírni, hogy usemap="#hal" (ez így le is volt írva :D)
    SQL-ben még volt 1-2 parás, amin gondolkozni kellett (halmazos, meg group by-os eredményre még egy group by, de ugye Access az olyan köcsög, hogy mindenért hibát jelez)
  • karajjj
    #14973
    loool :D
  • Voyager5
    #14972
    Usemap? :D
    Légyszi írd le milyen feladatok voltak, csak kiváncsiságból. :)
  • Cat 02 #14971
    OFF: emelt infon első feladatban csak weblap szerkesztés volt, 0 Word!!! :D 1 órás feladattal kész voltam 10 perc alatt, jó is ez a HTML :p Pl aki csak szerkesztőben tanult, az nézhetett, hogy mi az a usemap
  • karajjj
    #14970
    hát azért ez már szép teljesítmény, bár tuti, hogy bele kell tanulni a használtába
  • CattiBrie
    #14969
    Én a billentyűzettel való kattintgatással való kódolás híve vagyok. Mind PHP, mind jQuery, mind HTML/CSS. Tudom, maradi. :)
  • passatgt
    #14968
    mac-en a coda a legeslegkirályabb:)

    illetve espresso jobb, csak az sajna nagyon bonyolítja az ftp-s szerkesztést, az nem jön be, de offline-ra kitűnő
  • Cat 02 #14967
    Akit nézek az mindig TextMate-tel nyomul, az jónak tűnik.
  • MerlinW
    #14966
    Kattintás nélkül is kivitelezhető, gondolom a prezentáció miatt csinálta így:)
  • Cat 02 #14965
    Sok a kattintgatás :s Mondjuk ha megszokja az ember okés.
  • MerlinW
    #14964
    Ez pedig egy DW CS5 JQuery Toolset bemutató:

  • MerlinW
    #14963
    Zend Studio konkrétan egy PHP fejlesztő környezet a legjobbak közül. Emellett miután Eclipse-en ül, lehet vele sok mást is csinálni (bármit) Java, JSP, ASP, .NET, ami csak kell.

    Zend:





  • Dj Faustus #14962
    " Hogy ugye van egy PHP fájl, azt fogja a szerver, lefordítja, majd futtatja. Namármost, nem lehet megcsinálni, hogy egyszer fordítsa csak, ne minden oldalletöltésnél ?"
    A PHP által generált kimenetet irányítsd át egy állományba, és azt nyisd meg a böngészőben.
    Például a Wordpress blogmotor NextGen Gallery modulja ilyen módon generálja az indexképeket.
    Vagy ott a kimenet gyorsítótárazása (egy másik cikk).
  • Culram #14961
    Hát amit eddig a HTML5-ből láttam a DW CS5-ben, az egyenlő a nullával, de mind kettőt még csak moost kóstólgatom. Kezdetnek a HTML5 tag-eket nem is ismeri. pl.: <nav>,<section>,<article>,<header>,<footer>
  • Cat 02 #14960
    Én most Aptanat használom, eddig tetszik. Mondjuk még nem tudtam rávenni, hogy CSS3-at is "támogassa" (ismerje).
  • CattiBrie
    #14959
    Oké. Én meg csak azt szerettem volna tudni, hogy amit művel, az valid-e. Szerintem az a Dreamweavert, amit én 12 éve láttam :D az nem azt generált. De ha véletlen az is volt, dobtam a szemétbe, hiszen teleszpemmelte a kódot. Az egy kaka volt. Remélem, azóta azért fejlődött. Bár hirtelen nem fogok áttérni. Bár megsasolnám, ha véletlen valaki hozzám vágná.

    Mondjuk én a Zend Studio-t sem ismerem.
  • Malakai
    #14958
    A PHP Classesen van egy nemrossz cikk a compilerekről.
    LiNK
  • Voyager5
    #14957
    Aha köszi. Sejtettem, hogy cirka 500-600K körül van, csak azthittem, hogy esetleg valahogy meglehet úszni olcsóbban :P.
  • Cat 02 #14956
    Facebook power



    Jaigen, ez más, de meg akartam kérdezni. Hogy ugye van egy PHP fájl, azt fogja a szerver, lefordítja, majd futtatja. Namármost, nem lehet megcsinálni, hogy egyszer fordítsa csak, ne minden oldalletöltésnél ? (nem vmi ilyesmit csinált a Facebook is (tudom, ő C-re átírta vagy valami hasonló))
  • MerlinW
    #14955
    Csúnya lenne, ha nem azt generálna ~90ezer forintért:)

    Egyébként egy szóval sem említettem a webszerkesztő részét. Elsősorban a szerveroldali fejlesztő részéről beszéltem. Az ilyen kattintgatós oldalkészítés meghagyom az amatőröknek:)

    Developer módban kb azt kapod mint Zend Studioban, csak kicsit többet.
  • CattiBrie
    #14954
    Es valid kodot general?
  • MerlinW
    #14953
    Teljeskörű és kényelmes CSS, XML, XSL, HTML5, Javascript, ASP, PHP, JSP integráció, realtime debug és CSS feldolgozás, automatikus kódtisztítás, javítás, letisztult help rendszer, hasznos template-ek, SQL táblaszerkesztés, automatikus SQL kódgenerálás, PHP/ASP/JSP recordset-ek, Spry object-ek, egyéb előre definiált PHP/Java objektumok, unit include követés, stb.

    A CS4 is jó volt már, CS5 még okosabb, kényelmesebb. Még ha nem is használtam soha, nyomogattam kíváncsiságból eleget:) Lehet valamikor megpróbálok vele dolgozni, mert jóságosnak tűnik.
  • karajjj
    #14952
    de mi ennyire jó a Dreamweaverben?
  • Culram #14951
    Miért? Mit művelt vele?
  • MerlinW
    #14950
    Az. 2600$ (~560ezer Ft) Mielőtt csodálkoznátok nem mint magánszemély vettem:)
  • Voyager5
    #14949
    Mármint az MC az a master collection? (nem vagyok képben)

    Mennyibe fájt?
  •  castor
    #14948
    köszi!
  • passatgt
    #14947
    annyira jó?:)
    amúgy ez a live cucc jó lenne, de sajna mi párhuzamosan szoktuk csinálni a dolgokat, így meg gondolom állandóan összekeverednének a dolgok, mindig felülírnánk egymást
  • CattiBrie
    #14946
    HTML Validator
  • Dj Faustus #14945
    Html Validator 0.8.6.1 Firefox-kiegészítő
    HTML Tidy
    Web developer Firefox-kiegészítő - ez meg a W3C online szolgáltatását használja - jó lokális állományokhoz is, az online felület tud javítani is
  • Cat 02 #14944
    Firebug vagy mi ?
  • CattiBrie
    #14943
    Van FF addon, ami megmondja hol a hiba.