22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #15022
    Anti táblások, de ha táblázatos adatok vannak akkor én aszt használok hozzá.

    Az enyémek mind ilyenek:



    Az az egyedüli link az a Copyright arra rájöttem már :D
    Tetszik még a fentin az a két egymásba ágyazott táblázat aminek 1-1 cellája van és benne egy üres div :D
  • karajjj
    #15021
    hát most pl tabellát mivel csináljak? :D
    amúgy
  • Cat 02 #15020
    Táblázat 4 prezident ? :D
  • karajjj
    #15019
    benyomtam a szakdogámat :D
    5 perc után így nézett ki, de nem volt kedvem megvárni a végét

  • pxxl
    #15018
    jah lehet.

    joomla-s oldalt pl nem is mutatja.
  • CattiBrie
    #15017
    Igen ezt láttam. Ez volt az első. :P Ebből (is) próbáltam következtetni. :)
  • MerlinW
    #15016
    blue: for links (the A tag)
    red: for tables (TABLE, TR and TD tags)
    green: for the DIV tag
    violet: for images (the IMG tag)
    yellow: for forms (FORM, INPUT, TEXTAREA, SELECT and OPTION tags)
    orange: for linebreaks and blockquotes (BR, P, and BLOCKQUOTE tags)
    black: the HTML tag, the root node
    gray: all other tags
  • CattiBrie
    #15015
    Én is kaptam egy fekete pontot. :))
    Szerintem azért, mert Java generálja az oldalt.
  • pxxl
    #15014
    forráskódban van sokminden nemtom mért dobta ki ezt
    nézd meg neked mit mutat
    (http://www.aharef.info/static/htmlgraph/)
  • CattiBrie
    #15013
    <html>
    </html>


    ?

    :)
  • CattiBrie
    #15012
    Hm. Jól gondolom, hogy balra a szürke "gömb" lesz a head rész mindkettőnknél? :)
  • pxxl
    #15011

  • pxxl
    #15010
    nálam ez az egyik oldal :)
  • CattiBrie
    #15009
    Ilyen lett az egyik weblapom. :)


  • pxxl
    #15008
    faja :D index.hu-val kb kiakasztottam a melós gépet :D (amd 64 x2 4000+)
  • CattiBrie
    #15007
    Ez tök jó!
  • joebacsi
    #15006
    Websites as graphs
  • Voyager5
    #15005
    Köszi.
    Talán megírnám 2esre.
  • bracsek #15004
    Én döntsem e el hogy melyik pontokat vizsgáljam? inkább a randomra bízom, tegyen amit akar.

    Meg ha hülye a kép akkor meg ugyanaz a hiba nem igen állítható elő többször. :D alias nem vagyok megfogható hogy hibás az algoritmusom :D
  • bracsek #15003
    Nem én fogom feltölteni és valószínűleg több száz ajtó lesz feltöltve, és miért kényszeríteném a feltöltőt arra hogy megállapítsa hogy világos vagy sötét az ajtó.

    Fél órát még rá áldoztam 500 random pontot választok és számolok rgb átlagot és ha 170 felett van az átlaga, akkor sötét háttéren jelenítem meg. Még egyszer köszönöm az ötleteket, kész van(vagy 30 mintaképpel kipróbáltam és mindnél jól döntötte el hogy milyen kell legyen a háttér színe) jöhet a következő feladat.
  • MerlinW
    #15002
    Persze hogy lehet (BLOB). Egyébként a teljes kép analízisére és annak tárolására értettem:)
  • MerlinW
    #15001
    Remélem:)
  • Cat 02 #15000
    Lehet képet tárolni MySQL-ben ? Cool :D
  • Malakai
    #14999
    Gondolom a vizsgálat eredményét és a kép elérését értette ezalatt... :)
  • MerlinW
    #14998
    Yeah, az igen gazdaságos egy 2-3MB-os kép esetében:)
  • Cat 02 #14997
    Nézd végig az egészet és tárold SQL-ben, gondolom úgyis onnan jön majd a kép.
  • Malakai
    #14996
    Abszolút kép függő, hogy az a 64 pixel mennyit ér, lehet ugyanannyit mint egy pixel, pl ha van 4+ pixel méretű border a képen. :)
    De ahogy írtam attól függ, hogy mi a fontos, az egész képre nézve, vagy csak a szélekre. A szélekre is azért írtam plusszba a felezőket is, mert ott is előferdülhet, hogy teszemazt sötét hátteren egy világos tárgy van fotózva, ami nagyrészt kilóg a széleken, de a sarkokat pl nem érinti. :) Persze még ez se 100%-os..

    Ha az egész képet figyelembe kell venni, akkor se feltétlen kell minden pixelt vizsgálni, vagy akár random se muszáj, lehet akár minden x-edik oszlopot és minden x-edik sort, valószinüleg az is korrekt eredményt fog hozni.
  • bracsek #14995
    Fát fogok vágni :(( Na mind 1, amúgy a 4 sarka nem jó mert pont Ajtókról van szó, és ha a négy sarkát lopom ki, akkor soknál az árnyékból veszek meg keretből meg ilyen finomságokból és az szívás lenne, tehát fát fogok vágni, és random 500 pontot veszek és megnézem hogy #787878 nál nagyobb vagy kisebb az átlaga. Nem annyira szép, de működő lesz.

    Köszönöm a válaszokat, éreztem hogy valami olyat keresek ami nincs :(
  • MerlinW
    #14994
    Ezért tanácsoltam a négy sarkot. Felbontás megállapítható, 4x(4x4) azaz 64 pixellel a kép minden sarkából már jó eséllyel megállapítható a kép árnyalata. Persze vizsgálhatók a szélek is, az úgy már 256 pixelnyi infó.

    A 256pixel színkódja alapján pedig már arányosítható a dolog. Miután szerveroldali a dolog, pikkpakk megvan a matek, esetleg képenként le lehet tárolni mellé metafájlban, így minden képet csak egyszer kell vizsgálni.
  • Malakai
    #14993
    Végigloopolni az egészet tényleg sok lehet, főleg GD se a leggyorsabb, de sarkok se a legjobb, hisz a kép szélén lehet egészen más árnyalat, mint a közepén. Persze attól függ mire kell, ha a kép széle a fontos pl háttérnek, akkor a sarkok (meg esetleg az élközepek) jók, ha az egész kép lényeges, akkor pedig inkább véletlenszerűen az egész képről választani pontokat.
  • Malakai
    #14992
    ImageMagickel nem tudom, de GD-vel szerintem csak favágó módszerrel. Végigloopolsz a pixeleken, lekérded azok színét, a színből ugye már kiszámolod a brightnest/valuet és ezt átlagolod.
  • MerlinW
    #14991
    Megvizsgálod a kép első pár pixelét a bal felső sarokból indulva, majd az RGB értéke alapján eldöntöd milyen árnyalatú a kép. Még tutibb, ha mind a négy szarkából vizsgálsz mondjuk 4x4 pixelt.

    Itt egy hasonló megoldás

    RGB csatornák különválasztása PHP-val
  • Cat 02 #14990
    Lövésem sincs már hol olvastam, de mintha lett volna benne canvas szó :D
    Lehet pyro tud róla valamit, Clearbox miatt.
  • bracsek #14989
    Nem számít jó az is, ide vele :D
  • Cat 02 #14988
    JS-tel láttam olyat h olyan hátteret kap a kép amilyen színű, de az meg ugye nem szerveroldali
  • bracsek #14987
    Nekem egy olyan segítség kellene hogy ImageMagick-kal vagy GD vel hogyan lehet eldönteni hogy egy kép inkább világos vagy inkább sötét, mert az alapján kellene hátteret tegyek neki, és nem találom meg rá a megoldást, tudom google, de még arra sem jöttem rá mire keressek.
  • BEE LEE
    #14986
    Cat 02, ldavid

    köszi a segítséget!
  • CattiBrie
    #14985
    Ez a 10. feladat csak arról szól, hogy tudd használni a kódot. Átlásd, hogy mi hol van, melyik az img tag. Nem kell tudni hozzá, hogy mi az a "usemap".
  • Cat 02 #14984
    Tess.
  • Agy Halott #14983
    Hello!

    .htaccess problemam adodott. A lenyeg, hogy van ket php kodot tartalmazo kepfajlom (file1.png, file2.png) es htaccess-ben szeretnem beallitani a kimenetet. Magyarul azt szeretnem, hogy a png kiterjesztesu, php kodot tartalmazo fajlom kepkent jelenjen meg. Termeszetesen a fajlban is ugy van megirva a kod, hogy kep a headerje.

    <FilesMatch "(file1|file2)">
    SetHandler application/x-httpd-php
    </FilesMatch>


    Gondoltam ezzel kellene, am nem mukodik. Harom eset forog fent:
    1. png kiterjesztes, .htaccess feltoltve = nem jelenik meg a kep, azt irja hibat tartalamaz

    2. php kiterjesztes, .htaccess feltoltve = le akarja tolteni a gepemre a filet

    3. php kiterjesztes, .htaccess nincs feltoltve = megjelenik a kep

    Legyen szives vki segiteni. Koszonom!