22786
Html-, css- és php-help
  • Terensz
    #14862
    Én anno 1x akartam ilyesmit és az a szerver pont nem engedte, hogy file-t hozzon létre a php. Amúgy htaccesből meg lehet oldani, hogy csak ő lássa, de akkor má' mé'nem mysql? Mert ugye ott a másik 2 érv mellette.
  • Cat 02 #14861
    Mert nincs mindenhol SQL támogatás ? Meg gondolom nem tudja mi az :D
    Ám ha megadom neki, hogy csak a létrehozója nézhesse akkor biztonságos nem ? (ugye akkor csak a 'php' tudja megnyitni, mert ő hozta létre)
  • Terensz
    #14860
    Egyet árulj el: miért jobb a txt, mint a mysql? A txt lassabb, nehezebben kezelhető és mások is láthatják.
  • MerlinW
    #14859
    php.net -> fopen, fwrite, cookie, stb.

    Hekkelésben nem segítünk:)
  • Vorpal
    #14858
    A php az ami kell neked. Az meg tudja ezt oldani.
  • bracsek #14857
    kéri ember kéri, látszik rajta hogy kéri, arculattervezés felső fokon, puff, locs.
  • Ability
    #14856
    senki sem fog segíteni benne
  • Krszti1160
    #14855
    Sziasztok. Megint én...
    Hogyan tudok egy olyat csinálni, hogy egy belépésnél amikor rá kattintok a belépés gombra akkor egy txt-be elmentse a felhasználó nevemet és a jelszómat?
    Szóval: Felhasználónév: (Ide be írom a fh-nevem) Jelszó:(ide be írom a jelszóm) és rá kattintok a belépésre és az be írja pl egy felhasznalo.txt-be. Na most ennek adnék egy 777-es atributot.... Na erre valami program kódot tudnátok adni, hogy hogy tudnám ezt meg oldani? Előre is köszönöm :) Üdv :)
  • pointer4
    #14854
    Köszke!
  • MerlinW
    #14853
    cSuwwi SG-s script oldala
    SG script topik
  • pointer4
    #14852
    Na igen, ha én így jutottam volna ehhez az infóhoz, akkor nem is kúrom szét a topicomat :D Egyből azt a sort írom csak bele, mint ahogy most is van. De mint kevésbé szemfülesnek, egy másik oldal forráskódjából ez nem derült ki számomra.
    Amúgy ilyen trükköknek van valahol topicja? Mert sehol sem találtam eddig.
  • MerlinW
    #14851
    Miért pakoltad bele a komplett js tartalmat? Így lassabb, nincs cache-elve, stb. Elég lett volna ennyi:
    <script type="text/javascript" src="http://.../ultimateInsertTool.js"></script>


    A másik, hogy cSuwwi egyetlen dolgot kért a kód falhasználóitól, hogy hagyjuk benne a leírását. Ezt te alaposan eltávolítottad..
  • pointer4
    #14850
    Még egyszer köszi, már minden megy! :)
  • Ability
    #14849
    Szyvcsypuszcseee. :D (Y) Kicsit idiótán magyaráztam, meg nem is jártam utána pontosan a hibának, de hát agykúrás napom volt, legközelebb screenshot-ot mutatok majd. :D

    #14848: ne tedd bele egyáltalán. Hülyén is néz ki, mert a lentebbi űrlapot eltűntetni problémásabb (mindenki lusta lenne rá), illetve ha átírogatsz ilyen ID-ket, akkor valószínűleg nem, vagy hibásan fog működni. (Nem néztem meg milyen id-t írtál át, de szinte biztos. Van egy sanszom hogy jó SG féle megoldással az topik id-je van benne, aztán lenne meglepetés, ha egy másik topikba menne a hozzászólás.)
  • pointer4
    #14848
    Amúgy hol lehet a hiba? ide illesztettem bele alulra ezt.
    Mit változtassak, hogy ne legyen anomália ? :D Azon kívül, hogy a topic id-jét kicserélem még.
  • pointer4
    #14847
    Yuppie :D Igen a textarea indulás és valami ellenorzokod közötti részt kukáztam, gondolom az a kód vonatkozik az adott topickra, és így kinulláztam :D
    Köszke! :D Isten vagy :D
  • Ability
    #14846
    Előzőből az első pontot próbáld ki, a többit vedd semmisnek, akkor még nem láttam a kommented. Ha nem segít, akkor: a textarea között levő tartalommal van a baj, dom editorral a forráskód elején és végén levő '<textarea> ... </textarea>' között levő tartalmat ürítsd ki. Utána az első pontban levő módszerrel elmented. A lényeg, hogy előszőr ürítsük ki valahogy az egészet, hozzuk működőképes állapotba, utána szépen újra lehet próbálni hiba nélkül. Minden esetre a hiba okozója, hogy a fórum fejlécének egy részét raktad bele a fejlécbe. FORM és TEXTAREA elemekkel együtt, legközelebb ezt kerüld el. (Amúgy poén hogy kettő kommentíró van topikban. :D)

    ui.: ha úgy egyszerűbb, akkor a 10. sorban levő első <textarea> után szúrj be egy '</textarea>' tag-et. Arra ügyelj, hogy ne textnodeként értelmezze, tehát a művelet után egy üres szövegdobozod legyen, a többi anomáliát szard le. :P
  • Ability
    #14845
    1.: mentsd ki az ottlevő tartalmat, utána a nagyobb szövegdoboz tartalmát töröld ki teljesen, majd mentsd el (rövidcím mezőbe beleállsz-> enter).

    ------------------ Ha ez nem jó, akkor: -----------------------

    Amúgy annyi lenne a lényeg, hogy dom editorban kikeresed a két mezőt.

    - Az egyik egy input: '<INPUT TYPE="TEXT" SIZE="50" NAME="title" VALUE="Szavazós topik TESZTELÉS">'

    - A másik egy textarea: <textarea>...</textarea>

    Az elsőnél az lehet probléma, ha egy váratlan macskaköröm szétroncsolja a szerkezetét. A másodiknál csak szimplán ürítsd ki az egészet (előtte mentsd ki!).

    Utána beleállsz a rövidcím mezőbe és enterrel elküldöd azt. Ellenőrizni kellene még a FORM tag-et is, lehet arra is kihatással lesz valamelyik script.

    A lényeg, hogy felülbírálva, trükközve üríteni kellene az egészet, aztán újrakezdeni, de hiba nélkül. :)
  • pointer4
    #14844
    Igen.
  • Ability
    #14843
    Kezdetben a karabantartás oldal forráskódját mutasd meg valahogy. Péládul ide mentve és belinkelve.
  • pointer4
    #14842
    Nézegettem ez a firebug dom-ot, valamit sikerült is vele variálni, de nem sikerült rávennem hogy visszaírja az új a tartalmat, ahhoz már buta vagyok.
    A kamu űrlap postot, meg hasonló okokból nem tudom hogy álljak hozzá.
    Hogy tudnám megmutatni azt jól, hogy mit manipulál az oldalon?
  • Ability
    #14841
    Látnom kellene hogy hogyan manipulálja a karbantartás oldal működését. Legvégsőbb esetben egy firebug dom editorral korrigálni a helytelen részeket, esetleg kisöpörni a felesleget. Másik megoldás így látatlanban, hogy küldeni egy kamu űrlap posztolást.
  • pointer4
    #14840
    5let ?
  • Ability
    #14839
    Jól beszúrtad a beszúró mező kódját. :D Itt a probléma.
  • pointer4
    #14838
    Szerintem nem ugyan arról a topic-ról beszélünk, a kép miatt félreérthető voltam :) :D


    Konkrétan ilyen a karbantartás...
    Csak nem akartam evvel kezdeni :)
  • Ability
    #14837
    Nekem teljesen jó, annyi hibát veszek észre az oldalon, hogy a form-ról hiányzik az action paraméter, ami bár hibának számít, de mindegyik böngésző le szokta kezelni. Másik böngésző alól próbáld, lehet nem tetszik neki, vagy valamilyen extension bekavar. Legvégsőbb esetben Firebug dom editor része. :D

    Mellesleg: Javascript nincs letilta nálad?
  • pointer4
    #14836
    A gomb ott van, csak teljesen mást csinál (konkrétan elküld egy honlapra).
    Enter-re, meg visszaírja az eredeti szöveget ha változtattam volna rajta, nem csinál mást.
  • Ability
    #14835
    Nem értem a kérdést. Nincs ott a gomb? Akkor kattints bele a rövid cím mezőbe, majd ott nyomj entert, elvileg így ugyan úgy posztolja az űrlapot.
  • pointer4
    #14834
    Sziasztok.
    Ez most lehet fura kérdés lesz, segítsetek nekem :D
    Van ugye a topic karbantartás ablaka

    Hogy lehetne a Mehet gomb funkcióját máshogy kiváltani? (el van tűnve-magyarosan)
    Valamit nem lehetne az url cim mögé biggyesztve, enter leütéssel trükközni ?
  • MerlinW
    #14833
    Vagy Adobe Acrobat Professional, vagy google. Van számtalan kis pdf cseszegető alkalmazás. Keress rá pl. a "pdf merge" szópárra.
  • QuippeR
    #14832
    readerrel sehogy, mivel ahogy a neve is mutatja, az mindössze egy olvasó-program.
  • BEE LEE
    #14831
    Hali Srácok!

    Tudom, hogy eze egy HTML fórum, de nagyon sűrgősen segítségre lenne szükségem!

    Tudja vki, hogy adobe acrobat reader-ben hogy tudok olyat produkálni, hogy van 3pdf file-om és azok egy file legyenek 3egymás alatti lapon?
    Remélem értelmesen írtam :)

    köszi a segítséget!!!
  • bracsek #14830
    ha megszabadulunk a 6 ostól már nyert ügyünk van :D de egy előző hozzászólásomban elmondtam hogy hogyan látom én az egész böngészőprobléma megoldását.
  • CattiBrie
    #14829
    Nem is hihetetlen. Üzlet. Sok pénzért.. Nyilván kapnak érte, nem keveset..

    Azaz simán megéri nekik letojni, amit ezután gondolnak róluk az olvasók.
    Főleg, ha utána még beszélnek is róluk. :)
  • pyrohun #14828
    Meglehetősen szánalmasnak tartom egy egy index, országunk egyik legolvasottabb online hírportálja arra buzdít, hogy az olvasó egy - a már megjelenésekor is(!!) - elavult, lassú, bugos, szar böngészőre váltson. Komolyan mondom, hogy ez hihetetlen...
  • Krszti1160
    #14827
    Hát ezt már nem tudom, nem vagyok valami profi :D
    #14825 Tessék csak Tessék :P
  • biomage
    #14826
    De plz csináld meg
  • Cat 02 #14825
    Designt ne csináljuk meg helyetted ? :D
  • biomage
    #14824
    ha fölül van, akkor praktikusabb ha a legújabb hsz listázza legfölülre, de hogy oldjam meg a topik kilistázást akkor? mármint a lapozót a topik neve alá, az 1 mihez menjen? a legújabb hsz oldalára? :)
  • Krszti1160
    #14823
    Szerintem a legjobb, ha felül van, mint itt...
    Más fórumnál új ablakban nyillik meg a textarea, és az szerintem nem olyan jó. Így ha felül van, akkor látható amit írtak, lehet másolgatni az új hsz-hez és ez így praktikusabb :) (de ez csak az én véleményem :))