195
az
  • blackgamer
    #195
    ugye demo nem jelent meg?
    pedig úgy játszanék most valami jó középkorival
  • Botond #194
    Europa Universalis 1-2 nagyon jó játék volt,és az is Paradox-os pl
  • PREMIERE1
    #193
    Amúgy:

    Ü²Ü Ü Ü Ü Ü Ü
    °Ü Ü ß Ü ÜÛ ÜÛ ßÜ ²Ü Ü ²Ü ²Ü
    ²²Ü ܲ Ü²Ü ß²ß ßÜ ÛÛ² ÛÛ² Û² ÛÛ² ß²ß ÛÛ² ÛÛÛ Ü
    ß Ü²ÛÛ Ü²Û°Û²Ü ÜÛÛ ß߲ܰ ß߲ܰ Üßß ÜÛ²ß ÜÛÛßÜܲÛß Ü²
    ÜÜÛÛ ÜßÛÛÜÛÛÛÛ ÛÛÛ²ÜÛÛÛÛ Ü²Ü ²ÛÛÜ Ü²Ü ²ÛÛÜ Ü²²ßßÜ ÜÜÛÛßÜÛÛ²ß ÛÛÛ ²ÛÛ
    ÛÛÛ ÛÛ² ß ÛÛÛ ÛÛÛ ß ÛÛÛ ß °ÛÛÛ ß °ÛÛÛ ²ÛÛ ß²ß ÛÛÛ ÛÛÛ ±±± ÛÛ²²ÜÛÛÛ
    ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ±±± ÛÛÛ ±±± ÛÛÛ ßß²ÜÜ ÛÛÛ ÛÛÛ ²²² ÛÛÛ ßÛÛÛ
    ÛÛÛ ÛÛÛ ÜÛÛÛ ÛÛÛܲÜÛÛÛ ²²² ÛÛÛ ²²² ÛÛÛ Ü²Û ÛÛ² ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ
    Ü ÛÛÛ ÛÛÛÛß ÛÛÛ ÛÛÛ ß ÛÛÛ ÛÛÛÜÛßß ÛÛÛÜÛßß ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ²²² ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Ü
    ß²²ÛÛ ßÛÛ ÛÛÛßÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛß Ü ÛÛÛß²²Ü ÛÛÜ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛßÛÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛÛß
    ÛÛÛÜÛÛÛ ÛÛÜ ÜÛÛÜ ÛÛÛ ÛÛÛ Û²Ü ÛÛÛ ²ÛÛ ÛÛÛßÛÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÜ ÛÛÛ ÛÛÛ Ü
    ܲÜÛÛß ÛÛÛ ÛÛÛ²ÛÛÛ ßÛÛÛÛ ÛÛÛ ÜÛÛ ÛÛ² ÛÛÛßÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛÛÛÛÛ ÛÛÛß²ß
    ß ÛÛÛ ÛÛÛ ßÜÛÛÛ ßÛ² Ü ÛÛÛ ÛÛÛ ß²ß ÛÛÛ ÜÛßÛÛÛ²ß ÛÛÛ ÛÛ² ÛÛÛ ß²Û ß²Û
    ßß²²Ü ß²Û ß² ß²²ÛÛ ÛÛ² ß²ß ÛÛ²Ûß ßß²ÛÜ ßÛÛÜÛß ßÜ
    ßÜ ² ß ÜÛß ÛÛß ßÜܲ²ß
    ° °°°°°°°°°° ° Ü²Ü °°°° ° Ü²ß °°°° ²ß iMMERSiON ²ÛÛß °ferrexsac °
    ß ²²Û ß ß²
    ßÛ ß
    ß
    ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
    ³ Crusader Kings (c) Paradox Entertainment ³
    ÀÂÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÂÙ
    ³ ³
    ³ Date : April 5, 2004 Protection : - ³
    ³ Size : 1 CD Game Type : Strategy ³
    ³ ³
    ÚÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁ¿
    ³ Requirements : WIN-98/ME/2000/XP, P3-450mhz, 128mb ram, DirectX9 ³
    ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

    [ Release Notes ]ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ÄÄ Ä ú


    You are the leader of a glorious dynasty. Amass prestige and piety
    and the world will whisper your name in awe. Increase the greatness
    of your lands and your treasure coffins, build Cathedrals and
    Castles, and combat Highway Robber Bands and defecting vassals.
    Introduce laws and set taxes, interact with hundreds of countiers and
    nobles. Historical multiple-choice events will spawn from the actions
    of your monarch.
    Can you organize defence at home while mustering a great army?
    Will you concert other monarchs, and the Pope, under your
    leadership to liberate the Holy Land? Do you have what it takes to
    become a Crusader King?

    Features:

    * Take control of one of the Great Christian Dynasties of Europe and
    forge the bonds of your vassals from a circle of friends into a
    Nation. Play Dynasties as the Houses of Normandy, Gorm, Stenkil,
    Rurik, Capet, Salian, Luxemburg, Navarre, Piast and the Ducas.

    * Nearly 400 years of gameplay! Play the campaigns of the Hundred
    Years War, the five Crusades, and the Mongol Wars. Meet Richard
    the Lionhearted, Salasin and Subotai.

    * Play on a beautiful map that spans from Iceland in the West to the
    Urals in the East and the deserts of North Africa in the South.

    * Optimized for Multiplayer - Crusader Kings rénables players to
    easily meet over the net.

    * Specially composed musical score by Inon Zur truly brings the Dark
    Age to life.

    * Intuitive interface, tutorial and manual - a great gaming experience
    for Novice and Hardcore gamers alike.

    * This real-time game can set at pause at any time or any given event
    to give players time for planning, creating a "semi-real-time"
    environment.

    * Multiplayer allows for up to 8 players to battle for Prestige and
    Piety over LAN and Internet.

    Nyitottam neki egy forumot ...
  • PREMIERE1
    #192
    Korrekt jellemzés!

    Árak.

    A CD Galaxis árai mindig is magasak voltak. Amúgy pont emiatt a tendencia miatt kezdtem el nem venni CD-ket - nem csak game, hanem music stb. - mert egyszerűen iszonyat mekkora hasznot próbálnak beszedni érte a terjesztők. EZ NEM FAIR! :( Megfogadtam, hogy csak arra adok ki pénzt - zene, játék, film -, ami normális áron kapható itthon, vagy egyszerűen megveszem külföldön.
  • SacroSanctus
    #191
    Nos nagy Lords of the Realm rajongóként gondoltam megosztom veletek a 3. részhez kapcsolódó tapasztalataimat, arra az esetre, ha valaki még nem probalta a jatekot, esetleg kivancsi nehany erdekesebb tenyre, vagy csak epp nincs jobb dolga :)

    Szoval nekem is volt (bal)szerencsém kipróbálni ezt az állítólagos Lords of the Realm 3-at és óriásit csalodtam.

    Nem a magyar boltokban kapható változatot vettem meg, hanem az eredeti amerikait - a lehetséges és érdekes különbségre a kettő között még később visszatérek.

    Most viszont a LotR 3-ról:

    2 dologban hasonlít a korábbi (1 & 2) részekhez - a középkori (elsősorban) Angliában játszódik, és ugyanazt a nevet viseli, de szerintem inkább csak bitorolja.

    Én személy szerint nagyon szerettem a LotR sorozatban, hogy van irányításom a gazdasági rész felett:
    - Szerettem én megmondani, hogy mit és mennyit termeljenek a parasztjaim, abból milyen fegyvert/páncélt gyártsanak és azokkal milyen és mennyi katonát szereljenek föl
    - Szerettem magam összeállítani a hadseregem
    - Szerettem egyengetni a saját földjeim élelmiszerellátását (tehenek rulez:) és az erősebb ellenséges földeket kiéheztetéssel elfoglalni
    - Szerettem nyersanyagokat venni, hogy éppen még meg tudjam építeni a váramat de fegyverre is jusson stb. stb.

    Nos mindezekből a LotR 3-ban szinte semmi sincs.
    - NINCSenek nyersanyagok, csak pénz
    - NINCSenek fegyverek, és a katonák sorozását se mi irányítjuk/végezzük saját parasztjaink közül
    - NINCS kereskedelem
    - NINCS népességszám - ergo nem a parasztok adóznak, nem termelnek semmit, és élelmiszert sem ők fogyasztanak

    Ami ehelyett van:
    Mint azt már mások is említették teljesen Real-Time a játék - valószínűleg ezért vették ki a teljes gazdasági részt.
    A térkép (Pl. Anglia) nagyobb és kevesebb területre van felosztva mint a korábbi részekben.
    Ezek a nagyobb területek (nevezzük tartományoknak) kisebb "alterületekre" vannak felosztva, amelyeket a játék parcelláknak nevez (tartományonként 3-5 ilyen van), melyek külön-külön viszont nem elfoglalhatóak. Mellékesen ezek a parcellák különböző szintűek lehetnek, amely a rajtuk végzett tevékenység hatásosságát befolyásolja.
    Ahhoz, hogy területhez jussunk a tartomány "főparcelláját" kell elfoglalni, melyen az esetek 95%-ban egy vár áll.

    Az egész gazdasági rendszert egy teljesen új, primitívre leegyszerűsített "hűbérúr" rendszer váltja föl.
    Ez a hűbérúr rendszer abból áll, hogy a parcellák irányítására hűbérurakat kell kinevezni (ami abból áll, hogy egy kis képecskét egy listából drag-drop módszerrel a térképre ejtünk.

    A játékban a következő "hűbérurakat" választhatjuk (4 fajta):

    Paraszt/Földműves - (Farmot csinál a parcellából) Ők termelik a kaját a hadseregnek, ami szintén leegyszerűsített módban működik: egy átlag paparaszt egy 1. szintű parcellán 1 egység kaját termel ami 1 "hadtest" ellátására elég.

    Polgár/Kereskedő - (Várost csinál a parcellából) Ők "termelik" a pénzt, városonként 15-40 arany meghatározott időközönként. Elvileg a városnak építőereje is van, ami a főparcella várának a fejlesztésénél gyorsítja az építkezést.

    Pap/Püspök - (Katedrálist csinál a parcellából) Ők növelik a tartomány összes többi területén végzett termelő tevékenység hatékonyságát. Az egyházzal fenntartandó jó viszony érdekében is szükség van rájuk.

    Katona/Tábornok - Ők felelősek a hadsereg előállításáért. Hűbéruranként 1-2 max 3 hadtestet hoznak magukkal, viszont, ha azt várjuk, hogy ez az idők során nőni fog, akkor nagyon naívak vagyunk, mert nem fog. Az összes "sorozás" lényege annyi, hogy a hűbérurakkal jövő hadtestek fele emberszámról indulnak és egy darabig várni kell, amíg automatikusan feltöltődnek.
    (Megjegyzés: Hadtestenként kb 15-50 emberre számíthatunk)

    Látható tehát, hogy itt gazdasági résznek nyoma sincs. Minden a harc körül forog - a pénz csak arra kell, hogy a várat fejleszthessük belőle, és a szintén primitiven egyszerű diplomáciában osztogassuk szét a többi játékos támogatásáért cserébe.
    A katonáknak nem kell belőle zsoldot fizetni, feltehetően ingyen harcolnak - kivéve a zsoldos hűbérurakat akiket mint +1 pénzköltési lehetősségként tettek be (de azt is csak egyszeri alkalommal, amikor felvesszük öket) - de semmi spécit nem tudnak a nem-zsoldos társaikhoz képest, azt leszámítva, hogy a moráljuk lényegesen alacsonyabb, mint a saját katonáinké.
    A hadsereg ellátása a farmokon termelt kajaegységekből történik - ezt a képernyő tetején egy kb ilyen szám jelzi: 14/17 - a 14 mutatja, hogy összesen hány hadtest van a haderőmben, a 17 pedig, hogy mennyi kajaegységet termelnek a farmok. Élelmiszerraktározás nincs.

    A hadsereg úgy áll össze, hogy a parcellákat irányító katona hűbérurakat egy helyre küldöm és a magukkal hozott kis hadseregeket egy naggyá olvasztom - ami max 9-10 hadtestből állhat.

    Ezek után ezeket elküldöm, az ellenséges területre - melynek persze csak akkor van értelme, ha a főparcellát (várat) akarom elfoglalni, hiszen a többi parcellát is megtámadhatom, de még ha győzök is, nem lesz az enyém a terület, és kb 10 másoperc múlva már megint egy ellenséges hűbérúr fog a parcella dombján csücsülni, még akkor is ha a seregem ott állomásozik a parcella központjánál.

    Tehát marad a fővár ostroma. Ehhez általában, főleg kővárak esetén szükség van ostromgépekre, amelyek viszont nem szériatartozékként jönnek, hanem meg kell várni amíg jelentkezik nálunk egy olyan katona hűbérúr, akinek van valamiféle ostromfelszerelése.
    Tegyük fel, hogy van ilyenünk, s térjünk át magára az ostromra.
    Az egyszerűség kedvéért egy kisebb, egy falból álló vár ostromát írnám le itt:

    Az Ostrom

    A hadseregünk felsorakozik a vártól tisztes távolban, míg az ellenséges várvédők már a vár kapuja fölött és meletti falakon állnak. Érdekes, hogy ha a várat oldalról, vagy hátulról támadjuk meg (nem közelharci fegyverekkel), a várvédők akkor sem mennek át arra az oldalra, hanem az eredeti helyükön szobroznak tovább és csak akkor jönnek le onnan ha valahol attörtük a falat.

    Az sem mindegy, hogy milyen ostromgépeink vannak:
    A ballista falak ellen használhatatlan, a lőtávolsága pedig érdekes módon kisebb mint a várvédő ijászoké, tehát ez nem nyert.
    A katapult még ennél is nevetségesebb - kb 30-40 méterre kell megközelítenie a falat hogy lőni tudjon, az az íjászok lőtávolságának kb a fele, tehát mire a katapult 2őt lő, az íjászok már rég szétlőtték - ez sem nyert.
    Az ostromtorony és a faltörő kos csak nagy veszteségek árán juttatható el a falhoz, de ez legalább működik.
    Az egyetlen igazi hatásos fegyver, nagy lőtávval a Trebuchet.
    Na persze ha nincs ostromfegyverünk, de nagyon nagy a seregünk és nem bánjuk a veszteségeket akkor így is támadhatunk.
    Fából készült falakat pl. az íjászok tüzes nyilaival fel lehet gyújtani, mely tűz azután magától továbbterjed, míg egy idő után a fal ennek hatására leomlik (a falon álló várvédők is meggyulladhatnak). Érdekes, hogy a fal leomlását követően a vár teljes védereje automatikusan lemászik a falakról és a várból kisétálván, nyílt terepen száll szembe a támadókkal, ami persze kész önygilkosság (és értelmetlen is, hiszen a LotR 3-ban nincs a várnak olyan pontja, amit ha megszerzünk akkor automatikusan győzük).
    Kőfallal szemben csak a létrás támadás marad. Elég nevetséges, hogy minden hadtest csak egyetlen egy létrát visz magával, és mindenki azon próbál felmászni.
    A mesterséges intelligencia több hibája közül az egyik legsúlyosabb a katonák várban tanúsított viselkedése. Miután ugyanis bátor embereink bejutnak a várba, vagy fennragadnak a falakon, vagy a vár udvarán álldogálnak és nézik egymást, miközben én eszeveszetten klikkelek az ellenségre 140 klikk/perces sebességgel. Az ellenséges nyílzápor hatására sem tágítanak, egyetlen mód hogy manuálisan, odairánytjuk őket ahol az ellen van.

    A játék pedig nem áll másból, mint abból, hogy azt az 8-10 hűbérurat lerakom a parcellákra, összeterelem a velük járó, gép által (számban és fajtában) előre meghatározott hadtesteket és a hadsereggel indulok várakat foglalni, közben pedig elvétve összecsapok az utamat álló ellenlábas hadseregekkel.
    A játék igen nagy része várakozással telik el.
    Várni kell, hogy a hűbérurak hadseregei feltöltődjenek, várni kell hogy jöjjön a pénz, mert egy jó vár 6000-10000 aranyba kerül, várni kell amíg a hadseregek a maguk lassított tempójában odaérnek a célhoz stb.

    Egyéb:

    - A pénzhez kapcsolódó idegesítő jelenség, hogy véletlenszerűen néhány tolvaj el-el lopkodja a kincstárad 75%-át. Ezeket a tolvajokat nem küldi senki, te sem tudsz tolvajokat küldeni mások ellen, és persze megállítani sem tudod őket.

    - Nyertes csaták után az elfogott ellenséges hűbérurakért váltságdíjat (500-4000 arany) lehet kérni, amit az AI persze soha nem fizet meg.

    - A várakat bár mostmár magunk is tervezhetjük, de folyó/vízzel feltöltött várárok nem veheti körül - ez kimaradt, mert a fejlesztők szerint ezt túl nehéz volt megoldani a mesterséges intelligenciával (amelyet ismerve nem is csodálkozom).

    - A diplomácia abból áll, hogy vagy háborút, békét esetleg szövetséget ajánlunk a másiknak - sértegetni a másikat már nem lehet, csak a viszonyt javítani pénz ajándékkal. Egyébként van egy 3 (Vallás, Lovagiasság, Becsület) 1-től 7-ig terjedő skálából álló kis cucc a diplomácia képernyő tetején, mely a játékost jellemzi. A Vallás azért kell, hogy a pápa ne átkozzon ki bennünket (akkor romlik a morál - a templomok és a pap hűbérurak ezt növelik), a Lovagiasságot nyertes csaták után kapjuk, vagy veszítjük el, a Becsület pedig a diplomáciai tevékenységünket jellemzi/befolyásolja.

    Öszzegezve:

    A játék szinte egyáltalán nem hasonlít a korábbi 2 részhez, mert a fejlesztők szavaival élve, valami egyedit akartak alkotni. Figyelmenkívűl hagyva a LotR rajongók véleményét, akik legtöbbje szerint elég lett volna néhány kisebb újítással, és egy mai színvonalú grafikai motorral feltúrbózott LotR 2 koncepció.
    A hivatalos LotR 3 fórumon nagy is volt az elégedetlenség és a játékosok/kritikusok is nagyon erősen bírálják a game-et.

    Ami mindezt előre sejtethette:
    - A játékról nem adtak ki demo verziót, és hivatalosan bejelentették, hogy nem is fognak.
    - Messze az élvonal beli új játékok ára alatt adták ki amerikában: 20 USA Dollár, ami kb 4100 forintnak felel meg.
    - A játék fejlesztése közben elfogyott a pénz és szponzorváltás is volt - a Vivendi Universal az új szponzor, akik viszont visszavettek a játék költségvetéséből.
    - Szintén a fejlesztés közben jött az elmebeteg ötlet, hogy Real-Time legyen a játék, mert most a piacon egy állítólagos real-time-őrület uralkodik és ezt ők is meg akarják lovagolni.
    - Időközben több fejlesztő is otthagyta az Impressions-t.

    Ahogy az elején már utaltam erre ez tényleg érdekes, hiszen a legfrissebb CD Galaxis árlista szerint a játék 9990 forintért kapható nálunk.
    Szintén furcsa, hogy itt más a játék borítója is, mint az amerikai.

    Ennyire talán még nem tett tönkre cég egy ilyen nagy nevű játékot. Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy így elrontották, az egészet, mert nagyon vártam már a 3adik részt.

    Viszont ez sajnos nem a Lords of the Realm 3, hanem valami nagyon nagyon gyenge félkész középkori RTS egy Lords of the Realm 3 dobozba csomagolva. Ez pedig egyszerűen egy átverés - nem lehet kipróbálni demo híján, a screenshotok alapján még hasonlít is a korábbi részekhez. Az ember csak akkor jön rá, amikor már megvette, akkor meg már késő.
    A Sierra most nem csinált mást mint egyszerűen "megfejte" a Lords of the Realm nevet, hogy a potom 20 dolláros árral legalább a fejlesztési költségeket vissza tudják szerezni a azoktól a rajongóktól, akik mitsem sejtve megveszik a zsákbamacskát.
    Ezt a játékot nem LotR 3-nak kéne hívni, hanem Lords of the Vassals-nak (vassal angolul a hűbéres) vagy, ahogy valaki a hivatalos LotR3 forumon mondta "Automated Medieval Annoyance"-nak.

    Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ha lehet először töltse le a játékot, valahogyan próbálja ki mielőtt megveszi és ha nekem nem hisz akkor győződjön meg róla maga, hogy nem éri megvenni.

    Végül pedig szintén egy LotR3 fórumos idézettel zárom soraimat:
    "A LotR 2-vel éveket játszottam, a LotR 3-al csupán órákat"

    Ps: Mindezt én sem hittem el amíg ki nem próbáltam a játékot....kár....nagyon nagyon nagy kár egy ilyen sokat ígérő game-ért.
  • PREMIERE1
    #190
    Mármint? Ez a LOTR3. Ha ezt kérdezed: igen!
  • Breki33
    #189
    Erről van szó?

  • CzKaresz22
    #188
    Valakinek meg van a 2 rész fullban ?????
  • a.carkey
    #187
    Én tegnap végleg letettem róla ...
  • gvarga12
    #186
    Hali emberek én már kipróbáltam és annak ellenére hogy a Lords 2 nagyon tetszett ez a vazallus rendszer nekem nem jött be valaki végigvitte már ???
  • Pluskast
    #185
    Egyébként lehet, hogy nem ártana nyitní egy CK topicot mert ez nem éppen a Lords3-ról szól már
  • Dansky
    #184
    Az AI módfelett aktív.
  • Pluskast
    #183
    Köszi. Még egy kérdésem lenne. Ezt viszont nem tudom megmondhatod e. Mennyire foglal el területeket az ai? Ez alatt azt értem, hogy annyira és olyan színten hódit mint az EUII-ben vagy ez azért nem jellemző?
  • Dansky
    #182
    Nem tudom (de tényleg), hogy mikor jön ki. Több mint egy hete gold, így korábbi Paradox játékokból kiindulva úgy két hétnél több már nem igen lehet hátra.
  • Pluskast
    #181
    Nekem személy szerint nagyomn tetszett és tetszik a Victoria. Tényleg sokkal komplexebb mint az EU vagy az EUII. Az egyetlen problémám vele egyedűl az, hogy nincsenek hozzá olyan grafikai egységmódosítások mint amilyen a Hoi-hoz volt, vagy ha van is akkor én azt nem találtam meg:( Amúgy egy kérdés amit biztosan meg lehet válaszólnod:) Mikor jönk ki a CK??
  • antijedi
    #180
    amugy attól hogy kinek miylen a szájize tök mind1 marketing szempontbol amig el tudják a marketingjükel adni amit kiadnak addig az jó még akkro is ha utána emberek fele megutálja mert öv gamét esetleg többen veszik meg a rpofi marketing miatt :)
    najo

    amugy szvsz tényleg tul off már itt, ako inkább menyünk át victoria topicba 8igen van oylanis, találd ki ki nyitotta :PPP)
  • antijedi
    #179
    nagyot tévedsz nekem nem a victoria bonyolultságával volt bajom, az mgé tetszett is el is szórakoztam vele egy ideig amig belejöttem és énis szeretem a kihivást de ettől fügetlenül nem tetszett és nem azért mert bonyolult lett volna hanem mert valahogy nem jött be, nem tom mért... :)
    amugy eu2 nem tom mrét a legjobb annél még hoi jobb volt szerintem meg victoria is öszintén szolva nekem eu2 nem tetszet anyira se mint az utobb emlitet kettő... :)
  • Dansky
    #178
    A Victoria legnagyobb baja éppen az, hogy aki nem áll neki alaposabban megtanulni, az nem lát benne mást, mint egy olyan "klónt" amit nem tud irányitani. Szerintem a te esetedben is erről van szó, mert a játék mechanizmusát tekintve SEMMIBEN nem emlékeztet az EU2-re. A politikai és gazdasági szimuláció, valamint az AI tekintetében fényévekkel jobb mint az. A harcrendszer nagyjából olyan, mint a Hearts of Ironban, de aztán kb. ennyi a hasonlóság.

    Persze az más kérdés, hogy a nagy bonyolultság jó-e. Pl. afféle laza kikacsolódásként szoktam EU2-zni, hiszen Very Hardon is már csak "fél szemmel figyelve" is könnyen elirányitgatom az országom, hiszen semmi dolgom azon kivül, hogy kiválasszam hol kolonizálok, és kit akarok meghódítani legközelebb. A Victoriával ez nem megy, ha annak neki állok, akkor azt egyfajta szórakoztató kihívásnak fogom fel, mert ott normalon is nagyon nehéz győzelempontokban első lenni, hiszen az AI igen jó az országok menedzselésében, ha lemaradok, igen csak széjjel tudja rúgni a seggem.

    Marketing: szerintem éppen, hogy rossz. Legalábbis erre utal, hogy tényleg sok ember van keserű szájizzel velük kapcsolatban. Ami részben jogos, részben viszont túlzás. Mert persze, egyik játékuk sem tökéletes történelmi szimuláció (ettől a legtávolabb érdekes módon a legjobb játékuk, az EU2 van), na de hát az amit elérnek egy adott progival, még mindig jóval több, mint amit akármelyik másik cég akár csak megpróbálna elérni.

    Bocs az offtopicért, csak gondoltam ezt még elmondom.
  • antijedi
    #177
    nekem meg pont victoria nem teccet de nagyon, nem tudom miért de kcisit már tulzásba vitték a rokabőrösdit, hiába lehet felsorolni 50ezer ujitást akkoris nekem inkább tünik sokszor egy jó kiegnek mint egy értelmes különállo gamének, meg valahogy nem tetszett az egész és kész, hiába vannak a forumokon urban legendek (amiket amugy nemsi ovlastam szal nem ez befolyásol) de ettől még teljesen oylan az egész akkrois hogy hatalmas igéretek és amikor kijön hogy hatalmas nagy 0 az egész ahoz képest mint aminek készült, szal paradox tényleg iszonyatjó marketingel dolgozik (lásd pl reklámmenedzserként fellépő bétateszterek :PPPP) de vége nem az igazi... :/
  • a.carkey
    #176
    Genghis Khan. Amigán, majd PC-n is imádtam. A PC-s második része tetszett a legjobban. KOEI játék volt. Japán stílusú grafikával, de eszméletlen jó stratégiai résszel, dinasztiával, világbirodalomtörekvésekkel és kibaszottul - bocsánat - kiegyensúlyozott egységekkel. Hihetetlenül jól meg volt csinálva. Volt egy iszonyatosan jó stratgiai része a harcban. Azóta is keresem az ehhez foghatót, mindhiába. Kő, papír, olló szinten ütötték egymást az egységek, ami jó volt az európai hatalmak ellen, az nem vált be pl. a mongol lovasság ellen. Iszonyatosan hosszú és nagy patthelyzetek voltak. A királynak lányai, fiai születtek. Utóbbiakat hadvezérként, trónörökösként lehetett használni, lányokat férjhez adni hadvezérekhez. Kincs volt az erős király, de persze fejlődtek is. Ha meghalt, az utód néha iszonyat gyenge volt. Kevesebb "akcióra" volt képes, mint az apja. Ez sok tartománynál, országnál már gázos volt. Lányokat férjhez lehetett adni stb, stb. Szuper volt. A cég nem tudom miért, de nem remakeelte a GK-t. Mindez ha jól emlékszem 7 MB volt!(?)

    A készítők úgy hírdették a progit, hogy ritkán sikerül világbirodalmat létrehozni. Megmondom, nekem 1x sikerült Angliával. De vagy egy év játék után. Ugyanis lassú volt, mint pl. a Championship Manager, és kb. ugyanolyan részletes is. :) Még multiban is játszottuk haverokkal egy gépen. Jó móka volt. :) Ha valamit elcseszett az ember, tuti, hogy amit felépített, az gyorsan elveszett. A központi országgal 3 akciód volt/kör, minden más tartománnyal 1, illetve lehetett kormányzód, akik sík szemét módon csesztek néha át, ha nem voltak lojálisak. :) Ezért inkább lassan, de biztosan csinálta az ember szólóban. :) Ja és persze a lázadások tizedelték a területeket. Nem folytatom.

    Amikor kijön egy ilyen dinasztiás progi, akkor valami hasonlóra várok. Az ötletek jók, mégis valami hiányzik mindig, pedig nem lenne nagy cucc. Amikor kijön egy ilyen játék, mindig azt várom, hogy el legyen találva! Kívánom neked, hogy most ez bejöjjön, de a Paradoxból indulok ki, és tuti, hogy elcseszik azt, ami az embert oda kötné a gép elé.

  • Dansky
    #175
    A Hearts of Ironnal kapcsolatban egyetértek, de a Victoriának és a Crusader Kingsnek bétatesztere voltam/vagyok, így ugye annak a lehetőségeivel jó előre tisztában voltam és ezért tetszenek nagyon; és meg is tudtam valamit figyelni, ami a Paradox féle nyilvános forumra vonatkozik. Ez igaz volt Victoriára, és pár dologban igaz a CK-ra is.
    Kb. így néz ki:
    -valaki elolvassa a játék leirását. eszébe jut valami nagyon cool. pl., -extrém példa- hogy CK-ban lehet-e bérbeadni a flottádat és aztán amikor már a hajón van a "megbizó" ellene fordulni (ezt pl. azután kérdezték, hogy a fejlesztők szóltak, egyáltalán nincsenek benne flották)
    -megkérdezi a forumon, hogy lesz-e benne ilyen.
    -más (nem benfentes) forumzok hozzászolnak, hogy "hát miért ne? tök jó lenne"
    - 5 hozzászólással arrébb már mindenki kész tényként beszél a "feature-ről"
    - játék megjelenik, vágyálom nincs benne, népek morognak

    Ez a HoI-nál nálam is tökéletesen működött. Beálltam azoknak a sorába, akik össze-vissza ábrándoztak, hogy kis országokkal milyen jókat játszok majd, holott Paradoxtól senki nem mondta, hogy "jókat, és hiteleseket lehet majd a kis országokkal játszani". Játék megjelent, Magyarországgal játszani nagy baromság volt, hatalmasat csalódtam.

    A Victoria esetében semmi olyat nem igértek, ami végül is nem volt benne a játékban, aztán nagy volt a vihar, leginkább apró kis semmiségek miatt (persze vannak nagyobb hiányosságok is, pl. rendes blokád rendszer).

    A CK-val kapcsolatban szerintem az lehet probléma, ami a Paradox forumon már látszik, hogy jónéhányan megint interaktiv történelemkönyvet várnak. Pedig a dinasztiamodel miatt egy generáció után minden történelmi hűség szó szerint kihal a játékból, de számomra éppen ez a legnagyobb ereje. Eddig még egyetlen játékom sem hasonlitott az azt megelőzöre, azzal együtt, hogy az abszolut hihetetlen sávba sem csúszott át (ez a gold közeli játékokra vonatkozik persze).
  • antijedi
    #174
    jah ott a pont! full egyetértek, mindegyik paradoxos game jonak indult de mégsem lett az igazi... :(
  • a.carkey
    #173
    Bennem azonban mindig megvolt a Paradox iránti "ellenszenv" - nem ez jó szó -, ugyanis mindig jó volt a tálalás, amíg meg nem jelent a game, de aztán a megvalósítás-végtermék döcögött rendesen (a legjobb példa aHearts of Iron volt ...). Magyarul, amit kínáltak és amit adtak, az nem volt összhangban. A lehetőségek apróbbak voltak, mint amit vártunk és ígértek. Így csalódtam, vagy ha nem is, akkor meg egy idő után elővettem az "eredetit", amiről koppintották az illető játékukat. Valami mindig hiányzott, vagy nem úgy volt, ahogy ígérték. Ez így zagyvának tűnhet, de pl. vki vár egy játékot, megígérnek fűt-fát, erre nem az jön ki. Szép, meg minden, de sántít. És a Paradox pont az a cég, amelyik jól tálal, mézesmadzag, aztán vége a "kampánynak" ...
  • Dansky
    #172
    Köszönöm örülök, hogy tetszett. :)

    Sajnos tulajdonképpen mindent, amit el szabad mondani a játékról, azt beleirtam az AAR-ba.
    A vazallusrendszer nagyon könnyen átlátható és kezelhető, de -pl. a vazallus hűségének alakulása során- elég sok faktort figyelembe vesz.
    A játék célja attól függ, kivel indulsz neki: pl. az AAR-ban mint magyar király a lengyel királyt legyőztem, és tudtam agresszivan "claimeket" "előásni", vagyis egy olyan pozicióból törhetsz "szuperhatalmi" státusra. Amikor pl. Savoy egy területes grófjaként játszottam, akkor nagy öröm volt kb. 50 év után egy ügyes házasság segitségével megszerezni Pármát, ezáltal megkétszerezve "birodalmamat" :)
  • Pluskast
    #171
    Ha elolvasod amit tamás írt akkor abból kiderűl, hogy a földeket te adományozod a vazzalusaidnak, sőt őket fegyverbe is hívhatod és bizonyos számú sereget a rendelkezésedre bocsájtanak. Gondolom ezen seregek nagyságának száma tuti függ attól, hogy mekkora földterülettel rendelkezik a vazallusod. Egyébként szívesen megtudnék több infót is és utánnaolvasgattam a paradox fórumán a reagálásoknak a játékosok részéről Tamás leírására, de sajnos ő nem árúlhatja el a részleteket
  • a.carkey
    #170
    Amúgy felcsigáztál. :) A Medieval Lords óta (még C64) várok valami hasonlóra. :)

    Ennek ellenére a Knights of Honor kb ue lesz, csak még grafikailag is felturbózva, + NYE, + vazallus rendszer a dinasztiákon belül. A történelmi korrektség vsz nem lesz olyan, mint pl. a Crusader Kingsnél. Mellesleg arre vagyok legjobban kiváncsi, hogy csinálják meg a vazallus rendszert?!

    Kis nemesként pár vazallusal nyomulva, amolyan dinasztiszimulátor lesz, ahol cél a trón, vagy sima random baromság, nem reális több százezres lovagseregek stb. stb. ... :)
  • a.carkey
    #169
    Dehogynem. Finoman szólva hányadék.
  • Smokk
    #168
    Huhh, hat igy elsore nem tunik tul atlathatonak a jatek...
    ..nektek nem volt gond a kezelesevel?
  • Pluskast
    #167
    Bocsi a végét nem is olvastam!! Gratulálok Tamás nagyon király lett az ismertetőd!!!
  • Pluskast
    #166
    Jaja ezt már akartam én is mondani. Pláne aki tud angolúl annak érdemes most olvasgatni a paradox honlapját, ugyanis kijött az első béta teszter játékélményének leírása. A srác történetesen magyar és ugye a magyar királysággal játszott. Nagyon élvezetes ahyogy leírta és én még külön örűltem is, hogy pont egy honfitársunknak jutott ez a megtiszteltetés
  • sniper
    #165
    Az sajna csak epitgetos-vedekezos jatek, amolyan Castles klon, a hirekbol itelve hoditani nem lehet benne, szal suxx.
  • Dansky
    #164
    Azért a Crusader Kingsről érdemes megjegyezni, hogy a "lelke" a dinasztikus model, vagyis az, hogy nem egy "országgal", hanem egy dinasztiával játszasz. A karaktereknek 4-5 féle tulajdonságai vannak egyéb, véletlen események és oktatás során nyerhető jó/rossz jellemzők mellett.
    Nem csak királyokat, hanem az összes a játékban lévő, keresztény és birtokkal (vagyis területtel) rendelkező nemes választható. Tehát pl. 1066-os scenarioban Magyarországon belül nem csak Salamon királyt, hanem akár a késöbbi Szent Lászlót, vagy a testvérét, Gézát, vagy akár csak egy megyét irányító "Count"-ot is lehet irányítani.

    Itt van egy béta After Action Report, ami véletlenül pont Salamon királyról íródott, és véletlenül pont én írtam :)
    Vannak benne hibák amiket goldban korrigáltak már (pl. egy-két cimer, egy fölös Árpád fiú a setupban), de azért reményeim szerint a játék lényege kilátszik belőle:

    http://www.europa-universalis.com/forum/showthread.php?t=133924
  • FrezeR
    #163
    sajnos még mindig nincsen:( nem tudom lesz e de reménykedem...

    A castle strike-hoz mit szóltok? talán jobb lesz ennél, bár még ezt sem láttam csak tippelek:P
  • antijedi
    #162
    át ez kurvára ebbe a topicba kellet...
  • G.Freeman
    #161
    Ha már itt vagyok...:


    Jó kis online liga akit érdekel nézze meg: http://fbl.jatekok.hu

    Stratégiai játékokon kivül én ezzel szeretek játszani, hátha valakinek még megtetszik ha megnézi...
  • G.Freeman
    #160
    Freezer van mar jo neted amivel lehet online NBA-t jatszani?
  • sniper
    #159
    Jo a geped, latom bekeszultel a Doom3-ra. :)
  • ReTeK
    #158
    "Castles sorozattal, Defender of the Crownnal, Strongholddal" játszottam annak idején, imádtam az 1-2. részét a LotR. sorozatnak, a másodikkal még multiztam is (lan), ezért nagyon vártam a 3-at, de ez valami harmat gyenge lett.
  • antijedi
    #157
    jah nekem is :) igaz az állás forditott mert ott tulbonyolitoták itt meg tulegyszerüsiteték :)
  • Evil
    #156
    valahogy olyan az erzesem ezzel a jatekkal kapcsolatban mint a master of orian 3 al :(