195
az
  • a.carkey
    #155
    Nézd, ha ismerted az előző részeket és érdekel, akkor kipróbálni mindenképpen érdemes, de ez nem az a progi, ami nagyon népszerű lesz.
  • FrezeR
    #154
    most bizonytalan lettem a negativ vélemények után megéri vagy sem megnézni, ráadásul nekem nem 1 nap amig leszedem...:(
  • sniper
    #153
    En orulok hogy 3D-s, a mai jatekok mellett biztos csunyan neznek ra ha nem lenne az. En is hozzaszoktam a latvanyhoz, megha nem is az a legfontosabb.
  • PREMIERE1
    #152
    Meg mint az Europa Universalis "enginejével" készült többi alkotás:

    Europa Universalis
    Europa Universalis - Crown of the North
    Europa Universalis 2
    Heart of Iron
    Pax Romana
    Two Thrones
    Victoria - An Empire Under the Sun

    Sajnos ez ismét egy újabb rókabőr lesz. :(

    Akkor inkább a Knights of Honor!
  • PREMIERE1
    #151
    A Warrior Kings az inkább fantasy!

    Stronghold meg egy RTS. A LOTR meg egy fogalom volt. Sajnos ugyanúgy elbaszták, mint a DOC újrát és a Robin Hoodot. :(
  • insp
    #150
    Nem komálom annyira a Stílust, Strongholdról tudok csak nyilatkozni. (warrior Kings Battles pedig örök kedvencem a "középkori" témában)
  • Methylisocloro
    #149
    Ugye hogy nem mindennek válik előnyére a 3D? De haladni kell a korral, ez van...
  • Pluskast
    #148
    Egyébként ajánlom figyelmetekbe a Crusader Kings nevű programot az valamikór ősszel jön ki. Az is egy fasza kis középkori stratégiai game lesz akárcsak a Knights of Honor.
  • PREMIERE1
    #147
    Én sem öt perc, hanem a klasszikus várépítős-stratégiák rajongása fényében nyilatkoztam erről több mint 1 nap játék után. Nem is fika volt, hanem csak egy vélemény, ami nem volt pozitív. Rohad sokat vártunk erre is, erre ez nagyon nem lett jó! Még a 2. rész szinvonalát sem üti meg! Az, hogy 3D, itt a hátrányára vált. Faszért kell eröltetni, ha ide nem illik be! A csata 3D-ben még oké, de másban nem feltétlenül szükséges. A hangsúlyt azonban itt nem találták el.

    Amúgy Te játszottál a korábbi részekkel? Vagy a Conquerorral, Castles sorozattal, Defender of the Crownnal, Strongholddal stb.?
  • antijedi
    #146
    jó jó tudom akinek nem inge..., csak unatkoztam azt gondoltam válaszolok neked ha már más nem teszi :)
  • insp
    #145
    Nem is Neked szólt.
  • antijedi
    #144
    hát én nem 5 percet nyomtam, mongyuk nem is fikáztam.. :P
  • insp
    #143
    Akik eddig fikázták a játékot: 5 perc alatt hogy a fenébe tudtok (mertek, akartok) véleményt alkotni egy játékról? Mindenki kb. ennyi játék után benyögte ide a frankót...
    (az első benyomásaim nekem kifejezetten jók: a körökre osztottság hiánya nem annyira zavaró szerintem pl, ha sikerül elkapni a játék ritmusát)
  • a.carkey
    #142
    Azt nem lehet ezek szerint felülmúlni! Pedig miért ne lehetne! Csak kéne pár okos játéktervező, amelyik betartatja a középkori stratégiák alapszabályait:

    - Gazdasági rész körökre osztott, különben átláthatatlan!
    - Ha ez nem megoldható legalább normális pause lehetőség!
    - Lehessen várat építeni!
    - Legyen egy jó management!
    - Jó ötletek vegyítése (pl. jól megvalósított FPS rendszerű harc, amelynek során be lehet járni az általunk épített várat -> CAD1086; többfajta befejezési lehetőség -> CAD1086; ötletes Questek -> CAD1086; sokfajta fegyver amelyek tényleg különböznek tulajdonságaikban -> CAD1086; action rész -> DOC; áttervezhető haderő, annak sajátos felszerelése -> LOTR 1-2; átvezető moviek -> ShogunTW; jó zene -> DOC; régi játékokból átvett dolgok exrtraként való hozzáadása, hogy kevesebb semmiképpen se legyen a játék (lovagi torna, házasság, kis RPG elemek -> CAD1086)!
    - Zéró fantasy vagy - max. ha kapcsolódik a korhoz - minimális sárkány populáció, elkerülendő, hogy rétegjáték legyen!
    - Reális, nem átformált középkor (elkerülendő egy inka invázió Oroszország ellen)!
    - Alap: lehessen saját várat építeni!
    - Nézzen is ki valahogy a grafika.

    Annyi gamét csinálnak a magyarok. Azok 2. VH-s stratégiák, vagy űrstratégiák, netán disznós stratégiák, vagy autós játékok. Szerintem lenne vevő egy hasonlóan megtervezett, ötletekkel teli, nem feltétlenül az RTS vonalat eröltető játéknak is. De ha lenne, az tuti valami tucat fantasy lenne. :(

    A Knights of Honorba legalább jól néz ki a környezet, és beketült egy olyan rész is, hogy vazallusokból kisebbfajta láncolat, belőlük hadsereg, majd birodalom. Itt is próbálkoztak valami hasonlóval, de sikerült elcseszniük. Megálítani nem lehet az időt, szóval átgondolni sem lehet szinte semmilyen lépést. Most jelen állás szerint a gazdasági részt ahhoz tudnám hasonlítani, mintha nem lett volna a Capitalism 3-ban pause.
  • insp
    #141
    Miért volt nekem is ilyen érzésem?
  • a.carkey
    #140
    Sajnos ez nagyon szar. Ritka paraszt módon csesztek el ismét egy jó ötletet. Túl kell lépni rajta! :(
  • antijedi
    #139
    te már ott pályát tévesztetél hogy ez nem fps... :P
  • FrezeR
    #138
    most komolyan ennyire szar? adjatok valami biztató jelet...:(
  • grebber
    #137
    Nekem nem jön be _DELETE_ UNINSTALL!!! :(
  • grebber
    #136
    Na felteszem azt megnézem azt véleményt irok!!
  • sniper
    #135
    En is, csak epp nincs +. :)
  • sniper
    #134
    A Conqueror rulez, 2. cd-s jatekom volt a Stonekeep utan. :)
  • Smokk
    #133
    hmmm, azert en csak megnezem, annyira tan csak nem rossz...
  • antijedi
    #132
    hát a 2höz sok köze nicns az tény de szerintem azért annyira nem rossz :) bár tény hogy msot hogy enyi game jött ki tuti nem ezzel fogok sokat jáccani... :)
  • PREMIERE1
    #131
    Valóban elcseszték. :(

    Nem körökre osztott - anélkül meg próbálj gazdasági szimulációt nyomni -, megpróbáltak átvenni elemeket a Knights of Honorból, szarok lettek a mapek, átláthatatlan a térkép, az egységek néha (mindig) idióták, az RTS megöli a játékmenetet, a csatában meg kicsi a térkép.

    Két szóval:

    KÁR ÉRTE!

    :(

    Tök kivagyok én is. Jóideje vártunk rá. Jók az animok, de ez nem elég! :(

    NE VEDD MEG A BOLTBAN! A KofH sokkal jobb lesz! (VSZ. Ennél minden jobb. A Conqueror A.D. 1086-ot ezek szerint sohasem fogják überelni ... :( )
  • Methylisocloro
    #130
    De hát mi a baj vele? Pár példát ha mondanátok légyszi.. Mert akkor nem megyek a boltba megvenni :)
  • Pluskast
    #129
    Na ja erről a játékról mindent el lehet mondani csak épp azt nem, hogy jó. Istenem úgy éreztem. Túl sokáig csinálták.
  • G.Freeman
    #128
    fucko egyetertek, ez kb 5 eveseknek valo ...:(
  • fucko
    #127
    Teljesen csalodtam benne.Kihagytak belole mindent amit a 2ben szerettem.Legalabb a turn based alap megmaradt volna ahh :((
  • Pluskast
    #126
    Sajnos még nem jött ki. Csúszik az is. Elvileg most áprilisban jelent volna meg de bejelentették, hogy június.
  • sniper
    #125
    Olyan nincs, ahol nem kell otthagyni a tel. szamot a bsa-nak?
  • antijedi
    #124
    knights of honor? az kijött már? :)
    amugy anyira nem kaotikus, inkább túl egyszerü több lehetőséget is belerakhattak volna... :/
  • a.carkey
    #123
    Mármint nekem kaotikus ...
  • a.carkey
    #122
    Egyelőre kicsit kaotikus a stratégia része, de a csata elég aranyos. Kicsit képregényszerű az egész, de csupa jó értelemben. Aranyos animok, kicsit véresek is, vannak benne jó ötletek, saját uralkodóház, meg egyebek, de szerintem a Knights of Honort nem veri. :(
  • G.Freeman
    #121
    http://hdc.atw.hu

    igaz 200FT de legalabb gyorsan lejon...
  • sniper
    #120
    Mar csak letoltesi hely kene... :)
  • antijedi
    #119
    szal ha valakinek tetszett totalwar szerintem ezis fog... (bár ha mégse akkor mosom kezeimet... :P)
  • antijedi
    #118
    hááát a totalwar-ra, hmm mesziről, de szerintem van oylan jó mint az...
    ebben is külön van a csata meg az "országmenedzselés" nekem bejövös igy elsőre, eléggé királyos, ostrom is elég jo, nekem igy elsőre teccik
  • Smokk
    #117
    Antijedi, ha megnezted a jatekot irj mar rola par sort, kivancsi vagyok ra, erdemes e leszedni, hasonlit e a total war sorozatra, egyebek...
    Koszi!
  • antijedi
    #116
    na mindegy install felénél járok már szal pár perc és megtudom :)))