9628
Klasszikus, és új horrorok, B-kategóriás remekművek topikja
  • Madmaxx
    #246
    ez amikor elszivják az életerőt ???
  • Ramza
    #245
    Ezt ki ne hagyd! Nem tudom, emlékszel-e még rá, szerintem biztosan láttad, mert a nyolcvanas évek közepe-vége felé nagyon ment a videó aranykorában:

  • Jano
    #244
    Asszem otthon összeírom amiket meg akarok szerezni, mert lassan csak kavarognak a fejemben a címek, azt kituggyamilesz!
  • Ramza
    #242
    Ugyanígy vagyok vele, én is láttam (sőt, a második részt is, úgy rémlik), de nagyon régen, és nagyon haloványak az emlékeim.
    Viszont alapvetően jó filmként emlékszem rá, hajtom is rendületlenül, de eddig sehol nem sikerült ráakadnom. Mondjuk néztem az imdb-n, meglehetősen rossz pontszáma van (míg mondjuk a 80 körüli olasz zombifilmeknek meglepően magas), így lehet, hogy csak az idő szépítette meg az emlékeket :)

    Ami még régről eszembe jutott:
    - Without warning - itt is valamiféle űrlény terrorizálta az embereket, valami tapadókorongos biszbaszt dobálgatott, ebből is elég sok jelenet megmaradt a fejemben, pedig utánaszámoltam, és 16-17 éve láttam :)
    - Turkey shoot - tipikus embervadászós film, nem annyira horror, de a nagyon naturalisztikus ábrázolásnak köszönhetően egy kicsit mégis az. Itt rabokat (?) engednek szabadon egy szigeten (?), és az őrök vadászni kezdenek rájuk, aztán persze fordul a kocka.

    Ha eszembe jutnak még ilyenek, akkor szólok :)
  • Jano
    #241
    Figyi má! Az X-tro c. sci-fi horrort láttad/ismered? Én kb. 14 éve láttam, és már nagyon halványan emlékszem rá (mint a Beyondra), de tudom, hogy eléggé agyrém jellegű volt. Megnézném szívesen újra.
    Voltak benne idegen tojások, életre kelt játékkatonák, érdekes lények, és nagyon nyomasztó volt a hangulata.
  • Jano
    #240
    Íííííszonyat jó az a film! :D

    KaZaA search-engine-ével kicsit kivan a tököm, elég nagy lol.
  • Ramza
    #239
    Az jó, mert leszedtem én is már korábban, de egyelőre még nem tudtam megnézni.
    Kiváncsian várom ezek után.
    The beyond - én fulci+beyond keresésre találtam még hét elején egy 700 megás verziót, de sajnos csak egy embernél volt meg, 1-es bandwidth-el :(
    El se kezdte tölteni, még Kazaa download acceleratorral se. Na azért még próbálkozok tovább, hátha.
  • Jano
    #238
    Péntek 13 HBO-n.
  • Jano
    #237
    Tévedtem! A legdurvább jelenet, mikor egy csaj a kocsiban ül a csávójával, megjelenik neki egy vízióban a pap, erre először vérd kezd könnyezni, aztán szépen lassan kihányja a beleit! :D
  • neménvoltam
    #236
    Faszának hangzik.
  • Jano
    #235
    Sikerült találnom nagy nehezen (KaZaA-n) egy The Beyond-ot, de sajnos össz-vissz 115MB, tehát nem várok túl sokat.
    (Lucio Fulci-val kerestem, úgy leltem rá.)
  • Jano
    #234
    Inkább itt folytassuk! :)

    Szóval belepörgettem a City of the Living Dead-be (u.a. Gates of Hell), nagggyon durva! Leginkább a fejátfúrás tetszett azokból a jelenetekből, amiket eddig láttam.
    Amennyi kiderült eddig, hogy itt nem 'hagyományos' zombikra épül a film, hanem inkább természetfeletti alapokon nyugszik a holtak feltámadása.
    Egy pap felakasztja magát a temetőben, és ezzel megnyit egy kaput a gonosz erőknek, a lelkek visszaszállnak elhunyt gazdatestjeikbe, és hát nem viselkednek túl szimpatikusan!
    Kemény film, az tuti, kötelező darab!

    KaZaA-n általam is megosztva mindenkinek!
  • neménvoltam
    #233
    Nekem a Félelem.com nagyon bejött
  • Evil
    #232
    nem tud valaki linkeket Hellraiser 1,3,4 hez ,valamint Nightmare es egyeb regebbi horror filmekhez filecserelon kivul?
  • Ramza
    #230
    Ez szubjektív, szerintem nem.
    Nem vagyok benne biztos, de mintha valaki szerint a Nightbreed is megjelent volna :) (én nem láttam)
  • PetruZ
    #229
    A "Kárhozat" ezek szerint nem jobb, mint a "Korbács"? Szerintem igen. :)

    Factor_007:
    Magyarul ezek jelentek meg (tudtommal): Kárhozat, Pokolkeltő (az első rész), Korbács, A Tudás Első Könyve, A Tudás Második Könyve.
  • Madmaxx
    #228
    Pinhead rulz tényleg
  • Ramza
    #227
    Jelent meg még néhány könyve magyarul, de egyik sincs a korbács szintjén.
    Ráadásul nagyon keveset lehet ma már kapni :(
  • Factor_007
    #226
    olvastam a Korbácsot állitolag aza legjobb könyve de van más hasonloan jo könyve?
  • Factor_007
    #225
    aza csávo akinek szögek vannak a fejében elég brutálul néz ki, aza legjobb fej az egészben :))
  • PetruZ
    #224
    A könyveket mindet ő írta. A filmek ezek alapján készültek, de tudtommal csak az első 3-4 követi elég hűen az eredeti eseményeket. A filmek közül csak az első néhányhoz adta a nevét biztosan (az elsőnek talán ő is írta a forgatókönyvét), a többit nem tudom.
  • Ramza
    #223
    És mindet Barker írta?
    Meg mertem volna esküdni, hogy a második rész után már semmihez nem adta a nevét.
  • PetruZ
    #222
    A könyvsorozat (Books of Blood), amiből a filmek merítettek, tízrészes, az egyes részek a sorszámozással arányos módon vastagodtak. Az első kijött magyarul is, az elég rövid, a nyolcadikról tudom, hogy több, mint 800 oldal. :)
    Az első hármat láttam én is, azok nagyon jók, mindegyikben van valami egyedi.
  • cenobite
    #221
    A 3-at még nézd meg! Ha fanatikus vagy, akkor a többit is. :)
    Szerintem az 1 és a 2 a legjobb. Ez a Barker egy zseni!
  • Factor_007
    #220
    én is láttam HoD előzetest borzalmasan szar de lehet ha oda nyomják a kezembe megnézem :)
  • Factor_007
    #219
    na megnéztem A Hellraiser 2t
    ez is nagyon jo sőt még durvább mint az egy
    többit valszeg nem nézem meg :)
  • Ramza
    #217
    "Aaron Boone"

    Egy újabb Clive Barker rajongó :)
  • Factor_007
    #215
    köszi :)
  • Guest
    #214
    http://www.felirat.sk

    vagy

    http://feliratok.da.ru/
  • Factor_007
    #213
    az 1et láttam mondanom sem kell király volt. De a második résztnél késik a szöveg nem tom mér. Koalaval megprobáltan beállitani, tologatni a szöveget de sehogy sem stimmelt. Tom már ezerszer kérdezték de mi cime a felirat.hunak?
  • Ramza
    #212
    Sőt, lassan nyakunkon a hetedik, és jövőre a nyolcadik.
    Ezek már olyan színvonalasak, hogy a negyedik rész óta moziban nem is játsszák őket, csak tékáknak és kereskedelmi adóknak gyártják a részeket :(
    Így megalázni egy Hellraiser 1-2-t :(
  • Davidus
    #210
    Megnéztem a trailert.... Ennél még a forró nyomon is félelmetesebb. Tipikus tini horror lesz csak most a freddy meg a jason kergeti a népet meg egymást is. Freddy látogatná meg álmában azt aki erre pénzt adott:)
  • Davidus
    #209
    Ez vicc:)
  • Madmaxx
    #207
    Jah megnyerő egyéniség, de mégis Jason bá-t választanám :)))
  • Tikal #206
    Pedig Freddy is joképű srác. :)
  • Madmaxx
    #205
    Mert egy gyáva kis féreg:))) Jason ezerszer jobb "arc" :)
    Freddy egyetlen elönye ó, hogy királyul boldogul a konyhában hisz mindig nála van a megfelelő kés :))
  • Tikal #204
    Miért neheztelsz rá? :)
  • Madmaxx
    #203
    Hát tuti nem a kisiskolás csíkos pulcsis Freddynek...
  • Ramza
    #202
    Nekem, én is szerepelni fogok benne :p
  • Tikal #201
    És akkor most kinek kell majd szurkolni? :)