9628
Klasszikus, és új horrorok, B-kategóriás remekművek topikja
  • Tikal #158
    No meg ugye mit jelent a horror? A tömény vért, beleket és egyéb undoritoságokat? Szörnyeket? Vagy ha pl végigmutattják amint valaki felvágja az ereit? ( személy szerint ez pl jobban rémiszt mint a belek és vér :)
    Vagy horror pl A kör? Az eleje elég jonak indult de aztán egy szimpla szellemesdi, mentsük meg a lelkét sablon...
    Mindenestre tényleg nem nagyon vannak horrorok manapság...
  • SG
    #157
    Ja és Lucio Fulci Forevőr !!
  • SG
    #156
    No no ! Ne bántsuk a régi trash filmeket, már csak azért sem, mert a 70-es 80-as években több generáció is nevelkedett rajtuk. Megvan azoknak is a hangulatuk, csak rá kell érezni, és már nem is tünnek nevetségesnek a mai fiatalabb szemlélőknek sem. Én magam a zombifilmeken nevelkedtem, még a régi szép hangalámondásos időkben. Azóta is nosztalgiával gondolok az akkori agyvelő és bélkifordulós filmekre, mert azért ott még mutattak is valamit a jónépnek, nem úgy mint a mostani agyoncenzúrázott világban, ahol már arra a filmre is rásütik a horror jelzőt ,amiben egy csepp vér látható. Lehet vitatkozni, de szerintem a mai horronak kikiáltott filmek inkább csak egy keményebb kriminek vagy thrillernek felelnek meg. Persze mindenkinek más a türéshatára, de a régi filmekhez képest a legtöbb mai mozi csak álhorror, mert arra bemennek a keményebb filmekre vágyók, hogy aztán csalódottan távozzanak másfél óra múlva a moziból. Még jó hogy van Divx a felesleges pénzkidobás megelőzésére:))
  • Ramza
    #154
    Szerintem is az egyik legrosszabb rész, de ha mindenképpen kellene, akkor Kazaa-n láttam még régebben néhány embernél.
  • Evil
    #153
    nagyon szar, nem eri meg, anno lenyomtak a tv2 -n.
  • Ramza
    #151
    Én már élőhalott vagyok, úgyhogy semmi bántódásom nem eshet :D
  • Jano
    #150
    Kira logó, Ramza! Nem vagy Te egy kicsit elvetemült, hogy ilyen figurákkal meccsezel? :DD
  • Ramza
    #149
    Jajj, ne viccelj mán' nincsen semmi gond :)
    Teliszmájliztam a hozzászólásomat, tessék úgy éretelmezni :)
  • nokedli
    #148
    Igazán nem kívántam senkit megbántani, pusztán mint érdekességet megemlíteni.... a horror nagy rajongója vagyok és bizton állíthatom, hogy könyvben és filmben minden elérhető horrort "elfogyasztok"
    A gyilkos paradicsomokat valaha régen korhatáros horrorként vetítették és én is ennek a csapdájába estem. Ha bárkit megbántottam, vagy akaratomon kívül "leszóltam", elnézését kérem.
  • Ramza
    #147
    Kedves Nokedli! Javaslom, hogy mielőtt (akár kulturáltan is, de) leszólsz másokat, keress utána a neten a horror és a trash filmek közötti különbségeknek :)
    Az általad ajánlott mű ugyanis az utóbbi kategória nagy klasszikusa :P
  • Buddy
    #146
    en lattam !!!!.....hasonloan nagy marhasag volt....azt hiszem ott oltozott be paradicsomnak vmi neger ficko es beepult....:)
  • Buddy
    #145
    hat tetszeni.....inkabb nevetseges volt....bar volt egy-ket rohogtetos resz
  • nokedli
    #144
    Ha rettenetesen rossz filmeket akartok böngészni, vagy rendelni, itt megtehetitek!!
    http://www.badmovies.org/movies
  • nokedli
    #143
    Na és a kannibál bébi sorozat?? Az sem volt semmi!!
  • Jano
    #142
    Hö! Ja! :D

    Nem mondom, hogy rosszak voltak, végül is jól elszórakoztam rajtuk. De Chucky "erejét" kicsit túlspilázták. :D
  • BADE
    #141
    A Chucky részek nekem is a kedvenceim voltak.
    Mindegyik nagyon jó volt,de egyszerübb lett volna belerugni és máris nem pattogott volna annyit.:)))
  • Jano
    #140
    Most néztem meg a Long time dead c. angol filmet. KaZaA-ról szedtem. Nem volt érdemes. :D
    Lányok/fiúk megidézik a Djinnt;
    Megbánják;
    Az egyik srác gyerekkora furcsa titkokat rejteget;
    Gyanús a főbérlő bácsi;
    Sorra halnak megfelé;
    Kiderül, hogy a főbérlő rendes;
    ...

    A slusszpoént nem mondom el.

    Aki olyan filmet akar látni, amiben előre fogja tudni mi történik majd, az nézze meg...
  • hali
    #139
    4et, abbol csak a 3. rész volt szar, a többi kerály
  • Jano
    #138
    Háháá! Chucky barátunk! Hát nem semmi volt! Hány bőrt is húztak le róla?
  • hali
    #137
    ettol kegyetlenul feltem gyerekkoromban :D
  • hali
    #136

  • Tikal #135
  • Jano
    #134
    Volt ilyen című rajzfilm is.
  • Jano
    #133
    És így akkor nem is tetszett?
  • nokedli
    #132
    Hali!
    Kedves horror rajongók! Látom, hogy kedvelitek ezt a műfajt, ezért javaslom, hogy néhány "alapművet" nézzetek végig, ha tehetitek, mert csak ezek ismeretében tudtok képet alkotni a horrorfilmek hátborzongató világáról.
    Első és egyben szerintem a legszörnyűbb "A gyilkos paradicsomok támadása (Attack of the Killer Tomato) című film ... persze kinek a pap, kinek a papné... de ezt látnotok kell!!
  • Buddy
    #131
    en eleg komolyan gondoltam, ugyanis en sem tudtam rola semmit......igaz ahogy haladt elore, egyre komolytalanabb lett...
  • Jano
    #130
    Én kommentár nélkül kaptam meg egy haveromtól vhs-en, csak annyit mondott, hogy mindenképp nézzem meg (kölcsönzött kazi volt, még aznap vissza kellett adni). Aki nem vágta már az elején a zenéből, a képi világból, hogy poén, az nem tudom mihez kezdjen. :DDD
    Alap, nemrég szedtem le KaZaA-ról.
    Érdekes, hogy 2 címen fut. Dead Alive, illetve Brain Dead. Én először Brain Dead címmel láttam, amit leszedtem, az Dead Alive.
  • SG
    #129
    Buddy !! Aki a Hullajó-t úgy kezdte el nézni hogy egy kemény horrort fog majd látni, és emiatt csalódott, az meg is érdemli. Még a kilencvenes évek első felében láttam amikor itthon is bemutatták, és már akkor is úgy mentünk be a moziba hogy szét fogjuk röhögni az agyunkat !! És be is jött a dolog. Mivel a filmeknek van elő és utóéletük nem árt egy mozizás előtt utánnanézni ezeknek, és nyomban kiderül hogy mire is számíthat az ember. Azóta vagy ötször láttam a filmet. és mined egyes alkalommal egyre több poént fedeztem fel az újbóli megnézések során. Aki esetleg még nem látta az fogja föl horrorparódiának és nagyon jól fog szórakozni rajta !!
  • Tikal #128
    Tisztességes keresztény tradicionális ember ilyeneket nézz?:))))))))
    Hányingerem van.
  • PetruZ
    #127
    Demons 2 - The Nightmare Returns
    Atyaég, valami iszonyat sz*r ez a film, az első résznek még a cipőfűzőjét sem kötheti be. Argento - Bava duó, piha... Én meg hetekig szenvedtem vele, míg sikerült lecibálni.
    Még el is ment volna egy szimpla démonos filmnek, de mikor a kissrácból kibújt az az izé (az első részben semmi ilyen marhaság nem volt), kibukott belőlem a röhögés és innentől kezdve értelmét vesztette az egész. Meg hogy most nem egy maszk okozta vágás miatt, hanem egy tévében látott démonos filmből "kibújt" démon indítja el az egészet... Áh, borzalom.
  • SoDI---
    #126
    Aki bújt aki nem-et látta valaki?
    Éppen tegnap húztam le valahonnan a szinkronos DVD-ripet, és az elején nagyon be voltam lelkesedve, hogy lám, lehet fényes nappal is horrort forgatni, ám ahogyan egyre többet tudtunk meg az ellenségről, eléggé ellaposodott egy átlag alatti szörnyfilm irányába sajnos :(
  • Buddy
    #125
    szerintem azonban egy filmbol 3-nal tobb "sorozatot" csinalni, mar eleg unalmas

    es mindig az elso resz a legjobb, ez szinte minden filmnel igaz
  • Buddy
    #124
    es persze az 1.-t es a 2.-at csak egyszer lattam, mar azt sem tudom mirol szol......alt. iskolaban lattam, ugy 6.oszt. kornyeken
  • Ramza
    #123
    Sőt, a nyolcadiknál le is állnak :) A kilencediket még soha nem sikerült megnéznem.
    Amúgy az első két rész szerintem nagyon rulz, a harmadik(tól) már nem jött be annyira.
  • Ramza
    #122
    No, végre valamiben egyet is értünk :)
    Amúgy szerintem nézhetetlen volt a Jason X - azt hittem, hogy a hatodik-hetedik résztől felfele olyan mértékben gyalázták meg a sorozatot, amit képtelenség űberelni, de a tizedik rész szerintem mindenen túltett...
  • Buddy
    #120
    erdekes, hogy a jason sorozatokbol az 1. es a 2. reszt nem adta meg le tv. Mindig a 3.-tol inditanak
  • Buddy
    #119
    a hullajot en egyszer lattam.....azt hittem, hogy komoly, de a vegere mar rohogtem a sok marhasagtol......eleg alacsony koltsegvetesu a produktum :)
  • SoDI---
    #118
    Hát akárki akármit mond, szerintem a nagy klasszikusokat hiba volt kivinni a világürbe. Ha az maradt volna az ALIEN-ek területe, jobban jártunk volna. A Jason X bár ennek ellenőre viszonylag elég nézhető volt, de mondjuk pl. a Hellraiser 4-ben egy kicsit eröltetett, és nem oda illő volt a sci-fi környezet.

    Ha úgy általában horrorokról beszélünk, akkor a kedvencem a Hellraiser sorozat (ha megvan valakinek divx-ben az 5-ödik rész, az sikitson bártan e-mailben ), szinte bármelyik része gyomorforgatóbb, mint az összes Freddy-Jason széria :)

    Amikor megnéztem pl. a második részt, akkor azzal a gondolattal álltam fel a végén: "hogy a francba lehet valakinek ilyen beteg agya, hogy ilyet kitaláljon, és még le is forgatják, b.meg!" :)
  • Jano
    #117
    Leszedtem a Hullajót. Csak hogy röhögjek egy jót. :D
  • Madmaxx
    #116
    jason X-ben a mészárlások nagyon jók!!!!!!!