195
DVD-t rendelnék az Amazon.com-ról
  • blackgamer
    #35
    ciki ?
    bocs, de egy évben max 2-3 vásárlás miatt nem fogok ezreket fizetni egy webkártya fentartására
    egyetem mellett pedig nem tudok dombornyomottat fenttartani
    ördögi kör, kár is beszélni róla
  • Punker
    #34
    amúgy ezt rendeltem:

  • Punker
    #33
    + nem bombor nyomott kártyát kérni hülyeség :)
  • Punker
    #32
    az én game-mat amazon nem hozza ide :(
  • Garfield
    #31
    Azért még ma is dombornyomott kártyát felhozni, mint kifogást az online vásárlás ellen... hogy is mondjam, ciki.

    Eletronikus Számlacsomag

    Hogy a többi banknál van-e ilyen, nem tudom. Én két éve rendelek ezzel az Amazonokról (meg egyéb helyekről is) minden gond nélkül.
  • qper
    #30
    Én úgy tudom, hogy bizonyos dolgokat az Amazon nem szállít bizonyos országokba. Lehet, hogy a kosarasgatyádat sem szállítják ide valamiért.
  • Anthony001
    #29
    Ja közben már rájöttem:)
  • blackgamer
    #28
    gondolom nem én vagyok az egyedüli aki amazonon kinéz valamit, de nem dombornyomott a kártyája

    vagy akkor mondják azt, hogy mittomén, hónap végére összejön annyi rendelés, és csak akkor rendelik meg egyben az addig befutott rendelésekkel együtt
  • Punkerwork
    #27
    nekik nem éri meg, ők nagykertől stb veszik, 1 db-ot rendelni számlázni stb rengeteg macera.....
  • blackgamer
    #26
    nekem nem éri meg 1 cd-vel foglalkozni
    de nekik? hisz ebből élnek! CDBOLT = cdket adnak el
    valami más lehet a háttér, de nem tudom mi
  • Punkerwork
    #25
    persze hogy elhajtanak ahoz hogy nekik megérje 1 db játékkal/filmmel/stb-vel foglalkozni olyan haszon kulcsot kell használniuk amit úgyse fizetnél ki, mondom nézzd meg a GMX-et onnan szállítanak magyarországra is.
  • blackgamer
    #24
    természetesen fizetnék érte, egyértelmű
    ismerős nincs, nem is kezdenék vele, mert már volt olyan hogy rossz cd verziót küldtek csomagküldők, akkor meg nehézkes a visszacsere, ezért kéne egy üzlet ahol személyesen lehet átvenni, de mindenhonnan elhajtanak, mondván amazonról nem tudnak beszerezni
  • Punkerwork
    #23
    van ismerős? mert a 2 szép szemedért úgyse csinálják meg :)
  • blackgamer
    #22
    sorry :) , szóval cdbolt ahol leadom amazonról mi kell, és beszerzik, de személyesen intézve (bár ez asszem nem az a topic)
  • Punkerwork
    #21
    mi?
  • blackgamer
    #20
    offline üzletet ismertek ami lebonyolítani amazonról a vásárlást?
  • Garfield
    #19
    Nem értem a kérdést.

    Amazonon ott a leírás, hogy mit, mennyiért, hova mennyiért szállítanak.
  • Punkerwork
    #18
    én game-t rendeltem most, de az amazon-nak nem tetszett, GMX-ről rendeltem (soha nem hallottam róla elötte) 5 font lesz a szállítás.
  • Anthony001
    #17
    up!
  • Anthony001
    #16
    Sziasztok!

    Kinéztem magamnak egy 30$-os kosarasgatyát az amazon.com-on, és azt szeretném kérdezni, hogy kb mennyi lenne a pk, és hoznak M.o-ra?
    Előre is köszi
  • Punkerwork
    #15
    kártyától függ :)
  • blackgamer
    #14
    mondjuk van dombornyomott kártya, mi ezután a teendő?
    hogyan történik a fizetés amazon-on? mert nekem nem túl érthető a dolog
  • Gladiator
    #13
    mind1, jó az nekem...
  • gz8
    #12
    Valószínűleg "teherautóról leesett" cuccos lehet... Olcsó húgynak híg a leve, gondolom ismered a mondást
  • Gladiator
    #11
    na még egyszer megkérdezem
  • Gladiator
    #10
    Normális az, ha ennyibe kerülnek a hardwerek, mint itt?

    mert gynus, hogy egy 2.8 gigás proci fele annyiba kerül mint máshol. hol itt az átbaszás?
  • Botond #9
    aha,köszi,akkor anyámékhoz rendelem Belgiumba,az egyszerűbb ^^
  • szurmakotium
    #8
    Én azt javasolnám, hogy ilyen esetekben másra ne nagyon hagyatkozz, hanem a hivatalos oldalakat keresd fel:


    Interneten vagy egyéb csomagküldő szolgálattól megrendelt áru vámkezelése:
    Az interneten, vagy csomagküldő szolgálattól megrendelt vámáruk esetén, amikor az ellenszolgáltatás fejében érkezik be, vagyis fizetünk érte, a vámteher – a beérkezett vámáru/k értékétől függetlenül – az általános szabályoknak megfelelően kerül kiszabásra.

    Ilyen esetekben az ügyfelet nem illeti meg a 28.200.-Ft-os vámkedvezmény, tehát a vámáru/k teljes értéke után kell a jogszabályban meghatározott vámot és egyéb közterhet megfizetni.


    Ajándék küldemények
    Postán, fuvarozó vállalat közreműködésével beküldött, vagy más természetes személy által behozott ajándék vámkezelése a nem kereskedelmi jellegű forgalom szabályai szerint történik, amennyiben az ellenszolgáltatás nélkül érkező vámáru a jogszabályban meghatározott mennyiséget nem haladja meg.

    Vagyis ilyenkor megilleti a vámkedvezmény a megajándékozottat, amennyiben az ajándék együttes értéke a 28 200 Ft-ot nem haladja meg.

    Ez a kedvezmény nem alkalmazható a
    vámkedvezményes értékhatárt meghaladó egyedi értékű vámárura, valamint
    szeszes italra, és dohánytermékre.

    Forrás: vam.hu
  • Botond #7
    szóval szállítanak Magyarországra?és ha jól tudom 20ezerig minden vámmentes,akkor nem tesznek rá vámot,ha az alatt rendelek,nemdebár?
  • Dzsini
    #6
    nálam a vám az eddigi rendeléseim során tökéletesen random alkalmakkal került elő... teljesen kiismerhetetlen :o) (ha vám elé kerül és nincs rajta ár, akkor esetleg megbontják és árbecslést alkalmaznak...?)
  • Garfield
    #5
    És a vámot mivel lehetne elkerülni? Az Amazon.com-on van olyan opció, hogy ajándékként cosmagolják számla és az ár külső feltüntetése nélkül, de az plusz 3,5 dollár. Vagy ez teljesen véletlenszerű, mikor terhelik vámmal?
  • Garfield
    #4
    Azé', mert olyan filmek, melyek Magyarországon jelenleg nem kaphatóak.
  • mad mind
    #3
    Szóval kell hozzá egy cím amire küldik, egy hitelkártya, amiről leemelik a pénzt(ez vagy dombornyomott bankkártya pl. visa classic, vagy webkértya kell, hogy legyen, és az általad válsztott posta szolgáltatás. A leglassabb kb. 5 dollár, ezzel úgy 10 hét alatt ér ide, a gyorsabbak (DHL) akár 30 dollárt is elkérnek, de két héten belül itt a cucc.Természetesen, ha több dolgot rendelsz egyszerre a postaköltség emelkedik.
    Vám nekem még nem volt, de lehetséges.
    Kb. ennyi.
  • Garfield
    #1
    Üdv!

    DVD-t szeretnék rendelni az Amazon.com-ról. Aki csinált már ilyen, mondja már el, mi kell hozzá pontosan, illetve milyen mértékű egyéb járulékos költségek jönnek hozzá.