195
DVD-t rendelnék az Amazon.com-ról
  • Garfield
    #1
    Üdv!

    DVD-t szeretnék rendelni az Amazon.com-ról. Aki csinált már ilyen, mondja már el, mi kell hozzá pontosan, illetve milyen mértékű egyéb járulékos költségek jönnek hozzá.
  • mad mind
    #3
    Szóval kell hozzá egy cím amire küldik, egy hitelkártya, amiről leemelik a pénzt(ez vagy dombornyomott bankkártya pl. visa classic, vagy webkértya kell, hogy legyen, és az általad válsztott posta szolgáltatás. A leglassabb kb. 5 dollár, ezzel úgy 10 hét alatt ér ide, a gyorsabbak (DHL) akár 30 dollárt is elkérnek, de két héten belül itt a cucc.Természetesen, ha több dolgot rendelsz egyszerre a postaköltség emelkedik.
    Vám nekem még nem volt, de lehetséges.
    Kb. ennyi.
  • Garfield
    #4
    Azé', mert olyan filmek, melyek Magyarországon jelenleg nem kaphatóak.
  • Garfield
    #5
    És a vámot mivel lehetne elkerülni? Az Amazon.com-on van olyan opció, hogy ajándékként cosmagolják számla és az ár külső feltüntetése nélkül, de az plusz 3,5 dollár. Vagy ez teljesen véletlenszerű, mikor terhelik vámmal?
  • Dzsini
    #6
    nálam a vám az eddigi rendeléseim során tökéletesen random alkalmakkal került elő... teljesen kiismerhetetlen :o) (ha vám elé kerül és nincs rajta ár, akkor esetleg megbontják és árbecslést alkalmaznak...?)
  • Botond #7
    szóval szállítanak Magyarországra?és ha jól tudom 20ezerig minden vámmentes,akkor nem tesznek rá vámot,ha az alatt rendelek,nemdebár?
  • szurmakotium
    #8
    Én azt javasolnám, hogy ilyen esetekben másra ne nagyon hagyatkozz, hanem a hivatalos oldalakat keresd fel:


    Interneten vagy egyéb csomagküldő szolgálattól megrendelt áru vámkezelése:
    Az interneten, vagy csomagküldő szolgálattól megrendelt vámáruk esetén, amikor az ellenszolgáltatás fejében érkezik be, vagyis fizetünk érte, a vámteher – a beérkezett vámáru/k értékétől függetlenül – az általános szabályoknak megfelelően kerül kiszabásra.

    Ilyen esetekben az ügyfelet nem illeti meg a 28.200.-Ft-os vámkedvezmény, tehát a vámáru/k teljes értéke után kell a jogszabályban meghatározott vámot és egyéb közterhet megfizetni.


    Ajándék küldemények
    Postán, fuvarozó vállalat közreműködésével beküldött, vagy más természetes személy által behozott ajándék vámkezelése a nem kereskedelmi jellegű forgalom szabályai szerint történik, amennyiben az ellenszolgáltatás nélkül érkező vámáru a jogszabályban meghatározott mennyiséget nem haladja meg.

    Vagyis ilyenkor megilleti a vámkedvezmény a megajándékozottat, amennyiben az ajándék együttes értéke a 28 200 Ft-ot nem haladja meg.

    Ez a kedvezmény nem alkalmazható a
    vámkedvezményes értékhatárt meghaladó egyedi értékű vámárura, valamint
    szeszes italra, és dohánytermékre.

    Forrás: vam.hu
  • Botond #9
    aha,köszi,akkor anyámékhoz rendelem Belgiumba,az egyszerűbb ^^
  • Gladiator
    #10
    Normális az, ha ennyibe kerülnek a hardwerek, mint itt?

    mert gynus, hogy egy 2.8 gigás proci fele annyiba kerül mint máshol. hol itt az átbaszás?
  • Gladiator
    #11
    na még egyszer megkérdezem
  • gz8
    #12
    Valószínűleg "teherautóról leesett" cuccos lehet... Olcsó húgynak híg a leve, gondolom ismered a mondást
  • Gladiator
    #13
    mind1, jó az nekem...
  • blackgamer
    #14
    mondjuk van dombornyomott kártya, mi ezután a teendő?
    hogyan történik a fizetés amazon-on? mert nekem nem túl érthető a dolog
  • Punkerwork
    #15
    kártyától függ :)
  • Anthony001
    #16
    Sziasztok!

    Kinéztem magamnak egy 30$-os kosarasgatyát az amazon.com-on, és azt szeretném kérdezni, hogy kb mennyi lenne a pk, és hoznak M.o-ra?
    Előre is köszi
  • Anthony001
    #17
    up!
  • Punkerwork
    #18
    én game-t rendeltem most, de az amazon-nak nem tetszett, GMX-ről rendeltem (soha nem hallottam róla elötte) 5 font lesz a szállítás.
  • Garfield
    #19
    Nem értem a kérdést.

    Amazonon ott a leírás, hogy mit, mennyiért, hova mennyiért szállítanak.
  • blackgamer
    #20
    offline üzletet ismertek ami lebonyolítani amazonról a vásárlást?
  • Punkerwork
    #21
    mi?
  • blackgamer
    #22
    sorry :) , szóval cdbolt ahol leadom amazonról mi kell, és beszerzik, de személyesen intézve (bár ez asszem nem az a topic)
  • Punkerwork
    #23
    van ismerős? mert a 2 szép szemedért úgyse csinálják meg :)
  • blackgamer
    #24
    természetesen fizetnék érte, egyértelmű
    ismerős nincs, nem is kezdenék vele, mert már volt olyan hogy rossz cd verziót küldtek csomagküldők, akkor meg nehézkes a visszacsere, ezért kéne egy üzlet ahol személyesen lehet átvenni, de mindenhonnan elhajtanak, mondván amazonról nem tudnak beszerezni
  • Punkerwork
    #25
    persze hogy elhajtanak ahoz hogy nekik megérje 1 db játékkal/filmmel/stb-vel foglalkozni olyan haszon kulcsot kell használniuk amit úgyse fizetnél ki, mondom nézzd meg a GMX-et onnan szállítanak magyarországra is.
  • blackgamer
    #26
    nekem nem éri meg 1 cd-vel foglalkozni
    de nekik? hisz ebből élnek! CDBOLT = cdket adnak el
    valami más lehet a háttér, de nem tudom mi
  • Punkerwork
    #27
    nekik nem éri meg, ők nagykertől stb veszik, 1 db-ot rendelni számlázni stb rengeteg macera.....
  • blackgamer
    #28
    gondolom nem én vagyok az egyedüli aki amazonon kinéz valamit, de nem dombornyomott a kártyája

    vagy akkor mondják azt, hogy mittomén, hónap végére összejön annyi rendelés, és csak akkor rendelik meg egyben az addig befutott rendelésekkel együtt
  • Anthony001
    #29
    Ja közben már rájöttem:)
  • qper
    #30
    Én úgy tudom, hogy bizonyos dolgokat az Amazon nem szállít bizonyos országokba. Lehet, hogy a kosarasgatyádat sem szállítják ide valamiért.
  • Garfield
    #31
    Azért még ma is dombornyomott kártyát felhozni, mint kifogást az online vásárlás ellen... hogy is mondjam, ciki.

    Eletronikus Számlacsomag

    Hogy a többi banknál van-e ilyen, nem tudom. Én két éve rendelek ezzel az Amazonokról (meg egyéb helyekről is) minden gond nélkül.
  • Punker
    #32
    az én game-mat amazon nem hozza ide :(
  • Punker
    #33
    + nem bombor nyomott kártyát kérni hülyeség :)
  • Punker
    #34
    amúgy ezt rendeltem:

  • blackgamer
    #35
    ciki ?
    bocs, de egy évben max 2-3 vásárlás miatt nem fogok ezreket fizetni egy webkártya fentartására
    egyetem mellett pedig nem tudok dombornyomottat fenttartani
    ördögi kör, kár is beszélni róla
  • Punker
    #36
    apuci-anyuci-ismerős? kezébe adod a pénzt és az ő kártyáját használod.
  • Mighty
    #37
    Valamit valamiért. Fenntartasz egy dombornyomott kártyát x forintért és spórolsz a az olcsóbb árukon vagy nem és veheted meg normál boltban amit szertnél (már ha lehet kapni...)

    Hír a www.bankkartya.hu-ról:

    Dombornyomott bankkártya akció az Erste Banktól
    2005-07-25 12:00

    Az Erste Bank egy kedvezményes ajánlatra hívja fel az ügyfelek figyelmét, melyet VISA Classic vagy MasterCard Standard bankkártyáinkhoz kapcsolódóan kínál.

    Aki az akció alatt igényel VISA Classic vagy MasterCard Standard bankkártyát, annak az Erste Bank az elsõ éves kártyadíj felét elengedi. A megtakarítás mértéke 2.000 Ft. Emellett nem kell teljesíteni az 50.000 Ft-os nyitóösszegre és a 3 hónapos számlamúltra vonatkozó feltételeket sem.

    Az akció 2005. augusztus 31-ig szól, eddig lehet benyújtani a bankkártya igénylést kedvezményesen.


    Beslattyogsz bármelyik fiókba, nyitsz egy számlát és mellé igényelsz egy kártyát 2000 ruppó kicsengetésével.
  • Punkerwork
    #38
    ez félelmetesen gagyi, én a Visa Classic számlámat 5k-val indítottam szó se volt 50k letétről stb...
  • Mighty
    #39
    Én annó 3 forintért vettem egy gombóc fagyit, szó sem volt 100 forintról...

    Egyébként minden banknál más és más feltételeket szabnak a dombornyomott kártyák igénylésénél. Ezért is jó oldal a www.bankkartya.hu, mert össze lehet hasonlítani az azonos kártyák bankonkénti feltételeit.
  • Mighty
    #40
    Ezen most mi a gagyi? 2000 forintért kaphatsz egy dombornyomott kártyát. Nem kell számla múlt, nem kell 50000 forintos nyitóösszeg (amit egyébként a nyitás és a kártyarendelés után azonnal ki is vehetnél).
  • Punkerwork
    #41
    maradjunk annyiban hogy te vagy az első ember akitől azt hallom hogy az erste verziója jó.....