234
LCD-megéri?
  • t. Füly
    #34
    Jaja egy jo tft minden szempontbol jobb végül is mint egy crt csak nagyon drága:)monjuk nekem egy 19"os AgNeovo k-19-em van szal inkább nem dumálok:))
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Annyi, hogy egy jó TFT-t napokig bámulok és nincs semmi bajom, míg egy profi CRT is az agyamra megy pár óra alatt !
  • nagykispeter
    #32
    Köszi!De akkor mégis mi a különbség mert LCD előtt hoszabb ideig még nem ültem!Egyébként a méreteket ahogy néztem,egy 15-ös LCD kb. 17-es CRT-nek felel meg.Szerintem a Crt-nek a kerete eltakar a képből.
  • Borg
    #31
    Olyan öreg monitorban nem nagyon van védelem szerintem. Öreg monitortól nem csoda, hogy fáj a szemed, fejed stb. Ezt egy modern CRT is megoldja, nem muszáj TFT-t venni.
  • nagykispeter
    #30
    Valaki akinek volt CRT monitora és lecserélte LCD-re megtudná-e írni hogy érdemes-e?Már olyan értelembe kérdezem hogy a szemet mennyire rongálja az eggyik vagy a másik?!Jelenleg egy 21 colos CTX monitorom van olyan 6-7 éves lehet nem tudom pontosan mert használtan vettem és nem birom 70 -80 cm-nél hátrább tenni a szememtől mert olyan a szoba kialakitása!Állitólag egy idelye beépítenek a monitorokba egy bizonyos védelmet de nem tudom hogy mióta és az enyémbe is benne van-e már?!Az a gond hogy 1-2 óra után fáj a szemem és a fejem is,pedig direkt csináltattam szemüveget is hozzá!Valakinek valamilyen ötlete van hogy érdemes-e kicserélni,vagy hogy milyen méretre!?
  • Inquisitor
    #29
    Vagy 3. :)
  • Inquisitor
    #28
    "L1710S és L1710B között csak a DVI csatlakozó a különbség?"
    Hát lehet, hogy tévedek, de a 1710S-nek véletlenül NEM 25ms a frissítése?
    Míg a 1710B-nek meg 16ms.
    Mert ugye rohadtúl nem mindegy, ha csak nem állóképekhez meg szövegszerkesztéshez kell. ;)
  • sony
    #23
    LG L1710B!!!! jó választás lesz!melóhelyen több is van, curva jók!
  • zero_cool51
    #21
    ha van hozzá digitális (DVI) karid, akkor nincs semmi baj. Nekem HP L1720-asom van, minden játék 1280*1024-ben fut, és egyszerűen gyönyörű a képe
  • Borg
    #18
    A lényeg ott van, hogy a DSUB csatlakozóhoz digitális->analóg átalakitáson megy át a jel, mert a CRT monitoroknak az kell. Ez jelveszteséget jelent, mint átalakitás.

    Ha te DVI-be dugsz DVI-s TFT-t, ebben az esetben nincs átalakitás, tehát nincs jelveszteség.

    Szal, azon múlik mit tud a TFT-d. Ha DVI akkor DVIbe, és minimálisan jobb a képminöség, hameg DSUB akkor abba, és akkor a szokásos.
  • I.C.ram
    #16
    Hi all!

    Van egy kis gondom!

    Van egy játékom (Grom), ahol nem lehet felbontást állítani, és csak 800*600-ban lehet nyomni. LCD-n hihetetlen ocsmány, pedig nagyon szeretnék vele játszani! Nincsaen erre valami program vagy driver vagy akármi?

    Mitsubish NEC 1830-as LCD-m van.
  • I.C.ram
    #15
    Már sikerült megoldani!

    Megoldás : Legújabb nVidia driver 40.01-es
  • I.C.ram
    #14
    Hi!

    Van egy hatalmas gondom!

    Van egy NEC Mitsubishi 1830 -as LCD monitorom, amit nem lehet jól beállítani, mivel a képe nagyon pixeles. Valakinek van valami tipp?
  • Atus01
    #13
    Én uezt mondtam, csak más szavakkal:)
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Pl. a cégünknél a 19" Viewsonic LCD-k 1280*1024-esek, ezért ezen a felbontáson érdemes őket járatni. Van hozzá digitális kimenetű Leadtek GF4, így a kép tökéletes, minden képpont ott van ahol lennie kell.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Mivel fix a pixelszám, így az LCD a legnagyobb felbontásán (alap) ad geometriailag helyes képet. Minden annál kisebb felbontásban torzít (kivéve, mikor a maximális felbontás az adott felbontás egész többszöröse) mivel lesznek megduplázott sorok/oszlopok is. Ezen lehet segíteni persze ravasz képfeldolgozó eljárásokkal, de mind rossz eredményt hoz desktop-nál.
  • Atus01
    #10
    A 15"-os LCD-ket 1024x768-ra tervezték. Ennyi pont van rajtuk. 800x600 és 640x480-at is tudnak, csak kisebb méretben jelenítik meg. Akkor van minőségromlás, ha kizoom-olják fullscreen-re.
  • Mnemomic
    #9
    Ja most nekem is Samsungot ajánlanak de mondjuk én csak 15 colosat tudok venni. A 152B-t a Sony-ról sok helyen lebeszéltek.

    Különben igaz hogy rosszabb a kép de csak a desktopnál játékokban nem venni észre ahogy kivettem olyankor a monitorok használnak valami simitást ha kisebb felbontásra rakod.
  • [Walaki]D`Lair
    #8
    Hát nemtudom. Még nem láttam, de ha sok helyen írák LEHETSÉGES(!) de nem hiszem. Kár hogy nem ír ide más is mert én is nemsokára veszek 1-et de én már tudom melyiket: Samsung SyncMaster 171S
  • Mnemomic
    #7
    Ez tapasztalat vagy csak beírtál valamit? Ezt nem én mondom több helyen olvastam, hogy kisebb felbontásban nem nyújtanak olyan képet mint egy CRT monitor.

    De ha nem így van annak csak örülök..
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    Ez egy faszság.
  • Mnemomic
    #5
    Most nem azt értem hogy 800x600-ban nagyonbbak a textúrák, hanem hogy maga a monitor nem képes megjeleníteni olyan jó minőségben állítólag..
  • Mnemomic
    #4
    Nem mert ezek úgy vannak megcsinálva, hogy 1024-ben adják a legjobb képet. Állítólag ez alatt romolhat a képminőség rajtuk-az élesség-és ez érdekelne, hogy mennyit.
  • [Walaki]D`Lair
    #3
    Hogyha 1024-nél ilyen jó a monitor akkor nem az a logikus hogy alacsonyabb felbontásban még jobb?????
  • Mnemomic
    #2
    Senki?
  • Mnemomic
    #1
    Hi!

    Le szeretném a régi monitoromat cserélni egy LCD monitorra. Ki is néztem magamnak a Sony SDM-S51 típust.

    Ennek egész jó 20 milisecundum a reakcióideje szóval elvileg jó játékra.

    Az a gondom, hogy ezek a monitorok 1024-es felbontásra vannak belőve és más felbontásban nem teljesítenek olyan jól állítólag. Szóval ha én egy játékot nem tudnék 1024-ben futattni csak 800x600-ban az mennyire látszik meg képminőségben?

    Meg várnék más tapasztalatokat is LCD monitor ügyben.