234
LCD-megéri?
  • Shep
    #114
    LCD monitornál a következő probléma áll fent a kép szép meg minden a söt helyek kellően sötétek, de a világos ezzel szemben eszméletlenül vakító, brightnesst meg contrastot hiába veszem le akkor ugyan sötétebb lesz, de a sötét meg feketévé válik, lehet ezzel vmit kezdeni, vagy ez ilyen és kész.

  • takraj
    #113
    Egy LCD/TFT monitort hogyan lehet rákötni a VGA kártyára? Ugyanúgy, mint a CRT-t, vagy más csatlakozója van? (Bocs, ha már volt...de nem találtam!)
  • Nadi
    #112
    Én egy Samsung 710V-t vettem 60k-ért. Szép képe van meg minden, eddig megvagyok vele elégedve.
  • RedDragon
    #111
    Sziasztok!

    Játékra hány ms alatti monitort ajánlotok hogy tökéletesen működjön?
  • Action
    #110
    Hát én most vettem egy BenQ FP71E+ 17es méretben 8 ms válaszidövel és egyszerüen tökéletes.Gyönyörü kép,nagyon szép szinek és még jól is néz ki.Csak ajánlani tudom!
  • szala
    #109
    annyi különbséggel, hogy a 19 esban PVA panel van, szoval jobb mint a 17 es
  • szala
    #108
    Már lehet kapni , legalábbis a nagykerben is van, meg én ilyen elött ülök 1 napja
  • Punkerwork
    #107
    ebből kéne 19-es
  • Punkerwork
    #106
    ahogy a Laalee mondja nincs rajta DVI.
  • Laalee
    #105
    az N szérián nem szokott dvi lenni ha jólemlékszem.
  • Phat Smoker
    #104
    LG FLATRON LCD-TFT 17" L1730S (12ms) 50.990 huf --> CORA
    ez vót a reklám helye :D
  • Zoli007
    #103
    1/25=0,04s = 40ms
  • Inquisitor
    #102
    Úgy emléxem a 25ms monitor tudott 25 képet kipakolni, mert a felettieken nem lehetett normálisan videót lejátszani, szerintem te a 30ms monitorra gondoltál.
  • Zoli007
    #101
    Egy dolgot aruljatok nekem el, hogy lehet az hogy ugyebar az ember a kb. 20 fps kepet is mar folyamatosnak latja, ami 50 ms -nek felel meg, de ha egy LCD monitor 30 ms - es annak mar van utanhuzasa, meg mitomenmije.
  • Nadi
    #100
    Elsősorban játékra, filmre kéne.
  • Borg
    #99
    Samsung 913N, FSC S19-1?
    Én ezekkel szemezgetek...
  • Nadi
    #98
    Hi! Most szeretnék LCD-t venni. 2 jelöltem van: egy Philips 170 C 4 FS és egy LG 1730S.
    Szerintetek melyiket vegyem?
    A kontrasztaránynál mi a jobb? Az 550:1-hez vagy a 350:1-hez?
    Előre is köszi
  • grebber
    #97
    Nekem egy olyan TFT-t mondjatok amin tökéletesen fut az összes játék és a szinek is jónak mondható és 17"-os.
  • Punkerwork
    #96
    na mondjatok egy olyan TFT-t aminek normális a garanciája, 19-es DVI, és max 16 MS-es.
  • szala
    #95
    Sziasztok
    Olyan kérdés, melyik panel tipus ad nagyobb szinhűséget, a PVA vagy az MVA panel?

    Köszi elöre is a segitséget
  • Rover623
    #94
    Jól jártál...
  • Munch
    #93
    Ahhoz kellett volna adniuk!
  • Mentol
    #92
    Nekem volt mellékelve DVI kábel a 1730B TFT-mhez! Vásárlás előtt direkt rákérdeztem...
  • Rover623
    #91
    Nem értem a problémát... :-)))

    Egyszerűen megfogod szélét és dönthető...
    Nem túl nagy tartományban az igaz, de dönthető...ha megnézed oldalról akkor látod a zsanért is...
    Problémát okozhat, ha a kábeleket rosszul buktatják át a zsanér fölött, ekkor nem lehet rendesen hátrahajtani, mert az összenyomódó kábelek megszorulnak...
  • HRS Tboy
    #90
    lenne egy nagyon láma kérdésem: hogy a francba lehet változtatni a dőlésszögét? már össze-vissza ferszegettem de nem lehet megmozdítani.
  • Rover623
    #89
    A drágának éppen nem mondható Acer-ekhez meg van a dobozban...
    Ennyivel is olcsóbbak...
  • Sir Quno Jedi
    #88
    Az AG Neovo F419-emhez pölö adtak analog, meg digitál kábelt is gyárilag (!), mer rendesek... (ki érti ezt, pedig még a professzionális Philips-emhez sem adtak)
  • Inquisitor
    #87
    Ez sajnos "bevett szokás" a monitorgyártóknl, kb. mint a nyomtatóknál, hogy nem tesznek bele USB kábelt. :(
    Szóval nem csak az LG ...
  • Rover623
    #86
    Hát igen...sajna csóri LG belerokkanna ha odatenné mellé azt a nyomi kábelt...user-től meg legombolnak még 3-4000 Ft.-ot érte...
  • Inquisitor
    #85
    "Megér plussz tízezret a dvi bemenet?"
    Meg, de előre szólok, mire meglesz a a kábel, már nem is 10e lesz a plusz ...
  • Rover623
    #84
    Hihi...
    Hogy lehet ezeket összehasonlítani...?
    43cm vs. 51 cm (17" vs. 20" ?)
    1280x1024 vs. 800x600 (ráadásul ez pixelben 0.26mm vs 0.5mm, horror!)
    250cd vs 500cd (csak egy pöttyet fényesebb a másik...)

    Szóval az első egy sima 17-es LCD monitor, amire valahogyan keveredett egy SCART...
    Tévének alkalmatlan: kicsi, gyenge a fényereje, a felbontása messze van a tévéadástól, és még csak nem is 4:3-as...

    A második egy 20"-os LCD TV-nek tűnik, jó fényerővel, közepes (TV-khez képest!) kontraszttal, elégséges felbontással...megfelelő (pl. 2-3m) távolságból...
    Teljesen feleslegesnek tűnik rajta a PC-s csatlakozás, ellenben roppantul hiányzik róla a SCART!! 2 SCART méginkább...

    Ha csak ebből lehet választani, akkor a második.
    Ha van más is, keress még...irányelvek a fenti összevetésből egyértelműek!
  • Rover623
    #83
    Itt ülök előtte...
  • HRS Tboy
    #82
    sziasztok! van valakinek LG L1730S-es monitora?
  • zero_cool51
    #81
    Hi. Néztem magamnak 2 LCD TV-t, de nem tudom melyiket válasszam.

    1.
    Kép: 43 cm
    Felbontás: 1280 x 1024
    Kontraszt: 450 : 1
    Fényerősség: 250 cd
    Csatlakozás: 1xScart, PC
    Méretek (B/H/T): 41,6cm / 43cm / 43cm
    Hang: 10 Watt Stereo

    499 euro

    2.
    Kép: 51 cm
    Felbontás: 800 x 600
    Kontraszt: 500 : 1
    Fényerősség: 500 cd
    Cstlakozók: Audio-Out, PC, S-VHS
    Méretek (B/H/T): 58cm / 39cm / 8cm
    Hang: 8 Watt Stereo

    599 euro.

    Melyik a jobb szerintetek?
  • Sir Quno Jedi
    #80
    Ha van jó DVI-os kártyád, akkor megéri.
  • Munch
    #79
    LG 1730S vagy 1730B monitor között kell választanom.
    Megér plussz tízezret a dvi bemenet? Milyen moncsik ezek? Van valakinek valamilyen tapasztalata velük?
  • Sir Quno Jedi
    #78
    Ezt úgy mégis miből szűrted le ??? Most épp a harmadik TFT-met nyúzom és a negyedikre várok (sajátról beszélek csak).
  • l-toro
    #77
    ugy latom mindeki csak szeretne lcd monitort de senkinek nincs hogy hozza birna szolni a temahoz! kar! :(
  • Sir Quno Jedi
    #76
    A 20-25 ms bőven elég, hidd el ! Eleget gammáztam TFT-ken úgyhogy a jobbaknál tök8 !
  • Sir Quno Jedi
    #75
    Ező, ajánlanám a Philips Brilliance sorozat jobb 19"-es darabjait (amikre már egy képpontra is garit vállalnak). Jónéhány teszt győztesei és kiváló a képük, designjük. Magamnak 18"-as van, de volt nálam az egyik 19"-es is és azt kell mondjam, hogy fényévekkel jobb volt még az elvárásaimnál is !

    Most jön ki állítólag a 700:1 kontrasztarányú új model, én is arra várok, aztán jön papához !