234
LCD-megéri?
  • Senkkik
    #194
    szerintem nem nagyon lehet ilyet...
  • cicai
    #193
    Sziasztok!
    Segítsetek nekem.
    Vettem egy Philips 190v típusú LCD monitort. Az lenne a kérdésem, hogy a monitor a minimum felbontása az 1280×720/60Hrz Max felbontás 1280×720/75Hrz ezzel tudok olyan játékkal játszani, aminek a felbontása kisseb a min-max felbontási értékeknél? Azért kérdezem, mert most minden más értéknél ki kapcsol a monitor. Nem játék közben.
    Egy ríva TNT 4600ti kártyával próbálom most de a 1280×720/60 értéknél nyújtott a kép. Se, a nagyobb se a kisebb értéket nem bírja a kártya és a monitor, mert a mindig ki kapcsol.
  • Zoli007
    #192
    Semmi 5let?
  • Blade17
    #191
    nehéz szülés vot:D
  • Blade17
    #190
    azért kösz a segítséget
  • izb
    #189
    na akkor ez meglepő fordulat...
    lehet a VGA kavar be...
  • Blade17
    #188
    na már rájöttemohhh:)
    már megvan miért torzult nemis figyeltem hogy ez a görgetősáv ami állítja a felbontást milyen részletes 1280*960ba raktam 1024 helyett jó mostmár jó:D
  • izb
    #187
    de látom még mindig nem tiszta a használata sajnos...
  • Blade17
    #186
    ja tom én másra értettem a válasz gombot:):D
    és hol lehet finomítani?
  • izb
    #185
    ?
    ha ezen a felbontáson nem tökéletes a kép akkor még kézzel kell utána állítanod...ennél a moncsinál ez az alap használati felbontás...
    Tehát ez az a felbontás ami igazán tetszik neki...
    a válasz gomb meg itt van...
  • Blade17
    #184
    bocsi de ez most nem világos 1280*1024-be ha átállítom akkor torzit igen és mit csináljak a válaszgomból és az hol van??
  • izb
    #183
    válasz gombot használd...
    a monitorod natív felbontása 1280 x 1024
    ez alatt vagy "felett" torzít.
    LCD sajátosság.
  • Blade17
    #182
    hogy?
  • izb
    #181
    csak natív felbontásban hozza azt a képet amit szeretnél.
    alatta vagy felette torzít...
  • Blade17
    #180
    Végre megvettem a drágát, a samsung 940N-t:)
    Nem tudja vki miért van az ha nagyobb felbontásba rakom akkor miért lesz rosszabb a betű?Tehát nem olyan szép mint alacsonyabb felbontásban meg a képse valami jó.Aki tud segítsen azt megoldani hogy nagyobb felbontásban is szép legyen a kép/betűk
  • grebber
    #179
    Vajon az OLED monitorok elterjednek majd olyan szinten mint a tft/lcd-k?
  • Zoli007
    #178
    Lehetséges olyat csinálni, hogy ha én a szélesvásznú LCD-met szeretném kisebb felbontásban üzemeltetni, hogy ne interpoláljon, hanem a képernyő közepére tegye abban a felbontásban?
  • sanyiii
    #177
    Sziasztok!

    Szeretném kérdezni hogy ha valami nekiütődött a monitoromnak és fura színek jelentek meg utánna akkor körülbelül mennyi lehet ennek a javítása?
    A folyadékkristály valószínüleg nem folyik, ugyanis csak csíkokban van elszíneződés, nem foltokban. Ill. még azt szeretném kérdeni hogy mennyi idő után kezd el folyni a folyadékkristály (nagyon nem vágom milyen anyagról van itt szó valójában)?
    A monitorom: Philips 190S.
  • Code92
    #176
    egyértelműű samsung 970p és azt lábasl is falra lehet akasztani úgy még forgastni is lehet minden felé
  • Drizzthsz
    #175
    Hello, ki kell próbálni. :P Van akinek megfelel, van akinek nem. Más a látásunk. Valakinek van 770P-je? Legolcsóbban hol vagy hogy lehetne megszerezni?
  • :)
    #174
    játékhoz szeretnék venni tft moncsit 12 ms már megfelelő erre ?
  • M@TriX
    #173
    amúgy van TFT monitorok, abban nagyobb a nyüzsi ott kérdezz :)
  • M@TriX
    #172
    nekem olyan van, Samu 193P+, de ilyen a 970P is
  • DJ Bee18
    #171
    Lehet olyan LCD/TFT monitort kapni, amit falra lehet szerelni mint a plazma tévét? tehát amelyik láb nélkül is használható
  • akos
    #170
    Sziasztok srácok, egy kis help kéne.
    Nincs valakinek tudomása róla, hogy lenne mostanság olyan monitorvásárlási lehetőség, hogy az új monitor árába beszámítanák a régit...? Még ha csak jelképes összegért is...

    Htx...
  • Sir Quno Jedi
    #169
    Lehessen venni digikábelt, nekem is jó hosszú van, nemgyári...
  • barret
    #168
    Azert analogon hasznalom,mert a digi kabel nem er el a gephez:((
    Szivas tok rovid...Mar ezen is sporolnak!
  • mrzed001
    #167
    Na ezt látod elfelejtettem :)
  • Sir Quno Jedi
    #166
    Lévén a DVI csatikon többnyire az analog kimenetek is ott vannak és az "átalakító" semmi mást nem csinál, mint ezt köti át a sima D-SUB csatira. Két csatlakozó, meg a centi szalagkábel, ennyi.
  • mrzed001
    #165
    digi alatt digitális=DVI kábelt értettem. Nekem egy kábel se beépített, mind kicsavarozható. Amikor vettem a TFT-t, csak analógot adtak hozzá. Egyik gépemben VGA kártyán csak 1 DVI kimenet van, ahhoz adtak DVI-analóg átalakítót.
    Ezzel teszteltem a DVI-átalakító-analóg kombót. Nem volt látványosan se jobb, se rosszabb, mint a direkt kártya által kiadott analóg jel
  • icecave
    #164
    digi kábel? És azt hogy használod? nekem bele van épitve moncsiba az analóg kábel...
  • mrzed001
    #163
    Hát, azzzelen nem véd :)
    Amúgy nem tudom, hogy érnél-e el bármi minőségjavulást, ha külső DVI átalakítóba dugnád az analóg TFT-t. Egyszer próbáltam, aztán vettem digi kábelt :))
  • icecave
    #162
    nem baj, én még akkor vettem TFTmet, amikor még nem nagyon volt didicsati a moncsikhoz....
    Fujitsu-siemens T19-1....
  • mrzed001
    #161
    Hát van, de nem szép. Megintcsak konvertáljuk a tiszta digitális képet analógra, majd a moncsi próbálja kisilabizálni, hogy akkor most hogy is volt ez
  • icecave
    #160
    ja, de jó is lenne, ha DVI átalakitóval is igy lenne...
    Akkor ráraknám, majd DVIbe dugnám be analógos kanócot...
  • Sir Quno Jedi
    #159
    Ha DVI-on hazsnálod, nem kell időzítéssel babráni, nincs színhőmérséklet állítgatósdi, nem lényeg a geometria, stb. hiszen nem analog jelet próbál újra nézhetővé tenni...
  • Stann
    #158
    Lehet már kapni elérhető áron 17"-os MVA paneles TFT-t?
    MErt elég olcsón van a Fujitsu C19-4es, ami MVA, csak már 19" -os.
    Esetleg Samsung 710T/N?
  • mrzed001
    #157
    analógon használni digitális TFT .... Vétek skacok :)
  • icecave
    #156
    igy van, nekem is furcsa volt 19es fűtődoboz crt után...
    De sokkal jobb, nem fáradok elötte.
  • gurubefree
    #155
    Tudja a tö....m , nem igazán látok különbséget igy 60Hz-en.

    De ez új nekem leket csak hozzá kell szokni.