234
LCD-megéri?
  • Laalee
    #74
    nekem 24ms os van észre nem venni semmilyen utánhúzást a képen, szerintem lényegtelen hogy 15 vagy 20. leginkább a marketingesektöl függ mit irnak rá :D a dvi csatolo meg hihetetlen mértékü javulást hoz, bár gondolom egy 19 esen ez alap már.

    ki kell nézni 2-3 tipust ami szóbajöhet és élőben megnézni, a paraméterek sajnos kevesek.
  • l-toro
    #73
    a kepminoseget a markanevbol remelem ill 700:1 es kontrasztaranya van 250 es fenyero es 170ÿ os latoszog. szerintem ezek az ertekek mar jo kepminosegre utalnak es termeszertesen fontos de mivel irtam hogy jatszok IS ezert a valaszido is feltetel.
  • Laalee
    #72
    nekem fontosabb lenne a képminőség minthogy 15 vagy 20ms os válaszidővel rendelkezik. a nagyobb képpont pedig nem ez a kategoria, főleg ha tervezel. a DVI meg alap
  • l-toro
    #71

    Sziasztok! nagyon torom a fejem egy lcd monitor vasarlasan. a jatekokra is gondolva alacsony valaszidejut keresek. talaltam ezt a sony hs93l tipust ami 15 ms os valaszideju es egyeb ertekeiben is ok, talan a keppontja nagyobb, ugyanakkor eleg "olcso" tarsaihoz kepest. szal ki mit tud errol a moncsirol, akar sajat tapasztalat? ill ez a kedvezo ar nem rejt-e valami nagy buktat, vagy olyan hibat, tulajdonsagot ami miatt nem erdemes megvenni?
    mielott barki azt javasolna miert nem veszek 17 est szolok hogy tervezeshez is hasznalom es nelkulozhetetlen a 19 es kepatlo minimum!
    elore is koszi!
  • Borg
    #70
    Pasziánsz?:)
  • Sir Quno Jedi
    #69
    Mer ügyes volt !
  • RelakS
    #68
    Bazz!!!

    Kolega laptopjának az lcd-jébe beleégett a legtöbbet használt programja
  • mir
    #67
    hát a 10 évvel idősebb szemeid fejében lehet, hogy megfordula a gondolat... strucc!
  • Borg
    #66
    Nem is nekem kell, tudod ki a franc dobna ki ennyi pénzt TFT-re :))
  • MaSzKa
    #65
    Ha jól emléxem a proharveren van 1 test amiba benne van ez a monitor
  • Sir Quno Jedi
    #64
    Bocsi, de nem használunk errefelé ilyen kis moncsikat ! Főleg nem TFT-t, minek az... :DDD
  • Borg
    #63
    Samsung 172T van valakinek? Úgy néz ki olyant hozatok melóba, de még nem vagyok biztos a döntésben...
  • Sir Quno Jedi
    #62
    kabbe :D
  • Laalee
    #61
    amazon! :D
  • Sir Quno Jedi
    #60
    Moderátor vagy sem, de én kimodeáltatlak, szal. ne kóstolgass ! :DDD
  • Laalee
    #59
    ször judi ?:D
  • Sir Quno Jedi
    #58
    Netán mert szar volt a jelforrás ! Raknak mögéjük egy analog VGA elosztót, meg egy gagyor videókártyát. Örülj, hogy láttál egyáltalán képet. A TFT sem tud csodát csinálni, szar jelből/képből ő sem tud gazdálkodni. Ha doigitálisan kötöd rá a kártyeszre, vagy analógba, de jó a kártyesz jelminősége, akkor penge képet kapsz.
  • sniper
    #57
    Biztos jo is az, de kerul is 63 helyett 130-ba...

    Nemtom minden LCD-nel elofordul-e, de az Auchanban ami LCD-t lattam, annak mindnek a kepe vibralt kicsit, mint a 4096 szines mobiltelefon LCD. Pont mintha nem tudna eldonteni hogy az adott pixelt melyik oszlopba tegye a 2 szomszedos kozul. Csak kozelrol lathato, de k.-ra zavaro.
  • MrStokes
    #56
    Hi! Hallottatok valamit a BenQ legújabb 12 ms-es darabjáról???
  • Sir Quno Jedi
    #55
    :DDD
  • Zoli007
    #54
    Lattam mar lcd-t, de zavart, hogy kis negyzetek vannak a pixelek helyen.
  • Unreal1942
    #53
    En is 19 es Sik CRT-t csereltem le 17 es TFT re!
    Nem bantam meg ....sot!
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Nekem tesztgyőztes darabom van 18"-ből, az sem rossz otthonra ! Nem cserélném el egy 42" CRT-re sem ! (bár ha utána eladom és veszek még nagyobb TFT-t ugyebár... :DDD)
  • harcu
    #51
    Egy 21-es CRT-t cseréltettem le efy 17-es TFT-re. Hát, nekem nem kell többet a CRT, ha van lehetőségem TFT-t is használni. Az igaz, hogy egy Samsung 172MP a delikvens, de ezen kiválóan lehet bármit csinálni, játszani, internetezni, szövegszerkeszteni, szóval bármit. Ráadásul nagyobb felbontáson hajtom, mint az előző Samsung 1100p-t, mert annak 1280x1024-en már homályos volt a képe, de ennek nem. Szóval mindenképpen cseréld le a 21-es CRT-t akár egy 17-es TFT-re is.
  • Sir Quno Jedi
    #50
    Azon meg egyelőre úgysem lehet változtatni (technológia), de szerintem nem is kell ! Jó vas kell alá, azt kész...
  • Laalee
    #49
    azért egy bő másfél évvel az elérhető áru tftnek több hátránya volt mint előnye :D

    a mai tft 1 nagy hibája van a fix felbontás
  • Sir Quno Jedi
    #48
    Az igazság az, hogy aki rosszat mond a TFT-kre és be akarja bizonyítani, hogy mennyivel jobbak a CRT-k, az vagy hülye, vagy vak, vagy nincsenek valós, mélyreható tapasztalatai TFT-k terén ! Én is beszoptam anno a TFT erre, meg arra nem jó és különben is CRT über alles macsódumát, de a tapasztalás felnyitotta a szememet !

    Szal. jó lenne, ha nem hülyítenék a CRT hívők nyomorult, TFT-re éhező, megtérésre hajlamos társaikat ! Csak az mondjon okosságokat a TFT-kről, aki VALÓBAN ismeri és használja őket ! Egyéb vélemények sajna az urban legend kategóriába esnek...

    Ufff !
  • Unreal1942
    #47
    VP171b
    Ilyen van e valakinek?
    Mennyire elegedett vele!
    Ja es jatekra kell!
  • HoZo
    #46
    Ez valóban igaz, de a főnököm nem díjazná, ha hetente csak 3 napot dolgoznék. Egyébként 10 óra pihenten is sok. Tapasztalatból tudom.
  • O0D:
    #45
    Szerintem sokkal nagyobb gondot okoz, ha úgy bámulod a monitort 10-15 órán keresztül ha fáratt vagy, az sokkal jobban rontja a szemet is..
  • HoZo
    #44
    A Viewsonic VP2290b például bírja ezt a felbontást, sőt 3840x2400 a felbontása és 22.2"-os. Melyik CRT tudja ezt?
    :-)
    A tréfát mellőzve, természetesen meg kell nézni, hogy adott felhasználáshoz érdemes-e TFT-t venni.
    Ha a fő felhasználás a játék, akkor nem biztos, hogy megéri, mert még mindig komoly hátrányai vannak. Csak az optimális felbontásban szép a képe, ami az új játékoknál megkövetel egy brutál erős videokártyát. Ráadásul még mindig gondot jelenthet a technológiából adódó viszonylag lassú képváltás.
    Ellenben ha elsősorban munkára használod, akkor szinte minden területen tökéletes választás egy jó TFT.
    A CRT működéséből adódóan terheli a szemet, még nagy frissítés mellett is. Ez napi 8-10 óra használat mellett már problémákat okozhat.
  • HUmanBandi
    #43
    nekm sem pedig 19 '' crt-m van Phillips és nem fél órát jácom naponta :-)
  • t. Füly
    #42
    Ha van pénzed nagyon is érdemes szerintem,nekem is mióta tft-m van azóta nem folyik szerte szét a szemem meg nem fáj fejem olyan 6-7óra játék után:)
  • klastrom
    #41
    Miért gondolod így?
  • HUmanBandi
    #40
    nem érdemes ... :-)
  • klastrom
    #39
    85 Hz-es moncsim van.Ha csak a szemkímélést tartom szem előtt érdemes lecserélni egy TFT-re? Bár tudom nem túl olcsók...
  • HUmanBandi
    #38
    Tudsz mondani olyan tft-t ami birja a 1920*1440-es felbontást?
    hány colos ha van? :-)
  • O0D:
    #37
    HelL!

    Egy Lg 1710 ( most nemtudom S vagy B ), -n olyan érzésem van hogy nem stabil a kép, nem villódzik, hanem csak mintha fényerő változna időnként. "pulzál" időnként. Ez mitől lehet? Amúgy 3 hónapos a moncsi..
  • t. Füly
    #36
    mi a baj? az hogy mondtam hogy nekem milyen a tft-m?Ha meg az a baj hogy a másik topicban irtam egy hirdetést akkor azért boccs,irom az aprohirdetések közé majd,sőt már irtam is.
  • Borg
    #35
    t.füly a kövekező ilyenért ban jár.
    Tudod miről beszélek, és ez már nem az első eset.