234
LCD-megéri?
  • do2
    #234
    Egy kis segitségre lenne szülkségem, 16:9-s monitort hogy tudok 4:3ra álitani ? sok progiba elnyúlnak az alakok
  • limperatore
    #233
    helo, van egy tft-lcd moncsim és lett rajta egy piros pont ami nem tűnik el, mi a teendő? gari?
  • nyenyere
    #232
    sziasztok! vettem eyg asus vw195D monitort, nem kaptam hozzá telepítőt és a neten sem találtam...én vagyok a hülye? vagy tudtok hozzá drivert?
  • nVidia1
    #231
    sziasztok
    van valaki samsung 226CW-je?
    érdeklődnék, hogy jó monitor e?
  • KFCMajorka
    #230
    ???
  • KFCMajorka
    #229
    bocs,mégegyszer:
  • KFCMajorka
    #228
    igy néz ki a monitor:
  • Inquisitor
    #227
    Ez első blikkre VGA ram hibának látszik (vagy Ramdac?) nem monitor hibának.
  • KFCMajorka
    #226
    Hello mindenkinek!

    Van egy kb.2éves 19'-os monitorom,az utóbbi napokban előjött egy függőleges rózsaszin csík a képernyőn.Azt szeretném kérdeni,hogy lehet ezzel még valamit kezdeni?
  • MaSzKa
    #225
    tft monitorok forum már van itt az is lcd
  • VénJoe
    #224
    Szia Mindenki!
    Most vásároltam egy LG L1753S tft-t. Lenne egy nagyon láma kérdésem: mennyi Hz-en használjam (60-70-75)? Van ennek jelentősége? Ha valaki tudja kérem válaszoljon! Előre is köcce!
  • Subtitle
    #223
    Ja és nem szélesvásznú kellene.:)
  • Subtitle
    #222
    Helló Mindenki!

    Segítségre lenne szükségem!Kéne egy monitor, ami 19"-os, válaszideje 2ms, a színe fekete és ne maximum 60 ezer forint legyen.(Játékhoz és AutoCadhez kell).DELL Monitor 19" 1908FP An/Dig TFT LCD,19" Samsung 932BF (2ms) ezeket néztem.Vélemény?Valaki esetleg egy jobb LG monitort?
    Előre is köszönöm a válaszaitokat!

    Üdv Felirat
  • Demeter
    #221
    Nagyon köszönöm a segítséged a témában. Máris többet tudok álltalad mint eddíg. Azért mint javasoltad feldobom a témát a másik topikban és kíváncsi vagyok, hogy ott mint mondanak.

    Thx!
  • Inquisitor
    #220
    Ez nagyon videokártya függő, pl. ATI kártyák Theatre módjával már is félegyenesben vagy.
    Ha nincs HDMI a VGA kártyádon, akkor szükséged lesz egy DVI-HDMI átalakító kábelre is. Persze ebben az esetben a hangot külön ki kell kötnöd majd a TV-re. (Ha véletlenül HD2000-es ATI kártyád van, akkor ott ez nem áll, a hozzáadott HDMI átalakító kiviszi a hangot is.)
    GeForce kártyánál is megoldható a dolog, csak ott valamiért bonyolultabb ... ismerek olyat, aki a haját tépte tőle anno.
    Esetleg megpróbálhatod eleve DVI-DVI összekötést, mert legtöbb HDMI-s TV-n van DVI csati is, csak nézd meg, hogy DVI-I vagy DVI-D csati vana tévén, mert olyan kábel kell hozzá. (Szerintem a HDMi átalakítós megoldás jobb.)

    Van pár hozzáértő arc a film/DVD topikban az LCD TV vs Plazma témában. Ők talán értelmesebb választ is adhatnak neked a témában. :)
  • Demeter
    #219
    Üdv emberek!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől a PC+LCD összekötését illetően. Adott egy pc melyben egy GeForce 7600GT van illeve egy Sony Bravia LCD továbbá egy ViewSonic VX924-es LCD. Namármost szeretném valami módon megoldani, hogy a PC-ről DVD-t lehessen néznin a Sony LCD keresztül.
    Mivel az asztali DVD olvasóm elromlott gondoltam míg nem veszek másikat addíg kipróbálom milyen a képe a Sony LCD-n. A TV-n van HDMI kimenet illetve sima VGA. Hogy tudnám megoldani, hogy mind a ViewSonic-on mind pedig a Sony LCD-n tudjam használni a PC-t egyidőben? Milyen kábelt volna érdemes venni hozzá, illetve mit kéne beállítani, hogy ez működjön is...

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Thx!
  • nova2323
    #218
    Igen. akkor ablaktisztítóval nem próbálkozom.(Abban alkohol van és azért nem lehet elvileg. egyszer azzal próbálkoztam, hogy egy egész picit felhigítottam vízzel és a képernyő sarkát megnéztem vele nem csinál-e valamit, de úgy láttam nem volt káros, de aztán hagytam nem kisérleteztem.) A válaszokat köszi mindenkitől!
  • Inquisitor
    #217
    Mikroszálas törlőkendők, optikustól veheő. Optikák és szemüvegek törlésére kiválló. Az ehhez tartozó tisztítófolyadék pedig tutira nem marja le a védőrétegeket, ami a monitorokon van, mert hasonlókat használnak az optikákon és a szemüvegeken is. (polárszürés, tükrödőzésmentesítő, stb.)
    Az egyetlen hátrányuk az áruk, de igen sokáig elegek.
    Ismerek olyat aki meggyőződéssel használ ablaktisztított, és állítja, hogy nem káros. Az összes általa leápolt monitoron szép világos/sötét csíkok és foltok vannak.
  • Davidus
    #216
    vizes kendő. persze nem marinéni kendője hanem valami barátibb anyag-.-
  • nova2323
    #215
    Látom sok itt a találgatás meg az ellent mondásos tipp,tanács. Valaki tudja 100%-osan, hogy mivel lehet LCD monitort tisztítani, hogy egyáltalán ne szinezze,koszolja be.
    előre is köszi
  • oroy_
    #214
    tiszta víz, én mindig azzal mosom le.
  • akyyy
    #213
    ehh..valami házi dologgal nem lehetne???

  • atee20
    #212
    http://www.euroastra.hu/node/212

    ez használ...nekem is tiszta kosz volt...vagy HAMA termék
  • akyyy
    #211
    help . van az lcd monitorom, oszt éjszaka rárepked a sok nem is tudom már miylen bogár:S


    szal mindig lenyomkodom és most koszos. hogyan tudom megtisztítani? hogy ne legyen semmi baja?
  • Sir Quno Jedi
    #210
    Namost szinte az összes (nem ws-es) 19"-es TFT 1280*1024-es natív felbontással bír. Ez mióta probléma?!
  • deeeeee
    #209
    Sziasztok.Van ez a HannsG JC199DP 19"-os monitor.Az a baj vele hogy képaránya 5:4.Van valakinek ilyenje,vagy látott már ilyen 5:4-es képarányú monitort?Nincs függőlegesen elnyúlva rajta a kép?Az ára nagyon jó és nem tudom,hogy megvegyem-e.
  • Hedgehunter #208
    Amit igazabol nem nagyon lehet latni 2" meretkulonbsegnel...
  • celza8807
    #207
    na igen, ezt az infot köszi, ebbe nem igen gondoltam volna bele :)
  • tmisi
    #206
    Hogy érdemes-e, az attól függ, hogy kell-e neked a nagyobb képméret. Viszont arra érdemes odafigyelni, hogy a 17 és 19 colos TFT-knek is 1280x1024 a natív felbontása, szal a 19-esen nagyobbak a pixelek. :)
  • celza8807
    #205
    otthoni felhasználásra, filmnézésre, többkevesebb játékra milyen lcd monitort ajánlotok? képfrissítés milyen legyen, 5ms alatt?
    17'os monitorom van most, érdemes-e 19'ra váltani?

    és ha már valaki felvetette, szélesvásznú tapasztalatok?

  • oroy_
    #204
    szívesen.
  • Atika :o)
    #203
    Koszi a driver cserevel megoldodott :)
  • oroy_
    #202
    Nekem régóta csak wide TFT -em van (volt több modell is), többet soha nem veszek mást :) csak TV -nel van 16:9, számítógépeknél 16:10. Legtöbb játék ismeri a felbontásokat. Filmeknél nagy előny, meg sok programnál. Szóval tobb a pozitívum mint negatívum. 1680x1050 vegyél, 1440x900 elég kicsi mar.
  • oroy_
    #201
    a felbontások közt kell automatán szerepelni, esetleg próbáljál egy ujabb videó kártya drivert telepíteni.
  • Atika :o)
    #200
    Hat VGA tud tobbet is. Hat ez valami widescreen monitor.
  • Hedgehunter #199
    Ha a vga nem tudja akkor semmivel.... Amugy az milyen hulye felbontas...?
  • Atika :o)
    #198
    Sziasztok azt szeretnem megkerdezni hogy van egy ASUS LCD monitorom ami 1440x900 as felbontast kepes vinni csak az a baj hogy windowsban nem tudom ezt a felbontast kivalasztani mivel tudnam megoldani hogy kivalaszthato legyen? A monitorhoz nem volt driver meg neten se talaltam hozza. Elore is koszi.
  • janos666 #197
    Érdeklődnék hogy akinek szélesvásznú LCD monitora van mennyire elégedett vele. Most CRT-ről gondoltam váltani épp emiatt hogy LCD-ből van widescreen is, azt hittem tökéletes lesz 16:9-es filmeket nézni. Errefel most utánnaszámoltam és felvilágosodtam, hogy az 1440x900 és 1680x1050-es felbontások nem is 16:9-esek hanem 16:10-esek. Játékokban sejtettem hogy lehet gond szélesvásznú monitorral, de nézegettem és sokban be lehet állítani 16:9-es képarányt, viszont 16:10-ről most hallok először. Vagy meg lehet oldani valamivel hogy minden alkalmazásra rá legyen erőltetve az 1440x900-as felbontás?
  • Hedgehunter #196
    ezt neztem ki magamnak, velemeny valaki..? [URL=http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=327183]Acer 22" LCD AL2216Wsd[/URL]
  • Senkkik
    #195
    ja de mégis lehet sak azt hogy hogy azt passz...