63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • repvez
    #63011
    szoval ha jol értem minden egyes vágás után ujra kel konvertálni a teljes modellt? mert alapbol editable polyban van amikor használni akarom a modositot és akkor cseszi szét az egész topologiát még akkor is ha csak teszt jelleggel két kockát akarok szétvágni egytetszoleges formáju plannel.
  • nenad
    #63010
    Közben találtam egy nyilt forráskodú profi tonemappert, ugyhogy ez a projekt halt.
    Vagy 20 különböző tonemappert integrál. Tökéletes képet generál.
    Szia
    B
  • nenad
    #63009
    Ilyenkor csak kovertáld át reditable mesh-be vagy polyba és utána máris vághatod megint...
  • repvez
    #63008
    ahogy látom eléggé mélyrehatoan ismered a dolgokat, esetleg van ötleted a 63001 hszben leirt problémámra?
    Vagy esetleg a 2025ös maxban van hasonlo tool amivel ilyet lehet tenni, hogy teljesen egyedi alakokkal lehessen vágni egy másik testet és ugy hogy mindegyik megmarad a vágás után , nem ugy mint a kivonással a booleannál?
  • nenad
    #63007
    Elkezdtem irni egy tonemappert. Ma, az elso eredmeny! Lol,
    Teljesen mas algoritmust hasznalok. Ki lehet jelolni bizonyos skalakat, tartomanyokat es azokat at lehet mappelni
    ldr taromanyokba. Igy pontosan meg lehet hatarozni, hogy mely tartomannyal mi tortenjen es milyen modon legyen tonemappelve.

  • nenad
    #63006
    megjelent a 3dsmax 2025, Sok sok kamu ujdonsággal és egyébbel :D
    Trialoztam vrayt a blender ellen es mit latok... vray nem nyer, blender jobb renderben mint vray és
    több komolyabb bugot is találtam vrayben.
  • nenad
    #63005
    Talaltam egy realtime renderert, kb 100millisecundum alatt dob ki egy framet. Sokmindent tamogat, de nem mindent.
    Beforditottam visual c++ ba es blender kereszül tolom.
    A vray-es Irradiance cache high bealitasoknak felel meg a kiment.

  • nenad
    #63004
    Sikerult szerezni baromi jo aron egy 2060 Super-t Kb 3060 As szintet hozza Blender Cycles alatt.
    Baromira gyors es hasznalhato a harware ray tracing. 5 sec 1200*800 hair-carpet, skylight + sun, sok kis lampa intertior. Nyilvan van denoise is de igy is hatarozottan jo.
  • nenad
    #63003
    gtx 1060 asok jo minosegu kartyak eladok. 23500 db az 1060-asnak... Hatha kell valakinek 3dezni kivalo! Es renderelni is lehet vele!
    https://hardverapro.hu/apro/msi_gtx1060_3gb_oc_elado/friss.html
  • GixEr
    #63002
    Akkor már inkább az "EditPoly-SlicePlane"-t hasznald.
  • repvez
    #63001

    ilyet szeretnék csinálni , hogy egy tetszoleges vonalat vagy plane-t kiválasztva elvágni több felé a testet, de hiába csinálom ugy ahogy a videoban van, nekem teljesen tonkrevágja a topologiát és megprobálja uj poligonokat beletenni vagy épp törli a poligonokat ahelyett ,hoyg csak elvágná a megfelelö helyen a testen.





    Blenderben van hasonlo mod, hogy bármilyen alakzatot projectál a testre és ott csak elvágja .
    Tehát nem korlátozodik a tevékenység kivágás unio vagy hozzáadásra mint a boolin alatt.

    Lehetséges valahogy 3dsmaxban is ilyesmi, hogy egy ortografikus nézetben rávetiteni a kivánt alakzatot a térbeli testre ami mentén eldarabolja?
  • nenad
    #63000
    Van olyan opcio a booleanban hogy ne törölje ha jól tudom...
    Hmm, azt hiszem kézzel kell kiszerkesztened.
  • repvez
    #62999
    benéz még valaki ide?
    Ha valaki tudna segiteni az jo lenne, nem találom, hogy melyik funkcio lenne jo arra a feladatra, ha egy testbol egy másik testtel vagy egy planenel ki akarok vádni formát. de az ne a boolean legyen.
    és ne kelljen hozzá duplikálni a testeket,mert a folyamat végén eltunik az amelyik kivágásra kerül.

    Olyat szeretnék csinálni, hogy van egy test és egy plannel keresztül vágom ahol egy panelt akarok kialakitani és meg lehessen addni, hogy mi a vágo test és mi a vágando akár oda vissza is muködjon tehát az ami az elöbb a vágo felulet volt az a muvelet után legyen a vagando.

    ugy mint AUTOCAD-ben a trim funkcio.

    Amit találtam az csak a cut slice, de az nem jo,mert nem tudom egyedi formát kijelolni hanem csak egy sikkal mukodik .

    tud valaki valami megoldást rá a gyári toolokkal hozzá vagy ami a 2020 as verzioval mukodik plugin.
  • teglatest
    #62998
    ez a script mit csinál pontosan?
  • nenad
    #62997
    Wirezer ujabb verzio.

  • nenad
    #62996
    totálisan érdekesen lehet feltölteni egy fotmát!

  • nenad
    #62995
    Hahaha forum halál! Biztosan a sok bevándorló munkás miatt, milyen sokan 3dz-nek hihetetlen. :D
    Wireizer új kód vagy 20x gyorsabb mint a régi verzió!
    sokkal több érdekes opcióval!


    Utoljára szerkesztette: nenad, 2023.08.20. 19:08:54
  • nenad
    #62994
    NFR. a greeble kódomat frissitettem!


    image posting
    a szkript!
    Mostmár támogatja a kézzel kijelölést is...
    https://files.fm/u/fu4j2d2h9
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2023.08.10. 17:52:21
  • Atika :o)
    #62993
    Sziasztok egy kerdesem lenne hatha valaki oldott mar hasonlot, egy gepeszeti softwarebol Solid Edge ki lehet ugy menteni egy modelt, hogy Solid Edge-ben animalva van es az egyes alkatreszek kapcsolatai valahogy megmaradjan 3d maxban? Vagy maxban hogy lenne a legegyszerubb ezt a kapcsolatot ujra letrehozni?
  • Irgum76
    #62992
    köszi szépen a választ

    igazából nem egy bonyolult jelenetről van szó
    proxy-val megtudtam oldani fagyás mentesen (növények és egy háttérnek betett gyárcsarnok volt a ludas)
    csak próbálgattam a beállításokat, hogy mondom még így elfut, úgy fagy akkor ezt így át akkor így is fagy
    és nem gondoltam, hogy ilyen brutál rendszerszintű galibákat okoznak a fagyások
    most ott tartok, hogy nem is tudom kipróbálni amit ajánlottál mivel nem indul el a Max (sem) sőt még uninstallálni sem lehet mert a telepítője is kifagy...
    szóval rendbe kell tennem a rendszert aztán majd jobban figyelek

    ja és most vettem a videokártyát direkt GPU-s render miatt szóval nagyon örülnék ha nem az lenne a megoldás, hogy CPU-val kelljen renderelni


    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2023.04.11. 08:40:26
  • Aldaryn
    #62991
    GPU esetében bonyolultabb szűk keresztmetszet a kevés memória, mint a CPU-nál, ahol az operndszer tetszőleges mennyoségű "virtuális" memóriával tudja kiszolgálni a processt. Ha újabb VRay-t hazsnálsz, akkor van lehetőséged out of core módba kapcsolni a geometiát:

    https://docs.chaos.com/display/VMAX/GPU+Utilization (lap legalja)

    Ebben az esetben a geometriát nem tölti be a memóriába, hanem a vinyóról olvassa menet közben (leegyszerűsítve)

    Ha ezzel nem tudod megoldani, akkor renderelj vagy csak CPU-n, vagy optimalizáld a jelenetet, hogy kevesebb RAMot használjon. (VRay proxy-k, instancolás, textúra filterelés kikapcsolása, stb...)

  • Irgum76
    #62990
    na hátha valaki hallja a segélykiáltásomat
    szóval megy már klafán a GPU illetve inkább a hibrid renderelés
    de hajlamos vagyok túltölteni a videó memóriát
    ilyenkor nagyon csúnyákat fagy
    már tönkre cseszte a fél windowst
    mi a tököt lehet ez ellen tenni?
    mondjuk, hogy ránézzen, hogy befér-e az adott cucc az adott szituációban a memóriába és egy hibaüzenettel leálljon
    mert ez így nem túl franyák
  • nenad
    #62989
    LOL EMBEREK, MAX TENYLEG MULTITHREADED LETT... MEG A TEAPOT DISPLACEMENT IS MULTITHREADED!
    letoltottem a trialt es dobbenek...

  • nenad
    #62988
    megjelent max 2024 es van benne Multi Threaded funkciok es parancsok.... :D
    Lehet hogy eszmeletlen gyors lett :D:D:D


    Utoljára szerkesztette: nenad, 2023.04.06. 18:26:47
  • Irgum76
    #62987
    Sziasztok,

    gépfejlesztésbe fogtam
    i5-ös procit cseréltem i7-esre míg az i5 maxon 90-95%-on pörgött most az új i7-es beállt 67%-ra se fel, se le
    kérdés: hogy tudom feljebb tekerni a kihasználtságot? egyedül a FF fut még de az is csak 1%-ot fog

    a másik GPU renderelés hogy működik?
    villámgyors a renderelés a CPU-hoz képest amit beleraktam: 12Gb-os nvidia gforce rtx 3060
    de a feladatkezelő szerint csak 5-7%-os a GPU kihasználtság ez normális?
    illetve a CPU rendereléshez képest ami hiba nélkül fut GPU-val 50 hibát jelez lefut de van amin nincs textura
    közben kutakodok tutorialt keresve de ha van valami tanács annak örülnék
  • nenad
    #62986
    https://docs.quanser.com/quarc/documentation/visualization_3ds_max_x3d_plugin.html
  • nenad
    #62985
    A vfb-ben is van ilyen kapcsolo, de szerintem nezd meg a doksit... Hatha.
  • Irgum76
    #62984
    Sziasztok,

    kérdésem lenne mégpedig az, hogy hogy a tökbe lehet lementeni renderelt képet V-ray 6- ban egy az egyben ugyanolyannak amit mutat
    régen egy klikk volt beállítani, hogy ugyanaz legyen
    most amit próbáltam (amit a YT-on találtam), hogy a gamma 2,2 és lementéskor 1,0 de így sem lesz tökéletes
    ha van valami tipp, trükk akkor az jól jönne
  • Aldaryn
    #62983
    Blender! Szerintem ahhoz van x3d support, főleg, mert emlékeim szerint az x3d egy open formátum. Blenderbe MAXból meg elég sok út vezet. Pl. FBX.
  • generalGGabe
    #62982
    Sziasztok!
    A segítségetekre lenne szükségem.
    2018-as maxom van, és x3d-be szeretnék menteni, de nem tud.
    Tudtok ajánlani valami plugint hozzá? Én keresgéltem neten, de nem találtam semmit.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • repvez
    #62981
    köszi, ezt nem láttam még, megnéztem minden részét, sajnos elég hiányos, nincs fennt minegyik.
    De a problémám attol még megmaradt.
    Mivel ahogy irtam, itt is WW2es gépet csinálnak ahol egyszerü henger vagy ovális a törzse és itt sem preciz alakhu modell készuét, csak nagyon hasonlo.
    Én modern vadászgépet akarok lehetőleg méret és alakhuen.
    De ehhez nem nagyon találtam workflowt még

    Oké, ezeket a mozzanatokat kell ott is használni , de azért ahogy irtam mindegyiknek megvan a maga stilusa, hogy hogy érdemes csinálni .

    A modern gépeknél már nem olyan egyszerü az alapmesht kialakitani, az meg ahhoz kéne, hogy retopologizálni lehessen mert egy rossz alapbol nem lesz jo részletes modell sem.

    Itt ennél a videonál pont a második rész hiányzik ahol az alapmodell és a retopo részt elkezdi,
    Ha jol láttam akkor a surface modositot használja, de mit állit be, hogy az alapmodell feluletéhez tapadjon ?
  • bencsab
    #62980
    pedig van ilyen videó:
    https://www.youtube.com/watch?v=G57F3zP_W1w
  • repvez
    #62979
    persze ez tiszta sor, csak azért minden részre van egyfajta workflow ami alapján elindul és a lépéseket követve megkapja az eredményt.

    Egy Auto vagy egy WW2es repülö modellezése egyszerübb nincsenek rejtett nem látható felöletek egy kocsi nagyjábol kockákbol kialakithato a alapforma és utána már lehet kivagdosni a részeket a részletezéshez, a WW2es gépek törzse általában hengeres vagy ovális ott sincs nagy probléma , hogy egy alap formát kialakitsunk, de a modern vadárszgépeknél azért nemilyen egyszerü a dolog, hogy az alapformá ne legyen tul baltával faragott ahhoz vagy tul sok polyt kell használni és igy a részletezésnél már nehéz vele dolgozni vagy a forma nem lesz elég jo és szép ahhoz, hogy egy egységes kép legyen a végén

    A nbetet már felturtam, de mindenhol csak ilyen repülöre emlékeztető valamiket csináltak, de sehol sem találtam oyat ahol pontos alak és mérethu repülöt modelleztek volna az elejétöl a végéig.
  • bencsab
    #62978
    hát a poly modellezés tipikusan az, amit marha sokat kell csinálni és egy idő után az ember ráérez, hogy hol miként kell vinni a loopokat.
  • repvez
    #62977
    Ezt értem, de azt nem , hogy hogy segit ez nekem a felület eszségesitésében vagy formálásában , tudnál egy kis szemléltetést addni ,hozzá?
  • bencsab
    #62976
    kijelölöd a loop-ot ami mentén el akarod választani, hogy hova kell plusz loop és hova nem -> detach to element, megcsinálod alt-1el a loopokat majd weld
  • repvez
    #62975
    igen ezt tudom, hogy általába az alapmodelt megcsinálják egybe kisebb vagy épp nagyobb polygonszámmal, majd elkezdik kivagdosni és plusz réleteket tesznek bele.
    De olyankor mi van ha az alapmodell kialakitásához kellene olyan, hogy az egyik részhez plusz loopok kellenének mig a mellette lévö panelra meg feleslegesen sok lenne ?
    Ezért gondoltam, hogy elöször valami olyan megoldást csinálnék, hogy panelonként kialakitom a megfelelö formát majd ha már kész akkor egységesitem, hogy optimalizáltabb legyen és egységesebb , de igy nem tudom, hogy a különállo részek, hogy fognak majd megfelelöen futni egymással , hogy ne legyen hullámos meg csálé.

    Jo lenne valahol látni egy munkamenetet , hogy mások hogy tudnak kialakitani olyan alapmodelt ami pontos és alakhu ami kevés polygonbol áll ahhoz, hogy késöbb ki lehessen vagdosni belöle a paneleket a részletzéshez.
    Nekem az alapmodellnél vagy tul kevés polygonbol készül és olyan lesz mintha baltával faragták volna vagy tul szürü lesz a loop hálo, ahhoz, hogy késübb könynu legyen kiigazodni rajta és részleteket kialakitani .

    Az Autok és a WW2es repülöknél nem olyan nagy gond, mert egyszerü formájuk van általában henger vagy ovális a törzsuk, de egy modern vadásznál sokkal összetettebb és olyan részek is vannak amik a referencia képeken nem látszodnak, hogy lehessen igazodni hozzájuk.
  • Aldaryn
    #62974
    Legtöbben úgy modelleznek ilyen hardsurface dolgokat, hogy először az egységes, nagy formát modellezik meg, aztán azt vagdossák fel darabokra (pl. panelekre). Így valamennyire egységes képe lesz a végleges topológiának is.
    A subd modellezés elég intuitív. Sokat csinálod, akkor egy idő után érzed, mi az, ami nem fog hullámzani. Ehhez tartozik az is, hogy érzed, mi a minimum, amiből valamit érdemes kialkítani, és mi az a maximum, ami fölé fleeslegesen mész, mert csak megnehezíted vele a dolgod.
  • repvez
    #62973
    ez nem én készitettem de itt látszik, hogy a gépet külön panelokbol állitotta össze, na nekem még nem sikerül ilyen szinten egységesen kialakitani a formát , és hogy a edge loopok is viszonylag alacsonyan és egyésgesen fussanak.
    Én , ha megcsinálok egy egy panelt akkor annak nem lesz ugyan anyni vízszintes és fuggöleges loop száma a szomszédos panellal.
    Szóval van e valami olyan eljárás amivel megoldható az, hogy a szomszédos paneloknak egységes topologiát kialakitani vagy az összekuszált részeket szabványosabb alaku polygonokká alakitani.
    illetve a felületeket kisimitani, hogy egyvonalba fussanak és ne legyen benne hullámosodás , a tengelyekkel párhuzamos élek nem gond, de amik nem azok annál nem járhato it a kijelölés és a tengelynek megfelelö scale modosito , hogy egyvonalba rendezze öket.
  • bencsab
    #62972
    erre egy képet tudsz mellékelni, nekem nem teljesen egyértelmű, hogy mit szeretnél