Hunter

Lerántották a leplet a brit kém­re­pü­lő­gép­ről

Megérkeztek az első felvételek a BAE Systems által épített lopakodó robotrepülőgép prototípusáról, ami egyben tükrözi a britek új harci járművekkel kapcsolatos irányvonalát is.

A Corax vagy Raven néven megjelenő gép első pillantásra a leállított amerikai katonai kémrepülőre, a Lockheed Martin és a Boeing által közösen tervezett RQ-3A DarkStarra emlékeztet. Ezt annak idején azért szüntette be a Védelmi Minisztérium, mert új követelmények merültek fel a robotrepülőgépekkel kapcsolatban, melyek szerint nagyobbaknak, erősebbeknek és gyorsabbaknak kell lenniük, valamint nagyobb magasságokban kell repülniük, ami feleslegessé tette a DarkStart. A Janes's International Defence Review magazin űrrepülési és technikai szerkesztője, Bill Sweetman szerint a Corax az első tagja egy olyan lopakodó repülőgépcsaládnak, melyek egy hasonló géptörzsön fognak alapulni, csupán szárnyaikat változtatják majd a különböző feladatokra optimalizálva.

Klikk ide!

Alakjából ítélve a gépet nagy magasságú, viszonylag lassú és hosszú távú repülésekre tervezték, így inkább egy megfigyelési feladatokra tervezett repülőgépnek tűnik. Azonban ha a hosszú szárnyakat lecseréljük rövidebb, lendületesebb szárnyakra, akkor máris egy gyorsabb gépet kapunk, ami már jóval alkalmasabb egy csapásmérésre. Az amerikai és a brit fegyveres erők úgy vélik, pilóta nélküli gépeik egyre fontosabb szerepet fognak betölteni a 21. század harcterein. Az Egyesült Királyság a hírek szerint lemondott egy jövőbeli harcigép kifejlesztéséről és jelenleg szorosan együttműködnek az amerikaiak harci robotrepülőgépekre fókuszáló "Churchill projektjével".

Klikk ide!

A Corax prototípus feladata a teljes körű lopakodás maximalizálása érdekében kialakított szerkezet stabilitásának, irányíthatóságának és teljesítményének megvizsgálása. Sweetman szerint a prototípus egy kicsinyített demonstrátor 5-6 méteres szárnyfesztávval, amit egy kereskedelemben is beszerezhető sugárhajtóművel szereltek fel. A prototípus 10 hónapos fejlesztési programot követően 2004-ben teljesítette első repülését.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • uniu #42
    Tippem szerint alulrol(fold felol) teljesen le lehet arnyekolva, es felulrol kapja a vezerlest muholdon keresztul. Igy nem lehet megzavarni a foldrol, csak a muhold-gep kozti szakaszban.
  • Szelep #41
    Sőt, hülyeség ennek még hosszú pálya sem kell. Azért kíváncsi vagyok mi van ha viharba keveredik, túléli-e.
  • Szelep #40
    "Épp tegnap olvastam valahol, hogy egy hacker könnyedén bejutott egy atomtengeralattjáró rendszerébe.."
    Lehet lesznek on-line robotrepülőgépek, amiket majd úgy lehet irányítani mint most a webkamerákat. Aki akarja, 30mp-re megkapja a kontrollt, és felderíthet, lőhet, vagy eltöri a rendszert, és leszáll vele Ferihegy 2-n. :)
  • haxoror #39
    aha

    inkább meg se szólaltál volna...
  • MacrosTheBlack #38
    Dehogynem, az algyői olajmezőt is meglehet kaparintani. :DD
  • MacrosTheBlack #37
    Ja, a jereváni rádió közleménye szerint... Nem tengeralattjáró volt, hanem annak a bázisának valamelyik (gondolom internetes levelező) gépébe. Biztos jól megnézte milyen mailokat írnak a katonák a családjuknak, aztán ennyi.
  • MacrosTheBlack #36
    Így jár aki terroristákat bújtat. Még a BTK-ban is benne van a bűnsegédlet, ez sima köztörvényes bűncselekmény, amiért békeidőben is büntijár, hát még háborúban.
  • MacrosTheBlack #35
    Aztán öntudatra ébred a Skynet. :D
  • MacrosTheBlack #34
    Már mér ne lenne? Az emberi észt megközelítő AI-t egyelőre lehetetlen megvalósítani, innentől kezdve meg csak idő kérdése bármilyen szgépes rendszer gyenge pontjának megtalálása, és onnantól halott az egész. Hiába akármilyen profi manőverezés, csinál egy olyan manővert az emberi pilóta hogy a robotrepülő sw-je elszáll egy errorral, aztán viszlát. :)
  • Sámson #33
    Írd meg!