Alex

Magyar alkalmazáscsomagot mutatott be a Samsung

A dél - koreai cég 15 magyar Androidos szoftverből álló csomagot mutatott be, melyek csak a Samsung okostelefonokon lesznek elérhetők.

A cég budapesti sajtótájékoztatóján elmondták, hogy a Samsung ez év második negyedévében globálisan átvette a vezetést a mobiltelefonok versenyében, de az okostelefonokra szűkítve a dolgot is ugyanilyen fényes a helyzet számukra. Ezt a pozíciót csak nagyon széles kínálattal, a teljes árskálát lefedve tudják tartani, mivel a kihívóik sem alszanak, és nagyon innovatív termékekkel próbálják őket utolérni. Ahhoz, hogy versenyelőnyüket megtartsák illetve növelni tudják, a hardverfókusz mellett alkalmazásokkal is meg kell jelenniük, azzal is ki kell egészíteniük választékukat.


Számukra Magyarországon annyival érdekesebb a helyzet, hogy az okostelefonok elterjedtsége nem olyan mértékű, mint Nyugat-Európában, és úgy érzik nagy ellenállás van irántuk a felhasználók részéről, egyfajta "minek nekem smartphone?" attitűdöt tapasztalnak, mivel a többség csak beszélgetésre és SMS-ezésre használja készülékét. Ugyan az új eladásoknál már érezhető az áttörés, de még itt sem érte el az okostelefon az 50%-os arányt. Azt szeretnék, ha a Samsungra nem csak mint egy okostelefon gyártóra és -értékesítőre tekintenének, hanem olyan differenciált, egyedi ajánlattal tudjon a felhasználók elé állni, ami nem könnyen lemásolható és lokális jelentősége van. Ezért született meg bennük az a gondolat, hogy egy magyarországi alkalmazáscsomaggal erősítik a felhasználók márkatudatosságát, és így hálálják meg, hogy vevőik őket választották.

A bemutatást nagyon alapos kutatás és ötletpályázat előzte meg. Az, hogy ezzel a 15 szoftverrel jelentkeznek nem ők találták ki, hanem Facebookon keresztül elemezték a felhasználói igényeket, fejlesztői versenyt írtak ki, majd partnereiken keresztül aktivizáltak egy jelentős programozói tábort. Cselekedetüket üzenetértékűnek is tartják, hiszen ugyan egy globális márka képviselői - mely a napokban megjelent kutatás szerint a világ 9. legdrágábbra értékelt márkaneve -, mégis igyekeznek magyarországi értékteremtéssel is foglalkozni. A dolog megéri, hiszen a vállalat nyeresége növekedésének motorja a mobil üzletág, és főként emiatt nőtt egy év alatt 40%-ot a cég márkaértéke.


Elsőként a Port.hu Kiállítást mutatták be, melyben a magyarországi állandó és időszaki kiállítások, tárlatok és múzeumi programok iránt érdeklődők egy helyen megtalálhatják az összes őket érdeklő hazai eseményt, miközben helyszín és program alapján is kereshetnek. Ők már korábban is dolgoztak együtt a Samsunggal, hiszen a gyártó okostévéin is elérhető a Port adatbázisa. A hat országba információkat szállító cégnek ez nem volt nagy feladat; külön profilt kaptak a frissen induló és a közeljövőben bezáró kiállítások, és számos kényelmi szolgáltatást is beépítettek a készülék pontos helyét is figyelő szoftverbe.

Utána következett az MTVA Médiatár, amiben számos film, sorozat, mese archívuma található meg, a leadott rádióadások teljes hanganyaga mellett. A Kincs Gyermekmagazin szülőknek, pedagógusoknak készült, ebben sok száz, óvodásoknak és általános iskolásoknak szóló szabadidős lehetőség van, napi bontásban is. A magazin tematikus elrendezésben ajánl színházi, mozis, szabadtéri műsorokat, kiállításokat, múzeumokat, koncerteket. A folyamatosan frissülő lista jelenleg 250 helyszínt, 200 különböző programot és 500 programidőpontot tartalmaz.


Szintén részletes ismertetőt kapott a VinCe Borajánlója, amiben a felhasználók egyedi jellemzők alapján kereshetnek a különböző borfajták között. A menüválasztékot pincekereső, boresemény-ajánló és étel-bor párosító funkciók gazdagítják. A szoftver adatbázisa folyamatosan bővül, minden, a VinCE magazinban tesztelt bor időről - időre bekerül a rendszerbe. A cég képviselőjének bemutatója közben rögtönzött borkostólást is tartották. Ehhez kapcsolódott a VinCe Gasztro is, ami egy recept- és fesztivál ajánló, és gasztrolexikont is tartalmaz. Intelligens bevásárlólistája egy menüsor esetén összesíti a különböző fogások alapanyagigényét.

Utolsóként a a PocketGuide turistaszoftvert mutatták be, ami hangalapú városnéző túrákat kínál belföldön és a világ 85 nagyvárosában, de említésszinten még a maradékot is ismertették. Készült egy az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat adatai alapján a hazai légszennyezettségi szinteket grafikusan összegző szoftver, egy a budapesti illemhelyeket fényképpel felsoroló, egy fotózást tanító és egy divatőrülteknek szánt, a legújabb trendeket, aktualitásokat, a fontosabb magyar divatüzleteket tartalmazó program is. Ez utóbbi tippeket ad az öltözködéshez és a stílushoz, de az életmód, design, a kortárs művészet és az irodalom is megjelenik benne.






A csomag még idén négy további szoftverrel bővül, egy sporthíreket szállító, egy a főzést segítő, egy esküvő szervező és egy babát váróknak készült információs naplószoftverrel. A felsorolt programok Samsung okostelefonokra és táblagépekre október közepétől lesznek ingyenesen elérhetőek 2.3-as vagy frissebb Androidra egy keretalkalmazás letöltése után, más gyártók készülékein csak térítés ellenében lesznek telepíthetők.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • narumon #8
    "Nekem is van 'okostelefonom', de a leghasznosabb alkalmazás eddig az amivel elemlámpaként tudom használni."

    Hát ez nem a telefont hanem téged minősít.
  • a_n_d_r_e_w #7
  • shaddam #6
    Csak samsungra elérhető mi? Na hol az apk azért is ferakom huawei-re
  • Narxis #5
    " Okos telefon internet elérés nélkül vásárolni meg szintén nagy marhaság. "

    Nana, azért ezzel vigyázzunk. Kollégám remekül megvan mobilnet nélkül, itt melóhelyen van wi-fi, otthon neki van wi-fi, egyedül a 15 perces villamosozáson kell nélkülözni. Szabadidejében persze lehet, hogy hiányzik ha vándorol erre-arra, de még nem panaszkodott.

    Aztán vegyük figyelembe a gyerekeket is. Nekik akkor lesz az anyuci-apuci által vásárolt okostelefonon mobilnet ha anyuci-apuci megengedi.

    Azzal viszont egyetértek, hogy nem kéne villogni a zseblámpás mondattal. Nagyon durva ha valaki arra használja nagyrészt az okostelefonját. Kb. mintha egy Ferrarit vennék csak arra a célra, hogy a 2 utcára lévő boltba elmenjek vásárolni.
  • Crane #4
    "Nekem is van 'okostelefonom', de a leghasznosabb alkalmazás eddig az amivel elemlámpaként tudom használni."

    Ööööö... hát nem tudom, lehet át kéne egy kicsit jobban gondolni, hogy talán több lehetőség rejlik benne.

    Pl.: Diktafon app, amivel nem csak a fontos telefonbeszélgetéseket rögzítheted, de gépelés nélkül rögzíthetsz jegyzeteket.
    Navigáció. Nem tudom, ezt magyarázzam külön?
    Helyek keresése: Konkrét példa: Állok a Déli pályaudvaron, hangkeresés (magyar nyelven!): "61-es villamos". És azonnal kidobta a térkép a legközelebbi megállót. Nem vagyok járatos Pesten. Nagyon jól jött, főleg mert siettem.
    Hasonlóan jól jött, amikor defektet kaptam, és megmutatta a legközelebbi gumi szervizt. De ezer ilyen példát tudok mesélni még neked.
    Aztán: Skype app, csevegő app, mellyel még spórolni is lehet a számlán.
    Ezenkívül e-mailek követésére és böngészésre is kiváló lehetőséget nyújt.

    Ezek egyike sem villogás, hanem nagyon hasznos funkciók. Túl mutatnak az "elemlámpán". De ha valaki csak azért vesz okos telefont, hogy világítson vele a sötétben az tényleg nagy ostobaság. Erre jobb eszköz az igazi elemlámpa. :D Okos telefon internet elérés nélkül vásárolni meg szintén nagy marhaság. Na persze aki így "használja" azt nem csodálom, hogy csak arra tartja, hogy villogjon vele, mert kb. annyi esze is van hozzá.

    Még egy pár szó a cikkhez is:
    "Fashion issue" "15 must haves" "Dress code guide" "Let the ctiy talk to you" - Kedves Samsung: Ezek nem részei a magyar nyelvnek.
  • Laza #3
    "Persze mert megveszi az olcsó szart, és azzal csak ennyit lehet csinálni!"

    Nem mindenkinek van ám igénye az appbuzulásra.
    Ráadásul a fentiek kb mindegyike állandó netkapcsolatot igényel. Ki a tök vesz még külön mobilnetet a telefonjához? Ja, meg az is szívja ám az aksit, mint az állat ... és a felső kategóriában is.

    Nekem is van 'okostelefonom', de a leghasznosabb alkalmazás eddig az amivel elemlámpaként tudom használni.
    Semmi olyan hasznos dolgot nem tudnak ezek, amiért a 100-200eFt-os telefonokat kellene venni ... max egyeseknek villogni jó a diszkóban.

    Egyébként meg nem a fenti programcsomaggal fogják meggyőzni a magyarokat telefon ügyben ... főleg nem online alkalmazásokkal.Már a témájuk is vicces ... ha már telefon eladást akarnak ezzel növelni.
  • M2 #2
    "És ami a legfelháborítóbb ugyan ezek a készülékek más országokban jóval olcsóbbak!"

    Igen, de erről legkevésbé a Samsung tehet... :-)
  • fapapi #1
    "úgy érzik nagy ellenállás van irántuk a felhasználók részéről" Ez nevetséges IDIÓTÁK DRÁGA A TELEFON!
    Az alsó kategóriás Samsung egy rakás szar. Az életbe nem fog kapni frissítést, lassú, 3 óra alatt lemerül, ha használod. Az ACE ami közép kategóriás már 60.000 Ft, de ez a telefon sem fog kapni az életben frissítést, nincs elég hely rajt, nagy szokása belassulni, 1 napig bírja az aksi. És van a felső kategória, ami jó, megbízható, de kinek van rá pénze? Ki az aki a háztartásából ki tud venni 2 havi fizetést egy telefonra? És ami a legfelháborítóbb ugyan ezek a készülékek más országokban jóval olcsóbbak!

    "attitűdöt tapasztalnak, mivel a többség csak beszélgetésre és SMS-ezésre használja készülékét."

    Persze mert megveszi az olcsó szart, és azzal csak ennyit lehet csinálni!
    Ha okos telefonról van szó, akkor az olcsó készülékkel nem kellene egy appot sem futtatni mert folyamatosan tölteni kell.