Berta Sándor

A jövőben egymással kommunikálnak majd a tárgyak

A mindennapi tárgyak digitális kommunikációja rövid időn belül már nem csak fikció lesz, hanem valóság. Az elveszett kulcsok kapcsolatban léphetnek majd mondjuk az okostelefonunkkal és megadják a pontos helyzetüket.

Hamarosan eljöhet az úgynevezett Smart Tag korszak; minderről Andy Hobsbawm, az EVRYTHNG alapítója írt cikket a Forbes Magazine hasábjain. Az EVRYTHNG célja egy olyan számítógépes program megalkotása, amellyel aktív digitális identitások hozhatók létre. A cég honlapján azzal a szlogennel hirdeti magát, miszerint minden fizikai dolog összeköthető digitálisan. A szakember szerint a felhasználók készen állnak arra, hogy megszüntessék a fizikai és a digitális világ közötti különbségeket, ezért ideje, hogy a mindennapi tárgyak is online elérhetők legyenek. Ez a folyamat már elkezdődött: a Toyota például egy olyan hibrid autót fejlesztett ki, amely a tulajdonost e-mailben tájékoztatja arról, ha a motor működését ellenőrizni kell vagy ha le kell cserélni a gumikat. Ez a modell a Toyota Friend.


Andy Hobsbawm szerint minden mindennel össze lesz kötve

Hobsbawm szerint a fordulópontot az okostelefonok megjelenése jelentette, mivel ezek a készülékek gyakorlatilag csomópontként vagy az internet mikrokozmoszaként is felfoghatók. A digitális rendszerekkel való kompatibilitás hamarosan minden termékkategóriára kiterjed majd. Az eszközök úgynevezett Smart Tageket fognak elküldeni és ezeket az okostelefonok könnyen el tudják majd olvasni. A Smart Tagek úgy fognak működni, mint a vonalkódok. Egy termék megvásárlása után elég lesz egy ellenőrzési folyamatot végrehajtani az okostelefonnal és azonosítani a felhasználót, így máris létrejöhetnek a fogyasztóra szabható árucikkek. Mindez azt jelenti, hogy valaki már nem csak egy kerékpárt fog látni, hanem egy bizonyos személy kerékpárját. Ez új lehetőségeket jelent nem csak a felhasználóknak, hanem a gyártóknak is.

Az EVRYTHNG alapítója végül kiemelte, hogy csupán idő kérdése, míg minden ágazat szembesül ezzel a dologgal. Előbb vagy utóbb minden gyártónak el kell majd gondolkoznia azon, hogy mely technológiákat használhatja a termékei digitális alkalmazásokkal való ellátásához.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • ipipipipip #8
    Többes számban. Mi. Én a gráfokhoz, te a kritikához.
  • Com9000 #7
    "hibrid autót fejlesztett ki, amely a tulajdonost e-mailben tájékoztatja arról, ha a motor működését ellenőrizni kell vagy ha le kell cserélni a gumikat"

    Ez mire jó? Nem lesz képernyő az új kocsikban? Vagy egy led ami jelezné?
  • Nailyenugysincs #6
    azért ha a kulcsomat meg a tárcámat meg tudnám találni nem lenne rossz.
  • Ferrer #5
    Na, bent voltunk egy darab matek előadáson, és máris szakértők vagyunk?
  • gforce9 #4
    Most ez tényleg kell? Hogy wc ülőke kommunikáljon a kocsikulccsal? Ez kell még és utána jön a kánaán? Egyre faszságabb dolgokat találnak ki, illetve erőltetnek rá az emberekre.
  • ipipipipip #3
    Óh, én lelkes vagyok! Milyen izgalmas is lesz, mikor a hűtőszekrény lehallgatja, hogy a rádió szerelmet vall a vasalónak! Lesz itt még komoly dráma! :)
  • zord01 #2
    Remek... most már minden tárgy kémkedni fog... Orwell kisipari tanuló volt a mai állapotokhoz képest. Sejtett ő előre, hogy ez lesz, de hogy ennyire durván, azt még ő sem hitte volna.
  • ipipipipip #1
    Természetesen ez a sokat hangoztatott szlogen, hogy "minden mindennel" össze lesz kötve így értelmelen, a telített gráf információtartalma ugyanis nulla. Kisülne az agyunk is, ha minden idegsejt minden másikkal össze lenne kötve, ugyanígy a tranzisztorok is a CPU-kban. :)