Alex

Online szolgáltatásokban erősít az Adobe

Egyszerűsítették a fényképek szerkesztésére, rendezésére, szinkronizálására és megosztására alkalmas online elérhető ingyenes szoftvereiket.

Az Adobe sajtóközleménye szerint a Photoshop Express Editor, Photoshop Express Organizer és Photoshop Express Uploader ezentúl gyorsabb és könnyebben elsajátítható használatot biztosítanak a fényképek feltöltéséhez és rendezéséhez, az egyszerű hozzáféréshez, a gyors javítások és vicces effektusok alkalmazásához, valamint az albumok és diavetítések családdal, barátokkal és kollégákkal történő online megosztásához.


"Az igényes szakemberektől kezdve az alkalmi hobbifotósokig valamennyi ügyfelünk többet szeretne kihozni digitális fényképeiből mind a weben, mind a különféle készülékeken" - nyilatkozta Matt Domenici, az Adobe online és mobil digitális képfeldolgozási termékeinek menedzsmentjéért felelős igazgatója. "Az online alkalmazások, valamint az iPad, iPhone és Android-alapú készülékekhez nemrégiben kiadott Photoshop Express alkalmazások közötti szoros integráció lehetővé teszi, hogy az ügyfelek valóban interaktívan kezelhessék fényképeiket, bárhol is legyenek."

A Photoshop Express Editor alkalmazás már nem igényel regisztrációt, ami azt jelenti, hogy az online szerkesztőt bárki elérheti, aki felkeresi a Photoshop.com webhelyet. Az Editor alkalmazás már támogatja a közvetlenül a merevlemezről történő feltöltést, a szerkesztések, szűrők és effektusok alkalmazását, valamint a változtatások visszamentését a merevlemezre az eredeti fénykép felülírása nélkül.


A Photoshop Express galériák új elrendezést és felépítést kaptak, ami átláthatóbbá teszi a címeket, a leírásokat és a megjegyzéseket, megkönnyíti a galéria megtekintését, valamint a megjegyzések hozzáadását és áttekintését. A megosztás is sokkal egyszerűbb, lehetőség van egy galériaoldal azonnali közzétételére a Facebookon vagy a Twitteren. A látogatók böngészhetik az albumokat az új képbemutató oldalon is, ahol egy új diafilm megjelenítő lehetőség és az EXIF információk átfogóbb megjelenítése gazdagítja az élményt.

Az átdolgozott Organizer alkalmazás gyorsabb lett, a Photoshop Express Uploader pedig a felhasználó számítógépére telepítve leegyszerűsíti a merevlemez és a webhely között a fényképek feltöltését és szinkronizálását. Az Uploader alkalmazás a JPEG, a PSD és a RAW formátumok széles skáláját kezeli. Használatával a Photoshop Express mobil alkalmazások felhasználóinak, valamint a Photoshop Elements szinkronizálási funkcióját használóknak nem kell aggódniuk képeik biztonsági mentése vagy online elérése miatt, amennyiben rendelkeznek interneteléréssel.


Az Adobe bejelentette továbbá az ingyenes Photoshop Express 1.3 alkalmazást az Android-alapú készülékekhez. Az új verzióval a felhasználók videókat játszhatnak le a Photoshop.com online könyvtárukból - akár diavetítés módban is -, valamint videókat oszthatnak meg e-mailben. A Facebook fényképfeltöltési szolgáltatás szintén számos teljesítménybeli fejlesztést tartalmaz. Ha engedélyezve van az automatikus feltöltés, akkor az a háttérben fut, és a felhasználó Android-alapú készülékének fényképezőgépével készített fényképeket automatikusan szinkronizálja a tárhellyel. Az automatikus feltöltéssel mindig megtörténik a fényképek biztonsági mentése, és még a legújabb fényképek is egyszerűen hozzáférhetőek egy személyi számítógépről vagy egy mobiltelefonról.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Komolytalan #14
    Van mondjuk 1 XP-d, rátöltöd a fényképezőről a hétvégi kirándulás fotóit, jaj, vörös a gyerek szeme, hogy tüntessem el? Nincs akármelyik 40kb-os (amik inkább 40MB-osak, és vagy tudják ezt, vagy nem) képszerkesztő szoftver a gépeden, nincs is ingerenciád telepíteni őket, paint nem tudja, az online photoshop.com - amit telepítened se kell, nem rak fel kémprogramot, nem instagnál idióta vizsuál stúdió meg java meg tudja a tököm milyen deployment faszságokat - meg tudja.
    Persze a realitás Magyarországon az, hogy ilyenkor az emberek 99%-a letölti torrentről a fotóboltot, és kész. De nem csak Magyarország létezik a földön.
  • Komolytalan #13
    Nem az almádat szidjuk, nem kell besz.rni. Ha elolvasod a cikket, rákattintasz a benne linkelt egyetlen oldalra (amiről a cikk szól), és nyomsz egy nem létező jobb gombot az egeredden, akkor lehet rájössz.
  • bestpixel #12
    Mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy hányan állnak neki komolyabban fotókat retusálni mondjuk egy iPhone-nal!? Megvágni, átméretezni még ok, de ehhez bármelyik gagyi 40 kB-os képszerkesztő szoftver megfelel, ehhez nem kell az Adobe szerverére csatlakozni. Ha meg mást kéne javítani, akkor a képernyő kis mérete a gát.
  • roonin #11
    Az aláírásod nézve hajaj... :D
  • Ferrer #10
    Ti mi a szarról beszéltek itt, már bocsánat?!
  • curse #9
    a megvan, miert nem hallottam rola, tul gyerekkoru vagyok hozza, flash8-nal elvesztette az ertelmet, mert esszerusitettek a flash bytecodeot :)
  • curse #8
    errol a flasm-rol meg sose hallottam, koszi az infot :) egyebkent ezekben teljesen igazad van, en meg csak 2 eve hasznalom a cegnel a flex sdk-t, "mert csak", de rengeteg problema meg hiba van vele, foleg amikor meg nem ismeri az ember a hulyesegeit. eltokeltebbek szerint "lelke van", mint egy szar kocsinak :)
  • Komolytalan #7
    Attól hogy Flasht használsz nem kell beépített komponenseket használnod. Azok jellemzően olcsó indiai programozó által megírt fosok, amik egyébként Flex-hez is rendelkezésre állnak, illetve flash alá is be lehet tenni mindenféle külső szart (swc-t vagy mi a rákot). Én 1x megszívtam a Combobox-al, azóta semmi beépített komponenst nem használok. Vannak a megkerülhetetlen beépített osztályok (MovieClip, Graphics, Bitmap, stb), meg vannak a libraryban lévő elemek, és kalács. A többit én írom hozzá. Külső programozó által gyártott cuccból meg csak olyat, aminek látom a forrását, és ki tudom javítani a benne lévő hibákat.

    Viszont mondjuk egy Bitmap osztály az életben nem lesz gyorsabb Flex-ben. Egyszerűen azért nem, mert az opensource.adobe.com vége azért csak adobe.com, vagyis amit a Flex tud, azt - ha érdemes - berakják a Flashbe is. Mondjuk szerintem a Bitmap osztály 99% playerben lévő C++ kódot hívogat, különben nem lehetne ilyen gyors, de ez megint más kérdés, mert ha nem így volna, akkor is már rég átemelték volna az esetlegesen gyorsabb os verziót a fizetős fordítóba is. A proci időt az adott példában - normál esetben - nem az viszi, hogy egy milyen komponensre kattint az user, hanem az, hogy utána elkezdünk bizgetni egy Bitmapet.
    Persze van értelme Flash fordító helyett (mellett) mást használni, de az nem Flex, hanem Flasm. Flex egyszerűen csak ingyenes - más érezhető előnye nem nagyon van. Flasm is elég kevés helyen éri meg, főleg ott, ahol bazi sokat kellene számolgatni, meg bitet pattogtatni, pl 3D, per pixel kép manipuláció, meg hasonló területek. Flasmban nagyjából csak azon lehet nyerni, hogy mondjuk 2 szám összeadását nem 8 pushból meg popból és 1 addból oldjuk meg, ahogy a Flash (és Flex) fordító csinálná, hanem mondjuk a feléből. Ha van 100ezer+ ilyen művelet és szükséges volna a RealTime működés, akkor esetleg lehet értelme ilyesmiben gondolkodni, de egyébként baromira nem éri meg. Senki se fogja megfizetni a 10xárat 2x gyorsabb futást, ha 0.1sec vs 0.05 secről van szó, kivéve ha ennek mondjuk minden framen meg kell történnie.
  • curse #6
    ertem a nezopontod, de a peldad ide kerdese, ez meg egy plusz 350-500 k-s sdk, amit kitomorit a player, amikor indul az alkalmazas, de ha jol jatszol az rsl herelessel, akkor is 150-200. es hat ezek persze futasi idoben is csinalnak valamit, ami nyilvan lassabb futast eredmenyez, mivel magasabbszintu alkalmazast csinalsz vele, mint egy idegesito banner (amit a vilag mar remekul megtanult ugy megcsinalni, hogy lefagyassza a bongeszot) ^^

    masik oldalrol meg ha sdk-t hasznalsz, azt valoszinuleg jobban megkomponaltak, mintha flashben irnank egy stilusozhato tree komponenst meg piechartot ezermillio esemennyel, szoval a forditott swf igenis varhatoan gyorsabb lesz, hiaba ugyanaz az avm futtatja oket. a szepsege viszont az, hogy flexben is tok jol el lehet baszni a kodot, hogy jo fagyasztos legyen :)
  • Komolytalan #5
    Attól nem lesz gyorsabb a fordított kód, hogy ingyenes fordítóval fordítod, vagy fizetős fejlesztőeszközzel rakod össze. Ez ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy a JAVA gyorsabb lesz attól, hogy Eclipse-el szerkeszted, mintha Notepaddal raknád össze.