SG.hu

Warezszervereket foglalt le a BRFK

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Főosztály Gazdaságvédelmi Osztály I. szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást - egy szerzői jogokat védő civil szervezet feljelentése alapján - ismeretlen tettes ellen.

A A rendőrség közölte, hogy a jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint emeltdíjas sms ellenében nagy mennyiségű védett mű, film, zene, játék és más szoftver volt jogosulatlanul elérhető különböző internetes oldalakon. A nyomozás során a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Főosztály munkatársai szakértői vizsgálatok segítségével beazonosították a nem jogtiszta tartalmú szervereket, melyeket a rendőrök két budapesti helyszínen tartott házkutatás alkalmával lefoglaltak.


Az elsődleges adatok alapján a két szerveren mintegy 14 000 film található, a számítógépek összkapacitása pedig körülbelül 8-10 terrabyte. A lefoglalt szervereket szakértő vizsgálja a kárérték pontos megállapítása és az elkövetők beazonosítása céljából. Az ügyben a további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Főosztály Gazdaságvédelmi Osztály I. folytatja le.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Alvarez999 #28
    Dögöljön meg az összes SMSWEB-szervert üzemeltető görény! Abszolút tisztességtelen, hogy pénzért osztják meg azt, amit ingyen szereztek. Az lehet, hogy a szerver üzemeltetése pénzbe kerül, de ha nem keresnének vele, akkor nyilván nem csinálnák, mert ugye nem kötelező csinálni.

    Minimális összegért lehet bérelni seed szervert, akkor nem kell otthonra nagy feltöltési sávszélesség, a szerverre letöltött anyagot meg FTP-n ugyanúgy letöltheted a saját gépedre, mint ahogyan az SMSWEB-szerverről.
  • Petys #27
    Azokkal hál'istennek nem tudnak mit kezdeni...
  • Benedekco #26
    helyes, csak a torrent site-ok üzemeltetőit kéne békébe hagyni...
  • szlovákiai hun #25
    JÓT TETT A KALÓZKODÁS A SZÁMÍTÓGÉPES JÁTÉKPIACNAK

    A számítógépes játékok kalózkodása bizonyos tekintetben jót tett a PC-s játékiparnak, mert megerősítette a piacot - jelentette ki egy interjúban Randy Stude, a nagy hardver és szoftvergyártókat egyesítő PC Gaming Alliance igazgatója.

    A számítógépes játékok történetében sok olyan példát hozhatunk fel, amikor kis, ismeretlen cégeknek sokat használt a játékok elterjedésében nagy szerepet játszó kalózkodás, mert így kialakíthatták piacukat későbbi címeikhez. "Ne értsenek félre, nem reklámozom a kalózkodást" - mondta Stude, a PC Gaming Alliance a Big Download című honlapnak adott nyilatkozatában.

    Ugyanakkor az olyan - manapság világhírű - címek, mint a Quake, Doom, Starcraft, Counter-Strike, vagy a Half-Life fejlesztőcégei messze nem érhették volna el, hogy játékaik olyan hatalmas elismertségre tegyenek szert, ha nem létezik egy olyan hálózat, amelyik nyíltan és ingyenesen megosztja játékaikat. Márpedig szerinte ezek azok a cégek, amelyek a játékipart napjainkban meghatározzák - fejtegette.

    "Az én legelső játékélményem, amelyet egy belső nézetes lövöldözős játékkal szereztem, a Doom volt és nem fizettem érte" - közölte Stude. Hozzátette: "a gyártója azóta óriási elismertségre tett szert, játékaival hatalmas pénzeket keresett, és ezt annak köszönheti, hogy üzleti modelljét az eleinte szabadon megosztott játékokra építette" (A legelső Doom és Quake korai verzió ugyanis ingyenesek voltak.)

    A 2008-ban alakult PC Gaming Alliance egy olyan nonprofit szervezet, amely a számítógépes játékipar fejlődését szorgalmazza, oly módon, hogy adatokat, információkat gyűjt és publikál a piacról, illetve a fejlesztőcégekről. Olyan nagynevű hardvert és szoftvert gyártó és kiadó cégek a tagjai, mint a Microsoft, a Logitech, az Nvidia, az Epic Games és az Activision. Többek között nyílt fórumot biztosít a PC-s játékiparban részt vevő cégek számára, hogy azok egymással kooperálva megoldásokat dolgozzanak ki a mostanában egyébként nem túl nyereséges játékszoftver piac számára. Randy Stude, aki jelenleg a cég igazgatója, 12 évig az Intelnek dolgozott.

    MTI
  • Sanyix #24
    én legutóbb mikor warez ftp szervereztem (jó régen, 1 alkalommal), akkor azt vettem észre, hogy a 20 és 0 kbyte/sec közötti letöltési sávszélnél jobb az akkori max(1 megás net vót még akkor) 120kbyte/seces letöltés torrenten :D
    (mivel az ftp úgy bedugult mint a szar).
  • cateran #23
    Hagyjuk a púdert...max 35 kb/sec a feltöltésem DE ezt nem használhatom ki lévén 10 másik emberrel osztozom a neten..így 12kb-ot lefoglalok magamnak (ha már én kezelem a routert:P) és mégis le tudok szedni dvd filmeket,sőt hd-t is ÉS vissza is tudom osztani (qrva lassan az igaz:D)
    Aki azt mondja hogy jajj kicsi a netem,az húzzon a picsába sírni....
  • Bith #22
    ..."pedig körülbelül 8-10 terrabyte."
    terra...
    gratulálok a cikkírónak...
  • Tetsuo #21
    TOR-proxys megoldassal nem szoktak Mo-n filmeket megosztani.. kicsit be lenne lassulva.
  • Tetsuo #20
    nem sok kulonbseg van a torrent es a ftp savszel kozott, nem muszaj feltoltened olyan baromi sokat..
  • Tetsuo #19
    LOL valszeg tetteneres volt, vagyis bizonyitek alapjan hatoltak be.
    Tehat ha nem adjak at a kodot a luzer warezen nyereszkedok (akiket ki kene herelni, ha meg nincsenek), akkor nagyobb buntetesre szamithatnak..