SG.hu

Mobiltornyok háborúja zajlik Franciaországban, 10 településen megszűnt a szolgáltatás

A Valocime toronyépítő vállalat szerda este úgy döntött, hogy a versenytársakkal való nézeteltérések után tíz távközlési torony áramellátását leállítja, és ezzel tíz francia településen de facto megszünteti a mobilhozzáférést.

A tíz torony környékén a végfelhasználók várhatóan ismeretlen ideig nem férnek hozzá az internethez, az SMS-hez és a hívásokhoz, ami politikai kihívás elé állítja a francia kormányt, mivel az EU azon célkitűzésének teljesítésére törekszik, hogy 2030-ra 100%-os mobil 5G internet lefedettséget érjen el. A Valocime sajtóközleményében azt írta, hogy „nincs más választása, mint végrehajtani mintegy tíz bírósági határozatot”. A vállalat azzal magyarázta döntését, hogy leállítja az internet sugárzását e tíz torony körül, hogy „bírósági ítéletek tucatjai erősítették meg, hogy a Valocime megszerezte a földek használatát”. A távközlési szolgáltatók azonban tiltakoznak a bérlőváltás ellen, akciójukat távközlési „háborúnak” nevezik.

A Valocime a távközlési szolgáltatókat hibáztatja, amelyek a Valocîme által a megszerzett tornyokra telepített antennák tulajdonosai. A Valocime felszólította őket, hogy 20%-kal olcsóbban adják bérbe tornyaikat. A vállalat úgy döntött, hogy nem vágja le az áramot a korábban fehér zónának számító tornyok körül - közölte a vállalat. A fehér zónák - azaz a mobilhálózati lefedettséggel nem rendelkező területek - felszámolása politikai prioritás volt Macron kormánya számára.

A Valocime hétéves fennállása alatt 2700 bérleti jogot szerzett meg a már működő toronytársaságoktól. Ezek közül körülbelül 400 lejárt, és a lejárat után a Valocime javasolta a tornyok infrastruktúrájának megvásárlását, ami ellenállásba ütközött. Ennek következtében a Valocime 250 pert indított a francia bíróságokon. Eddig 43 bírósági határozatban döntöttek úgy, hogy az inkumbens toronycégeket ki kell szorítani az infrastruktúrájukból - mondta Frédéric Zimer, a Valocîme vezérigazgatója. A többi per nagy része folyamatban van, és a vezető arra számít, hogy 2025 júniusáig akár 200-at is megnyerhetnek. Az érintett települések: Arandon-Passins, Auneuil, Lalonde les Maures, Montgaillard, Peret, Roquebrune sur Argens, Sajas, Sazeret, Vic Fezensac, Villeneuve l's Béziers.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • kvp #1
    Erdekes, ezek szerint Franciaorszagban nincs veszhelyzeti szolgaltatasi kotelezettseg, tehat nem kell a mobilhalozatokon a 112-nek minden korulmenyek kozott mukodnie. Nallunk ebbol valoszinuleg kritikus infrastrukturava minosites lenne, tehat az allam egyszeruen atvenne a kerdeses infrastruktura uzemelteteset. (a vizmuvek eseten ezutan vegul inkabb "onkent" kivonultak az Magyarorszagrol a francia szolgaltatok)

    ps: A ceg egy uzemelteto ceg, ami a foldtulajdonosok neveben jar el es azzal hirdeti magat, hogy akar 20%-al is meg tudja novelni a beveteleiket. Ezt ugy lehet, hogy 20%-al tobbet ker el a mobiltelefon szolgaltatoktol vagy 20%-al kevesebbet fizet a tornyokat tenylegesen uzemelteto cegeknek. Ugy nez ki, hogy az, hogy a foldek, a tornyok es a szolgaltatok eltero cegek tulajdonai, plusz meg bejott egy koztes ceg a foldtulajok ele eleg kaotikus jogviszonyokat teremtett, raadasul ezek szerint a mobiltelefon szolgaltatasoknak nincs jogi vedelme a hasonlo huzasok ellen.