Gyurkity Péter

Érkezőben a Dell olcsó laptopja

A kifejezés nem pontos - hiszen a szegmenst manapság már netbook vagy subnotebook néven emlegetik - a Dell azonban a költségeket is igyekszik leszorítani saját fejlesztésénél. Az Asus eközben beárazta az új Eee termékeket.

A friss értesülések, illetve egy kiszivárgott prezentáció ábrája szerint a Dell egyszerre három különböző változatban dobja majd piacra saját versenyzőjét, amelynek feladata felvenni a versenyt az Asus és a többi cég netbook megoldásaival. A cég - amely az első negyedévben ismét megszerezte magának a második helyet a laptopgyártók rangsorában - Dell E Classic, E Video és E Video+ néven mutatja majd be noteszgépeit, eltérő belsővel.



A három készülék megegyezik a kijelző méretében, amely 1024x600 pixeles felbontást támogat, illetőleg a külsőben. A központi processzor szintén a már megszokott, az Intel által szállított 1,6 GHz-es Atom chip, amely lassan minden ilyen termékben megtalálható lesz. Az E Classic 512 MB DDR2 memóriával, 4 GB-os SSD háttértárolóval érkezik, amelyet Linux operációs rendszer, SD bővítőhely, illetve Wi-Fi csatlakozási lehetőség egészít majd ki, 300 dolláros áron. Az E Video nevű változat már 1 GB memóriával, 8 GB-os SSD-vel, valamint webkamerával jelenik meg, míg az E Video+ esetében a 12 GB-os háttértárolót Bluetooth csatlakozás egészíti ki. Utóbbi kettő áráról nem esett szó, de a cég augusztusban szeretné piacra dobni őket.

Az Asus eközben végre beárazta az Eee család legújabb tagjait, vagyis a 901, 1000, illetve 1000(H) jelzésű változatokat. A 8,9 hüvelykes kijelzőt, 1,6 GHz-es Atomot, 1 GB memóriát, valamint az operációs rendszertől függően 12/20 GB-os SSD-t tartalmazó 901 600 dollárt kóstál majd, ami már egyáltalán nem nevezhető olcsónak. Az 1000 és 1000(H) változatok 10 hüvelykes kijelzőt kaptak, amit 2 GB memória egészít ki. A kizárólag Linux szoftverrel érkező 1000 40 GB-os SSD-vel 700 dollárt, míg az 1000(H) a maga 80 GB-os merevlemezével és választható operációs rendszerével 650 dollárt kóstál majd.

Nem véletlen, hogy a hírben is megjegyzik, miszerint ugyanezen összegért sok helyen "normál" laptopot kapni, jóval erősebb mutatókkal. Kérdés, hogy a kis méret és az alacsony fogyasztás kellő vonzerő lesz-e majd a piacon.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • overdoz #21
    helo szeretnék venni egy dell lap-topot olcsón.Alaphasználatra kéne.Hol vegyek szerintetek?Valahol pesten lévő boltot mongyatot lécci.
  • turul16 #20
    Jol lementek a RAM arak, cak igy lapatoljak belejuk a csiallirszamra a ramot.
  • barii #19
    ne magyarázd.. úgyis jobban tudják
  • whitehawk #18
    Ez a cikk nem említi csak a 8,9"-os változatokat, pedig lesz 12,1"-os is (WXGA felbontás), amikben nem Diamondville hanem Silverthorne proci lesz. Azok szerintem izgalmasabbak lesznek.

    Nekem most is egy 12"-os laposom van, ami csak 1024x768-as felbontást tud. Ha egy 1,6ghz-s Silverthorne tud annyit majd mint a mostani 1,73-as Pentium M akkor váltok.
  • Gnome #17
    az nagy...akora mint egy normális laptop csak iszonyat vékony...nekem azkell, h kicsi legyen és a táskámba b mindenhová magammal tudjam hordozni nehézségek nélkül...+ gyorsan eltudjam tenni, ha jönnek a segélyezett állampolgártársaink...egyébként 8-12 GB bőven elég ha nem számítógépnek használod hanem jegyzetelésre/vonaton időtöltésre/hotspotolásra...
  • Turdus #16
    Szűklátókörű.
    Néhány előny, ami a Linux mellett szól:
    1) nyílt forrás, hardware-hez nagyon jól igazítható, gyors
    2) ebből kifolyólag maximalizálható az aksiidő...
    3) ...és elég az oprendszernek 256Mbyte (sacc, lehet kevesebb)
    4) nem drágítja a gépet a szoftver
    5) nincs rá vírus
    6) minden szükséges alkalmazás (mail, web, office) elérhető, és stabilan, megbízhatóan működik

    Mit akarsz még többet egy ilyen géptől?!? Az a bajod, hogy nem fut rajta a Crysis?!?

    Én beszereztem egy Nokia N810-est, azt is Linux-szal szállítják. Mindent tud, amire kell, plusz ingyen, legálisan letölthetek temérdek programot hozzá, az egész oprendszer nem foglal többet 128Mbyte-nál, és a benne lévő 2G-s SSD is untig elég (nem itt kell tárolni a filmeket...)
  • jtrencsenyi #15
    Én megvettem az ASUS Eee 701-et és nem bántam meg. Arra amire kitalálták tökéletes és nem is kell nagyobb.
  • Ludi94 #14
    Ha kicsi de jó gépet akarsz (mondanám hogy olcsó, de ezek már messze nem azok), akkor vegyél Mac Book Airt! Annak csak egy baja van, hogy nincs rajta alapból a Windows Vista
  • PíszLávJuniti #13
    Ha jól vettem ki külföldi hírportálról, akkor a Dell eszköze rendelkezik majd 3G-s eléréssel, azzal viszont nyerő a többivel szemben.
  • PíszLávJuniti #12
    A 4 gigás SSD már vicc számba megy, még akkor is ha azt vesszük, hogy SDHC kártyával bővítve, a 4 gigán csak az oprendszer szerencsétlenkedik.
    A 700 dolláros EEE ről csak annyit, hogyha a szokásos 1$ = 1€ alapon érkezik hozzánk, akkor ugyan ott van, mint egy olcsóbb 12 es subnoti optikai meghajtóval, kétmagos procival, minden kutyafülével, pl msi VR201X. Súlyra is kb ugyan ott lesz.. Érdekes az asus ár politikája, kíváncsi vagyok mire lesz elég, egy kiélezett versenyben.