Specker Balázs

A Visto beperelte a Microsoftot

A mobilos e-mail szolgáltatásairól ismert Visto beperelte a Microsoftot, azt állítva, hogy az óriáscég megsértette a hordozható készülékek és a szerverek közötti információ kezelésével kapcsolatos három szabadalmát.

A Visto vádjai nagyban hasonlítnak az NTP kontra Research in Motion ügy részleteire. Az utóbbi cégnek úgy tűnik azzal is számolnia kell, hogy beszüntethetik a tengerentúlon rendkívül népszerűnek tartott BlackBerry üzenetküldő szolgáltatását is. "Annak érdekében, hogy a Microsoft betörhessen a mobil e-mail és adathozzáférés piacára, egyszerűen úgy döntött, semmibe veszi a Visto jól ismert és megfelelően dokumentált szabványosított technológiáját" - nyilatkozta Brian Bogosian, a Visto vezérigazgatója.

A per, amely azt próbálja meg kideríteni, hogy érte-e valamilyen kár vagy kiesés a céget az értékesítésben, nem az egyetlen szabvánnyal kapcsolatos jogi vita, amiben a Microsoft érintett - áll a felperes sajtóközleményében. Az óriáscég szóvivője még nem nyilatkozott az esettel kapcsolatban , ám a cége ellen indult hasonló másik eljárás során elmondta, hogy a szoftveróriást pillanatnyilag 35 szabványsértési ügyben perelik, és hozzátette, hogy keményen állják a támadásokat.

A cég ezzel egy időben azt is bejelentette, hogy jelentős részvényhányad fejében szabvány licencszerződést írt alá az NTP-vel. Az NTP Vistóval kötött egyezsége segítheti a céget az RIM ellen folyó pereskedésben is, mivel így már nemcsak egyetlen vállalat szabványait érinti az ügy. A most született megállapodás szerint a Vistonak korlátlan ideig lesz hozzáférése az NTP szabványaihoz. "Ezzel csak nyerhetnek a mobilos email felhasználók, mivel így életképes alternatívát kapnak a RIM-mel szemben, ráadásul az NTP jogit sem sértik meg" - nyilatkozta Donald E. Stout, az NTP társalapítója a BusinessWeek Online oldalán.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • lmisi #4
    Nem eszik ilyen forrón a kását!
    Ezek a per-patvarok elérnek egy kritikus szintet és akkor "közfelháborodásból-érdekből" hoznak rá egy szabályozást. Ez akár a software-szabadalmak megszünését is jelentheti vagy csak nagyon pontosan körülhatárolt tényleg innovatív részeket lehet majd csak védeni. A Linux-Bsd világ felfejlődésével kicsit értelmetlenné vált ez a kufár-adószedő magatartás az USA számára. Mivel ezekben a cuccokban megvan minden ami elégséges ahhoz kellő elszántság esetén, egy ország leváljon az USA software iparáról. Nem fájdalommentesen, de legalább lehetségesen.
    Emiatt a nagy USA Software cégek már komoly árengedményekre kényszerültek a nagyvállalati szektorba, ahol egyszemélyi-hatalmi szóval is ki lehet ebrudalni szinte semmi perc alatt egy szoftver rendszert, illetve befagyasztani a szállító felé a megrendeléseket support igényeket és átálni másra. Hangsúlyozom NAGYVállalat, ahol megvan a belső technikai személyzet. Lehet látni Oracle-IBM-Sun -nál a profit ráta csökkenéseket, főleg software eladásból (Nem véletlenül egyre inkább a supportra koncentrálnak és probálnak átállni opensourcre ők is). Microsoftnál nem annyira figyelhető meg látványosan, bár Barmer Pisti látványos körútjai mutatnak ezért valamit.... ja és ocsó windows verziók (Használni már kevésbé lehet)
  • Tbone #3
    Rajottek a kisebb cegek, teljesen felesleges akar mit is fejleszteni, eleg csak par hasznosnak tuno szabadalmat vasarolni. Utana korul kell nezni, ki is hasznalhatja azt a szabadalmat es mar is lehet pereskedni. Sokkal kisebb befektetessel lehet hatalmas haszonra szert tenni, viszonylag rovid ido alatt. Ezek a pereskedesek fogjak vegkepp betenni a kaput a nyugati vilag technologiai fejlodesenek. Mindenki perben lesz mindenkivel.
  • fflx #2
    hogy ezek mitol lesznek fohirek?
    ott a masik a fajlcserelok jogi gyozelme. miez, valami jogi portal?
  • kbupdate #1
    aha aha