Gyurkity Péter

Az LG befejezi a hagyományos tévék európai forgalmazását

Egy új korszak kezdetét jelentheti az LG döntése. A dél-koreai gyártó a legdrágább készülékek kivételével kivonul a katódsugárcsöves televíziók európai piacáról; plazma- és LCD televíziókra térnek át.

A lépésről James Kim, az LG Electronics európai részlegének első embere számolt be a Reutersnek adott interjújában, hozzátéve, hogy a CRT TV-k piacán a piac legfelső szegmensére koncentrálnak. Ide tartoznak a vadonatúj ultravékony készülékek, ám ezeken kívül a gyártó végleg elhagyja a piac ezen területét, amit az elkerülhetetlen fejlődéssel indokol. A megszokott készülékek helyett tehát jönnek a nagy felbontású HDTV-k, mint amilyenek a PY2DR sorozat tagjai. Ezeket még májusban mutatták be a nagyközönségnek, azzal a nyíltan hangoztatott céllal, hogy bekerüljenek az első három gyártó közé.

A vállalat döntésével nem minden elemző ért egyet, különösen ami a drágább CRT készülékeket illeti. Többen ugyanis úgy vélik, hogy itt már nem létezik az LG által emlegetett prémium szegmens, és minden a költségekről szól. Ezt támasztja alá, hogy a legtöbb forgalmazó csak a legkisebb, legolcsóbb készülékekben érdekelt, és a helytakarékosságot tartja szem előtt. Az idei évre szóló legfrissebb jóslatok pedig a CRT TV-piac 20 százalékos visszaeséséről szólnak, ami kétszerese az LG által korábban jelzett értéknek.


"Az utolsó negyedévre a CRT készülékek még mindig a piac 73 százalékát teszik ki, de értéküket tekintve már kevesebb mint a felét. Ez elkerülhetetlenné teszi az újabb átszervezéseket, leépítéseket, ami az LG esetében főleg az LG.Philips Display-t érinti majd, mint legnagyobb beszállítót. Mindkét megmaradt üzemük (Franciaországban és Csehországban) kénytelen számolni egy ilyen lépéssel. Ennek ellenére az LG folytatja befektetéseit saját üzemeibe. Tárgyalásokat folytatnak a lengyel féllel egy második gyártósor felépítéséről, amely háromezer új munkahelyet jelentene. Érdekes, hogy a vállalat az egyéb piacokon (mobiltelefonok, hűtők stb.) is a drágább készülékek felé mozdul.

Mindezt persze vélhetjük az LG belügyének, az üzleti stratégia változásának, ám a forgalmazók módosult érdeklődése már jelzi, hogy visszafordíthatatlan folyamatról van szó. Jönnek a folyadékkristályos, plazmakészülékek, sőt, az OLED és a nanocsöves tévék, és a megszokott CRT lassan minden téren háttérbe szorul. Ehhez már csak egyetlen feltétel hiányzik, hogy az új generáció mindenki számára megfizethető legyen. Erre minden bizonnyal még várnunk kell néhány évet.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • nagykispeter #65
    Én igazábol nem nagyon értek hozzá,de mi igaz abból ha elromlik akkor dobhatom ki az egésszet?Nem javítható.
  • puntocsento #64
    dez: nem mondtam,hogy mindegy, csak azt hogy, amennyivel drágább az 1280-as felbonátsú, kb. 700-900e ft annyival nem szebb. az enyém nem villog, ez már nem 60kg, hanem 25kg, ebbe már nincs ventilátor, be van építve a tv tuner. tehát a legújjabb fejlesztés. és ez nem olcsóbb fajtas, annyibakerűl mint az ugyan ilyen tudású pana, csak le volt akciózva.
  • dez #63
    Azért nem teljesen mindegy a felbontás. :) Meg sok olcsóbb plazma úgy villog, mint az 50Hz-es tévék.
  • puntocsento #62
    sziasztok. én nem rég vettem egy LG plazma tv-t. 106cm 480.000ft- helyett, 299.000ft-ért. 852x480, kontraszt 10.000:1, fényerő 1.500 cd/m2, XD engine képjavító technológia, HDTV bemenet. 8db bemenet!!! + az antenna:-))) meg vagyok vele elégedve, és sokkal szebb a képe, mint az ugyan ekkora LCD-nek. néztem 1280-as felbontásút is, te főleg tv-dvdnél nem láttam nagy különbséget, de ha HDTV adás ment mind kettő se volt óriási különbség ugyan oylan tipusú készülék között, (csak a felbontásuk volt más)! előtte egy sony 82cm-es 100Hz, zoom, pip, kép fagyasztás, stb... 16:9-es tv-m volt,van. (ELADÓ!) az még kb. 1.5 éve 380.000ft volt. persze, a nálunk fogható tv adás elég élvezhetetlen rajta, mert elég rossz minőségű, pedigy SZUPER csillag pontos .-((( lehet hogy előfizetek az UPC-re csak jobb ennál a sz@rnál.
  • dez #61
    Hát igen, 250e alatt nem szabad venni LCD-TV-t. (A plazmás árakat nem ismerem.) De pl. nemrég láttam egy ~80cm-eset 350e-ért, amit valószínű meg is vettem volna részletre, ha most nem lennék némileg bizonytalan anyagi helyzetben. Így legalább kénytelen vagyok kivárni, amíg mégjobbak jönnek. :)
  • shabba #60
    Az új sokadik generációs panelok és plazma technológiák már elég kecsegtetőek, viszont az áruk még mindig az egekben van hiába esik elég rohamosan. És a gyártók arra pedig vigyáznak hogy ez bizonyos árszint alá véletlenül se essenek az árak, inkább kivonják a piacról de túl olcsón nem adják, így tartva mesterségesen az árszintet. De ezt jól ismerjük ezer más termék esetén is, pl. processzorok.

    Az új LG cuccok nem tűnnek rossznak, és ezekből tényleg lehet brutál nagyot is csinálni. Pl. a legutóbbi KES-en mutattak be egy 102"-os plazmát. Itt van róla egy kép. És az új S-IPS panelek is jó, ahogy samsung esetén az S-PVA-sak is.

    LG plazmaóriás és új LCD TV-k a KES 2005-ön

    Éleződő harc a síkpaneles technológiák között
  • dez #59
    Ez azért túlzott leegyszerűsítés. CRT-ből nem lehet ésszerűen egy bizonyos méret felettit csinálni, főleg HD-sat, ami már igencsak napirenden van. Olyan CRT-s TV-t sem láttam még, aminél tökéletes lett volna a konvergencia, sőt, képernyőmérettel csak romlik (nem hogy olyan éles lenne, mint egy LCD, ha megfelelő jelet kap). Azt aláírom, hogy a TN paneles LCD-k elég gyengusok képminőségben (bár sokaknak semmi bajuk vele, amin mondjuk én is csodálkozom), de a legújabb Super-PVA-sak és Super-IPS-esek már elég jók (bár ez utóbbi inkább monitornak való, mert nem túl nagy a fényereje). Ezekkel én már ki vagyok békülve, pedig nem alacsonyak az igényeim, és jó a szemem. Igaz, a CRT-k kontrasztaránya 3000:1, amit még csak most ért el a legjobb S-PVA, és ami kapható is, az 1200:1-es. Csakhogy, a TV-t sem max. kontraszton használjuk, tehát az 1200:1 már nagyjából elég. (Főleg, hogy az LCD nem veri vissza annyira a környezeti fényt.) [Azt remélem, mondani sem kell, hogy ezeken a fekete már épp elég sötét (néhány egyszerűbb CRT feketéje világosabb, ha van más is a képen, mert belül szórodik).]

    Szal, én nem egy ember állításaira alapoznék (pl. lehet, hogy csak félnek, hogy a nyakukon ragadnak a CRT készletek), hanem a saját szememre. Ki volt az egyátalán? Lehet, hogy annyi köze volt a LCD-khez, hogy kapott otthonra egy olcsóbb, TN paneles cuccot.

    Mindegy, úgy tűnik, egyesek már szinte vallási fanatizmus szintjén éltetik a CRT-t. Talán meg lesz a közös nevező, ha itt lesznek a SED-esek és a FED-esek. (Meg talán a LEP-esek sem lesznek annyira rosszak.)
  • Godefroy #58
    1999-2003 között dolgoztam.
    Legutobb 1 éve beszélgettem meberrel Samsungtól aki maga azt mondta még messze van a plasma és a crt képek minősége a z analog crt-től.
    Ezt egyébként bármely teszt alá is támasztja (szubjektív modon melyiket néznéd tovább)
    Egyszerüen az LCD-ben és a plasmában több a pénz ezért erre állnak át.
    Legfeljebb majd az emberek Luxor tv-t vesznek mint a kolléga vagy Kenót mitudomén...:D
  • dez #57
    Nem azt a nagyon keskeny LG-t mondod? Azon én is elgondolkodtam, mert tud fogadni 1080i-t is. (Csak épp 720p-t már nem, így végül lemondtam róla.)
  • dez #56
    Hát, bizonyára jó. Bár nekem a legjobban az a Philips tetszett, ami átalakította az 25fps-es mozgásokat (tipikusan film) 50fps-esre, és az 50 mozgásfázis/s-eseket (tipikusan videokamerás felvételek) 100-asra. Ezt csak egyes Philipsek tudják. (Sajnos az enyém nem.) Persze legtöbben észre sem veszik ezt.