JohnnyCage

Gartner: Amerikán kívül Microsoft alternatívát keresnek

A licensz-, és biztonsági problémák, valamint az erősödő szabadforrású megoldások arra ösztönzik az Egyesült Államokon kívüli társaságokat és kormányszervezeteket, hogy alternatívát keressenek a Microsoft szoftverei helyett.

A Gartner piackutató cég jelentése szerint a Microsoft által kialakított licenszstruktúra problémái, a gyakori biztonsági problémák, valamint az egyre erősebbé váló szabadforrású megoldások arra ösztönzik az Egyesült Államokon kívüli társaságokat és kormányokat, hogy a szoftveróriás termékei helyett más megoldásokat alkalmazzanak.

Az ázsiai, valamint csendes-óceáni térségben a kínai, japán, maláj, szingapúri, és ausztrál kormányok, illetve társaságok komoly lépéseket tettek a Microsoft szoftverek Linux alapú megoldásokkal való felváltása érdekében. A közelmúltban azonban számos európai és latin-amerikai kormány is hasonló lépéseket kezdeményezett, elsősorban a nemzeti össztermék túlzott Egyesült Államokba exportálásának megelőzése érdekében, közölte a Gartner.

"A kormányszervezetek és társaságok, különösen az Egyesült Államokon kívül, egyre inkább el akarják szigetelni magukat az IT iparra egyre nagyobb befolyással rendelkező Microsofttól, még akkor is, ha az alternatív megoldások nem is felelnek meg tökéletesen az elvárásoknak" - áll a Gartner jelentésében.

A Microsoft dominanciájából adódó aggályok Észak-Amerikában nem kapnak akkora hangot, és a figyelem elsősorban a versenytársak létezésének biztosítására összpontosulnak.

A szabadforrású megoldások előnyei a Gartner szerint elsősorban az alacsonyabb kezdeti költségekben, a nagyobb biztonságban, a szoftverfejlesztő cég megválasztásának szabadságában, valamint a helyi IT ipar támogatásának lehetőségében jelenik meg. A legnagyobb probléma ezen rendszerekkel ugyanakkor a különféle szoftverek összhangjának megteremtése a maximális teljesítmény elérése érdekében.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #17
    Mitől? Attól, hogy most megint megvizsgálja pár ország, hogy alternatíva-e a Linux, mert azt hallották, hogy olcsóbb és stabilabb? Ha a németeknek nem felelt meg, akkor majd pont a japánoknak fog :)
  • Pheel #16
    "Pontosan ki? Blikk, Kurir? Ha elkepzelunk egy tokeletes op. rendszert, az sem valtana meg 1 ev alatt a vilagot."
    Hogy ki? Nem hiszem, hogy 1999-ben ne lettél volna már a szakmában. Ha pedig igen és ráadásul van annyi közöd a dolgokhoz, mint állítod, akkor tudhatod, hogy ez volt anno a NAAAAGY 1999-es szlogen, hogy márpedig 1999 a Linux éve lesz. Hogy majd most tényleg elkezd terjedni és aztán sírhat a MS. Aztán nem lett, mert nem terjedt jobban a szokásosnál. Jöttek az újabb közlemények, hogy na akkor majd 2000 lesz a Linux éve. Aztán elhallgattak a hangok és azóta mindig jön egy-egy hír, hogy na akkor majd "idén". Aztán látod, hogy mennyire terjed...

    És hogy melyik újság is írta? Tudom, hogy nem nagy nevek, de nekem akkoriban a PC World meg a Chip volt A hírforrás. Sajnos...
  • galocza #7
    nézd már meg légyszi, az utóbbi 30 cikk hány százaléka szólt az msről. ha azt mondom, legalábbminden 5.ik, azt hiszem nem túlzok.
  • Pheel #5
    Ez egy tipikus "már megint terjed a Linux" cikk. Kell néha ilyen is, mert újabban keveset hallani a Linuxról. 2003 sem lett a Linux éve. Pedig már 1999 óta minden évet kikiáltanak annak. Tavaly a német kormányról írtak ilyeneket. Abból mi lett? Nagyon agyon lett hallgatva a dolog, de azóta megállapodtak a MS-tal. Talán nem véletlenül...