SG.hu

Ausztrália elfogadhatatlannak tartja az MI által készített pedofil képeket

Ausztrália megköveteli, hogy a mesterséges intelligencia által készített, gyermekbántalmazással kapcsolatos anyagokat távolítsák el találati listájukról a webes keresők.

Ausztrália lépéseket fog tenni az olyan keresőmotorok, mint a Google és a Bing ellen, hogy megakadályozza a mesterséges intelligencia által létrehozott, gyermekek szexuális zaklatását bemutató anyagok megosztását - közölte ma az ország internetet felügyelő hatósága. Az iparági óriások által a kormány kérésére kidolgozott új kódex előírja majd a keresőmotoroknak, hogy biztosítsák, hogy az ilyen tartalmak ne jelenjenek meg a találatok között - közölte Julie Inman Grant, az e-biztonságért felelős biztos egy nyilatkozatban. Azt is előírja majd, hogy a keresőmotorokba beépített mesterséges intelligencia funkciók nem állíthatnak elő un. deepfake anyagokat, azaz szintetikus hamisítványokat.

Az ausztrál szabályozó hatóság ez év elején jegyezte be több internetes szolgáltatás, például a közösségi média, az okostelefon-alkalmazások és a készülékszolgáltatók biztonsági kódexeit. Ezek majd csak 2023 végén lépnek hatályba, de a kormány szerint már most módosítani kell rajtuk. Inman Grant elmondta, hogy az Alphabet tulajdonában lévő Google és a Microsoft tulajdonában lévő Bing által kidolgozott korábbi vállalások nem terjedtek ki a mesterséges intelligencia által generált tartalomra, ezért arra kérte őket, hogy térjenek vissza a tervezőasztalhoz. "Amikor az iparág legnagyobb szereplői bejelentették, hogy a generatív mesterséges intelligenciát integrálják keresési funkcióikba, olyan tervezetünk volt, amely már egyértelműen nem felelt meg a célnak. Megkértük az iparágat, hogy próbálják újra" - tette hozzá Inman Grant.

"A generatív mesterséges intelligencia használata olyan gyorsan terjedt el, hogy azt hiszem, bizonyos mértékig az egész világot váratlanul érte" - mondta Inman Grant. Az idő előtti módosítás kiváló példa arra, hogy az internetes platformokat körülvevő szabályozási és jogi környezetet hogyan alakítja át az élethű tartalmakat automatikusan generáló termékek robbanásszerű elterjedése. A szabályozó hatóság még dolgozik az internetes tárolási és magánüzenet-szolgáltatások biztonsági kódexeinek kidolgozásán, amelyek világszerte ellenállásba ütköztek az adatvédők részéről.

Érdekesség, hogy csütörtökön Mark Dreyfus ausztrál főállamügyész parlamenti beszámolójában elmondta, hogy az ausztrál szövetségi rendőrség a fényképek jelenlegi kézi vizsgálata helyett mesterséges intelligenciát tervez használni a gyermekbántalmazással kapcsolatos anyagok felderítésére. De a rendőrségi algoritmus betanításához is szükség van gyerekekről készült képekre. Az adatbázis kiépítése érdekében arra szólította fel a felnőtt állampolgárokat, hogy küldjenek be saját magukról gyermekként készült képeket. Dreyfus elmondta, hogy saját fényképét is beküldi a programba.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!