Berta Sándor

ILife MP8 - a mikro­számítógép

A termék akár egyetlen kézben is elfér.

A Shenzhen Zhiwei Technologies nevű kínai gyártó bemutatott egy rendkívül kis méretű asztali számítógépet, amelynek a neve iLife MP8. A PC szélessége és hossza egyaránt 52 milliméter, míg a magassága a 42 milliméter, s egyike a legkisebb mikroszámítógépeknek.

A NotebookItalia nevű oldal értesülései alapján az új készülék fő egysége egy Intel Celeron N4100 típusú négymagos System-on-Chip (SoC) és az órajele 1,1 GHz, amely szükség esetén maximum 2,4 GHz-re emelhető. A Gemini Lake processzorcsalád tagjának számító chipet négy gigabájt memória és 64 gigabájt eMMC-memória egészíti ki, de a felhasználó akár egy M.2-2242 szabványú SSD-vel is kérheti az eszközt.

A készülék nem csupán két USB-A-porttal rendelkezik, hanem HDMI-kimenettel, USB Type-C-csatlakozóval, microSD memóriakártya-olvasóval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval is. Az új termék két változatban, fém- vagy műanyagházzal kerül piacra. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy az iLife MP8 milyen bevezető áron kerül majd a boltokba, de az valószínűnek tűnik, hogy a gyártó OEM-termékként fogja értékesíteni a mikroszámítógépet, de lehetőség lesz a közvetlen megrendelésére is.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • VolJin #6
    Van benne M2 SSD slot, bár az kérdéses, hogy férne bele az SSD...
  • Csatabika #5
    Én úgy látnám értelmét ha mindezt már eleve egy ebbe a kategóriába tartozó monitorba építenék és úgy adnák el mint egy olcsó, de komplett PC-t.
    Az ára a leírt hardver alapján nem lehet egetverő.
    6-7 éve volt több ilyen is a piacon , főleg felsőbb kategóriákban, ma már nem nagyon látni ilyeneket.
  • quatlander #4
    "Remek akkor lenne, ha lenne rajta vezetekes net es legalabb 4 usb port, meg bovitheto hattertar. (tehat nem felforrasztott emmc, hanem mondjuk egy m2 csatlakozo) Ez igy egy gyengebb x86-os tablet elektronikaja behajtogatva egy kockaba."

    Simán egyetértek. Főleg, hogy még az ára sem tisztázott, egyelőre nem sokat ígér.
  • kvp #3
    Az ugye tiszta, hogy a Raspbian az plug and play? Csak felrakod az sd kartyara, elinditod es minden benne van alapbol, a chrome-tol az office-ig. A lenyeg, hogy alapfeladatokhoz (net/iroda) nem kell ra szoftvert telepitgetni utolag. Es a raspberry pi 4-esen van ethernet, ami ugyan a mai wifi alapu irodak eseten mar nem kovetelmeny, de sokszor nagyon jol tud jonni. A 4 usb portrol nem is beszelve, ami akkor fontos, ha a billentyuzet + eger kombon kivul mast is dugna az ember a gepbe, mondjuk egy pendrive-ot vagy egy nyomtatot. (persze nagy ceges irodakban mar nincs egyik sem gepre kotve, csak wifi-n elerheto halozati nyomtato es cloud share)

    Szoval tovabbra is allitom, hogy ahol a win10 kell, mert a ceges rendszerhez az a kotelezo, oda jo. Remek akkor lenne, ha lenne rajta vezetekes net es legalabb 4 usb port, meg bovitheto hattertar. (tehat nem felforrasztott emmc, hanem mondjuk egy m2 csatlakozo) Ez igy egy gyengebb x86-os tablet elektronikaja behajtogatva egy kockaba.
  • Imi3est #2
    Fordítva: Ha Linux-al akarsz szenvedni akkor RaspberriPi, minden másra ott van ez. :) Egy netezős kis gépnek vagy egyszerűbb irodai feladatokra ez is elég lehet. Aki meg ért a Linuxhoz és szereti is annak tényleg ott a Pi 4
  • kvp #1
    Ez kb. egy raspberry 4 tudasa es kapacitasa. Kiveve, hogy a vezetekes ethernet-et meg a plusz usb es video portokat (meg a kamera es kijelzo csatlakozokat) lehagytak rola. Alapvetoen annak jo, aki mindenkeppen windows 10-et akar futtatni egy mini desktop-on. Minden masra pedig ott a Raspberry PI 4...